Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житна диета - дали ще издържа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Житна диета - дали ще издържа ?

    Колега...

    Моля прочетете внимателно следните няколко реда и помислете:

    1) Във всяко животно има постоянно, 24 часа, работещи органи - мозък, дробове, бъбреци - те не спират дейността си;
    2) за да поддържат постоянната си дейност, органите от 1) имат нужда от постоянен поток от основните градивни "материали": протеини - за мускулите, въглехидрати - за гликогена (бензина на мускулите), мазнини - енергийни резерви, метаболитни съставки, и вездесъщата Вода!
    3) Дори нищо да правите, да лежите и да гледате в тавана, ще имате нужда от горните съставки;
    4) Като почнете една "житна диета", с лека ръка махате голяма част от градивните елементи - протеини и мазнини и се вкарвате в небалансиран режим с прекалено присъствие на въглехидрати;
    5) "Организъма" Ви "се чуди" какво става и влиза в КАТАБОЛИЧЕН РЕЖИМ - с две думи - саморазгражда по-ненужни мускули, за да осигури протеините на органите от 1)...
    6) С "житната диета" вкарвате повече въглехидрати от необходимото и понеже, предполагам, че не се движите много активно, въпросните въглехидрати започват да се отлагат като мазнини;
    7) С оглед на стегнатия хранителен режим - "организъма" решава, че идва "хранителна зима" и влиза в "пестелив" режим - намалява метаболизма.

    Крайният резултат е:

    - намаляване на мускулната маса - "диетата" води до увеличаване на процентните мазнини и намаляване на мускулната маса. Пита се кой ще движи скелета Ви и ще мести кръвта с по-малко мускули?!? Помислете за всички усложнения настъпили от горните ограничения!
    - ограничаване на метаболизма - или една и съща порция храна в правилно съотношение на съставките (около 50% въглехидрати, 35% протеини, 15% мазнини) сега няма да отива за изграждане на гладуващите органи, а ще се складира като мазнина.

    Житната диета има и положителен елемент - вкарва доста фибри, които "чистят канализацията" по цялата й дължина! Не без значение, е че фибрите са бавно разграждащ се въглехидрат и по този начин "изравняват" нивата на кръвната захар за по-дълъг период от време, за разлика от картофите например, които бързо се разграждат и рязко вдигат кръвната захар за кратки периоди!

    Не се заблуждавайте с 4-те килограма намалено тегло! Най-вероятно сте загубили доста вода и не без значение - със сигурност сте загубили мускули! Другото сигурно е, че сте сложили процентно мазнини повече!

    Не мога да не коментирам и израза "гладуването май действа халицинугенно" - естествено, че е така! С лекота вкарвате "двигателя" си в неправилен режим и разбивате нормалния поток от хормони и ензими, които текат в хранителната Ви система.

    За да отслабнете трябва да направите следното:

    1) Чести (около 5-6) малки хранения за целия ден - около 300-400 kcal - целта е да се осигури постоянен поток от основните хранителни съставки - протеини, въглехидрати, мазнини и вода! Защо 300-400? Защото нормален мъж, със средни натоварвания изразходва около 2'400-2'600 kcal. Ако копаете в мината или вземате вр. Ботев на скок, със сигурност ще стигнете до 4'000-4'500 kcal, че и повече!
    2) Като се храните редовно с малко храна, няма да трупате "резерви", ще вдигнете метаболизма и ще си изграждате органите редовно и нормално;
    3) И тук идва трудната част - движение и натоварване - за да могат да мускулите да се развиват! Като го няма този елемент, мускулите стоят в едно състояние и не се развиват!
    4) ЗАПОМНЕТЕ! Повече от 1 кг загуба на телесно тегло на седмица е ВРЕДНО!!! Просто си представете как си съсипвате мускулите на сърцето и на дробовете защото не им доставяте необходимите съставки!
    5) Няма вълшебни хапчета и химии, които топят мазнини - има ги само в рекламите, които са нацелени към Вашия джоб!

    Последно - опитайте се да си представите храненето като КОНВЕЙЕР с малки порции, а не като 2-3 разова "стрелба" с големите "калибри" - порции! Те се обработват напълно, а колкото е нужно и остатъците се складират като мазнини. Това е естествена реакция на гладуващ организъм, влязъл в катаболичен режим и с намален метаболизъм!

    Тази тема е от поне 5 месеца и при едно добро проучване как се храни човешкото тяло, със сигурност щяхте да се похвалите с поне 10 кг отслабване!

    Надявам се да съм бил полезен в евентуалното Ви отрезвяване по отношение на "вечно нови и уникални по ефективността си диети!"

    Успех!
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • От: Житна диета - дали ще издържа ?

      Ало, добър ден - колегата как е? Жив и здрав?
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • От: Житна диета - дали ще издържа ?

        Дано не се е депресирал прекалено от предишния ти пост..

        Коментар


        • От: Житна диета - дали ще издържа ?

          Жив здрав и от Вторник на житце!
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • От: Житна диета - дали ще издържа ?

            Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
            Жив здрав и от Вторник на житце!
            Смени диетата този път.



            По Т.5 от по горния пост
            5) Няма вълшебни хапчета и химии, които топят мазнини - има ги само в рекламите, които са нацелени към Вашия джоб!
            Вълшебни не,но има такива с липотропен ефект които обаче се съчетават с движение и дават много добър резултат./личен опит/
            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • От: Житна диета - дали ще издържа ?

              За 3 месеца свалих 32 кг. Обаче това да гладуваш е безмислена работа,като чета за това жито и ме напушва смях,ям всичко ,по три пъти на ден,ям и луканка (даже току що) ,ограничих сладкото,компота,кокаколата,и леко хляб което значи 5-6 филии на ден ,за два месеца 28 кг. и 4 кг за третия месец ,на всичко отгоре ги задържам вече 11 месеца !На великден още 10 кг. смятам да бутна ,а .....забравих....и много спорт !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                Здравейте,
                ако може да споделя и моят личен опит за отслабването без много тормоз.
                Започнах хранене различна от досегашното и по-точно разделно.Най вероятно всички или по-голямата част от Вас са чували за този вид хранене.
                Та започнах на 06.01.2014 този начин на хранене и към 30.05.2014. от 128кг. при височина 175см съм 108кг. /при запазена височина/Талията ми в началото ако може да се нарече тази окръжност талия беше 126см-при сегашните 110см.
                Ако това е интересно за някой мога да обясня по-подробно това което съм направил с храненето си.

                Коментар


                • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                  Да, интересно ми е.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                    Първоначално публикуван от smuggler Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    ако може да споделя и моят личен опит за отслабването без много тормоз.
                    Започнах хранене различна от досегашното и по-точно разделно.Най вероятно всички или по-голямата част от Вас са чували за този вид хранене.
                    Та започнах на 06.01.2014 този начин на хранене и към 30.05.2014. от 128кг. при височина 175см съм 108кг. /при запазена височина/Талията ми в началото ако може да се нарече тази окръжност талия беше 126см-при сегашните 110см.
                    Ако това е интересно за някой мога да обясня по-подробно това което съм направил с храненето си.
                    Може ли подробности?
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                      Първоначално публикуван от smuggler Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      ако може да споделя и моят личен опит за отслабването без много тормоз.
                      Започнах хранене различна от досегашното и по-точно разделно.Най вероятно всички или по-голямата част от Вас са чували за този вид хранене.
                      Та започнах на 06.01.2014 този начин на хранене и към 30.05.2014. от 128кг. при височина 175см съм 108кг. /при запазена височина/Талията ми в началото ако може да се нарече тази окръжност талия беше 126см-при сегашните 110см.
                      Ако това е интересно за някой мога да обясня по-подробно това което съм направил с храненето си.
                      Най интересното ще е как успя да запазиш същата височина!
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                        Първоначално публикуван от smuggler Преглед на мнение
                        Та започнах на 06.01.2014 този начин на хранене и към 30.05.2014. от 128кг. при височина 175см съм 108кг. /при запазена височина/Талията ми в началото ако може да се нарече тази окръжност талия беше 126см-при сегашните 110см.
                        Ако това е интересно за някой мога да обясня по-подробно това което съм направил с храненето си.
                        И аз съм на тази височина, тежа 88 кг. и талията ми е 100-102 см./преди и след хранене/.
                        Трябва да сваля десетина килограма и затова също се храня разделно, веднъж с жената и веднъж без.
                        Движение му е майката и горене на калории.
                        Последно редактирано от Chicho1; 30-04-14, 21:10.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                          Първоначално публикуван от smuggler Преглед на мнение
                          Здравейте...
                          Та започнах на 06.01.2014 този начин на хранене и към 30.05.2014.....
                          Тази диета изглежда отслабва и акъла,щото 30.05.2014 тепърва предстои....

                          Коментар


                          • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                            Аз пък съм на зърнена диета-каквото зърна го изяждам,чувствам се прекрасно.

                            Коментар


                            • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                              за мен най-ефективната диета е нисковъглехидратната като на всеки 10 дни задължително въглехидрати... хем ядеш като разпран (отбрани храни) хем слабееш без стрес за организма...

                              Коментар


                              • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                                Аз съм на 3 диети...От две не се наяждам...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X