Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житна диета - дали ще издържа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Житна диета - дали ще издържа ?

    житото става за консумация само когато е ферментирало и те така.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #77
      От: Житна диета - дали ще издържа ?

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      Съвсем сериозно: Гледай да не ти падне кръвното и не ти прилошее точно пред одиторите...
      Може да го изтълкуват погрешно.
      Пия доста течности а и меда помага, но се все пак внимавам с кръвното
      Едно време(преди 11 години) бях с кръвно 160 на 110 пулс близо 100 в нормално състояние и след таблетка Небилет, сега кръвното ми е ми е 110-65 и пулс 63 кое е по-добре ?
      Много по-добре за сърцето и организма е да си по-скоро слаб , не затлъстял
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • #78
        От: Житна диета - дали ще издържа ?

        Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
        сега кръвното ми е ми е 110-65 и пулс 63 кое е по-добре ?
        Много по-добре за сърцето и организма е да си по-скоро слаб , не затлъстял
        Ами не е така, виж дебелаците какви акъли дават!
        Добро утро, виждам, че си се наспал рано.
        А за кръвното, така е идеално, пий течности. Макар че и за него ще ти кажат, че е по-добре да е високо, помагало на синоптичния уред да повдига стрелката
        Пак поговорка: Някои работи не бива да се правят на мегдана, всеки минава, спира и почва да дава акъл...

        Коментар


        • #79
          Re: Житна диета - дали ще издържа ?

          Каквато и диета да спазвате е много важно да си приемате нужните за организма минерали, витамини и мастни киселини - дори и на хранителни добавки, за това диетата трябва да е назначена от диетолог + хранителни добавки за попълване на липсите.

          Всички липси ще се отразят на нервната система и на обмяната на веществата в организма ви и можете да си докарате здравословни проблеми !!!

          Л-карнитин за разграждане на мазнините, ограничаване на солта или използване на сол с ниско съдържание на калйй за да намалите задържането на вода в организма, повече движение и балансирано хранене за мен е най добрата диета. Яжте възможно най здравословна храна, избягвайте полуфабрикатите.
          Последно редактирано от Daniel; 03-04-13, 08:16.

          Коментар


          • #80
            От: Житна диета - дали ще издържа ?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Ами не е така, виж дебелаците какви акъли дават!
            Добро утро, виждам, че си се наспал рано.
            А за кръвното, така е идеално, пий течности. Макар че и за него ще ти кажат, че е по-добре да е високо, помагало на синоптичния уред да повдига стрелката
            Пак поговорка: Някои работи не бива да се правят на мегдана, всеки минава, спира и почва да дава акъл...
            Добър ден и на теб!
            По-принцип ставам рано , трябва да се ходи на работа
            Пия течности , а стрелка се вдига и сега без проблем
            Хаха поговорката ми хареса, но темата я почнах с изцяло идеята да споделя една цел и евнтуално постигането и или провал.
            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
            :D

            Коментар


            • #81
              От: Re: Житна диета - дали ще издържа ?

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              ... Яжте възможно най здравословна храна, избягвайте полуфабрикатите.
              Даниел, с тия нравоучения звучиш като селски поп... От къде да я намериме тая "здравословна храна"? Ами това е търговска марка, измислена от някакъв хамериканец, който преди няколко години се гътна на 42 г.
              Лани май тука описвах перипетиите на един производител на натурални местни продукти от едно село, Добричко. Е, нема такава страна като нашата, умишлено не пиша държава.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #82
                От: Re: Житна диета - дали ще издържа ?

                Здравословното хранене в нашия век е една фикция...в крайна сметка всичко се свежда до груб меркантилизъм, експлоатиращ страховете на хората. Продукти, обявени като био или еко- или Бог знае какви, след изследване в лаборатория се оказват съвършено еднакви по състав и хим. добавки с обикновените. Само че цените им са Х 10. Ако наистина държиш да се храниш здравословно, трябва да се уединиш далеч от цивилизацията и да отглеждаш всичко, което консумираш, сам. Изобщо не си мислете, че плодовете и зеленчуците от дедовците на село са екологично чисти, и там се сипват синтетични торове с ръчни колички. Разковничето е в това, да се храниш умерено без да се освинваш с каквото и да е, физическа активност, липса на стрес, достатъчно сън. Будистите казват:"Тялото е неверен приятел, давайте му само толкова, колкото му е нужно, но не повече."
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #83
                  От: Житна диета - дали ще издържа ?

                  Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                  но темата я почнах с изцяло идеята да споделя една цел и евнтуално постигането и или провал.
                  Нашите коментари също са с идеята да споделим някои ... съображения.
                  Акъл не можем да ти дадем защото избора е изцяло личен. Каква диета, колко време и т.н. е изцяло твой проблем.
                  Каквото и да стане...
                  Успех!
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #84
                    От: Житна диета - дали ще издържа ?

                    С гладуване не се отслабва,той колегата ви го беше написал,ама никой не му обърна внимание,щото и в тая област има яко специалисти и всеки "знае" "минал по тоя път" "направил" и т.н. Всъщност грешка.. и с глад се отслабва ама е вредно... и безсмислено.. щото после както си свалил 10 кила и си връщаш 20. Да не говорим,че при гладуването... метаболизма на човек се забавя,а за да отслабнеш се налага точно обратното нещо,да си забъзаш метаболизма. ТОва става чрез хранене на малки интервали. като се приема храна богата на белтъчини равномерно вългехидрати и равномерно мазнини.Като мазнините които се консумират са задължително и само от сурови ядки,зехтин, и от месото което се яде. Аз преди година се бях отпуснал... висок съм точно като колегата 1.76 и бях 98кг. Сега поддържам твърдо тегло от 82кг.

                    Коментар


                    • #85
                      Re: От: Re: Житна диета - дали ще издържа ?

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Даниел, с тия нравоучения звучиш като селски поп... От къде да я намериме тая "здравословна храна"? Ами това е търговска марка, измислена от някакъв хамериканец, който преди няколко години се гътна на 42 г.
                      Лани май тука описвах перипетиите на един производител на натурални местни продукти от едно село, Добричко. Е, нема такава страна като нашата, умишлено не пиша държава.
                      Това много ми хареса

                      Здравословна имам в предвид да се избягват колбасите, сирената и всички тем подобни пълни с какво ли не продукти. По добре пържола и салата - в момента не говоря за био и т.н. въпреки, че ако имаш нещичко в градинката е страхотно. Аз лично обичам да си набера я коприва я киселец или каквото там има по поляните и реките хапвам си доста добре включително и мазничко и нямам проблем с килограмите.

                      За здравословно хранене на морето миналата година по цял ден имаше на ол инклузива пържоли на скара (само месо), на другата скара имаше всякакви риби, скариди, миди, пресни салати колкото и каквито искаш. Включвам си вината и биричката - какво по хубаво от това и в същото време здравословно /за разлика от кюфтета, кебапчета, шницели и кренвирши/.

                      Мисля, че се изясних този път
                      Последно редактирано от Daniel; 03-04-13, 18:52.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Житна диета - дали ще издържа ?

                        За сега всичко си е нормално отслабнах малко чувствам се много добре.
                        Експеримента върви
                        Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                        :D

                        Коментар


                        • #87
                          От: Житна диета - дали ще издържа ?

                          Малкото в килограми колко е ? То ако не отслабнеш,ще трябва да направят филм за теб бе човек )) След това мъчение

                          Коментар


                          • #88
                            От: Житна диета - дали ще издържа ?

                            Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                            За сега всичко си е нормално отслабнах малко чувствам се много добре.
                            Експеримента върви
                            Я-а-а Skunk, ти жив ли си? Тъкмо варех жито, ама не се коси, ще го ползвам за рилолов на скобар...
                            Юнак, не се лъжи сам за отслабването - то реално започва едва тогава, когато почне да ти става кеф, че си гладен. Спортните упражнения са жизнено необходими за оцеляването, защото тялото се стяга, влиза във "военен режим" и започва да изразходва тлъстия резерв. Опасно е, ако теглото ти падне под височината ти в сантиметрите след 1 метър, минус 10% (напр. при 180 см: 80-10%=70 кг. минимум - тогава ще си като манекен на Освиенцим)
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #89
                              От: Житна диета - дали ще издържа ?

                              Ха ха ха като на Настрадин ходжа магарето.
                              Таман го научил да не е яде и то взело че умряло !!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Житна диета - дали ще издържа ?

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                ...Тъкмо варех жито, ама не се коси, ще го ползвам за рилолов на скобар...
                                Ти си тръгнал накриво от самото начало. В тази програма житото е сурово. Към десетия ден сигурно и понакиселява, но това инициира по-интензивното прочистване.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X