Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житна диета - дали ще издържа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Житна диета - дали ще издържа ?

    ПОДГОТОВКА

    Разделете един кг. жито (пшеница) на 10 равни части. Разделете зе всеки ден по 100 гр. жито (то съдържа всички елементи, необходими за поддържането на живота), три ябълки (за сърцето), девет ореха (за мозъка), шест-осем чаши преварена вода (изворна, но не минерална).

    ПРИГОТВЯНЕ НА ЖИТОТО

    Вечерта, преди да започнете житния режим, измийте много хубаво 100 гр. жито. Сложете го в добре запазващ топлината термос (може и в малко тенджерка). Залейте го с 1,5 до 2,5 чаши вряла вода (0,4 – 0,6 литра) и затворете добре.
    Житото разделете на 3 равни части (за закуска, обяд и вечеря). Когато го ядете, можете да го подслаждате с мед.
    По време на житния режим ще пиете само преварена вода, подправена с лимонов сок и мед. Най-добре е да не разтваряте меда във водата, а да го ядете с лъжичка, която ще поставяте на горната част на небцето. Като отпивате от водата, медът постепенно ще се разтвори и ще се усвои по-добре. Чрез този начин на хранене вие ще захраните мозъчните си центрове с хранителни вещества, усвоени в устата, а не чрез стомаха.
    През тези дни станете слънчеви хора, бъдете винаги усмихната и не допускайте в себе си никакви отрицателни мисли, чувства и постъпки.


    ОТПОСТВАНЕ (ЗАХРАНВАНЕ)

    На десетия ден към житото на обяд и на вечеря прибавете ангелска супа (цели обелени картофи, магданоз, лимон, вода, малко сол ). В дните след режима не трябва да преяждате.

    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

  • #2
    От: Житна диета - дали ще издържа ?

    Отдавна мисля да се впусна в тази диета и днес реших почвам , пък каквото стане!
    Ако има и други , ще се подкрепяме морално!
    Качих се преди малко на кантара и показа числото 87кг. (оптимално тегло 73кг.)
    Не съм оптимист че ще стигна под 80 , но и 80 е примамлива цел.
    Стискайте палци!
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

    Коментар


    • #3
      От: Житна диета - дали ще издържа ?

      Каква е целта?
      ПАВКО
      0888802068

      Коментар


      • #4
        От: Житна диета - дали ще издържа ?

        Сваляне на някое друго килограмче и пречисстване на тялото и "духа"
        Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
        :D

        Коментар


        • #5
          От: Житна диета - дали ще издържа ?

          Гледай да не се "предобриш" и да остане само чист дух. Написал ли си завещание? Само питам...
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Житна диета - дали ще издържа ?

            Аз съм против диетите, съгласна съм, че житото лекува, но за колко време, ако после пак си минеш на свинско и винско, ако искаш да живееш здравословно трябва да се пренесеш в някой скален манастир и да живееш като рилски монах....не е възможно в ден като нашия да спазваме диета 1 месец и после пак да го ударим на живот...,пречистете се, но после пак следва ежедневието и всичко остава някъде в спомените. Същото е и с постите....Пазила съм пости и щях да пукна от нисък хемоглобин....Но...всеки сам си решава.

            Коментар


            • #7
              От: Житна диета - дали ще издържа ?

              Ма`а му стара, защо под здравословно хранене (и изобщо живот), все по устойчиво се налага стереотипа - да се ядат всякакви ерзаци и прочие отпадъци!
              Ми яжте си истинска пълноценна храна, достатъчно е да е с мярка (която е относително понятие и с персонална валидност) и се движете нормално...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Житна диета - дали ще издържа ?

                Проблемни са първите четири дни от тази диета, когато ще изпиташ ужасно главоболие. След това всичко си идва на място. Ще ти бъде много леко и няма да си толкова гладен. Аз я карах 10 дни. Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Житна диета - дали ще издържа ?

                  За десет дена само ще изчистиш водата от тялото си. Колкото си по-дебел, толкова повече вода. С първите няколко яденета с подправки и сол и ще наваксаш.
                  Ефект има само от хранителен режим, който е комбинирам с движение.
                  Казвам ти го от позицията на мъж, който тежи 140 кила

                  Коментар


                  • #10
                    От: Житна диета - дали ще издържа ?

                    Давай смело, нищо няма да ти стане, важното е да не започнеш да преяждаш веднага като свършиш. Аз с подобно нещо свалих 7-8 килограма и то основно мазнини и си задържах теглото. Все пак да не ти става навик - 2 пъти в годината е достатъчно.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Житна диета - дали ще издържа ?

                      Трябва да се яде по-малко хляб.....демек казълджа,демек жито.
                      Иначе към автора на темата-освен да си докара някоя авитаминоза и умора с притъпяване на възприятията(в резултат да почнат да го блъскат коли по пешеходните пътеки).Освен това въпросната диета,която впрочем нямах търпение да изчета поради голямата тъпота която блика от нея,може да предизвика хормонални проблеми поради липсата на протеини.
                      За пореден път пиша във форума-човека е месоядно животно(по-точно опортюнист , всеядно).Всички вегетариански простотии са неуместни.
                      Има някои храни които съдържат есенциални(незаменими,т.е.които не могат да се произвеждат вътре в организма) аминокиселини и мастни киселини+витамини и микроелементи.Това обилно полято с вода,но не преварена.Това трябва да се яде.Другото е баластра.
                      Истината е- енергоприхода да е по-малко от енергоразхода.Това като количество.Качеството е на по горните редове.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Житна диета - дали ще издържа ?

                        И аз я пробвах тази диета....Само , че с лимец...Незнам дали имаше ефект ..Като , че ли ефекта се получи , че се раздвижих повече. Диети не са нужни ако уцелиш баланса храна-движение
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Житна диета - дали ще издържа ?

                          Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                          Качих се преди малко на кантара и показа числото 87кг. (оптимално тегло 73кг.)
                          Не съм оптимист че ще стигна под 80 , но и 80 е примамлива цел.
                          А колко си висок?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Житна диета - дали ще издържа ?

                            Спри всякакви тестени храни, всякакви съдържащи захар и бавно и полека ще губиш тегло. Аз освен това избягвам ориз, картофи, боб, леща и за 6 дни съм 2 кила надолу. 1,80м съм и 97 кг. бях. Вече съм 95. В началото на годината спрях цигарите и качих 8-9 кила. Сега целта ми е 82-83кг. Надявам се за няколко месеца да ги постигна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Житна диета - дали ще издържа ?

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Спри всякакви тестени храни, всякакви съдържащи захар и бавно и полека ще губиш тегло. Аз освен това избягвам ориз, картофи, боб, леща и за 6 дни съм 2 кила надолу. 1,80м съм и 97 кг. бях. Вече съм 95. В началото на годината спрях цигарите и качих 8-9 кила. Сега целта ми е 82-83кг. Надявам се за няколко месеца да ги постигна.
                              На колко си години ...Аз се опитвам да стигна 90 от 105 ...при сръст 188...Много трудно ...да не кажа не напредвам и грам при условие , че нямам условие което да не съм изпълнил
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X