Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
    Взимай мерки за обезмирисване. Освен куче ще трябва "да си завъдиш" и гадже, а пък те са все едни капризни...
    Какви са тия мерки за обезмирисване? Постоянно оставям да се проветрява, не е толкова силна миризмата, но е лошо когато има жена в къщата, която е луда на тема чистота..

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Ти къпеш ли го?

    А гаже за кво му е? Само ядове
    Знам, че не трябва да се къпи докато е малко, не го къпя.

    Гаджетата ще ги коментираме като се видим. Ама Петьо е и прав, само ядове..
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Колега,взимай я тая книга,че постоянно поглеждамкъм терасата да няма някое пале!

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
        Колега,взимай я тая книга,че постоянно поглеждамкъм терасата да няма някое пале!
        Още се чудя дали да поръчам за всички кучета, или само за Немска овчарка, защото Немската и Източноевропейската са си почти еднакви.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Какви са тия мерки за обезмирисване? ...
          По примера на кучето, което ми лежи в краката ... По принцип самото то (за протокола - късокосместо) няма някаква неприятна миризма, освен в случаите, когато има някакъв здравословен проблем (примерно след операция или когато караше някаква кучешка пневмония). Тогава наистина започва да намирисва осезаемо, но това преминава след възстановяване. По принцип е възможно да има миризма и в зависимост от това, с какво се храни.

          Други източници на миризма, свързана с куче, могат да бъдат последствията от отделителната система на малко куче, което е точно като бебе - върши това-онова по няколко пъти на ден. Ако това се случва на под с черги, килими, мокети (пази Боже!), същите ще започнат да миришат. С времето може да започне да намирисва и постелката, на която кучето спи.

          Забелязал съм също така, че когато торбичката на прахосмукачката се понапълни с кучешки косми (падат като за световно), при пускане на прахосмукачката също така се усеща миризма.

          От горепосоченото следва, че в една или друга степен решение на проблема е редовното чистене и, разбира се, поддържане на животинката в добро здравословно състояние.

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Още се чудя дали да поръчам за всички кучета, или само за Немска овчарка, защото Немската и Източноевропейската са си почти еднакви.
          Имай предвид, че една голяма част от книгите за отглеждане и възпитание на кучета съдържат доста алабализми, които не носят особена практическа полза. Това се отнася и за издания, уж посветени на една порода. Най-добре, ако някой, който има опит с породата, може да ти препоръча конкретно издание.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Колега Райковски пускай си кучето навън и не се притеснявай.Ето тези двете от два месеца са навън, а на15ти ще направят 4месеца
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Ето тук са в деня в който ги взех-изкъпани,храня ги само с Роял Канин и Хилс
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                По примера на кучето, което ми лежи в краката ... По принцип самото то (за протокола - късокосместо) няма някаква неприятна миризма, освен в случаите, когато има някакъв здравословен проблем (примерно след операция или когато караше някаква кучешка пневмония). Тогава наистина започва да намирисва осезаемо, но това преминава след възстановяване. По принцип е възможно да има миризма и в зависимост от това, с какво се храни.

                Други източници на миризма, свързана с куче, могат да бъдат последствията от отделителната система на малко куче, което е точно като бебе - върши това-онова по няколко пъти на ден. Ако това се случва на под с черги, килими, мокети (пази Боже!), същите ще започнат да миришат. С времето може да започне да намирисва и постелката, на която кучето спи.

                Забелязал съм също така, че когато торбичката на прахосмукачката се понапълни с кучешки косми (падат като за световно), при пускане на прахосмукачката също така се усеща миризма.

                От горепосоченото следва, че в една или друга степен решение на проблема е редовното чистене и, разбира се, поддържане на животинката в добро здравословно състояние.



                Имай предвид, че една голяма част от книгите за отглеждане и възпитание на кучета съдържат доста алабализми, които не носят особена практическа полза. Това се отнася и за издания, уж посветени на една порода. Най-добре, ако някой, който има опит с породата, може да ти препоръча конкретно издание.
                Ясно, благодаря отново!

                Гена, вече няма да се притеснявам като се намокри, след като си е разлял водата. Кучетата ти са много красиви, късметлия си! Немци ли са?
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение


                  Знам, че не трябва да се къпи докато е малко, не го къпя.
                  Аз пък не знам такова нещо.Най- интересното ми е че и ветеринари забраняват къпането на кучета до третата ваксина. Като питам защо -ми да не се разболее. А бебетата не се разболяват като ги къпят веднага след раждането. На запад така наречените породи играчки дето ги гушкат дамите ги къпят от малки за да свикват с процедурите по сушене къпане прически.
                  По принцип мнението ми е че куче не се къпе от хигиенни съображения без нужда -т. е къпе се възможно най-рядко,но ако е омургулевено няма смисъл да чакаш да става на 3 месеца за да го измиеш.Важно е като е малко да не го простудиш все пак и бързо да го подсушиш- мократа козина предразполага развитие на гъбички.

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Има и "сухи" шампоани (по-добре да са без талк). Пръскаш (като пяна за бръснене е) разтъркваш козината, оставяш 2-3 минути и го сресваш. И за известно време ще мирише на хубаво.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение

                      Гена, вече няма да се притеснявам като се намокри, след като си е разлял водата. Кучетата ти са много красиви, късметлия си! Немци ли са?
                      Ами взех ги за немци,но и да не са чисти аз си ги харесвам

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                        Ами взех ги за немци,но и да не са чисти аз си ги харесвам
                        Няма да ги водим на изложби, да са живи и здрави.

                        Ето го Арес. На 36 дена е, а е при мен от една седмица, като за тази една седмица е качил 200 грама.
                        Не намирам разлика в размера му, но ушите му растат като гъби.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1901784_857433810939947_3480301767003756692_n.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5578738
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Голям симпатяга е да е живо и здраво,те и мойте на тази възраст бяха така
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            За миризмата.. Не знам колко е вярно, но съм чувал, че след като направи първи полов акт, започва да мирише повече от обикновеното.. Не е по темата, но миризмата си е един от най-големите проблеми на домашните любимци.. Та на някой известно ли му е това или са митове и легенди?
                            Бъстър си мирише все по един и същи начин от как е пале.. Може би това се дължи и на факта, че си живурка на двора и получава 1-2 бани годишно..

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                              Голям симпатяга е да е живо и здраво,те и мойте на тази възраст бяха така
                              Благодаря. А твоето хапеше ли постоянно? И по-горе го коментирахме, но моят звяр вече хапе доста силно, днес даже ми тръгна кръв.. На всичкото отгоре, като не му дам да ме захапе, започва да ръмжи. Дано да се отучи от тоя навик.

                              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                              За миризмата.. Не знам колко е вярно, но съм чувал, че след като направи първи полов акт, започва да мирише повече от обикновеното.. Не е по темата, но миризмата си е един от най-големите проблеми на домашните любимци.. Та на някой известно ли му е това или са митове и легенди?
                              Бъстър си мирише все по един и същи начин от как е пале.. Може би това се дължи и на факта, че си живурка на двора и получава 1-2 бани годишно..
                              Старата ми овчарка също беше на вън и миришеше доста. Аз знам, че всички кучета си миришат, даже се учудих от поста на Чавдар, където казва, че нямали мирис.. не знам.

                              П.С.- Сега заспа до мен и го чувам, че хърка. Това нормално ли е?
                              Последно редактирано от Райковски; 10-04-14, 21:02. Причина: П.С.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                                ... Аз знам, че всички кучета си миришат, даже се учудих от поста на Чавдар, където казва, че нямали мирис.. не знам.

                                П.С.- Сега заспа до мен и го чувам, че хърка. Това нормално ли е?
                                Мирис има, но не и дразнещо неприятен (поне за мен в нормалния случай). А, естествено, и от куче до куче има разлика, както и от човек до човек. По едно време ми се налагаше да работя с човек, който имаше ужасна миризма (дори и да се е къпал съвсем скоро). Просто не можеше да се издържа в по-тясно затворено помещение с него.

                                Дългокосместите може и да намирисват повече.

                                За хъркането - вероятно е нормално. Да не ти разправям как хърка кане корсо на година и половина! По оценка на жената вече ме бие с явно превъзходство, пък аз не е като да не съм шумен ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X