Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Е то кучетата обикновено така правят. За него си партньор в играта и мерилото му е по неговата кожа. Пък тя е доста по-здрава от твоята, а и зъбките му са като игли. Сега няма смисъл да искаш сложни неща от него, щото още нищо не разбира. Само ядене и игра са му в главата.
    Вече и лае по мен, когато бягам от челюстите му и когато му се карам. Ушите му започнаха да се изправят, голям е сладур.

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    Никакъв намордник! Това е дискриминация и унижение!
    Голям хубавец е! Да го намачкаш от мене!
    Не съм си и помислял за намордник.
    Ще го намачкам.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Райковски - извинете че ви оклепахме темата в жълто-кафяво ... разбирай - със снимки на РиджОбЕци.

      kuzdov, много в добра форма тоз Аарон бре! Ще отворя друга тема специялно за РР.

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Вече и лае по мен..
        А аз Бъстър му чух гласа на година.. Щастливец си ти..


        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Не съм си и помислял за намордник..
        Това зависи изцяло от теб и хората, които го дресират..

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Красавец е!
          П.С. Доколкото съм запознат по закон не можеш да го разхождаш извън дома без намордник! Когато порасне де. Или бъркам?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Така е-за кучета над 15 кг. трябва намордник. Парадокса е, че повечето от тежките инциденти с кучета са с такива около и под 15 кг.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Красавец е!
              П.С. Доколкото съм запознат по закон не можеш да го разхождаш извън дома без намордник! Когато порасне де. Или бъркам?
              Така е, по закон, ама не се обръща голямо внимание на тоя закон.. На мен ми се скараха веднъж полицаите..

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                По никой закон не е така. Закона е прехвърлил правото на общинските съвети да въведат правила за разхождане на домашните любимци на терирорията на всяка община. Т,е за всяко населено място си има отделна наредба,която регламентира тези неща. В София правилата са едни,в Бургас други и пр. В София,намордника е задължителен,само ако кучето е доказано агресивно. В др. община може изобщо да няма изисккване за намордник и пр. Най-кофти наредба май си имат във Варна,там е тая тъпотия с килограмите.

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Красавец е!
                  П.С. Доколкото съм запознат по закон не можеш да го разхождаш извън дома без намордник! Когато порасне де. Или бъркам?
                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Така е-за кучета над 15 кг. трябва намордник. Парадокса е, че повечето от тежките инциденти с кучета са с такива около и под 15 кг.
                  В грешка сте и двамата. Няма законова разпоредба, която да налага използване на намордник на всички кучета над някакво тегло. Има такова изискване за "агресивни кучета" (в Закона за ветеринарномедицинската дейност), като изрично е пояснено какво означава това.

                  Чл. 177. (1) Забранява се:
                  ...
                  3. извеждането на кучета без повод, а на агресивни кучета - и без намордник;
                  ...
                  ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
                  § 1. По смисъла на този закон:
                  1. "Агресивни кучета" са кучета, които проявяват спонтанна неадекватна реакция,
                  насочена срещу хора или животни, която в зависимост от силата и нейното естество би
                  могла да доведе до нараняване или причиняване на смърт.
                  Борислав е прав, че разни по-тежки режими са си плод на нормотворчеството на съответната община. В София изискването за намордник е за агресивни кучета.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-04-14, 00:11.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    Райковски - извинете че ви оклепахме темата в жълто-кафяво ... разбирай - със снимки на РиджОбЕци.
                    Темата не е озаглавена ''Кучето на Райковски'' Така че всяко мнение свързано с куче е добре дошло. Риджбеците са големи сладури и с удоволствие следя мненията ви относно тях.
                    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                    А аз Бъстър му чух гласа на година.. Щастливец си ти..


                    Това зависи изцяло от теб и хората, които го дресират..
                    Лае си редовно. Когато се ядоса, че не може да захапе нещо, започва да лае. Вчера една кофа беше твърде голяма за захапката му и той кръжеше около нея и я лаеше.

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Красавец е!
                    П.С. Доколкото съм запознат по закон не можеш да го разхождаш извън дома без намордник! Когато порасне де. Или бъркам?
                    Благодаря.
                    В Троян разхождат кучета без поводи, а аз намордник ще му слагам, да бе да. Ако си го възпитам правилно, смятам, че няма да има проблеми.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Хубаво е да свикне, да понася, да поседи малко с намордник. Не да го разхождаш с него, но да знае какво е усещането да е с "такава работа" на муцуната. Иначе кучето изпада в паника и се стреми се да свали "нещото" по всякакъв начин. Някой път може да ти се наложи да го превозиш с обществен транспорт, да го прегледа плашлив ветеринар... Абе, с голямо куче понякога се налага да сложиш намордник. По-добре е и двамата да знаете какво е.

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                        Хубаво е да свикне, да понася, да поседи малко с намордник. Не да го разхождаш с него, но да знае какво е усещането да е с "такава работа" на муцуната. Иначе кучето изпада в паника и се стреми се да свали "нещото" по всякакъв начин. Някой път може да ти се наложи да го превозиш с обществен транспорт, да го прегледа плашлив ветеринар... Абе, с голямо куче понякога се налага да сложиш намордник. По-добре е и двамата да знаете какво е.
                        Накара ме да се замисля, честно.
                        Дойте книгата за обучение, там има за привикване с намордник.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          В грешка сте и двамата. Няма законова разпоредба, която да налага използване на намордник на всички кучета над някакво тегло. ....
                          Прав си донякъде, объркал съм килограмите и едно "или":
                          Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на животни - домашни любимци /кучета и котки/ на територията на Столична община
                          .................

                          Чл.13.
                          Собственикът на куче - домашен любимец е длъжен:

                          1. На обществени места да води кучето - домашен любимец винаги и задължително на повод до 1,5м., а при кучета - домашни любимци над 10 кг. на неразтеглив повод до 1,5м. или с намордник.
                          С намордник е задължително само ако е без повод (или е на дълъг) и е над 10 кг.
                          Последно редактирано от kuzdov; 24-04-14, 20:15.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            ..............
                            Последно редактирано от Борислав Ангелов; 24-04-14, 23:24.

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                              Четеш някаква глупост,която не е действаща. ...
                              Не чете глупост, а софийската наредба, която беше отменена от съда през ноември 2012. Хайде стига толкова в тази тема! За Райковски софийската наредба така или иначе не играе.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Вярно била отменена. Е, поне го изяснихме въпреки, че пооспамихме.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X