Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    ... П.С.- Сега заспа до мен и го чувам, че хърка. Това нормално ли е?
    Абе, младеж! Остави кученцето на мира вече И стига сте спали заедно де!

    ПС: Това ми е първата точка от обезмирисването ви...

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      За това как да не взима храна от други хора вече ти писах по-горе.
      Така. За да не яде намерена храна ще ти трябва нещо, което бие слаб ток за обучението - навремето ползвахме ТАПче с манивелка, незнам дали си виждал. Лакомството се увива внимателно с двата кабела и се оставя на земята, било то у вас на двора, или по маршрута за разходка /хубаво е да имаш помощник и за това, понеже малко кученце трудно се контролира/. Минавате през мястото така, че кученцето да намери лакомството и когато го хапне веднага завърташ лостчето на ТАПчето за да го удари ток. Това се прави веднага щом го хапне, да не чакаш да го гняви, та чак тогава!
      Запомни - Бий гъзенце, за да не биеш гъзище
      Не започнеш ли с обучението сега, после си изтървал юздите. Малките хайванчета са като малките деца, приказката за първите 7 години не е случайна. Трябва диктатура. Ако още сега не започнеш да го чанчиш да става Куче и да влиза в Правата вяра, по-късно ще си създаде лоши навици, а може и да го изгубиш - нали знаеш, може някой да му подхвърли отрова, или кой знае още к'во там.
      Много хора упорито отказват да разберат, че в ранна възраст малките действат първосигнално, а не разсъждавайки. Гладен съм, намирам ядене, изяждам го! А незнае, че това може да го убие. /Също както има изроди дето дават на децата отровни дъвки. Или други изроди дето подмамват малки момиченца да се качат в колата им и после ....../ Няма и как да знае. Това само ТИ можеш да му покажеш, само ти можеш да го вкараш в Правия път.
      Така. После ще ти кажа и как веднъж завинаги да го отучиш да скача по хората за да им се радва и да ги изпоцапва.
      Последно редактирано от мишоци; 10-04-14, 22:10. Причина: допълнение
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Ей! 'ма ти го 'зимаш да спи при тебе в леглото ли, бе
        Брат, никога не прави това!
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Мирис има, но не и дразнещо неприятен (поне за мен в нормалния случай). А, естествено, и от куче до куче има разлика, както и от човек до човек. По едно време ми се налагаше да работя с човек, който имаше ужасна миризма (дори и да се е къпал съвсем скоро). Просто не можеше да се издържа в по-тясно затворено помещение с него.

          Дългокосместите може и да намирисват повече.

          За хъркането - вероятно е нормално. Да не ти разправям как хърка кане корсо на година и половина! По оценка на жената вече ме бие с явно превъзходство, пък аз не е като да не съм шумен ...
          Съгласен съм за миризмата, и според мен не е дразнеща, но има доста хора, които не могат да я понасят (майка ми). Мисля, че единственото куче, което не отделя миризма е Вислата.
          За хъркането, бях длъжен да попитам, за да съм спокоен. Иначе звукът не ми пречи, свикнал съм.

          Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
          Абе, младеж! Остави кученцето на мира вече И стига сте спали заедно де!

          ПС: Това ми е първата точка от обезмирисването ви...
          Прав си и Десо ми го каза- прекалено много му се взирам.
          А за спането- страх ме е още да го оставя да спи на терасата. Хем, че сега вали и е студено, а и е на 36 дена. Като стане поне на 45 забравя за моята стая.
          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          За това как да не взима храна от други хора вече ти писах по-горе.
          Така. За да не яде намерена храна ще ти трябва нещо, което бие слаб ток за обучението - навремето ползвахме ТАПче с манивелка, незнам дали си виждал. Лакомството се увива внимателно с двата кабела и се оставя на земята, било то у вас на двора, или по маршрута за разходка /хубаво е да имаш помощник и за това, понеже малко кученце трудно се контролира/. Минавате през мястото така, че кученцето да намери лакомството и когато го хапне веднага завърташ лостчето на ТАПчето за да го удари ток. Това се прави веднага щом го хапне, да не чакаш да го гняви, та чак тогава!
          Запомни - Бий гъзенце, за да не биеш гъзище
          Не започнеш ли с обучението сега, после си изтървал юздите. Малките хайванчета са като малките деца, приказката за първите 7 години не е случайна. Трябва диктатура. Ако още сега не започнеш да го чанчиш да става Куче и да влиза в Правата вяра, по-късно ще си създаде лоши навици, а може и да го изгубиш - нали знаеш, може някой да му подхвърли отрова, или кой знае още к'во там.
          Много хора упорито отказват да разберат, че в ранна възраст малките действат първосигнално, а не разсъждавайки. Гладен съм, намирам ядене, изяждам го! А незнае, че това може да го убие. Няма и как да знае. Това само ТИ можеш да му покажеш, само ти можеш да го вкараш в Правия път.
          Така. После ще ти кажа и как веднъж завинаги да го отучиш да скача по хората за да им се радва и да ги изпоцапва.
          Наистина се замислих сериозно, след като прочетох мнението. Благодаря!

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Ей! 'ма ти го 'зимаш да спи при тебе в леглото ли, бе
          Брат, никога не прави това!
          Не, не, това няма да го направя никога. Просто си спи в моята стая. Махнали сме килима и сме сложили балатум. Спи си като пор под моето легло.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Малки са, глупави са и щурави. Упражнявай премерен терор, в противен случай живота ти с него се превръща в Голям Кошмар и за двамата. И не се трогвай от влажните, почти плачещи кучешки очи, пълни с кравешки ужас след като го накажеш.
            И никога, ама никога не му позволявай той да кара влака . Защото Ти него го храниш, а не той тебе. Не ти от него, а той зависи на 100% от Теб. Пуснеш ли му аванта той почва тебе да те възпитава.
            Никога не го удряй с ръка за наказание, може да го плеснеш с вестник /например/. Той трябва да разбере, че може всичко да е, обаче Тази, и само Тази Ръка дава храна и милувки. А те искат почти само това .
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Направи му за спане дървено, кухо параванче /като палет, например/ не по-високо от 10-ина см. Постели отгоре меко, плътно, дебело чердже, или нещо подобно. Да не е космато като китененик! То всъщност има по магазините специални кучешки дюшечета - тънки и плътни. Предвиди, че мъничето расте, а легълцето няма как да порастне. Кучетата са склонни към простудяване. Т'ва дето някой вика ''..... абе слагаш му там едно чердже да ляга на пода и е ОК, нито му е студено, нито нищо ''.
              Ти как разбра, че не му е студено, той ли ти го каза .
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Райковски, ако те хапе твойто пале .. ми ухапи го и ти ! Няма да забравя на предното ми куче - един ден ме ухапа много лошо и не исках да го удрям .. е взех че го ухапах и аз по ухото - ма яко. Няма да забравя сащисания му поглед след това.
                А живот и здраве след 2 седмици почвам и аз същия мач като теб, с едно пале на два месеца.

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  Направи му за спане дървено, кухо параванче /като палет, например/ не по-високо от 10-ина см. Постели отгоре меко, плътно, дебело чердже, или нещо подобно. Да не е космато като китененик! То всъщност има по магазините специални кучешки дюшечета - тънки и плътни. Предвиди, че мъничето расте, а легълцето няма как да порастне. Кучетата са склонни към простудяване. Т'ва дето някой вика ''..... абе слагаш му там едно чердже да ляга на пода и е ОК, нито му е студено, нито нищо ''.
                  Ти как разбра, че не му е студено, той ли ти го каза .
                  Хич не са прости кучетата. Ако има избор - ще легне на по-закътано (където няма течение и се чувства по-защитено) и на по-меко. Ако може да добара някое легло или диван - ще го използва с най-голямо удоволствие.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-12-20_00-26-47_29.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5578795 Потвърждавам - най-удобното място е за Принцеса ! Като малки прясното мляко е много важно.Спре ли се млякото се забавя растежа.Всяко малко куче...всяко бебе може да яде това което яде и възрастното животно ,но смляно на полутечна каша.Поради късният час прочетох темата малко по диагонал - признавам си.Имайте в предвид обаче че това е една оромна радост и отговорност...
                    BMW X6

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Леглото му е доста уютно и топло. В него има и шише с топла вода.
                      Колега Slick, това с хапането го знам, но не бих го пробвал.
                      Хайде, чакаме и ти да споделиш снимки като го вземеш.
                      Вещер, знам, че е отговорност. Гледането на всяко същество е отговорност. Но и е голямо удоволствие да имаш четирикрак приятел.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Откакто кучето е станало куче е яло винаги това което са яли и стопаните му! Докато някои хора не са открили че могат да изкарват добри пари покрай желанието на хората да отглеждат кучета! Тогава са се появили "специалните" храни!
                        Моите винаги са били попарковци! Варя кокали, пилешки шийки, дробища и правя попари. Също попари с кисело и прясно млеко. Също, но по рядко, попара с консерва кучешка! Първата година в попарите слагах и добавка калций, купувах я от ветеринарната аптека. Задължителен постоянен достъп до слънчево местенце на тераса или двор - кучетата обичат да се препичат на слънце, а и е полезно, но кучето трябва да решава кога и колко! Много разходки и игра сред природата - рекорда ми е с добермана който имах преди години, през първата му година прекарвахме по 6 часа на ден из гората (дори и на празници като Нова година и Коледа), стана доберман какъвто никога повече не успях да видя дори и подобен! Кучето е голяма грижа и отговорност, също като отглеждането на малко дете, затова който не е абсолютно сигурен че може да понесе всички несгоди, е добре въобще да не се захваща с това!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Вече започва да ме притеснява злобата му. Изключително бързо се движи и хапе доста силно. Като не му дам да ме ухапе, ми ръмжи и лае по мен. Дори когато го галя ръмжи. Тупам го с един вестник, обаче той не разбира, бебе е..
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            ... и хапе доста силно. Като не му дам да ме ухапе, ми ръмжи и лае по мен. Дори когато го галя ръмжи. Тупам го с един вестник, обаче той не разбира, бебе е..
                            Моя в момента, в който посягаше да хапе по ръката, получаваше шамарче по носа от същата тази ръка (тя дава папо, ама и пляска ... ), съчетано с "Не". Ако много се правеше на интересен - хващане за врата и притискане към пода, съчетано с "лекция" със строг тон, че на началника изречения не трябва да се правят. От поне година и кусур не се е опитвал да ми се прави на отворко.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Ще го вкарвам в ред, няма къде да иде.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Денис Белята днес става на 40 дена. Станал е 6 килограма. Притеснява ме болестта ''Дисплазия''. Как се разболяват от нея? В Интернет чета, че е генетично заболяване.
                                Ето го.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0169.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5579555
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X