Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хранене и грижи за малко куче

    Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
    Райковски, втелясваш ми се нещо!
    Един път си нямал куче, един път си имал, ама старо ... Сега си имаш ново "пале" и си е голяма тръпка. Така е, разбирам те напълно, но се вземи в ръце. Вече си стопанин, не си най-малкото дете в семейството... Няма нито едно излишно мнение до тук от колегите. Ти си преценяй как ти е най-добре и как ти е най- удобно. Сигурен съм, че ще си добър стопанин!
    ПС: Не разбрах каква порода куче си взе!? Искаше "Белгийска овчарка", на снимките гледам "Немец". Нещо изпуснах от темата...
    Знам, че до тук няма нито едно излишно мнение от колегите, за което им благодаря. Преди имах куче, но го взехме голямо, не бебе. Затова и питам сега. Ще съм добър стопанин, с помощта на всички тук, така че въобще не се ''втелясвам''. Не знам- питам, по-добре, отколкото да действам на сляпо и да сбъркам.
    Преди искахме Белгийска овчарка, но се отказахме поради ред причини, затова взехме Източноевропейска, не е Немска.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #77
      От: Хранене и грижи за малко куче

      На първо време не му давай сурово.
      Аз всичко и варя!
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #78
        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Създай му занимания, стара метла, топка, хубаво е да са няколко та да не му умръзват. Ще кача снимка на наща хубавица като малка, на терасата.
        Ето и обещаните снимки
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI2249.jpg
Прегледи:1
Размер:188.9 КБ
ID:5576268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI2440.jpg
Прегледи:1
Размер:122.3 КБ
ID:5576269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI2442.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5576270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI2444.jpg
Прегледи:1
Размер:203.4 КБ
ID:5576271
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #79
          От: Хранене и грижи за малко куче

          На нашата тераса няма абсолютно никакви предмети, голяма е, но пак не иска да седи там. Сега го оставих пак за няколко часа, лае, но свиква.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #80
            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
            Ето и обещаните снимки
            [ATTACH=CONFIG]698486[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]698487[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]698488[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]698489[/ATTACH]
            Дочев, да не сте го водили на курсове по градинарство?
            Николай Папазов

            Коментар


            • #81
              От: Хранене и грижи за малко куче

              Няма да влизаме в дискусия дали си взел Източноевропейска или друга овчарка,това не е толкова важно.От личен опит ще ти кажа,че подобна порада отглеждана в жилище не е никак лесна работа.Сега за храненето:колегите ти казаха,до към третия месец основните храни са наподобаващи кърмата,като ти препоръчвам извара/но не солена/.Наситнявай гранулите,смейсвай ги с бульон.Кучето постепенно трябва да премине от мека към твърда храна.Съседа ми продава гранули за кучета и котки,та от него знам,че само гранули не е най-доброто хранене,не че ще му стане нещо,но основното съдържание в тях са костни брашна и други подобни,които подуват стомаха.Сега е периода,в който трябва да следиш и ставите,защото както ти казаха,малките са много лакоми и като нищо ще изкривят някоя става.Следи и килограмите,давай му и таблетки калций.Не се подлъгвай,че колкото е по-едро кучето,толкова по-добре.При правилно хранене,то само си ги докарва.Започвай и с дресурата,за да не ти се качи на главата.Под формата на игра,кучето трябва да се научи на изпълнява основни команди.Много неща още мога да ти кажа,ако проявяваш интерес.Моите се раждат в къщи,но след това израстват с майка си на двора,където съм им направил цял апартамент.За ушите не се тревожи изобщо,като им дойде времето ще се оправят.Има период когато се изправят,после пак клепват.Чисти ги за да не събира мръсотия.Чисти му с влажна кърпа и козинката,макар,че тя ще почне да се сменя,но не го мокри често.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0012_2.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5576306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0047_2.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5576307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0024_2.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5576308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0030.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5576309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0029.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5576310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0049_2.jpg
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5576311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0080.jpg
Прегледи:1
Размер:184.4 КБ
ID:5576312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08834.jpg
Прегледи:1
Размер:206.1 КБ
ID:5576313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 401.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5576314Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08830.jpg
Прегледи:2
Размер:205.5 КБ
ID:5576315
              Последно редактирано от Радо 57; 05-04-14, 13:45.
              Нека силата да бъде с нас!
              Suzuki Grand Vitara
              +34 642 91 4154

              Коментар


              • #82
                От: Хранене и грижи за малко куче

                Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
                ... давай му и таблетки калций. ...
                Това даване на калций "на око", без да е установена необходимост, може по-скоро да навреди.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  От: Хранене и грижи за малко куче

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Това даване на калций "на око", без да е установена необходимост, може по-скоро да навреди.
                  Вникакъв случай на око,а след консултация.Все пак трябва да се отчита наличието му в дневната дажба храна и минимално необходимото количество за теглото на животното.
                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хранене и грижи за малко куче

                    Радо, благодаря за включването. В апартамент ще се гледа само зимата, защото през останалото време си живеем на вилата, а там е къща с огромен двор.
                    Отворен съм за съвети и препоръки, ако искаш пиши тук, ако не- телефонът ми е в подписа.
                    Сега отново е на терасата, вече почти не скимти там, като че ли свикна, само че още малко ме е страх, да не да се стресира от тази тераса, въпреки че всички казаха, че няма.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хранене и грижи за малко куче

                      Е стига с тая тераса.. И Бъстър е изгледан на тераса.. Казах ти, че скимти, защото е отделен от майката и се чувства все още несигурен.. Отпусни се малко.. След няколко дни ще видиш как бяга и скача като финикиец..

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хранене и грижи за малко куче

                        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                        Е стига с тая тераса.. И Бъстър е изгледан на тераса.. Казах ти, че скимти, защото е отделен от майката и се чувства все още несигурен.. Отпусни се малко.. След няколко дни ще видиш как бяга и скача като финикиец..
                        Прав си, като се замисля, едва ли някой е отгледал куче, като е стоял 24 часа нон-стоп до него.
                        Забравих да покажа родителите, ето ги. Не се заблуждавайте по календара на фотоапарата, не е настроен, снимките са от Четвъртък.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM1664.jpg
Прегледи:1
Размер:184.7 КБ
ID:5576329
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хранене и грижи за малко куче

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Радо, благодаря за включването. В апартамент ще се гледа само зимата, защото през останалото време си живеем на вилата, а там е къща с огромен двор.
                          Отворен съм за съвети и препоръки, ако искаш пиши тук, ако не- телефонът ми е в подписа.
                          Сега отново е на терасата, вече почти не скимти там, като че ли свикна, само че още малко ме е страх, да не да се стресира от тази тераса, въпреки че всички казаха, че няма.
                          Щом ще е на вилата,нямаш ядове с движението,космите и миризмата.Моя Канто сега си сменя перушината,е..ла си е м...та.Редувай храната,че да не стане злоядо.
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хранене и грижи за малко куче

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Прав си, като се замисля, едва ли някой е отгледал куче, като е стоял 24 часа нон-стоп до него.
                            Забравих да покажа родителите, ето ги. Не се заблуждавайте по календара на фотоапарата, не е настроен, снимките са от Четвъртък.
                            [ATTACH=CONFIG]698576[/ATTACH]
                            Предполагам,че не търсиш екстериор на любимеца си,а работни качества и да се забавлявате.Ще има моменти,когато ще ти идва да му натупаш задника,но се въздържай.Чета с каква любов говориш за палето,ще се отблагодари с послушание.
                            Нека силата да бъде с нас!
                            Suzuki Grand Vitara
                            +34 642 91 4154

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хранене и грижи за малко куче

                              Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
                              Щом ще е на вилата,нямаш ядове с движението,космите и миризмата.Моя Канто сега си сменя перушината,е..ла си е м...та.Редувай храната,че да не стане злоядо.
                              Ще има къде да тича.
                              Първото нещо, на което ще го науча, е да не ме хапе, защото не се усеща и стиска, а с тези иглички, които са му устата.. боли доста.
                              Горе стана на въпрос за калций. Преди малко Арес тръгна да си яде а..то, това май е поради липса на калций?

                              За малко да пропусна- в Четвъртък го обезпаразитихме, като в Петък доизкара последните глисти. Сега въобще няма.
                              Има още време до първата ваксина.

                              Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
                              Предполагам,че не търсиш екстериор на любимеца си,а работни качества и да се забавлявате.
                              Така е, както казват - ''Life is better with a dog''

                              Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
                              Ще има моменти,когато ще ти идва да му натупаш задника,но се въздържай.Чета с каква любов говориш за палето,ще се отблагодари с послушание.
                              Напълно съм съгласен, а и не мисля, че боят е средство за възпитаване, напротив.

                              Благодаря още веднъж, за включването в темата.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хранене и грижи за малко куче

                                Имоите ядяха коришки и други подобни,просто им е в кръвта.Вземай мерки докато е малко иначе големи излагации.Хванеш ли го в крачка трябва да чуе камандата "Не".Налагало се е дори да му водя специални тренировки за да свикне да не яде каквото му попадне.На повод го държиш и тръгне ли да лапа,го спираш и казваш камандата.След това ще те гледа в очите преди да хапне нещо подобно.Свиквай с хапането,няма как,целия съм бил надраскан.Захапе ли,не си дърпай ръката или крака/боли/.То проявява хищнически инстинкт.Трябва да прецениш кога е игра и кога започва да проявява характер.Границата е тънка.Една топка от тенис,прекарваш въженце през нея и почне ли да играете му я хвърляш и като захапе го придърпваш.Казваш му и команда "донеси" или "към мен".Трябва да свиква на гласа и командите.Ти гледаш едно,а аз 6-10.Като излязат новите зъбки няма страшно.
                                Нека силата да бъде с нас!
                                Suzuki Grand Vitara
                                +34 642 91 4154

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X