Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

    Кучето е стадно добиче и търси компания, та само ще те намери. Гарантирано поне 2-3 нощи ще спиш с него, че иначе ще опищи света. Колкото до храненето, четох доста "интересни" съвети, ама няма да навлизам в детайли, че ще стане кавга. Ти си акълия момче, помисли какво би яло кучето ако е в природата и ще се сетиш какво би било подходящо за него. Категорично не те съветвам да му даваш черен дроб и въобще купешки меса на тая възраст, че ще му докараш страшен дрисък. Всякаква мазнина в храната ще го прокара страшно и ще се видиш в приключение с чистенето. 30 дневно пале би трябвало да е само на мляко. Има едни консерви на пастет за малки кучета и е по-добре да го захраниш с тях. Като направи 2 месеца му купувай гръкляни и му добавяй варен ориз и по някое парче морков и чушка в бульона и НИЩО друго. Като направи 5-6 месеца му давай каквато храна искаш (и то също, де...).
    П.П. Малките кучета са лакоми и са склонни да ядат докато има. Разпредели му храненията така, че да не преяжда, иначе ще дриска и повръща постоянно.
    Последно редактирано от kuzdov; 29-03-14, 21:45.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Кучето е стадно добиче и търси компания, та само ще те намери. Гарантирано поне 2-3 нощи ще спиш с него, че иначе ще опищи света. Колкото до храненето, четох доста "интересни" съвети, ама няма да навлизам в детайли, че ще стане кавга. Ти си акълия момче, помисли какво би яло кучето ако е в природата и ще се сетиш какво би било подходящо за него. Категорично не те съветвам да му даваш черен дроб и въобще купешки меса на тая възраст, че ще му докараш страшен дрисък. Всякаква мазнина в храната ще го прокара страшно и ще се видиш в приключение с чистенето. 30 дневно пале би трябвало да е само на мляко. Има едни консерви на пастет за малки кучета и е по-добре да го захраниш с тях. Като направи 2 месеца му купувай гръкляни и му добавяй варен ориз и по някое парче морков и чушка в бульона и НИЩО друго. Като направи 5-6 месеца му давай каквато храна искаш (и то също, де...).
      П.П. Малките кучета са лакоми и са склонни да ядат докато има. Разпредели му храненията така, че да не преяжда, иначе ще дриска и повръща постоянно.
      Отново благодаря.
      А за спането, ще спим в една стая 2 месеца (толкова мислим да го държим вкъщи), така че ще има компания и през нощта.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #33
        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

        То спането добре, ама предвиди чистенето. Има един лаф, че кучето може да стиска толкова часа на колкото месеца е. Има известна доза истина и не е зле да помислиш предварително, щото ще ака и пишка където му падне (включително и в леглото ти).... Малките кучета са страшна напаст в това отношение и е безсмислено да се опитваш да го научиш на друго (все едно да се опиташ да научиш 3 месечно бебе да не си ака в пелената). Ще ти трябва доста търпение, здрави нерви и стомах докато поотрасне и свикне да ходи по нужда само навън.
        Последно редактирано от kuzdov; 29-03-14, 22:21.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          То спането добре, ама предвиди чистенето. Има един лаф, че кучето може да стиска толкова часа на колкото месеца е. Има известна доза истина и не е зле да помислиш предварително, щото ще ака и пишка където му падне (включително и в леглото ти)....
          Всичко е предвидено. В никакъв случай няма да го качвам на леглото си. Ще се махне килима в стаята, ще си има легълце, ще му сложим от тия памперси, където уж им миришат и там се изхождат, ама кой знае дали действат..
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #35
            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

            Отсега да ти кажа - не действат. Пода е добре да е застлан с балатум ако не е с теракот, че иначе трябва постоянно да тичаш с парцала след него. В леглото си почти 100% съм сигурен, че няма да иска да спи и ще пищи докато не го гушнеш, щото още е много малко. Като изкараш една-две безсънни нощи и ще го прибереш, може да се обзаложим. Минавал съм го тоя път, та не вярвам при теб да е по-различно.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

              Като взехме палето покрихме почти целия под с памперсите (обикновени - от аптека, май бяха 60/60см)...
              И веднага поощрение като си свърши работата на памперса...
              След това ги съкратихме постепенно...
              Общо взето - смятам, че доста спомогнаха за икономисване на нервите и постоянното чистене...
              А отдолу си бе ламинат и теракот.
              В леглото не сме го вкарвали никога... Е, научи се да се качва сам и да спи при нас като стана на 8 месеца...
              Първите дни приложих следната тактика - до леглото ни сложих неговата 'спалня'... И като промърмори/заквичи - спусках си ръката да усеща присъствие...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                Каквото е написал Куздов,е абсолютно вярно.Взех си НОК,преди 10дни.Голям сладур е!На 2 месеца е....но е много палав...голяма борба пада.Първите 2-4 дена,голямо скимтене ,явно си страдаше че е сам вече,на ново място.Но свикваме...след 2 дни ползване на памперси,вече не ги иска....скимти...иска си навън.През деня е в колибката си,вечер...на топло в стаята..че си е студено още..На гранули сме още,от 2-15месеца ''junior''.Но явно не му стигат като калории,знам ли...все си иска.....Тези дни,ще пробвам...малко с гръкляни и ориз,както е писал колегата,да видим как ще е.Поздрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Минавал съм го тоя път, та не вярвам при теб да е по-различно.
                  Значи да се приготвям, или за спане с куче, или за безсънни нощи..
                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Като взехме палето покрихме почти целия под с памперсите (обикновени - от аптека, май бяха 60/60см)...
                  И веднага поощрение като си свърши работата на памперса...
                  След това ги съкратихме постепенно...
                  Общо взето - смятам, че доста спомогнаха за икономисване на нервите и постоянното чистене...
                  А отдолу си бе ламинат и теракот.
                  В леглото не сме го вкарвали никога... Е, научи се да се качва сам и да спи при нас като стана на 8 месеца...
                  Първите дни приложих следната тактика - до леглото ни сложих неговата 'спалня'... И като промърмори/заквичи - спусках си ръката да усеща присъствие...
                  Това и аз си го мислех, дано да се успокоява по този начин.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                    Бе то ще се успокоява, ама ти пак няма да спиш. А каквито и памперси, вестници и т.н. да застелиш по пода, неминуемо ще бъдат накъсани и разпилени.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #40
                      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Значи да се приготвям, или за спане с куче, или за безсънни нощи.. .
                      Чак пък толкова! Както го научиш. На двумесечно куче с него спа човек само една вечер, когато го взехме в къщи. След това имаше няколко дни хленчене вечер без ние да реагираме и от там нататък, та и до ден днешен си спи сам в хола. Е, докато не навърши 5-6 месеца падаше чистене, ама без това не може - бебето си е бебе. Пък, слава Богу, има и добри фирми за пране на килими.

                      П.П. То и с кучетата донякъде е като с децата. Едни познати си бяха научили бебето като ревне, веднага да го взимат на ръце и да го разнасят из стаята. Да не ви казвам какъв километраж навъртаха по нощите като малката гад свикна с това ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Чак пък толкова! Както го научиш. На двумесечно куче с него спа човек само една вечер, когато го взехме в къщи. След това имаше няколко дни хленчене вечер без ние да реагираме и от там нататък, та и до ден днешен си спи сам в хола. Е, докато не навърши 5-6 месеца падаше чистене, ама без това не може - бебето си е бебе. Пък, слава Богу, има и добри фирми за пране на килими.

                        П.П. То и с кучетата донякъде е като с децата. Едни познати си бяха научили бебето като ревне, веднага да го взимат на ръце и да го разнасят из стаята. Да не ви казвам какъв километраж навъртаха по нощите като малката гад свикна с това ...
                        Значи като си хленчи, да не му обръщам внимание? И аз знам, че когато бебе реве и не му се обръща внимание, то спира.
                        Иначе за чистенето съм се приготвил..
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #42
                          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                          Абе не е баш така. Като е на определена възраст може да очакваш разумни действия и да разбира причинно-следствената връзка. Тогава можеш да го възпитаваш. Ама като е съвсем бебе се ръководи само от инстинкти и пълното игнориране не е точно правилния подход. Дори и да имаш достатъчно здрави нерви да изтърпиш пищенето в продължение на денонощия, психиката на животното отива на кино и в резултат ще получиш социопат. Като го вземеш сам ще разбереш.
                          П.П. В парка имаме едно такова. Стопанина му казва, че не се радва на никого в къщи, просто си лежи някъде и излиза само да яде. В парка не играе с другите кучета, а само се заяжда и прави скандали, никого не слуша и изчезва когато и скимне. Общо взето само проблеми и никакво удоволствие от притежаването на такова животно. Не знам как още я търпи.
                          Последно редактирано от kuzdov; 30-03-14, 00:23.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                            Колкото и кучета-бебета да сме имали, повече от 3-4 нощи не съм ставал да ги приспивам.Казвам, че не съм ставал, а не че съм спал при него(щото винаги са в отделна стая или в коридора), нито съм ги взимал да спят при нас.После постепенно свикват и след седмица-две вече нещата са спокойни.По-нагоре се споменаха и яйчените черупки - като поотраснат си ги ядат без проблеми.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #44
                              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Абе не е баш така. Като е на определена възраст може да очакваш разумни действия и да разбира причинно-следствената връзка. Тогава можеш да го възпитаваш. Ама като е съвсем бебе се ръководи само от инстинкти и пълното игнориране не е точно правилния подход. Дори и да имаш достатъчно здрави нерви да изтърпиш пищенето в продължение на денонощия, психиката на животното отива на кино и в резултат ще получиш социопат. Като го вземеш сам ще разбереш.
                              П.П. В парка имаме едно такова. Стопанина му казва, че не се радва на никого в къщи, просто си лежи някъде и излиза само да яде. В парка не играе с другите кучета, а само се заяжда и прави скандали, никого не слуша и изчезва когато и скимне. Общо взето само проблеми и никакво удоволствие от притежаването на такова животно. Не знам как още я търпи.
                              Мен от това ме е страх- да не депресията да му навреди на психиката и да остави белег за цял живот. Затова ще бъда много внимателен.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                                Кучето е при мен, обаче имам един малък проблем. Като е в стаята ми, ОК- играем си, хапе ме, НО..... направили сме му голяма кутия- 1.50х1.20 където да спи. Но оставя ли го там, се започва едно голямо лаене и скимтене.... кажете какво да направя.
                                Иии още нещо.... по колко да му давам от тия гранули СТАРТЕР, щото на тях нищо не пише?
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X