Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Аркане,
    Немските овчарки (мъжките) са около 40 килограма. Тези, за които говорите в тази тема (по 50-60кг.) са разни зобени мелези, на които в повечето случаи им се изкривява задницата. Една овчарка на работа (в полиция, например) няма за основна задача да отиде и да убие някого. Нужни са и пъргавина, бързина и издръжливости НАЙ-ВЕЧЕ твърда нервна система, за да задържи извършителя, докато полицаят дойде. Не случайно в момента немеца бива изместен от Малиона-та (въпреки че тя е още по-малка, като размери).
    Просто е - ако някой иска голямо куче - да си вземе Алабай, Кангал и т.н. Има породи - има и стандарти. Можеш да погледнеш това куче и да кажеш смешно ли ти изглежда ( https://www.youtube.com/watch?v=fh8XP7bTyb8 ).
    Общо взето виждам че си запознат с нещата и знаеш, че не размера в случая играе роля, а захапката и твърдостта, за да не пусне "жертвата". Рота, Немската овчарка и Питбула са породите със най-силни захапки. Тренирани, те буквално могат да трошат кости без да са по 100 килограма.

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Първоначално публикуван от zip0 Преглед на мнение
      Аркане,
      Немските овчарки (мъжките) са около 40 килограма. Тези, за които говорите в тази тема (по 50-60кг.) са разни зобени мелези, на които в повечето случаи им се изкривява задницата. Една овчарка на работа (в полиция, например) няма за основна задача да отиде и да убие някого. Нужни са и пъргавина, бързина и издръжливости НАЙ-ВЕЧЕ твърда нервна система, за да задържи извършителя, докато полицаят дойде. Не случайно в момента немеца бива изместен от Малиона-та (въпреки че тя е още по-малка, като размери).
      Просто е - ако някой иска голямо куче - да си вземе Алабай, Кангал и т.н. Има породи - има и стандарти. Можеш да погледнеш това куче и да кажеш смешно ли ти изглежда ( https://www.youtube.com/watch?v=fh8XP7bTyb8 ).
      Общо взето виждам че си запознат с нещата и знаеш, че не размера в случая играе роля, а захапката и твърдостта, за да не пусне "жертвата". Рота, Немската овчарка и Питбула са породите със най-силни захапки. Тренирани, те буквално могат да трошат кости без да са по 100 килограма.
      Източноевропейската овчарка е най-честия пример за НОК извън стандарта.Не съм виждал такава с изкривена задница и не съм чувал такова куче с да има дисплазия на тазобедренета става.За работните качества е друг въпрос.В старозагорския кучкарникв момента има поне 5 кучета над стандарта - и по ръст и по килограми.За работните качества в даден момент е от значение и масата.Отделно голяма част от кучетата преди години по полицейските служби и по границата си бяха точно източноевропейски овчарки или по-едри НОК.
      За захапката на кучетата има много митове.Мога да те убедя че въобще тези породи не са с най-силните захапки,както и да се обзаложа че пит-була е с по-силна захапка от тази на НОК,най-малкото защото едното виси по един час на челюсти а другото не може и 2 минути.Тези тестове които сме гледали по дискавъри просто не са обективни.Самото куче не може лесно да бъде накарано да стисне с най-голяма сила за да бъде измерена тежеста.
      Много по-силни захапки от изброените по-горе имат породи като Преса Канарио,Дог от Бордо,Бурбул и още някои,самата им структура на черепа и съответната мускулатура правят захапката им по-силна.Но пак казвам този тест който сме гледали е мит.

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Първоначално публикуван от zip0 Преглед на мнение
        Аркане,
        Немските овчарки (мъжките) са около 40 килограма. Тези, за които говорите в тази тема (по 50-60кг.) са разни зобени мелези, на които в повечето случаи им се изкривява задницата. Една овчарка на работа (в полиция, например) няма за основна задача да отиде и да убие някого. Нужни са и пъргавина, бързина и издръжливости НАЙ-ВЕЧЕ твърда нервна система, за да задържи извършителя, докато полицаят дойде. Не случайно в момента немеца бива изместен от Малиона-та (въпреки че тя е още по-малка, като размери).
        Просто е - ако някой иска голямо куче - да си вземе Алабай, Кангал и т.н. Има породи - има и стандарти. Можеш да погледнеш това куче и да кажеш смешно ли ти изглежда ( https://www.youtube.com/watch?v=fh8XP7bTyb8 ).
        Общо взето виждам че си запознат с нещата и знаеш, че не размера в случая играе роля, а захапката и твърдостта, за да не пусне "жертвата". Рота, Немската овчарка и Питбула са породите със най-силни захапки. Тренирани, те буквално могат да трошат кости без да са по 100 килограма.
        От мнението ти, останах с впечатление, че ти гледаш на кучетата като на убийци, а не като на домашни любимци.
        Моята източноевропейска овчарка е над 55 килограма. До седмия, осмия месец беше доста тромав, но сега е доста пъргав и атлетичен. Не мисля, че е дебел, нито затлъстял, можеш да видиш снимките по горе.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Интересно ми е защо си останал с такова впечатление? Дори ще се самоцитирам - "Една овчарка на работа (в полиция, например) няма за основна задача да отиде и да убие някого."

          Какво ще израстне кучето, зависи от стопанина и от генетиката му. Едни гледат кучета за колеги, други за домашни любимци, за спорт, за бой и т.н.

          При теб ключовата дума е
          източноевропейска овчарка - последно като гледах (ако нещо се е променило скоро ме извинете, че съм out of date) Източноевропейките не са признати от FCI и нямат определен стандарт.

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Ето и малко интересна информация за историята на ИЕО, от която става ясно защо тези кучета са по-големи.

            10. “Източноевропейската овчарка”
            В Русия немски овчарски кучета се внасят за пръв път през 1904 г. През октомври 1908 г. в Санкт Петербург се основава "Общество за поощрение използването на кучета за полицейска и стражева работа". Първата Световна война и метежът на болшевиките почти унищожават служебното кучевъдство. Неговото възраждане започва от 1922 г. Комунистическите управници прозират истината, че немското овчарско куче е не само незаменимо в редица военни действия, но може да бъде и гаранция за стабилността на създадената от тях тоталитарна политическа формация.
            От 1924 г. към различни предприятия и учреждения започват да действат школи за обучение и развъдници. Организират се доброволни военизирани отряди от "надеждни граждани", които развъждат, обучават и предоставят на армията немски овчарски кучета. В периода от 1924 г. до 1936 г. в Съветския съюз се внасят от Германия неголеми групи кучета. На тяхна основа се обособявава източноевропейският тип на породата. Затвореният начин на развъждане, без постоянно "освежаване" на кръвта, провежданият отбор и подбор по външни показатели, които трябва да помогнат за създаването на "голямо (в буквалния смисъл) куче, продукт на Велика страна", са причина да настъпят необратими фенотипни изменения. Получават се екземпляри, които наподобяват немското овчарско куче единствено по високо поставените, стърчащи уши. Мегаломанските амбиции на управляващите комунисти довеждат и до следния куриоз: През 1951 г. се решава немското овчарско куче (съветско развъждане) да бъде прекръстено на "източноевропейска овчарка". Недопустимо е Великата държава победител да използва породата (и името) на държава, която е победила. През януари 1964 г. Президиумът на федерацията за служебно кучевъдство в СССР утвърждава стандарт за "източноевропейска овчарка". През 1970 г. и 1972 г. се извършват добавки към стандарта, а последната му редакция е утвърдена през 1976 г. от ЦК на ДОСААФ в СССР (ДОСААФ - Доброволна Организация за Съдействие на Авиацията, Армията и Флота).

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Първоначално публикуван от zip0 Преглед на мнение
              Интересно ми е защо си останал с такова впечатление? Дори ще се самоцитирам - "Една овчарка на работа (в полиция, например) няма за основна задача да отиде и да убие някого."

              Какво ще израстне кучето, зависи от стопанина и от генетиката му. Едни гледат кучета за колеги, други за домашни любимци, за спорт, за бой и т.н.

              При теб ключовата дума е
              източноевропейска овчарка - последно като гледах (ако нещо се е променило скоро ме извинете, че съм out of date) Източноевропейките не са признати от FCI и нямат определен стандарт.
              Правилно,няма задача да отиде и да убие, но е взета да върши служебна дейност,а не за изложби или да е с размери да вади бомби от дупки на лисици.В този момент по-едрия вид в повечето случаи е предимство - особено при охрана на масови обществени мероприятия.
              На колегата кучето е по-едро ,но е здраво и красиво.Въпреки че Източноевропейската овчарка е по-едра от немската и тя има стандарт,като мъжките са до 48 кг.На колегата отново е по-едро ,но това може само да го радва - защото съм сигурен че няма да го води на изложби.

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Моята Кавказка взе че порасна.....е април ще стане на година пък като се изправи е колкото мен аз съм 190 см.висок и 110 кг. а вече ми е трудно да се боря с нея!За сега побеждавам!Избра мен като водач на глутницата и ме слуша уникално много....командата "не"не и е от любимите но я изпълнява без да се замисли,за което помогна няколко пъти здрав бой!Наложи се да се наложа върху нея понеже беше започнала да си прави каквото иска!Имам три малки деца към които е изключително привързана особенно към най малката ми дъщеря която е на три годинки!Храня я основно с гранули но и остатъци от храната в къщи,като беше по студено в менюто присъстваха и кокали!Гледам я пусната на двора/живея в къща с двор от един декар/Невероятен пазач нямам думи да опиша какъв глас има и с каква скорост и видима злоба прогонва всеки който се доближи до оградата......добре че е висока!Инстинктите и ще се доразвият с възрастта.....за което ще бъде изградено специално открито и закрито место за нея!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.02.15 г. - 1.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5642617Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.02.15 г. - 3.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5642618Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.02.15 г. - 4.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5642619Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.02.15 г. - 5.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5642620
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150314_205155.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5649124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150315_132628-1-1.jpg
Прегледи:1
Размер:252.2 КБ
ID:5649126Вече не прилича на ротвайлер ,напомня ми на герой от комикс за съжаление.Така ще е явно докато стане на година и половина.Един месец расте само на височина,един на гъз,един на глава.

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Ето резулатата от даването на кокали:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1478970_10203137945714175_7120904334850725307_n.jpg
Прегледи:1
Размер:30.1 КБ
ID:5649447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10422945_10203137946074184_4564456148824522779_n.jpg
Прегледи:1
Размер:30.2 КБ
ID:5649448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6287_10203137947034208_8735965537706397847_n.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5649449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1234191_10203137946234188_7198967985535736567_n.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5649450
                    Не давайте на кучетата кокали! В тях няма нищо полезно,а последствията може да са необратими!

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Това на снимката какъв кокал е?
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Има полезни съставки в кокалите,въпреки че и аз не съм привърженик на храненето с тях.Но поне веднъж седмично е добре да се дават кокъли.Аз давам понякога и по-често и то винаги сурови.
                        Последно редактирано от АРКАН; 23-03-15, 14:12.

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          И какво толкова важно и полезно има в кокалите,което не може да се набави от др. място?

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                            ... Но поне веднъж седмично е добре да се дават кокъли.Аз давам понякога и по-често и то винаги сурови.

                            Освен дето кокалите са по-евтинки какво им е доброто?!?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Да обясня точно и ясно в костите има желатин има колаген ,има неразтворими влакнести протеини.Мисля че на всички тук е ясно че в желатина се съдържат половината от 18-те основни аминокиселини.Сега да не се налага да разказвам колко е полезен и желатина - не съм диетолог ,нито специалист ,но всеки който има желание може да прочете за желатина.
                              И никъде не съм казал че костите са по-добри от месото.
                              Те и вълците и хиените и лъвовете си апват и кокали чат пат, вместо да ядат домати и краставици примерно....Ей тъй щот са по-евтинки.

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Вече не е малко кучеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20150621_121258.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:5668808

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X