Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    ... Притеснява ме болестта ''Дисплазия''. Как се разболяват от нея? В Интернет чета, че е генетично заболяване.
    Или я има, или я няма. Предава се по наследство. Не може да я "хване" по някакъв начин, ако не си му е генетично заложено. На тази възраст още е рано за диагностициране, освен ако не става въпрос за някакви много тежки случаи. Около 1 година може да се направят рентгенови снимки и по тях да се прецени дали има дисплазия на тазобедрените стави. Такива снимки обаче се правят само с пълна упойка, защото кучето трябва да е разположено по строго определен начин, и много малко ветеринари в България са квалифицирани да разчитат такива снимки.

    По принцип има и други неприятни (наследствени) заболявания на ставите, така че: Бай бабо, да не те среща мечка ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Или я има, или я няма. Предава се по наследство. Не може да я "хване" по някакъв начин, ако не си му е генетично заложено. На тази възраст още е рано за диагностициране, освен ако не става въпрос за някакви много тежки случаи. Около 1 година може да се направят рентгенови снимки и по тях да се прецени дали има дисплазия на тазобедрените стави. Такива снимки обаче се правят само с пълна упойка, защото кучето трябва да е разположено по строго определен начин, и много малко ветеринари в България са квалифицирани да разчитат такива снимки.

      По принцип има и други неприятни (наследствени) заболявания на ставите, така че: Бай бабо, да не те среща мечка ...
      Разбирам.
      А кога мога да го изкарам на вън? Не на разходка, а просто на поляната на вилата, за да потича. Ветеринарът каза, че може 10-тина дни след първата ваксина, но на няколко места четох, че може чак след 3-тата ваксина.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Ние си чакахме до след третата ваксина. Ама това е в София, дето наоколо е пълно с бездомни кучета, които може да носят всякакви болести ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ние си чакахме до след третата ваксина. Ама това е в София, дето наоколо е пълно с бездомни кучета, които може да носят всякакви болести ...
          Е да. И аз няма да го изкарвам на пътя, само на поляната на вилата. Най-много в седмицата веднъж да мине котка от там.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            Разбирам.
            А кога мога да го изкарам на вън? Не на разходка, а просто на поляната на вилата, за да потича. Ветеринарът каза, че може 10-тина дни след първата ваксина, но на няколко места четох, че може чак след 3-тата ваксина.
            Според мен,спокойно можеш да го изкарваш /прекаленото пазене е по-скоро вредно отколкото полезно/ да потича на слънце.И май си е време да го свикваш с каишка.

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Тези дни ще му купя каишка. Утре му е първата ваксина, след 10-тина дена ще го изкарам да потича на вилата.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Първата каишка на палето не е задължително да е купувана,спокойно може да е каквато и да е връв......даже и мартеница.А по правило хубава каишка на кучето подарява "кръстника"!.....ама стари работи са това де.

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Намерих ги в зоо магазин по 3 лева. Иначе кръстникът му съм аз.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Каишките са за часовници, нашийник ти трябва! Нека подивее малко без нашийник, не бързай с обучението!

                    Като поотрасне и вземеш да му избираш нашийник- гледай скобата (гривната) му да е заварена! Ако много ти хареса някой модел на нашийник, а скобата не е затворена със заварка- иди при някой заварчик да й капне една капка. Защото аз съм виждал отворена скоба! Изглежда така- " ( " и не върши никаква работа.

                    ПС: Много ти се радвам на ентусиазма и любознателността! Повечето неща ще си ги научиш сам, което си е нормално де!

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение

                      ПС: Много ти се радвам на ентусиазма и любознателността! Повечето неща ще си ги научиш сам, което си е нормално де!
                      Благодаря! Винаги съм искал малко куче, за да го отгледам и обуча сам. Мечтата ми се сбъдна.
                      Днес го ваксинирахме (1-ва ваксина), ветеринарът изписа и по 1 таблетка калции дневно..
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0095.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5580235
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        ... ветеринарът изписа и по 1 таблетка калции дневно..
                        Много са ми странни тия ветеринари, които изписват калций без изследване. Той ли ги продава таблетките?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Да.
                          Забравих да кажа- преди 1 седмица беше 5,1кг. Днес е 6,7кг.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Да. ...
                            Като порасне малко кученцето, гледай да намериш къде да му направят едно изследване за калций и фосфор. Ще ти струва колкото или малко повече от 1 опаковка Калци Делис, а може да ти спести и пари (за добавен калций, ако такъв не е нужен) и главоболия.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Като порасне малко кученцето, гледай да намериш къде да му направят едно изследване за калций и фосфор. Ще ти струва колкото или малко повече от 1 опаковка Калци Делис, а може да ти спести и пари (за добавен калций, ако такъв не е нужен) и главоболия.
                              В Плевен мисля е най-близко. Те тия калций ги изписаха, защото си яде изпражненията. Ветеринарът каза, че е нормално, но ни даде 10 таблетки.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                На мен ми пратиха ми един тийзър ... 9 дни до старта.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:all pups.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5580270

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boy2a.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5580269

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X