Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Защо ти е такова мнението за Роял Канин? Вярно, че качеството не е като на Роял Канин в Европа, но пък е по-добре отколкото разни талашити. ...
    Ами чети им състава, а не само рекламите. Примерно, спомената Макси Джуниър:

    СЪСТАВ: ориз, дехидратиран птичи протеин, дехидратирани протеини от свинско месо, царевично брашно, животински мазнини, хидролизирани животински протеини, царевичен глутен, царевица, минерали, цвеклова каша, растителни влакнини, изолат от растителен протеин, соево масло, рибено масло, люспи и семена от псилиум, фрукто-олигозахариди, хидролизирани дрожди, хидролизирани ракообразни, екстракт от тагетес, хидролизиран хрущял ...
    За съжаление, не са посочили от кое какъв % има, но по принцип, колкото по-напред в списъка е дадена съставка, толкова по-голямо трябва да е съдържанието й. Та въпросният Роял Канин съдържа основно ориз, а вероятно и немалко царевица. Т.е. преобладаващо растителни съставки, за сметка на месо. Отделен въпрос е колко това, което си мислиш, че е месо, е такова. Този "дехидратиран птичи протеин" изобщо не го знаеш от какво е. Но неотдавна четох интервю с шефа на тази марка в САЩ, и той развиваше теория, че нямало нищо лошо като източник на протеин в храните за домашни любимци да се използват преработени птичи пера, така че всеки да си прави изводите.

    Онова с червеното в списъка вероятно е "партизанското име" на мононатриевия глутамат, който се ръга навсякъде, включително и в храни за хора, за да се засилят вкусовите усещания. Това нещо има малко и ефекта на наркотик.
    Затова често ще чуеш как някой се хвали, че кучето му много настървено ядяло една или друга храна.

    Та така. Роял Канин със сигурност е по-добре от онези боклуци (кой знае защо наречени храна за кучета), които се продават по хипермаркетите за по лев - два - три килото, но лично аз не желая да си храня кучето с царевица на надута цена. Не мисля, че храните с тази марка си струват парите. Просто са си създали позиции на пазара със силен маркетинг (до неотдавна ветеринарите знаеха и предлагаха почти изключително Р.К.) и дерат яко.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-06-18, 07:25.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

      Благодаря за написаното, ще се загледам какво пише на чувала.
      Имам друг въпрос. Ето разписанието на чувала.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10153007_850370758312919_203732033_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5574974
      Това е дневната дажба, нали? И щом се храни по 4,5 пъти на ден, трябва да я деля, така ли?
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        ... Това е дневната дажба, нали? И щом се храни по 4,5 пъти на ден, трябва да я деля, така ли?
        Точно така.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

          Аз гледам от 20 години стафордшири и пробвах какво ли не вече. Стигнах за себе си до извода, че по-добро от натуралното хранене няма. Но пък на някой не им се занимава с меса.
          Колкото до Роял Канина - бягайте надалеч. Преди десетина години беше приличен, сега е ужас.
          Преди няколко месеца ми дадоха от една изложба един чувал ... кучетата като самосвали. Отзад излиза повече от колкото са изяли - фураж. Козината само за седмица стана тричава - при тази порода много добре личи качеството на храната.

          Коментар


          • #20
            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

            Нашата я храним като домашно прасе.Здрава е, жизнена и с лъскав косъм.Чува и вижда добре.Като беше бебе я хранехме и с прясно, и с кисело мляко, после започнахме да й дробим човешки манджи.Обикновено и варим разни шийки, дробчета, фенери.Днес яде макарони на фурна и пържен уклей(страстно обича риба), разделно. Яде с охота по половин банан, краставици и зимата по малко кисело зеле.Може би има значение, че е дворно куче и е порода уличен помияр, намерена като бебе изхвърлена в една канавка.
            Гранулите много не й харесват и понякога им се мръщи, но на консерви не отказва, не зависимо дали са долнопробни или маркови.
            Моят съвет е да го храниш както по-горе казаха - яйца, мляко, попарки, ориз.Пък като отрасне щом сте решили го приучете към гранулите.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #21
              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

              Като се купих преди 2-3 години немската овчарка собственика ме убеди че е хранено само със ройял канини.Поръчах по интернет един чувал какъвто модел е яло кучета по спомени струваше 120лв. без доставката.Една купичка не изяде -направа бяс ме хваща само къто си спомня.Даже котката само го помирисваше и я оставяше.Пробах най-обикновени храни и една му хареса и до сега се храни със него.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #22
                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                Меха, някои кучета не понасят гранули, може би е заради това.
                Самодържец- направо ме уби, особено с киселото зеле.

                Имам още един въпрос. Като дойде храната (Royal Canin Starter), проблем ли ще бъде да се храни само с гранули? Защото мислехме, да му давам и попари, кисело мляко, но знам ли..
                Извинявам се за многото въпроси, не за пръв път ще имам куче, но за пръв път се сблъсквам с бебе и съм доста развълнуван.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #23
                  От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                  Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                  Меха, някои кучета не понасят гранули, може би е заради това. ...
                  А бе, не понасят ... Нашият беше взел малко да се чуди на едни гранули, че даже и започна да му остава по малко, което преди не се случваше. Като се наложи покрай операция да не яде ден и половина, да знаеш как му се върна апетита ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    Самодържец- направо ме уби, особено с киселото зеле.
                    Защото мислехме, да му давам и попари, кисело мляко, но знам ли.. .а доберман как си краде трушия виждал ли си А за храненето на палето,колкото по разнообразна храна му даваш толкова по-добре.В месарските магазини има избор - бял и черен дроб,сърца,бъбреци,далаци,глави,гръкляни и кво ли не още.И все пак опитай да вземеш мъника поне след 40ия ден,за негово добро е!Поздрави
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-03-14, 19:20.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                      Райковски, не си сам!
                      Аз тайно и съвсем цялостно следя и надзиравам зорко темата. Моето живот и здраве го чакам след 3 седмици и половина.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                        Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
                        Защото мислехме, да му давам и попари, кисело мляко, но знам ли.. .а доберман как си краде трушия виждал ли си А за храненето на палето,колкото по разнообразна храна му даваш толкова по-добре.В месарските магазини има избор - бял и черен дроб,сърца,бъбреци,далаци,глави,гръкляни и кво ли не още.И все пак опитай да вземеш мъника поне след 40ия ден,за негово добро е!Поздрави
                        Само че, как да ги редувам? Един ден гранули, един ден друго, така ли? Дробчета и сърца- стават ли за бебе куче?
                        Някъде четох, че може да се дават и овесени ядки, юфка, дори и черупки от яйца, заради калция в тях, вярно ли е това?

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        Райковски, не си сам!
                        Аз тайно и съвсем цялостно следя и надзиравам зорко темата. Моето живот и здраве го чакам след 3 седмици и половина.
                        Радвам се. Надявам се, ще покажеш и снимки, като го вземеш.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                          Палето трябва да се храни често,колкото е по-малко по-често.Така че му давай в началото и гранули и карантия за различните хранения.Черупките от яйца ги запичай леко във фурната,по-лесно се стриват с ръце и върху "манджата".Овесени ядки и ориз е добре да се добавят в манджите,също и риба - даже смятам че е задължителна.Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                            Гледам три ули4ни и 20 котки.Ядат шийки,фенери,пилешки кожи4ки,свинско рагу...На ден около 3 хляба.Месе4но по 3-40кг гранули допълнително.Не ядат от скъпите-не искат,но не и от най-евтините.Аз като купя ги опитвам-има страшно солени.За кисело зеле готвено умират.Бял дроб не ядат,и от някой салами не щат.Сухар оби4ат много-ку4етата де.Общо взето оби4ат 4овешка храна,но изброените в на4алото храни не трябва да се дават.И на първо място имат нужда от ОБИ4.
                            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                              Първоначално е допустимо да се накисват гранулите в кисело мляко , бульон , или вода. Така приготвено обаче се вкисва бързо за това постепенно е добре да се приучава към сухо. Посъветвай хората ,че рязкото отбиване на всички кученца може да докара мастит на майката белким задържат вашето куче.
                              Храненето си е цяла наука по-принцип еднократно да му дадеш дробчета и т.н. не е страшно , макар че някои кученца след това не искат да ядат гранули . Ако обаче почне да яде обща храна основно може да се наложи калциево -витаминни таблетки допълнително ,но след разговор с ветеринар ,че понякога объркват повече работата. Глави , крака , шийки, фенери забрави на тази възраст . Сухата кучешка храна би трябвало да е целодажбена и балансирана ,така че кучето да се нуждае само от гранули и вода и така да изкара целия си живот. Има доста спорове за конкретни марки аз също имам мнение но ще се въздържа. Общо взето повечето марки с цена над 80лв чувала са задоволителни. Разбира се по-правилно е да яде прясно приготвена храна , но
                              си е занимавка и четене да му докараш балансирано хранене.
                              Овесени ядки ,юфка макарони не могат да бъдат пълноценна храна за куче.Не е добре да се дават в големи количества и постоянно.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                                Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                                Първоначално е допустимо да се накисват гранулите в кисело мляко , бульон , или вода. Така приготвено обаче се вкисва бързо за това постепенно е добре да се приучава към сухо. Посъветвай хората ,че рязкото отбиване на всички кученца може да докара мастит на майката белким задържат вашето куче.
                                Храненето си е цяла наука по-принцип еднократно да му дадеш дробчета и т.н. не е страшно , макар че някои кученца след това не искат да ядат гранули . Ако обаче почне да яде обща храна основно може да се наложи калциево -витаминни таблетки допълнително ,но след разговор с ветеринар ,че понякога объркват повече работата. Глави , крака , шийки, фенери забрави на тази възраст . Сухата кучешка храна би трябвало да е целодажбена и балансирана ,така че кучето да се нуждае само от гранули и вода и така да изкара целия си живот. Има доста спорове за конкретни марки аз също имам мнение но ще се въздържа. Общо взето повечето марки с цена над 80лв чувала са задоволителни. Разбира се по-правилно е да яде прясно приготвена храна , но
                                си е занимавка и четене да му докараш балансирано хранене.
                                Овесени ядки ,юфка макарони не могат да бъдат пълноценна храна за куче.Не е добре да се дават в големи количества и постоянно.

                                Благодаря.
                                Имам още един, доста важен въпрос. Когато вземем кучето, то ще е доста депресирано. Какво да направя, как да се отнеса с него, че да свикне с мен по-бързо?
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X