Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Не съвсем. Най-важното на първо време е да го научиш да не взима храна от кого да е и да не яде намерена храна.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Не съвсем. Най-важното на първо време е да го научиш да не взима храна от кого да е и да не яде намерена храна.
      Как? Сигурно го има в книгата за обучение, а аз я чакам да дойде.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Лесно. Нека чужд човек да го доближи и да му подаде лакомство. В момента, в който кученцето посегне с муцунка за да го хапне /лакомството/ човека трябва рязко да го удари по муцунката с другата ръка, премерено силно, толкова силно, че кученцето да изпита болка и страх, веднага след което ТИ, само ТИ и никой друг му подаваш същото лакомство и го поощряваш, галиш го и ми говориш нежно - ''Браво, моето момче, браааааааво, браво, куче-муче, браво, пиле, а така''. Повтори това няколко пъти с различни фигуранти и си готов.
        ПОВТАРЯМ - трябва да се удари дотолкова силно, че да изпита респектираща болка и страх. Не да гу претрепеш, но не и да го галиш.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          ... искам да е дружелюбен само към семейството. Как да постигна това? Мисля си, че като не давам на други хора да го пипат, той ще разбере, че само ние сме му приятели, така ли е?
          ...
          И що така? Искаш свиреп звяр, та да не смее никой да ви дойде на гости ли?!? Не мисля, че дружелюбното отношение към други хора, които стопанинът е допуснал и с които общува спокойно, по някакъв начин бърка функциите на пазач, ако това е, което те притеснява. Мой близък имаше два броя - немска овчарка и бернско пастирско куче. Когато стопаните те допуснат в двора и покажат, че си "свой", двете добичета бяха големи лигльовци - и си просеха почерпка, и си искаха почесване и погалване, и лягаха в краката на гостите. Опиташ ли се обаче да влезеш без присъствие на стопаните - жална ти майка, както са установявали повече от веднъж роднини и приятели, които са решавали, че могат да влязат сами в двора, щото нали те кучетата вчера са се умилквали около тях ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            И що така? Искаш свиреп звяр, та да не смее никой да ви дойде на гости ли?!? Не мисля, че дружелюбното отношение към други хора, които стопанинът е допуснал и с които общува спокойно, по някакъв начин бърка функциите на пазач, ако това е, което те притеснява. Мой близък имаше два броя - немска овчарка и бернско пастирско куче. Когато стопаните те допуснат в двора и покажат, че си "свой", двете добичета бяха големи лигльовци - и си просеха почерпка, и си искаха почесване и погалване, и лягаха в краката на гостите. Опиташ ли се обаче да влезеш без присъствие на стопаните - жална ти майка, както са установявали повече от веднъж роднини и приятели, които са решавали, че могат да влязат сами в двора, щото нали те кучетата вчера са се умилквали около тях ...
            Точно, искам единствено да е лош към неканени гости, дано успея да го възпитам така.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Освен самото семейство в което ще живее песа, е добре да възприеме "като свои" и поне още един-двама близки до семейството хора. Те да могат да го нахранят, да му сипят вода, да го изведат навън (само на повод), да полеят цветята (градината)... Иначе няма да можете да "мръднете" семейно на почивка ... Това го научих от собствен опит- два дни един приятел храни мои две немски овчарки през оградата на клетките със сух хляб. (А пък ние "своите" бяхме на сватба). Просто все някога ще ти се наложи! Запази си един "коз".

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                Освен самото семейство в което ще живее песа, е добре да възприеме "като свои" и поне още един-двама близки до семейството хора. Те да могат да го нахранят, да му сипят вода, да го изведат навън (само на повод), да полеят цветята (градината)... Иначе няма да можете да "мръднете" семейно на почивка ... Това го научих от собствен опит- два дни един приятел храни мои две немски овчарки през оградата на клетките със сух хляб. (А пък ние "своите" бяхме на сватба). Просто все някога ще ти се наложи! Запази си един "коз".
                Ще го имам предвид.
                Първата ваксина му е на 16, мисля, но утре ще го водим на ветеринар.
                Мислим да му сложим микрочип, старото имаше, сега искаме и това да има.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Каква е ползата от микрочипа?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Каква е ползата от микрочипа?
                    Никаква.
                    SUZUKI VITARA V6
                    HONDA CBR 919RR
                    MERCEDES ML
                    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                      Каква е ползата от микрочипа?
                      При изгубване или кражба се доказва на кого е кучето.

                      Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                      Никаква.
                      Не съм съгласен. Ако мислиш, че е така, поне се обоснови, защото такива мнения никому не помагат.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Имам проблем. В стаята ми започна яко да мирише на куче. Цялото семейство иска кучето да се изкара постоянно на терасата, а не да спи при мен. Той е спокоен на терасата вече, кеф му е там, само че се притеснявам да го оставя сам..
                        Днес го обезпаразитихме отново, след седмица му е първата ваксина.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Имам проблем. В стаята ми започна яко да мирише на куче. Цялото семейство иска кучето да се изкара постоянно на терасата, а не да спи при мен. ...
                          Хайде сега глезотии! Искаме куче, ама искаме да ухае на парфюм ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Хайде сега глезотии! Искаме куче, ама искаме да ухае на парфюм ...
                            На мен не ми пречи въобще. Не знам, може би като съм доста време с него и въобще не усещам миризма. Но когато дойде чужд човек, казва, че миришело.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                              На мен не ми пречи въобще. Не знам, може би като съм доста време с него и въобще не усещам миризма. Но когато дойде чужд човек, казва, че миришело.
                              Взимай мерки за обезмирисване. Освен куче ще трябва "да си завъдиш" и гадже, а пък те са все едни капризни...

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Ти къпеш ли го?

                                А гаже за кво му е? Само ядове
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X