Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аз съм пробвал с верига и повече не бих. Хвърчи всичко, до което се докопа веригата - от камъни, до къртичини. Освен това разбива редуктора на тримера.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Някой да е пробвал главите с верига?
      Не пробвай, че ще си направиш беля или на някой около теб. Вземи си един нож за трева, ако може да не е китайски, че са ламаринени. Или смени кордата с някаква квадрат или звезда, много по-агресивна е, но и свършва по-бързо от кръглата.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение

        Не пробвай, че ще си направиш беля или на някой около теб. Вземи си един нож за трева, ако може да не е китайски, че са ламаринени. Или смени кордата с някаква квадрат или звезда, много по-агресивна е, но и свършва по-бързо от кръглата.
        Ясно. Няма да се опитвам да се осакатя. Ножове имам, средна хубост. Имам един участък с трънки който с корда не става, та за там се замислих за веригата
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Повечето ножове за трева си минават през трънаците, освен ако не са много дебели и жилави, тогава трябва циркулярен. Аз също така боря едни израстъци от джанки всяка година.

          Коментар


          • Е това ще се справи с трънаците Натиснете снимката за да я уголемите

Име:к.jpg
Прегледи:1121
Размер:102.3 КБ
ID:6736438
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Защо има резци и от двете страни на ножа, като се върти само в едната посока?
              Или диска се обръща?

            • aldr
              aldr коментира
              Редактиране на коментар
              Обръща се......

          • Няма проблем с ножа. Просто с корда е по удобно за оператора, демек мен. Щеше ми се да е нещо което комбинира корда с нож, но явно нанай си идеални неща
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Телен диск?

          • Имам от всичките видове метални дискове за храстореза, за дребни дръвчета, високи треви и за дебели къпинови храсти, от металните дискове, реално върши работа циркулярния диск, като трябва да се работи с повишено внимание, че при заклинване на някое случайно по-дебело дърво си е гадно, правилната стойка която трябва да държа при рязане със циркулярния диск е много изморителна и напрягаща, в крайна сметка за мен най-добро си остава с дебелата петолъчна корда, с нея режа без проблеми дебелите къпинови храсти, храстореза е с най-голямата глава предлагана на Хускварна, тежка и масивна, така че ако държите на метален диск, вземете циркулярния, при Драгозов има много добър такъв диск, моя е от него.

            Коментар


            • За храсти ползвам нож: https://www.mtd.bg/view/10/974/Nozh-za-motorna-kosa/
              Разликата от кордата е, че реже много по-тясна ивица и не си струва да се използва само за трева.
              Верига или циркуляр не бих сложил.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • FYI: В Лидъл бяха пуснали моторна коса, имаше я Понеделник на сайта (не знам на хартиените кк е). Същата я има на братовчедка ми мъжа и от 5-6 години и е много доволен. Изрично го питах за съхранение на гориво в този инструмент. Човека ми каза, че не си прави труда да я източва, дърпа, пали и коси и да е седяла месеци пълна през зимата....
                Не знам защо в момента косачката я няма в сайта. Бях и много мераклия, но не я дочаках.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • MFr
                  MFr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Няма я на сайта, щото са пуснали 3 бройки и са свършили в 7:05 в понеделник.

                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Двутактова смес не бива да се застоява. Не че ще гръмне уреда от първия път. Но, който го мързи вероятно има пари за нова машина.

              • За малки обекти за леко почистване става Щил фс 38 до декар. За по щателно почистване са коси Фс над 120. Лично аз си взех от колегата Драгозов от Аргомаркет китайче подобрено 52 см/куб. и с корда 3мм и унищожавам всичко. Недостатъка пред Щил е големия разход,но пък силата е голяма. и частите учудващо евтини.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • Здравейте. От кои корди сте най - доволни? Скоро си взех Husqvarna 545 FR, която оригинално върви с намотана на главата корда 3мм X Force. Отделно ми дадоха някаква подарък 3х 15 метра. Хубава- лоша - ще я пробвам. Пак пише, че е 3мм, но е с квадратно сечение. Продавачът в магазина ми препоръча да ползвам корди със сечение 3мм.
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:218679048_1138356516654947_930691656347996832_n.jpg Прегледи:0 Размер:76.1 КБ ID:6756928Натиснете снимката за да я уголемите  Име:216848811_219883236712339_5405103901534143000_n.jpg Прегледи:0 Размер:90.3 КБ ID:6756929

                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • Никола
                    Никола коментира
                    Редактиране на коментар
                    Зависи от главата колко дебела позволява.
                    аз ползвам най-дебелата сива на райдър нещо като 4.2-5мм. издънки до 10-12мм. не ги усеща. засега не съм прецакал редуктора на китайския храсторез, пък и да се строши е 40-50 лв. ...

                  • ivodianov1992
                    ivodianov1992 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Уж пише, че за главата са подходящи корди от 2.7мм до 3.3мм. Но като гледам отворите и с доста по - дебела ще работи. Снощи косих с оригиналната на Хускварна X Force, която е обла 3мм. Трева коси много добре, висока и гъста трева, не я усеща. Много е свирепа тази коса, даже и глас не променя. Просто не ми харесва, че при допир с дебели и жилави бодли - около 15-20мм кордата се чупи. Утре отново ще кося, ще пробвам да сложа тази квадратната да видя как ще е с нея. Инак трева ли е само, колкото и да е гъста я прави направо на вода. Все едно съм я прекарал през "Нутрибулет". В комплекта имам и троен нож за гъста трева, но ме е страх да го ползвам, че теренът е каменист на места и да не стане беля. Искам да си намеря някаква по- жилава корда, която да не се чупи толкова лесно при бодлите. Вероятно ще трябва и да е по- голям диаметър, че да търпи повече.
                    Последно редактирано от ivodianov1992; 20-07-21, 15:28.

                • Първоначално публикуван от jordan19 Преглед на мнение
                  ...
                  - щил fs55 (в момента го има за 380), не съм сигурен дали може да се справя с издънки, защото е с жило.

                  Моля, напишете кой от тези варианти е най-смислен, или предложете друг.
                  FS55 с циркулярен диск по мое усещане се справя с по-дебели издънки от китайския за 259 лв. Работил съм и с двата. Предимството на Щил-а е че се усеща 'по-мощен' много по-лек е, наистина много, а и за еднаква площ косене си иска наполовина гориво.
                  Предимствоти на китаеца, е че се разглабя и е несравнимо по-удобно да го транспортираш.
                  Но преди да се сложи циркулярния диск Щил-а виждаше доста зор.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Няма проблем с ножа. Просто с корда е по удобно за оператора, демек мен. Щеше ми се да е нещо което комбинира корда с нож, но явно нанай си идеални неща
                    желанието ти е изпълнено, ето ти кордова глава с верига. Откакто я сложих, не ползвам друго.
                    С уточнението, че я ползвам на терен, пълен с камъни, стърчащи клони, шипки, къпини и т.н., а не на английската морава

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12162.jpg
Прегледи:830
Размер:46.7 КБ
ID:6766798
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      И двете с четката са тежки и по-слаба машина сигурно ще се озори, но китайчето на Драгозов е достатъчно мощно.
                      Първо купих четката, но тя става само за чистене на прорасла трева във фуги.

                    • petkov_bb
                      petkov_bb коментира
                      Редактиране на коментар
                      Може да съм писал (вече не помня и не ми се рови),но имам и от алуминиевите глави (по 10лв.),на която монтирам парче от верига (микро). 52 кубиковия корейски китаец си Я развърта безпроблемно.Става и с подходяща верига със заварени звена (ползвах от стария повод на кучето). Проблем виждам само в повишените вибрации.

                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      аз имах една прецакана верига от щилката която изхвърлих преди да се сетя, че може да се ползва тук. Иначе от ударите в камъни и бордюри веригите се разнитиха и вместо 2 сега са 4, но май така е по-добре

                  • Понеже за няма десет години смогнах да си уморя хускварната, модел 323 RII, до степен да ми искат над 250 лева за ремонт, май ще си търся нова.
                    Много ме блазни китаеца за пари като за ремонта, не ми е драма по-големия разход на гориво, при положение че е и по-мощен на книга, обаче тези почти десет кила ме плашат.
                    Чудя се - дали ще сгреша ако заложа пак на хускварна, примерно 333R Mark II че е малко по-мощна от строшената ми и с малко по-тежка, но пък е два пъти по-скъпа от китаеца и почти толкова по-слаба? Кося около 2-3 декара, по веднъж или два пъти в месеца, но задължително като е сухо и не вали за да стигна, а това понякога ми докарва доста жилава, почти храстообразна, изпусната трева. Та мощност си трябва, то и затова си уморих машинката, работеща иначе като часовник.

                    Коментар


                    • С хубав самар тия килограми не се усещат.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X