Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по добрия Г-класа или Дифендър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

    И според мен цената се определя до голяма степен и от имиджа на дадена марка. Харесвам и двете марки и съм сигурен, че се справят много добре извън пътя, но особено новите Ге класи (в които наред с всички луксове , екстри , плазми и т.н. няма да се учудя ако монтират и биде) не ми се вписва в картинката окалян до тавана , с ванти, издран,с гуми за кал...Докато на Ленда сякаш по-му отива.
    Аз лично бих си купил такъв, само ако имам някакъв друг за извращения по горите, чукарите и калищата.
    Всеки , обаче има свои собствени вкусове и предпочитания.Аз тези двата не ги слагам в една категория по никакъв начин.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #62
      До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
      Цената се определя от пазара, с качеството трудно ще я свържеш мога да ти посоча и други боклуци които струват един кашон пари.

      Това с цената е много относително. Цената се определя според вложенията за проект, себестойността на изработката и обема на производство, екстри и не на последно място държавата и нейните стандарти. Г- класата се произвежда в Грац, Австрия, последните модели са наблъскани с екстри, големи акцизни двигатели, предимно ръчна изработка и много тесен обем продукция. Чистата печалба била 6-10хил. евро за Мерцедес. Като я приспаднем от крайната цена излиза, че спекулата изобщо не е толкова голяма. Цената ще е много по-ниска, ако един автомобил се произвежда на конвейер в огромни обеми в разни азиатски държави, както е с японските автомобили.
      1999г. имах намерение да закупя няколко W461 (още ги правеха за цивилния пазар) със специализирана техника и случайно ми попадна оферта за някаква Тойота с архаична конструкция, тропическа версия, произведена някъде в Азия (не беше Япония). Тойота беше малко по- скъпа, а нямаше дори централно...

      Коментар


      • #63
        До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

        Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
        Г- класата се произвежда в Грац, Австрия, последните модели са наблъскани с екстри, големи акцизни двигатели, предимно ръчна изработка и много тесен обем продукция.
        За ръчна изработка в Грац не съм чувал и ме съмнява да има.
        Фиат Панда се произвежда там. Както и всички JEEP за европейския пазар.

        Коментар


        • #64
          До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          За ръчна изработка в Грац не съм чувал и ме съмнява да има.
          Фиат Панда се произвежда там. Както и всички JEEP за европейския пазар.
          J*** се асемблира в Грац от готови детайли произведени някъде другаде, както и Вояджър. Г-то се произвежда в Грац, доколко ръчно е под въпрос, макар че голяма част от процеса на производството му наистина е на ръка. Някъде до средата на '90-те дори не ползваха заваръчни роботи за купетата. На моето съм се заглеждал - всички заварки са на ръка.
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #65
            До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

            Хубава тема стана ,но маи малко се отклонихме.ПОНЕ аз не разбрах кои е по добрия

            Коментар


            • #66
              До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

              Ама то не е задължително да има по-добър.

              Коментар


              • #67
                До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                ЗАЩО така мислиш колега .ВСЕ единия с нещо ще е по добьр.

                Коментар


                • #68
                  До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                  Дам. А другият с друго. Та в тоя ред на мисли, трябва да има критерий за да се реши. Примерно единият е по-добър за това и това, а другият за това и това. Та ако искаш да знаеш Дифендър или Г е по-добро, то трябва да имаш конкретни цели, да дефинираш по-добър за какво. Почнахме да се повтаряме яко, а и в много други теми е писано. За мен питането не е много коректно, а ако просто е въпрос на вкус, то трябва да се пробват и 2-те. Купуваш Г караш ли карш, после купуваш дифендър и пак караш, може и в опбратен ред. След някакво време отговорът сам ще си дойде. Незнам колко пъти трябва да се напише едно и също, про положение, че разбиране не личи да има. Кой е по-добрият, Левски или ЦСКА? Може и така да се озаглави темата. Само да не се окаже, че е Манчестер Юнайтед /Тойота, Нисан и т.н./

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Дам. А другият с друго. Та в тоя ред на мисли, трябва да има критерий за да се реши. Примерно единият е по-добър за това и това, а другият за това и това. Та ако искаш да знаеш Дифендър или Г е по-добро, то трябва да имаш конкретни цели, да дефинираш по-добър за какво. Почнахме да се повтаряме яко, а и в много други теми е писано. За мен питането не е много коректно, а ако просто е въпрос на вкус, то трябва да се пробват и 2-те. Купуваш Г караш ли карш, после купуваш дифендър и пак караш, може и в опбратен ред. След някакво време отговорът сам ще си дойде. Незнам колко пъти трябва да се напише едно и също, про положение, че разбиране не личи да има. Кой е по-добрият, Левски или ЦСКА? Може и така да се озаглави темата. Само да не се окаже, че е Манчестер Юнайтед /Тойота, Нисан и т.н./
                    Колега, понеже следиш темата от самото начало ,сьм упоменал в началото на два -три пьти по добьр за градско , гора и преходи през гората по здрави мотори окачване и скоростна кутия по евтини части.И понеже си прав ,че трябва да се пробва взех пьрво г клас за сега и после даи боже и един дифендьр

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                      Първоначално публикуван от nasko76 Преглед на мнение
                      Колега, понеже следиш темата от самото начало ,сьм упоменал в началото на два -три пьти по добьр за градско , гора и преходи през гората по здрави мотори окачване и скоростна кутия по евтини части.И понеже си прав ,че трябва да се пробва взех пьрво г клас за сега и после даи боже и един дифендьр
                      И после да напишеш кое е по-добро.
                      Тя темата още ще е тука.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                        Уфффф какво му спорите толкова.
                        От двата по-хубав е чисто новияТ и твояТ
                        А ако е и служебен - ехаааа
                        LZ1VYI --- Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                          Г не съм и помирисвал, значи е много зле. Дифендъра съм го карал и тормозил, разглежда и т.н. Имам Диско. Пристрастен съм към ЛР. Реално мнгого се дразня от отношението към мен и се опитвам да си получа бан-а и да си чета като гост, без да мсущавам аудиторията с безсмислените си писаня. Та пиша разни глупости. Г-то не съм го помирисвал, щото е излиша гъзария. Лично мнение. Не ангажирам никого, мога да се аргументирам, но няма да ме баннат ако го направя, а така има шанс да се спре системният тормоз от страна на Насов над гориките модератори. Колеги, моля за малко повече смелост. Решете този проблем за форума! Аз искам офроуд българия да се развива и да надмогне глупостите ми. Понеже вече го приемам лично и ми е трудно да реагирам инак, ще се боря до решаването на проблема.

                          Лека вечер

                          Коментар


                          • #73
                            До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                            Offtopic:

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            ...Реално мнгого се дразня от отношението към мен и се опитвам да си получа бан-а и да си чета като гост, без да мсущавам аудиторията с безсмислените си писаня. Та пиша разни глупости...Не ангажирам никого, мога да се аргументирам, но няма да ме баннат ако го направя, а така има шанс да се спре системният тормоз от страна на Насов над гориките модератори. Колеги, моля за малко повече смелост. Решете този проблем за форума! Аз искам офроуд българия да се развива и да надмогне глупостите ми. Понеже вече го приемам лично и ми е трудно да реагирам инак, ще се боря до решаването на проблема.

                            Лека вечер
                            Насов, колкото и да ти се иска национален герой в момента няма да те направим. Пиши по същество, за да не ни създаваш работа с гумата!
                            Благодаря за разбирането!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              И после да напишеш кое е по-добро.
                              Тя темата още ще е тука.
                              ЩЕ мине доста време но ,живи и здрави ще пиша.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Кои е по добрия г-класа или дифендьр

                                Колега,Г-класата има много двигатели.Кеф ти малък,кеф ти колям,икономичен дизел или амг да ти счупи врата.От 1991г.Г-класата има хубаво табло.след 2000-2001г.е супер лукс.По скъпичка,но много по представителна,а и офроуд....Дефендъра е готин,има само един дизел 122к.с.които е добър.Вътре е много спартански (сравнение с Г-то),но пък по-евтина.Аз поставям Г-то на първо място

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X