Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

    ...ами здравейте на всички и като за начало Весела Коледа на всички и тн
    извинявам се за непояването ми, май е време все пак да проява интерес
    Относно наклона, явно % и градусите не са ми силна страна, но пък наклона наистина е сериозен, и то особено при спускане, тъй като след "наклончето" следва завой на 90 градуса и изглежда доста невъзможно при лед и сняг за кола. С вериги може би е добре, но неудобството да се слагат вериги за 1км....след това се излиза на главен път.
    Като че ли CR-V, ми е доста симпатично относно вашите коментари....но пък субарото е по насърце
    Симпатията ми към ровъра е от дефендър...но там май е друго
    Благодаря на всички за мненията, и ще се радвам ако с горнот0 съм изчистил виждането ми, а иначе като че ли 6-7000лв се зписват в идеята ми
    Весели празници на всички и късмет през новата

    Коментар


    • #92
      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

      Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
      Дино, тоя клип е яко режисирана рекламка на Субару. Неслучайно първата и последната машина е Субару. В маркетинга се казва, че първото и последното се помни най-лесно, а всичко по средата е масовка . Този прийом ползват и тези типажи. Като не могат да си вдигнат продажбите и продават едва по 50-100 на година в БГ, дай да изчерним другите и да им обясним как редовите им двигатели водят до дисбаланс в предницата. И оттам колите стават непроходими . Човекът качил го в ютюб е SubaruofDallas. Много ми се иска някъде да докопам такава рампа, въпреки, че може и без нея. Експеримента може да се проведе и с подръчни средства. Намира се някое баирче, слагат се два найлона намазани яко с олио да симулират ролерите от рампата и газ ... След това веро и вода да се измият гумите и така. Въпреки, че с такава готина рампа, снимано и качено в Ютуб като отговор ще бъде гот.
      Aз,ако не знаеш, карам кола с напречен двигател. Много далече от Субару. И защо има дисбаланс? Ами защото като имаш скорости от страната на шофьора + него самия и ето ти поне 200кг повече на лявата страна. Просто в/у левите гуми пада по-голяма тежест и имат по-голямо съпротивление с пътя,а десните превъртат(говоря за асфалт,равен участък),защото са по-ненатоварени. Power is pretty much like electricity- it flows through the path of least resistance.

      06:33 мин. гледай там,доказва твърдението ми. Дясната гума превърта и завърта колата около оста и.
      Последно редактирано от Dino; 30-12-09, 22:31.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #93
        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

        Колеги Dino ,ixeos или 'земете и се запознайте със задвижването на Субару , или спрете да го одумвате.К'ви домейни....Напъват и 4те гуми и това то.Тези с МТ са с твърдо 50:50 преден /заден мост.Всички имат ЛСД на средния диф(без най-малките модели като Вивио,и някои АТ-та-там е друга бира).Турбинираните Импрези,Легасита и Форестери,както и някои други ,най-вече Аутбеци ,имат ЛСД и на задния диф.При спортните(да ги нарека) има и ДССД диф-несиметричен с променливо разпределение на въртящия момент-предна/задна ос,в зависимост от степента на блокиране на дифа.


        Това малко ми прилича да си правите сметката без да знаете цените....

        Не искам да се заяждам,затова не писах до днес,ма вие бълвате...
        Последно редактирано от kinex; 30-12-09, 22:45. Причина: неразрешен линк
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #94
          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

          Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
          Aз,ако не знаеш, карам кола с напречен двигател. Много далече от Субару. И защо има дисбаланс? Ами защото като имаш скорости от страната на шофьора + него самия и ето ти поне 200кг повече на лявата страна. Просто в/у левите гуми пада по-голяма тежест и имат по-голямо съпротивление с пътя,а десните превъртат(говоря за асфалт,равен участък),защото са по-ненатоварени. Power is pretty much like electricity- it flows through the path of least resistance.
          Нали има стабилизиращи щанги все пак? Това горното много тревожно звучи......
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #95
            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            Нали има стабилизиращи щанги все пак? Това горното много тревожно звучи......
            Говорим за някакви мижави килограми,които оказват влияние само и единствено при праволинейно движение с висока скорост и рязко тръгване на водоравна повърхност,или така нареченето "изрязване". Така май му викаха... И тая повърхност да е асфалт,че на другите си носи и без това. В движение трябва да си не знам какъв си,за да го усетиш.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #96
              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

              Теста на валяците наистина е показателен за това как се разпределя въртящия момент, но реално не е критерий за добро сцепление на пътя.
              На пътя, в повечето случай сцеплението на четирите колела е почти еднакво, в най-лошия случай относително еднакво в малки граници.
              На тия валяци само яки блокировки могат да се справят, а такива блокировки са необходими при офроуд на крив терен.

              Мога да дам пример с Торсен диференциалите, благодарение на които се носят легенди за Ауди куатро, за ИмпрезаСТИ, за Хъмви ако щете, както и за моного модели които го ползват като междуосов в раздатката.
              Торсена работи точно на обратния принцип на тока и насочва въртящия момент там където му е най-трудно да излезе. 70/30-30/70 +/- 10% при различните модификации. Обаче има едно задължително услови, а то е че не трябва изходния вал да остава без никакво съпротивление. С други думи ако предния мост е във въздуха, диференциала си работи като освободен. Което гарантирано на валяците ще е пълен провал. Ама такива ситуации на асфалт не виждам как могат да се случат.

              Коментар


              • #97
                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Теста на валяците наистина е показателен за това как се разпределя въртящия момент, но реално не е критерий за добро сцепление на пътя.
                На пътя, в повечето случай сцеплението на четирите колела е почти еднакво, в най-лошия случай относително еднакво в малки граници.
                На тия валяци само яки блокировки могат да се справят, а такива блокировки са необходими при офроуд на крив терен.

                Мога да дам пример с Торсен диференциалите, благодарение на които се носят легенди за Ауди куатро, за ИмпрезаСТИ, за Хъмви ако щете, както и за моного модели които го ползват като междуосов в раздатката.
                Торсена работи точно на обратния принцип на тока и насочва въртящия момент там където му е най-трудно да излезе. 70/30-30/70 +/- 10% при различните модификации. Обаче има едно задължително услови, а то е че не трябва изходния вал да остава без никакво съпротивление. С други думи ако предния мост е във въздуха, диференциала си работи като освободен. Което гарантирано на валяците ще е пълен провал. Ама такива ситуации на асфалт не виждам как могат да се случат.
                Как,как??? Нали това

                е торсен? Как може ,дори и да са във въздуха да предава мощността като отворен диф? Всъщност като се замисля,май съм виждал сравнение м/у Ауде А8 и БМВ 5xd и аудито се провали,на валяци беше. Ето го клипа: http://www.youtube.com/watch?v=dGWsogAlZLE
                Последно редактирано от Dino; 30-12-09, 23:13.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #98
                  До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Обаче има едно задължително услови, а то е че не трябва изходния вал да остава без никакво съпротивление. С други думи ако предния мост е във въздуха, диференциала си работи като освободен. Което гарантирано на валяците ще е пълен провал. Ама такива ситуации на асфалт не виждам как могат да се случат.
                  Това за Торсена е абсолютно вярно, затова при Ланча Делта Интеграле централния Торсен е куплиран с виско - при нулево съпротивление виското оказва известно съпротивление, за да може Торсена да работи правилно.

                  Същото е положението и при другите талянки, на които се монтира това задвижване - например (почти) актуалната Алфа Ромео Кросвагон - която се държи учудващо адекватно при всякакви терени. При по-новите модели този ефект обаче се постига много по-елементарно (и доста по-евтино и надеждно от виското) с лека намеса на спирачките на свободно превъртащото колело - съвсем лекичка, за да може да окаже известно съпротивление, за да може Торсена да функционира ефективно.
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #99
                    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                    Ахааа схванах се,така де разбрах го. Просто цялата жълта част (визирам клипа)докато обикаля червяка на полуоската ,се върти около оста си с такава скорост,че не зацепва. И това е е възможно само при 100% свободно въртене. Ех чи съм умен.* Лека нощ.

                    * Глас зад кадър,с леко прикашляне: Да бе да...


                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                      Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                      Това за Торсена е абсолютно вярно, затова при Ланча Делта Интеграле централния Торсен е куплиран с виско - при нулево съпротивление виското оказва известно съпротивление, за да може Торсена да работи правилно.
                      Така е. Това е т.н. RaceMaster Torsen T-2R.
                      Само че доколкото знам това нещо никога не е слагано в сериен автомобил, а само в специално проектирани рали бегачки.

                      Коментар


                      • До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                        Какво би се получило ако имаме торсен среден ,отворени преден и заден диф и се окантарим диагонално ?
                        Според мен торсена ще се държи като отворен,защото поне на едната ос ще има '0*коеф=0' предаване на момент към другата.
                        Тази ситуация си е възможна на практика...и една канавка да минеш...
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                          На пътя канавки няма.

                          Коментар


                          • До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Така е. Това е т.н. RaceMaster Torsen T-2R.
                            Само че доколкото знам това нещо никога не е слагано в сериен автомобил, а само в специално проектирани рали бегачки.
                            Напротив, монтираше се доскоро в Алфа Ромео Кросвагон, а в момента същото задвижване (което почти по нищо не се отличава от задвижването на легендарните ралиджийски Делта Интеграле) се монтира и на Алфа Ромео 159 2.4 JTDM Q4 - седан и комби. Живот и здраве, ще се монтира и на бъдещия SUV на Алфа - Камал.

                            Карах една такава Алфа 159 десетина дена и е фантастичен автомобил - разходих се през март до Тирана, в македонските планини ме "изненадаха" 30 см сняг и дори лед - колата се представи блестящо.









                            Ето го и Кросвагона








                            Друг сериен автомобил с подобно задвижване, за който се сещам и съм карал, е Лансер Ево



                            Последно редактирано от Carburettor; 31-12-09, 12:39.
                            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                            Volvo XC90 D5 Executive '12
                            Volvo XC60 D5 Summum '11
                            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                            Коментар


                            • До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                              ...
                              Всъщност като се замисля,май съм виждал сравнение м/у Ауде А8 и БМВ 5xd и аудито се провали,на валяци беше. Ето го клипа: http://www.youtube.com/watch?v=dGWsogAlZLE
                              Всъщност това е малко като рекламното клипче на Субару от предните постове. Гледай стоповете на BMW-то и кога отпуска спирачкатa, докато се опитва да потегли от валяците.


                              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                              Колеги Dino ,ixeos или 'земете и се запознайте със задвижването на Субару
                              ...
                              Това малко ми прилича да си правите сметката без да знаете цените....

                              Не искам да се заяждам,затова не писах до днес,ма вие бълвате...
                              К'ви валяци, к'ви пет лева:

                              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                              Няма какво "да остават",те са си отворени. Поне на този:

                              Коментар


                              • До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                                Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                                Всъщност това е малко като рекламното клипче на Субару от предните постове. Гледай стоповете на BMW-то и кога отпуска спирачкат, докато се опитва да потегли от валяците
                                Колите са автоматик. Дори и лека натисната да е спирачката,гумите се въртят,а стоповете светят. А и дори да е задржал спирачката,това не указва никакво влияние,защото xDrive-а взима информация от датчиците за АБС-а. xDrive-а ми харесва как може ,поне на хартия, да предаде 100% на една ос,ама не мога да разбера как точно става. Има 3 дифа и многодисков съединител в паралел,ама каква роля точно играе. Щото ако блокира,като на Командера, ще е 50:50,а не 0:100/100:0.
                                Последно редактирано от Dino; 31-12-09, 14:04.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X