Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

    За лошия тон имах предвид собствения си пост.

    Цитата койо даваш ... обърни внимание на "смазващите свойства" - добър пример, защо не трябва да се вярва на всичко в нета, дори и да е на английски
    Предвид, че оспамихме темата на колегата, предлагам да продължим в някоя от специализираните теми, ок?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #47
      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      И на спускане Субару ще е много по-добре от РАВ-а и ЦРВ-то. Субаруто е постояно 4х4 с понижаващи, а другите два нови модела са с предно и другото при поискване. ...
      И още нещо. По-нагоре имаше постинг, че ако едното колело на Субару е във въздуха то колата спирала да върви...Това са пълни глупости. В същност в сила е точно обратното. И само едно колело да остане на твърдо, то ще е двигателно, към него ще се прехвърли въртящ момент и колата ще върви.
      И как става това, ако субарото има 3 отворени диференциала, както по-горе писа:
      Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
      ...
      Аз пък бях чел някъде, че има фултайм Субару-та без нито един блокаж, тоест което и колело да ти висне си дотам или казано по друг начин два пъти по-непроходимо от всяка една лека кола .
      ...
      Това са 2 противоположни твърдения, но не са конкретизирани моделите. Ако може да подкрепите Вашите становища с примери.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        И как става това, ако субарото има 3 отворени диференциала, както по-горе писа:


        Това са 2 противоположни твърдения, но не са конкретизирани моделите. Ако може да подкрепите Вашите становища с примери.
        Въпроса,не е зададен към мен,но ще вметна отговор...
        Ако се използва системата за тракшън контрол,може да се задействат спирачките на боксуващите колела,за да се прехвърли 100% мощност към само едно колело,имащо сцепление.Това на практика е тънък момент и се прави с мярка,заедно с отнемане на газта.За целта системата е добра и повечето от клас SUV("паркетни") я ползват вместо блокажи и диференциали с повишено триене.
        От друга страна не съм убеден,че всички модели на Субару са с обикновени диференциали.Поне за междуосовия някои производители ползватTorsen диференциали.
        Сигурен съм,че тези неща са доста известни и широко коментирани...та коментарът ми е,меко казано,излишен.
        Последно редактирано от cecoa1; 28-12-09, 17:49.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #49
          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

          Не можах да разбера, какво значи и трите диференциала да останат отворени? Субару имат тяхна си патентована система 4WD цитирам "за постоянно задвижване на четирите колела, с активно разпределение на въртящият момент," плюс това централният диференциал е с ограничено приплъзване -LSD-диф, и плюс това понижаващи предавки в бензиновите модели с ръчна скоростна кутия, за да използват по-голям въртящ момент от двигателя. Дизеловите им модели нямат понижаващи. И най-страното е, че цялото това нещо, което според мен е по-добро от 4х4 системите на Хонда ЦРВ и Тойота РАВ 4, не е направено за офроуд, а се води част системите за сигурност на автомобила Субару... Това са данни за Форестър, Легаси и Оутбек моделите. Трибеката е от по-висок клас и е "друга бира"
          За Ровър не пиша, защото не съм карал и не съм запознат.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 28-12-09, 19:45.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #50
            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

            Абсолютно съм съгласен,че наличието на бавни предавки е определен плюс,винаги и за всичко.И моето мнение е че системата с три диференциала е по-истинска,защото действието и се основава на механично,постоянно предаване на момента.Сложните системи за включване на втория мост,си имат своя логика на действие и не могат да ме убедят в предимствата си(освен по-ниския разход на гориво).
            За Субару е известно...Всички модели са с постоянно 4х4 задвижване и три диференциала-това е и имиджа на марката.
            От другите варианти RAV 4 бяха с подобно задвижване,новите обаче не са(поне доколкото знам).
            За сигурно спускане най-добрата система е включването на бавните предавки ако ги има.Електронните системи,които да задействт спирачките вместо мен,не ми вдъхват доверие и за мен олицетворяват израза "Оти да е просто,като мое да е сложно?".Верно не съм ги пробвал,ама таралясници без такава система,съм спускал по заледени байри...На ниска предавка си слизат безопасно.А и да се подхлъзнеш малко не е страшно-пързалянето с шейни си беше голЕм кеф някога.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

              Горе линк дадох но явно предпочитаме да пишем пред това да четем.

              Legacy Impreza Forester и Tribeca имат модели с Multi-plate clutch coupling. Както и почти всички модели на Субаро с малки двигатели. Предния мост е зацепен твърдо а задния се върти чрез съединител при поискване.
              Всъщност объркването идва от факта че Субару не ползват диференциали на Шведската компания Haldex Group. Иначе устройството им е същото.

              Коментар


              • #52
                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Горе линк дадох но явно предпочитаме да пишем пред това да четем.
                Посипвам си главата с пепел...ама доста трудно го открих в линковете.
                И чесно да си кажа малко ме съмняват някои неща от Wiki-то.
                За малките модели съм склонен да се съглася ама за Forestar и около него съм скептичен.Ще потърся конкретна информация за тях...а и Владич има думата.
                Не ми се вярва на надлъжен мотор да използват някакви съединители.То ще е нещо като xDrive(BMW).И ще го рекламират преднамерено,а те си твърдят че технологията им е стара и проста,от 1972г...поне така пише.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #53
                  До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                  http://toyota-club.net/files/faq/05-10-25_faq_forik.htm

                  http://autodata.ru/st/02_sub/sub.htm


                  п.с.
                  Добавих Субару в заглавието на темата, че съвсем се отплеснахме.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                    Да,току що се загледах в темата във Форума,от където са линковете.
                    Но не я дочетох...Пишеше че има и неверни неща.
                    Аз обаче съм склонен да вярвам,че си прав.

                    P.S.Верно спамим темата,та последното е добре да се поизтрие....
                    Не е лошо и линк към темата за Субару да се пусне,да нЕма тъпи въпроси като моите.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Мда, това с процентите е много подвеждащо

                      Не знам защо се е получило така исторически, но всъщност това, което се обозначава като % наклон в пътното строителство, е отношение на денивелацията към хоризонталната проекция на изминатото разстояние - или иначе казано - тангенса на ъгъла.
                      Т.е. налкон 100% ще рече ъгъл от 45 градуса, а разискваните тук 50% - 26 градуса и 36 минути.
                      Само за сравнение - наклонът на една ски-писта от средно тежка категория варира в границите от 25 до 35 градуса, а допустимите наклони в първокласната пътна мрежа са (доколкото си спомням ) до 18% или 10 градуса и 12 минути.

                      Извинявам се за офтопика.
                      Колеги, за да няма съмнения, ще поясня нещо, макар и малко извън темата. Не заради "вижте ме", а за да знаете.
                      Всичко написано в горния цитат е вярно с изключение на втората част на последното изречение. Максималният надлъжен наклон на пътищата в БГ е в зависимостъ от понятието "проектна скорост" и общо взето за магистралите е 4 %, за по-главните пътища е 6% (по изключение 7%) и за най-ниския клас пътища е 8-9%. Наклон 18% е допустим за временни решения и за рампите към подземните гаражи. Там е до 20% и по изключение 25%
                      И това е най-многото, което може да се чуе за нормален автомобил. Така, че наклон от 50% е нещо много трудно за преодоляване, а наклон 45 градуса (т.е. 100%) е фантастика. Колкото и мощен да е двигателя, най-малко ще има проблем с триенето м/у гумите и настилката. Може и да се получи със засилване, специални гуми и специално пригоден всъдеход и за кратък участък. Но не и за сериен 4х4 която и да е марка или модел.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                        Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                        ... за по-главните пътища е 6% (по изключение 7%) и за най-ниския клас пътища е 8-9%. Наклон 18% е допустим за временни решения и за рампите към подземните гаражи.
                        Във всички немагистрални планински проходи има предостатъчно участъци с наклони от 10-12% обозначени със съответните знаци. Не сме в Холандия, все пак
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                          Колеги, за да няма съмнения, ще поясня нещо, макар и малко извън темата. Не заради "вижте ме", а за да знаете.
                          Всичко написано в горния цитат е вярно с изключение на втората част на последното изречение. Максималният надлъжен наклон на пътищата в БГ е в зависимостъ от понятието "проектна скорост" и общо взето за магистралите е 4 %, за по-главните пътища е 6% (по изключение 7%) и за най-ниския клас пътища е 8-9%. Наклон 18% е допустим за временни решения и за рампите към подземните гаражи. Там е до 20% и по изключение 25%
                          И това е най-многото, което може да се чуе за нормален автомобил. Така, че наклон от 50% е нещо много трудно за преодоляване, а наклон 45 градуса (т.е. 100%) е фантастика. Колкото и мощен да е двигателя, най-малко ще има проблем с триенето м/у гумите и настилката. Може и да се получи със засилване, специални гуми и специално пригоден всъдеход и за кратък участък. Но не и за сериен 4х4 която и да е марка или модел.

                          А колко градуса(или %) е наклона от клипа?
                          Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                          Коментар


                          • #58
                            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                            Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение

                            А колко градуса(или %) е наклона от клипа?
                            Ама това са Джипове, защо ги намесваш в темата?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #59
                              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

                              Само за протокола, ей така да се знае какво гледаме на клипа.
                              Това второто (Кошмандера) отричано много често с подигравки, има най-доброто 4х4 произвеждано някога, от гледна точка на универсалност.
                              Междуосовия диференциал в раздатката е почти същия както при Субару. Симетричен 48/52 с многодисков съединител в паралел които се грижи въртящия момент към двата моста да е еднакъв. Разликата с раздатката на Субару е че тук пакета може да блокира на 100% в рамките на секунда. 100% е малко образно казано защото все пак блокажа не е твърд но общо взето може да блокира колкото може да блокира съединителя при ръчните скоростни кутии. Самоблокиращата касета е чувствителна към скорост, за разлика от Торсен диференциалите които са чувствителни към сила. Което логично я прави с по-бърза реакция. При нормални условия блокировката между двата изходни вала е в рамките на 5-10% в зависимост от температурата на агрегата.

                              За капак, същия диференциал го има в предния и в задния мост.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                                Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
                                А колко градуса(или %) е наклона от клипа?
                                Добре де, приемам, че наклонът от клипа е някъде около 100% (или 45 градуса), но сам казах, че при по-специални условия може. В случая доколкото разбирам се касае за реклама. Нищо не знаем доколко са тунинговани участниците и каква е настилката, по която изкачват този наклон. И дали могат да изкачват такъв наклон на по-дълък участък. Не знаем и как е поставена камерата и колко преувеличава възприятието за супер наклон.
                                В публикацията си по-горе имах предвид реални пътни условия за 4x4 от масовото производство със средностатистически шофьор зад волана. Все пак пътищата се проектират за масовите участници в движението.
                                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X