Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте алтернатива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    АР156 не е голямо комби,а и 4 носача отпред едва ли ще се понравят на колегата.Иначе откъм мотори са номер едно
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар


    • as9993
      as9993 коментира
      Редактиране на коментар
      Така е, не е голяма и супер просторна кола, просто го даваме като вариант на колегата Иначе - носачите не са непосилни като цена, не са и на цената обаче на носач за Опел примерно. Но пък смениш ли ги с качествени веднъж и ако я караш като хората, едва ли ще има нужда следващите няколко години да правиш нещо. Мисля, че имаше варианти специално за 156-ците носачите да се рециклират, за горните със сигурност го правеха, за долните не съм сигурен, сменят тампоните, но не съм наясно колко добре ги правят и изобщо дали си заслужава. Проблема с носачите и цената им е на 159, но там е друга бира

  • #62
    Да си купиш ,караш и поддържаш алфа -трябва да си заклет фен и да имаш пари за постоянните ремонти.
    Сина ходил на тест на някаква чисто нова алфа и още при карането светнали ламБи по таблото,момчето от магазина казало-НП,ще я оправим!
    Е как бе ,чисто нова кола с чекове,ербеци и т.н.
    Айде чао!

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      То и със Ситроен е така, Дани. Само дето се раздухва , колко много се трошали франсетата.
      Истината е : " Nothing moves you like a Citroen. "

    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      десетсимвола

  • #63
    Не,със Ситроените не е точно така,там разни "разбирачи"дето като видят мачка ,пичка и елхичка и им се повдигало са пишман майсторите.
    Допълвам за Алфата-колега го зарибиха за 164.Взе я и се почна едно наливане на пари,та края му не се види.
    В един момент му писна,продаде я за без пари и си взе...407,комби,дизел(тоя модел не го тача).
    След няколко месеца ,приказката беше-Родих се!

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Не. Нямах предвид, че се трошат. Фактът, че имам трета Ксантия е красноречив, а от темата си личи, че съм придирчив към надеждност.
      Просто Алфистите са си секта, както Ситроенаджиите. Не съм карал Алфа и не мога да дам меродавно мнение. Петьо (търтей) е имал и знае по-добре.
      164-ката е доста античен модел и тя.Карабинерите и полицията в Италия, преди да ги качат на 156-159 ги караха, ама нали се сещаш . Държавна поръчка, традиция, държавна поддръжка...

    • as9993
      as9993 коментира
      Редактиране на коментар
      Странно е да се чуе подобно мнение от колега, фен на французите, обикновено разни недорасляци с Голф 3, 4 или ако има повечко пари някоя разпробита 318 го твърдят. Старата истина е, че когато си взел кола, смазана от каране, няма как да очакваш нещо различно, независимо Ситроен ли е, Пежо ли е, от далечния изток или от Луната. Колкото по-евтино в началото, толкова по-скъпо накрая. А за новата - случайно да е пробвана от Милано моторс? Не случайно хората си караха новите коли в Гърция за обслужване, само и само да избягат от "майсторите" тук, ама за това колата не е виновна. Както и да е, със здраве.

    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Така е, но в чужбина отиваме на ойро цени. Предишната ми 1.9 ТД съм я обслужвал в Италия. Комплект ангренажен ремък и ролки+ сервизен, демпферна ролка и обтегачи, с труда малко под 500 евро. 480и нещо по спомен. И това преди 11-12 години.

  • #64
    164?
    че това няма живи съученици И е провал всъщност.
    ))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #65
      Просто Алфа е екзотика!

      Коментар


      • #66
        Алфа, бих карал тази:


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:alfa-romeo-gtv-2.jpg
Прегледи:441
Размер:253.8 КБ
ID:6693154
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #67
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpeg
Прегледи:380
Размер:55.1 КБ
ID:6693159
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Тази също, разбира се.

        • #68
          Примерни цени в мегаморгата за 406 комби:

          Заден капак със стъклото и стоповете- 28,10 лв
          предни врати по 20,20 лв
          Задна броня 24,50
          Стартер-24,20лв.
          Кора и щора багажник-17.80 лв
          Компютър-35 лв
          Топлообменник маслен-8,90 лв.
          Воден радиатор-19, 50 лв
          Предна броня-45,80 лв
          Вътрешни дръжки за врати по 2 лв.
          Външни по 2,20 лв
          Скоростна кутия -28 лв.
          Заден стоп на капака-3,10 лв.
          ....
          Мога да изброявам много. А и може да се види.
          После ме питайте, защо точно тоя модел кола.
          Да видим примерно за Корола, или Туран или каквото се сетите...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Между другото, тия цени значат че колата няма живи съученици и излиза от употреба и частите само събират прах

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Има истина в това , Петьо. Но не е цялата. Другата истина е, че тези коли са силно подценявани. Карат се много.
            Мен единственото нещо, което ме притИснява е големия брой тампони на задницата, Там е основното псуване, но пък и возията е друга. Но поне за фар, стоп, една ламарина или пластмаса, няма да се дават пари като за ВАГ или Койота, примерно.








            Зетя ми праща линкове за разни мазди. Еми фар 300 лв, броня 300 лв. Стига ся.
            Не че всеки ден се сменят, амаааа....
            Гледам преден капак е леш, ами 60 пари.
            Дори на Ксантията не са толова евтини, ако и да е спряна от производство преди това.
            Последно редактирано от TigerHunter; 09-01-21, 20:18.

          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            От мегаморгата купих гърне за фиестата, беше обявено за 8 лв , ама не доставяха под 10 лв. ВИкам давай го на 10 лв с куриера дойде 16. Перфектно е гърнето и си го карам като пич.

        • #69
          Като ще си пускаме снимки на екзотики...

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-02.jpg Прегледи:0 Размер:192.6 КБ ID:6693192

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-03.jpg Прегледи:0 Размер:62.9 КБ ID:6693193

          Саше, метай се най-накрая на един ван и си решавай проблема веднъж за винаги
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #70
            Друго голямо комби с приятна возия е Фиат Мареа Уикенд.Железни 8 клапанови мотори,багажник побиращ камионска гума,легнала при това,падаща задна броня(за по нисичко и удобно товарене)Може и да артиса някоя пара от бюджета
            "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
            Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

            Коментар


            • rosen_offroad
              rosen_offroad коментира
              Редактиране на коментар
              Тц, "small family car" си е а пък и се прави до 2002 и не отговаря на времевия период

              "mid size" е само Фиат Хрома та ама вече се писа че си е Опел Вектра

          • #71
            Лично аз кат чуя фЕат ииии...бягам.
            Навремето имах едно Ритмо,та от тогава.
            Имам един приятел той пък само Фиатки кара.
            Хората са казали-за всеки влак си има пътници!


            https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...2&slink=igz9pg
            90коня-неубиваемия мотор,простия климатик,па и кърмъзъ
            Последно редактирано от Даниел Цветков; 10-01-21, 16:06.

            Коментар


            • rosen_offroad
              rosen_offroad коментира
              Редактиране на коментар
              Отпред без тас отзад с тас - супер са го гледали да знайш......

          • #72
            И аз харесвам и карам Ланча,но не само те на земята.Имал съм ФВ- не ща да повтарям,хем беше гледана кола.Маздата излезе по-корава.
            "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
            Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

            Коментар


            • #73
              Аз също си признавам,карам над 20 години френски бангии,минах през Рено 5,21,19д,после се качих на Пежо-306тд,306хди,406хди,Ситроен Ц5 и сега Кросъра който си е чисто Митсубиши Аутлендър,но с маска и емблеми с шеврон,дори се сглобяват в Япония.
              Дълги години си харесвах ПСА колите(Рено са доста по дървени,а и дизелите им са по зле от на ПСА),но сега като карам Кросъра-чист японец ,виждам съвсем друго ниво на качество,та признавам си японките никак не са лоши.

              Коментар


              • royce
                royce коментира
                Редактиране на коментар
                И при японките има "нюанси" така да се каже ...

              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Дани, започвам да гледам и Ц5-ковци първо поколение с 2.0 ХДИ 109. Много не ми харесва като дизайн, но е наистина обемисто комби. Сподели ако обичаш слабости и какво се гледа най-вече.

            • #74
              За хидравликата какво да ти кажа-вдигаш и сваляш на всички положения,иначе те по принцип не "лягат"като старите Ситроени-държат си на положението.
              Пробвай климатроника дали духа топло/студено от двете страни,че малко им се прецакват клапите за топло/студено,чупят им се осите и остава на някакво положение,може и от самото моторче да е,ама това е супер късмет(имам моторчета и ще ти подаря,ако имаш нужда),Смяната на клапите става със сваляне на таблото,лоша работа.
              Мотора-като всеки мотор,да не духа през капачката,течове по принцип нямат тия мотори,за масло говоря.
              Виж за омазняване на хидроцилиндрите,ако е от маркучетата за обратното масло не е проблем,сферите -ти знаеш .Щом ще търсиш с 2.0 мотора ще е със 4 сфери,няма бутон спорт.
              Тоя мотор е много лек за обслужване,смяна свещи и т.н.Хубавото е ,че с горивна БОШ-има подкачваща помпа в резервоара.
              А бе обикновена кола си е,само че хората като чуят Ситроен-олеле ,ужас ,сфери...
              Комбито е огромно.
              А, имат склонност да им се откачат стрелките на таблото от осите,бял кахър е.

              Ами това на първо време се сещам,ти питай ако нещо се сетиш.

              Коментар


              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Хидравликата до 6 сфери (обикновен хидропневматик без хидроактив), ми е позната. Знам за антисинк клапана, Сменял съм и "обратки" на хидроцилиндрите.
                Стрелките го правят тоя номер при слаб акумулатор, Сега и моята показва на празен ход 1500 оборота, но реално са си около 900. Не ми се занимава да отварям таблото. Моята също е с ел помпа в резервоара и горивна система Бош. Точно затова търся тоя мотор, щото що годе го познавам.

            • #75
              Грешка...
              Последно редактирано от Kozzzec; 10-01-21, 19:09.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X