Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на предния диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защита на предния диференциал

    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
    Да, добра е..Но аз се отказах от правенето на защита, защото като помислимм.
    Предназначението на маслото в двигателя е:
    1)Сваля стружките в картера
    2)Отнемането на малка част от температурата
    3)Оплътняване на сглобката на лагерите и смазване..

    Е добре ще я направя тази защита, дето е цяла отпред, но както знаем, маслото не се охлажда от нищо, а от въздушната струя, е ния като я затворим тази въздушна струя, 2-рото предназначение отпада.., затова се спрях на обикновенната защита+подсилване, а за диференцияла, от ламарина, като тази на снимката..
    А за да докараме, поне малко струя, трябва да се реже како на снимката, а ако ламарината от която е направена защитата е от тънка , там ще и дойде слабо място..
    Колкото до размерите, от носач до носач са 44см..
    Без да обиждам и с никакви лоши чувства само ще кажа, че на нива 21214 1,7 тази въпросната защита е цяла и няма вентилационни отвори и така е пусната от завода.
    Land Rover Discovery II 3,9 V8
    Лада Нива 21214 1,7i

    Коментар


    • От: Защита на предния диференциал

      Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
      Без да обиждам и с никакви лоши чувства само ще кажа, че на нива 21214 1,7 тази въпросната защита е цяла и няма вентилационни отвори и така е пусната от завода.
      Да, така е, даже тази защита се състои от 3 части Към 30 лева ли ми казаха в магазина, непомня вече колко..
      Може и да не расъждавам правилно..
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Защита на предния диференциал

        Ако чакаш на картера да ти охлади двигателя значи положението е зле. Защитата си е добре измислена, предпазва и от влизане на кал - на мен ми се беше събрала една буца от глина точно до картера и като запалих на сутринта изтропа по картера, сега имам две вдлъбнатини. Вероятно обаче няма да си направя такава, защото нямам нито приятели заварчици нито тенекиджии и ще трябва да се изръся поне 50-100 лева да ми я направят. Решил съм да си сложа като на Янко Желязков - доста добро компромисно решение.
        Александър

        Коментар


        • От: Защита на предния диференциал

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Ако чакаш на картера да ти охлади двигателя значи положението е зле. Защитата си е добре измислена, предпазва и от влизане на кал - на мен ми се беше събрала една буца от глина точно до картера и като запалих на сутринта изтропа по картера, сега имам две вдлъбнатини. Вероятно обаче няма да си направя такава, защото нямам нито приятели заварчици нито тенекиджии и ще трябва да се изръся поне 50-100 лева да ми я направят. Решил съм да си сложа като на Янко Желязков - доста добро компромисно решение.
          То е ясно, че не чакам, да се охладя от картера, но и той помага в охлаждането, макар и МАЛКО..Пък и къде сам писал, че се надявам да се охладя от картера.. Защо 50-100 бре колега, нямаш ли електрожен и малко свободно време ??
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Защита на предния диференциал

            Нямам електрожен, нито флекс. Като се замисля може би е крайно време да си купя, но незнам къде ще ги държа.
            Александър

            Коментар


            • От: Защита на предния диференциал

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Да, така е, даже тази защита се състои от 3 части... Може и да не расъждавам правилно..
              Да, 4 са.

              Днес не се стърпях и пробвах подсилената защита. С лека засилка окантарих Нивата на нарочно повдигната дървена траверса и няколко други зависвания. Намерих малки кусури, оправих ги, намазах я с феролит и съм готов за истински тест.

              За направата трябват само флекс, бормашина и чук.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Защита на предния диференциал

                Ще сканирам защитата с размерите и ще я добавя - имах предвид, че някой може да я направи в Бг и измерих всичко, преди да я монтирам. Наистина в сайта е показан вариант с решетка, а всъщност Евро-3 стандарта са без и могат да се видят в nivashop.ru. Да, наистина двигателят загрява по-често, защото имам и лебедка пред маската, но карам много по-сигурно.

                Коментар


                • От: Защита на предния диференциал

                  Ето и няколко снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000816.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5253212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000817.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5253211
                  Задната страна е леко огъната към пода:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000818.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5253213
                  Маркирата с червено е 4-тата (фабрична) част.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000820.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5253209
                  Използвам случая да попитам къде може да се изчисти този бар от ръжда и да се боядиса читаво, напр. прахово?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000819.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5253210
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Защита на предния диференциал

                    Някаде на песъкоструйка,всички други опити ще имат задоволителен ефект,но не 100%.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Защита на предния диференциал

                      trapper - Махни оная тава дето е назад...само кал събира и така си лягаш на нея не е изтина - Моята я изхвърлих като мръсно коте - така се беше нагушила с кал че с голям зор я изкарах! Само за картера стига защитата - ако няма да се мяташ като дивак из камънаци!

                      Коментар


                      • От: Защита на предния диференциал

                        Морски, виж постинг 114... И аз изхвърлих фабричната, но реших да пробвам с много по-здрава и с подобрена форма, за последно.
                        пп. Не се мятам по камъните, но те ме дебнат из гората.
                        А колкото до лудостта - като се върнах от казармата, татко ми каза "или ставай човек, или хващай гората..." Е, избрах второто.
                        Последно редактирано от trapper; 15-02-11, 21:08. Причина: пп.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • От: Защита на предния диференциал

                          Да бе ясно ама явно не си си взел поука и пак ще слагашАма ти си знаеш щом те кефи и е по-читава - атакувай!

                          Коментар


                          • От: До: Защита на предния диференциал

                            Купих си ламарина за лада, но нова от магазина за 10 лв., защото по моргите ми искаха пак 5-10 лв. Малко по-различна е от старите - оребрена е и сякаш ми се струва по-огъната, но това може да се оправи. Сега остава да си взема два тампона, скоби и някаква гума за подложка между защитата и дифа.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: До: Защита на предния диференциал

                              Сега ще се опитам да сложа скица с размерите на фабричвата защита на картера.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5254702

                              Коментар


                              • От: Защита на предния диференциал

                                Браво колега, репутацията ти бързо ще скочи и ще имаш много доволни съфорумци.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X