Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • https://duraflex-bg.com/
    Аз моите съм ги вземал от тук. За каретата на полуоските,за шарнирите и за кормилните накрайници.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • аз ги гледах тук трябва да ги меря ли

      Коментар


      • За тия на каретата звъннах и им казах,че ми трябват за Нива(че май по размер не ги намерих). За шарнирите и накрайниците по размерите на техните си им маншони.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • имам едно питане за масла аз съм с 75/90 в кутията мотул а на другите места съм с MANNOL- 80W90 до колкото съм чел са правилните масла но питането ми е за приятел че иска да знае кое е най добре и кое е компромисен вариянт и за двигател също като марка и вискозитет

          Коментар


          • До колкото си спомням в кутии и дифове го дават ГЛ5 80W90. В двигатела съм с 5w40.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • Бих препоръчал трансмисионно масло Ardeca Syn Gear 75W90 1L и Mobil Super 2000 X1 10W40 двигателно. За 115000км Нивата не е имала проблеми.


              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • здравейте амортисьорите от жигула-лада същите ли са като на нивата намерих едни от ссср нови та се замислих дали да ги взема

                Коментар


                • дават ги че са еднакви но все пак да питам. или от какво друго по принцип стават за по добре

                  Коментар


                  • никой нищо не каза за амортисьорите но както и да е отказах се,да ви споделе някой неща,първо ми блокира цилиндърче, на предно колело видимо със здрав маншон не е ръждясало като цяло чисто раздвижих го за сега е добре смених и наклатките,днес смених и вътрешен маншон на каре за 3 път.ляв сложих полиуретанови уж прозрачни.бях си взел и за шарнири но за TRW не стават да знаете

                    Коментар


                    • здравейте,тия дни смених маслаа,не бяха много карани,да кажете добре ли е преден и заден мост 80W90,репсол
                      GL-5,раздатка 80W90 GL-4 на манол такова имах, в кутия , MOTUL 75W90 налях и към 1.8 л и сложих добавка по 30 мл на литър от Добавка Bardahl Gear Oil , в двигателя GM 10W-40 , с една добавка Bardahl – FULL METAL върнах се на GM 10W-40 въпреки че тук ми казаха че е буклук, но аз от него съм доволен карах с тотал но го пипаше а това GM не ,какво бихте казали за това изпълнение и на колко хиляди да ги сменям,и последно в кутията не ми достигна от 75W90 и му сипах 100 грама 75W80 пак на MOTUL не вярвам да му е прублем но все пак







                      Коментар


                      • Общото правило е където има синхронизатори GL-4, в главни предавания GL-5 . Има и пълни синтетики покриващо двата стандарта. Каква марка визкозитет си сложил и смесил едва ли има кой какво да каже. При основно каране по черно аз бих ги сменял на 20-30 хил км.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X