Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Тествах броните с джака (3 точки на броня - две крайни и една в средата) и опъване с друг джип. Броните не подадоха (няма корозирали тръби, планки), но не правете този експеримент с алуминиевите брони на новите Ниви. Комбинацията силова броня + джак е нова, полезна придобивка за Нивата ми. Прилагам снимки. Багажника е за гората и ще го коментирам след поставяне на допълнителните защити на Нивата и тест в гората.
    Прикачени файлове
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • #92
      От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
      Къде и е силата на Нива-та, че не се сещам ? В разхода, в удобството, в надежноста ? Единственият плюс е, че частите са евтини- за сметка на това ремонтираш често та пак не е от полза...
      Сега съм на 92 000 км и ще сменя за първи път два предни амортисьора за 47 лв...
      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

      Коментар


      • #93
        От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        trapper: Една от целите на Нивата ми е именно Натура зоните в България. Предстои ми монтиране на фотоволтаика и кану върху експедиционния багажник, а отзад на теглича два велосипеда.
        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

        Коментар


        • #94
          От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
          Сега съм на 92 000 км и ще сменя за първи път два предни амортисьора за 47 лв...
          И сега мога да ти покажа Паджеро на 250 000км. дето си е с оригиналните амортисьори... Тоест съм прав- евтини части, но пък често ремонтираш...

          Коментар


          • #95
            От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
            И сега мога да ти покажа Паджеро на 250 000км. дето си е с оригиналните амортисьори... Тоест съм прав- евтини части, но пък често ремонтираш...
            Е, убаво, де-кво си се захванал с човека-друга работа нямаш ли си?
            Направи нещо по твойта жипка и ни покажи тук, ок?Пък ние ще ти намерим кусур, споко!
            И на мен не ми се връзва Лада с експедиционна машина, ама човека това има и това иска.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #96
              От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
              trapper: Една от целите на Нивата ми е именно Натура зоните в България. ...
              Майтапиш се . Аз за 2 години обиколих и ревизирах частично към 130 от тях. Е, с Нива бях само на 2 мисии. Тука сме паркирали на Branta до Дуранкулак:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000980.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5564598
              Но след обиколката на зона Камчия почна да се разпада, като падна 3-то гърне . От Шкорпиловци до София се прибрах с яростен рев, а КАТ-аджиите по пътя ме гледаха съчувствено. Беше края на юли и за малко да дам фира жега . На младини си карах ладите и си мислех, че това е кефа. Явно съм одъртял . Затова - кефи се на Нивата си ... докато можеш!
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #97
                От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                И сега мога да ти покажа Паджеро на 250 000км. дето си е с оригиналните амортисьори... Тоест съм прав- евтини части, но пък често ремонтираш...
                М.Стефанов - моля Ви гледайте си Паджерото оставете на нас Нивите...Като няма какво да кажете по-добре не казвайте нищо!

                Коментар


                • #98
                  От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  mstoev - Само не ми казвай че тия брони са хванати на оригиналните рога на Нивата/ще ми развалиш доброто впечатление/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    Morskia: Броните са хванати за планките на оригиналните рога и показах теста. За сега нямам проблеми с тръбите, планките и тяхното захващане към купето. Взех и оригинален ролбар за Нива и него ще хвана на тези тръби... Ще покажа как изглежда защитата за гората (разнасяме чували с царевица по хранилките) и след като започна да ръчкам под Нивата ще сменя и усиля тръбите. В момента Нивата я карам по асфалт предимно на дълги разстояния (400 км/седмично) с товари и това захващане на броните ми върши работа за бързо повдигане с джека отколкото да използвам оригиналния крик.
                    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                    Коментар


                    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                      ... В момента Нивата я карам по асфалт предимно на дълги разстояния (400 км/седмично) с товари и това захващане на броните ми върши работа за бързо повдигане с джека отколкото да използвам оригиналния крик.
                      а защо я вдигаш на крик?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        а защо я вдигаш на крик?
                        Явно колегата тренира.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          След каране по кален терен в гората калта засъхна, започнаха да блокират предните спирачки и да греят главините. Не ставаше на автомивка със силна струя да сваля твърдата кал, та я вдигнах с джака и бой с чука и секача да я освободя от калта. Цилиндърчета разкарах временно и омаслих за да не греят главините, но там трябва и шкурка, че има корозия по повърхността им. Сега вече зная веднага след калта на мивка, че иначе си отварям доста работа по поддръжката.
                          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                          Коментар


                          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Явно маншончетата на буталцата са прокъсани и затова се е получило така.
                            Моята я миех 2-3 пъти Зимата,а беше всяка седмица в калта и снега,стояла е по няколко седмици кална,но специално проблема,който описваш не се е явявал.
                            Та виж си маншончетата и със ситна шкурка изшлайфай внимателно наслагванията по буталцата.
                            Ако са накъсани маншончетата отново ще задържат спирачките,особено ако колата не се кара всеки ден!
                            Последно редактирано от Янко Желязков; 18-02-14, 20:39.

                            Коментар


                            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Явно маншончетата на буталцата са прокъсани и затова се е получило така.
                              Моята я миех 2-3 пъти Зимата,а беше всяка седмица в калта и снега,стояла е по няколко седмици кална,но специално проблема,който описваш не се е явявал.
                              Та виж си маншончетата и със ситна шкурка изшлайфай внимателно наслагванията по буталцата.
                              Ако са накъсани маншончетата отново ще задържат спирачките,особено ако колата не се кара всеки ден!
                              +1 Колкото се може по-бързо ги виж, че какъв го ядах с един голф с блокирало буталце и скъсан маншон, то заради него беше и блокирало... Колко мами, колко нещо изяде
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                                М.Стефанов - моля Ви гледайте си Паджерото оставете на нас Нивите...Като няма какво да кажете по-добре не казвайте нищо!
                                +1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X