Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Впрочем броните които колегата е сътворил с нищо не превъзхождат щатните-даже напротив!
    За тръбите не си прав щото те са захванати директно на предните рогове доста стабилно!
    За багажника те подкрепям-няма нищо общо с промишлената естетика и съпромата!Дори планките да издържат,самата лайстна на която лежат опорите е такъв ташак че.....Впрочем по книга на тоя таван му дават 50 кила товар!
    Има готови по -елегантни конструкции!
    Впрочем Нивката е голям компромис за ескпедитивна машина-на нея другаде и е силата.
    – За броните - по-здрави ще са, то е ясно. Щатната е направена да поема удар, не да се вдига с Джак. Пробвал съм я
    – За тръбите, които държат бронята - тънички ми идват, но може и да са "оразмерени" с бронята
    – За багажника - е, наистина не е станал много изящен, ама ще носи
    – За покрива - сигурно му дават 50кг товароносимост, най-вероятно и на Москвича там някъде му дават, ама ако знаеш как изглежда с 22 бетонни оградни кола... !


    П.С. А Нивката си е голяма работа! Всеки от нас си е наумил, че става за нещо и голяма борба пада да го докаже...

    Коментар


    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Не се стърпях да не коментирам , ........... Този колега дето се заяжда с Паджерото вместо да пише да беше си купил джип като хората демек Тойота или Нисан . mstoev няма да ги слушаш разбирачите тука , каквото ти е на сърце това ще правиш . Брат ми 6 години кара НИВА и вярно , че малко дискомфортна и слаб материала но си ходеше навсякъде . И да вметна , че НИВАта има междинен дефиренциал който може да се блокира , което си е екстра

      П.П. щом си от Стара Загора , обади се да се запознаем и да ходим заедно по разходки . Телефоните са ми в подписа
      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
      тел. 0889 017703
      0897 516030

      Коментар


      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
        – За броните - по-здрави ще са, то е ясно. Щатната е направена да поема удар, не да се вдига с Джак. Пробвал съм я
        – За тръбите, които държат бронята - тънички ми идват, но може и да са "оразмерени" с бронята
        – За багажника - е, наистина не е станал много изящен, ама ще носи
        – За покрива - сигурно му дават 50кг товароносимост, най-вероятно и на Москвича там някъде му дават, ама ако знаеш как изглежда с 22 бетонни оградни кола... !


        П.С. А Нивката си е голяма работа! Всеки от нас си е наумил, че става за нещо и голяма борба пада да го докаже...
        Който е бил на Офроуд събора ,, Приморско 2011 4х4,, знае какво може една НИВА , даде по добри времена от бегачките
        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
        тел. 0889 017703
        0897 516030

        Коментар


        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
          След каране по кален терен в гората калта засъхна, започнаха да блокират предните спирачки и да греят главините. Не ставаше на автомивка със силна струя да сваля твърдата кал, та я вдигнах с джака и бой с чука и секача да я освободя от калта. Цилиндърчета разкарах временно и омаслих за да не греят главините, но там трябва и шкурка, че има корозия по повърхността им. Сега вече зная веднага след калта на мивка, че иначе си отварям доста работа по поддръжката.
          Започнат ли спир. цилиндри да блокират, препоръчвам смяна с нови. Шкурки и шлайфания са временно решение - личен опит. Лошото е, че тогава леви и десни действат без синхрон и на сургав път колата може да се плъзне е завърти. Смени всичко, без супортите, лесно е и е описано в подфорума.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Експедиционния багажник го подложих на тест за пренасяне на тежки секции на 15 км по едни баири с наклони до една вила. Използвах колан за камион с тречотка и други на Thule. Всевъзможните купешките багажници за Нива и тези на Thule не стават за този експеримент. Багажникът не подаде,а също и захващането към покрива на Нивата.
            Прикачени файлове
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
              mstoev няма да ги слушаш разбирачите тука , каквото ти е на сърце това ще правиш . Брат ми 6 години кара НИВА и вярно , че малко дискомфортна и слаб материала но си ходеше навсякъде . И да вметна , че НИВАта има междинен дефиренциал който може да се блокира , което си е екстра

              П.П. щом си от Стара Загора , обади се да се запознаем и да ходим заедно по разходки . Телефоните са ми в подписа
              Gargata72: В този форум ценя мненията на колегите и затова съм тук. Правя експерименти с машината си и показвам какво може след тест за да съм и аз полезен с опита си. Запазената Нива къса база има добро съотношение между цена - проходимост - комфорт и това ме задоволява. Нивата с блокиран междинен диференциал и с четири вериги за лек автомобил няма спиране в снега понеже е с добро съотношение между тегло и мощност на двигателя. Това което съм установил когато е натоварена с багаж вътре и върху багажника е влошаване драстично характеристиките и на асфалт по наклоните. Товара си иска мощен двигател, но това е вече друга марка джип. Добре е, че непрекъснато е включено 4X4 и това я прави устойчива и драпа по асфалта. Мисля си и за едно експедиционно ремарке към нея в развитието на проекта ми. Заралий сме и ще ти се обадя при първа възможност за да обсъдим не само разходки с джиповете, но и различните видове експедиции, специфичното оборудването за тях, а също и автономността на джипа при продължителни преходи.
              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

              Коментар


              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                Монтирах предна руска защита "Зубатка" на Нивата. Избрах Зубатка без защита на картера за да не рови Нивата с предницата в коловоза. Допълнително ще слагам 3 мм лист ламарина. Защитата е захваната с 4 болта към бронята и с още 2 бр. болтове към допълнителните носачи които са хванати към ушите на тръбите. Стана здраво и не толкова тежко. Смених предните амортисьори, но в бъдеще планувам да сменя и старите пружини с шведски. Остава да сложа вантите захванати за тръбата на булбара и експедиционния багажник. Подготовката на Нивата я отдели от кола и я насочи към ниско бюджетен джип за двама.
                Прикачени файлове
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  Сега и фарчета трябват на багажника и е ок.

                  Коментар


                  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    Май аз съм единствения бивш нивовод дето не мразни нивите. А при любовта към нивата не бива да се търси логика. Щото няма.
                    Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                    - Ясен

                    Коментар


                    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      Аааа,и аз от скоро съм бивш Нивовод,но в никакъв случай не мразя Нивите.
                      Разделихме се просто защото конкретния екземпляр след общо 200 000км. от които 120 000км. при мен взе да ми създава проблеми с купето.
                      Най-вече сериозна корозия и пукнатини по носещите греди и просто взех решение,че няма смисъл при това положение да наливам пари за текуща подръжка,която така или иначе си върви,при положение,че колата влиза ежеседмично в гората.
                      Иначе в интерес на истината на цялото блъскане моята определено излезе от читавите-за тези 6г. и 120 000км. два пъти съм я прибирал на въже-веднъж поради това,че "опържих" съединителя на 100% при тежък оф-роуд и веднъж,заради електронното запалване,което веднага след проблема се замени с много по-просто и надеждно.

                      Коментар


                      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Аааа,и аз от скоро съм бивш Нивовод,но в никакъв случай не мразя Нивите.
                        Мога само да кажа, че този форум ще загуби истинския си Оффроуд чар...

                        П.С. Насочил ли си се към подходящо ново возило клас 4х4?

                        Коментар


                        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                          Монтирах предна руска защита "Зубатка" на Нивата. Избрах Зубатка без защита на картера за да не рови Нивата с предницата в коловоза. Допълнително ще слагам 3 мм лист ламарина. Защитата е захваната с 4 болта към бронята и с още 2 бр. болтове към допълнителните носачи които са хванати към ушите на тръбите. Стана здраво и не толкова тежко. Смених предните амортисьори, но в бъдеще планувам да сменя и старите пружини с шведски. Остава да сложа вантите захванати за тръбата на булбара и експедиционния багажник. Подготовката на Нивата я отдели от кола и я насочи към ниско бюджетен джип за двама.
                          Колко тежи тази "Зубатка"? Може и да се наложи да смениш уморените пружини.

                          Коментар


                          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Не съм я теглил предната защита "Зубатка", но е стандартно изпълнение за Лада Нива в Русия със стандартни пружини и амортисьори. Пружините планувам да сменя след пробег 100 000 км със старите. Ще натоваря задните пружини и амортисьори с 2 бр. велосипеди на теглича, а също и възможност за поставяне отзад на сандък за две кучета...
                            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                            Коментар


                            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                              Колко тежи тази "Зубатка"? Може и да се наложи да смениш уморените пружини.
                              Имах такава броня на последната ми Нива. Не съм я теглил, но е лека. Няма нужда от смяна на пружини или някакво усилване. Единствената полза от нея е, че пази от ожулване предния ръб на капака при каране през храстите.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Сега и фарчета трябват на багажника и е ок.
                                Сериозни фарове ми трябват отпред - 2 бр. да заменя корозиралите оригинални и други 2 бр. монтирани на предната защита. Багажника ще разработвам допълнително в зависимост от неговото конкретно експедиционно приложение.
                                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X