Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
    Не знам дали няма да може да се пригоди за твоите условия по-мощен алтернатор.
    Няма невъзможни неща, но и нормалния алтернатор ще се справи със зареждането...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Монтирах Ласите върху новите джанти, повдигнах я отзад с 3 см каучукови подложки и нови полски амортисьори. Поставих два халогена Made in GDR с крушки H3 по 55 W. Предницата иска повдигане с нови пружини. Ако имате опит с предни пружини шведски LESJOFORS или английски KYB за Лада Нива пишете. Ласата е 28" ще ми е полезна в планината. Трябва и резервната също да е Ласа и да се носи върху експедиционния багажник. Между ВЛИ-5, ВЛИ-10 и Lassa 144 OK има голяма разлика в размера и е недопустимо резервната да бъде ВЛИ. Трябва да мисля и за сандък за инструменти и офроуд екипировка който да поставя на мястото на резервната гума при двигателя.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от mstoev; 01-04-14, 17:36.
      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

      Коментар


      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        Няма да е лошо новите ти гуми отгоре да са покрити с брезент някакъв, че слънцето както ще ги пече яко няма да е на добре!

        Коментар


        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          Предницата я повдигнахме с предни пружини от Чероки като запазихме оригиналните подложки на Нивата. Оптимизирахме колко навивики да има новата пружина и колко да е твърдо окачването чрез намаляне броя на навивките с 1/2 по-малко от броя на навивките на оригиналната предна пружина. С помощта на универсална скоба поставихме пружините. Получи се повдигната предница с мека возия на автомобила. Резултатът ме удовлетворява и при нижда ще продължа повдигането на предницата с метална подложка 30 мм и клин (втулки).
          Прикачени файлове
          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

          Коментар


          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Лада Нива 4Х4 1.7 i има сериозен проблем с оригиналната псевдо защита на картера. Извън пътя тази защита не издържа и трябва да се смени с нова и то надеждна. Без защита на картера е рисковано и аз лично съм удрял картера в камък. Джипа го подготвям за експедиции в планините където е силата на късата база и започнах работа по предпазване на картера и раздатката с 3 мм ламарина. Профила на защитата на картера го моделирахме с тънка шина за минимален ъгъл отпред и след това огънахме ламарината на машина по модела. Това беше и причината да монтирам булбар без защита на картера понеже защитата му задира в коловозите. Захващането на ламарината е в две точки на планка заварена към квадратен профил хванат за предните тръби, а задната и част е с болтове за две планки на предния мост. Тези планки ще използвам и за продължаване на защитата на раздатката, но и трябва усилена опора.
            Прикачени файлове
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Нивата я повдигнах с 4 бр. малки втулки с височина 16 мм, външен диаметър 30 мм, вътрешен диаметър 10,5 мм; 4 бр. големи втулки с височина 26 мм, външен диаметър 30 мм, вътрешен диаметър 10,5 мм. Болтовете десятки с дължина 80 мм са усилени 8,8 със замозаконтрящи се гайки. Стругаря освен втулките изработи и метални подложки под горните носачи с височина 30 мм, отвори с вътрешен диаметър 8,5 мм по даден му от мен шарнирен болт. Болтовете осмици с дължина 80 мм за тези подложки са усилени 8.8 и са със самозаконтрящи се гайки. Трудната част бяха корозирали болтове които се късаха и отнемаше време тяхното вадене къде с нагряване къде с яко блъскане с чука. Втулките поставихме след изваждане на пружините със скоби и тук трябва да се внимава с усилените рязани пружини, че някои скоби се кривят... Насачите опряха на горните тампони и леко ги резнахме. Основния проблем дойде с регулиране на предницата - сходимост и страничен наклон. От повдигането предницата събра колелета като татра и се оказа, че масово майсторите отказват да регулират лифтната предница на Нива. Та започнах я в Благоевград с тарикатлък на майстора да раздели регулирането на предницата на две части (1) сходимост и (2) страничен наклон с две отделни заплащания. Та този "баш майстор" направи само сходимост и ми рече "Всичко е готово. Карай." Карах до Пловдив и там на майстора не му се занимаваше с регулиране предницата на Нива и ми вика "Ами тя пружината се изметнала в леглото и сега не става за регулиране". Така стигнах до Стара Загора само едни стар майстор се справи с реглажа. Той оправи страничния наклон като развъртя 4 бр. болтове No 12 държащи носачите към купето, остави по 1-2 шайби, а останалите шайби отстрани. При мен се оказа най-нервозната и скъпата част от лифта реглажа на предницата.
              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

              Коментар


              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                Експедиционната ми Нива е оборудвана с два велосипеда които пренасям по асфалта до определена точка и след това въртя 100 км с педалите. Задната част на нивата е повдигната с каучукови подложки над старите пружини, но планувам остарелите пружини да заменя с нови от новата "М" серия на Нива.
                Прикачени файлове
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  Аз съм брал съклет много с регулиране на предницата, след лифт, особено след монтажа на 30мм подложки на горния шарнинр. Минах 20 реглажа и винаги "ядеше" лявата гума външно и нямаше оправия. След като я продадох ладата, казах на човека да ги махне тези подложки, иначе сходимоста няма да я направи никога. Дано при теб да се е получило. Поздрави

                  Коментар


                  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    Експедиционната Лада Нива 4X4 има завършен вид след като инсталирах 140 Wp PV върху експедиционния багажник. Освен 2 бр. акумулатори в джипа има две хладилни чанти, LEDs, сателитна телевизия, компресор и други екстри. Полезното на фотоволтаиката е, че когато джипа е спрял няма ограничение за консумацията на ток. Друга екстра е включването на фотоволтаиката на спрелия джип към 220 V ac, 50 Hz линия т.е. възможност да се подава "зелена" електроенергия към дома.
                    Прикачени файлове
                    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                    Коментар


                    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      А как ще се ползва багажника по предназначение?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        Все си мисля, че автора ще го яде и с тая стойка за колелата. Така поставени велосипедите закриват номера и светлините- в БГ най-много да му струва 20 кинта за почерпка (и то ако някой изобщо се заяде) ама из чужбината може да струва скъпо...

                        Коментар


                        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          Бърз демонтаж на фотоволтаиката и заболтване на експедиционна касета 2 туби Х 20 л бензин + 28" Lassa фиксирана с ремъци.
                          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                          Коментар


                          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                            Все си мисля, че автора ще го яде и с тая стойка за колелата. Така поставени велосипедите закриват номера и светлините- в БГ най-много да му струва 20 кинта за почерпка (и то ако някой изобщо се заяде) ама из чужбината може да струва скъпо...
                            Ами аз така си карам хиляди километри с Нивата с тази стойка с два велосипеда и нямам проблеми по асфалта и то с 100 км/ч,а след това с шосейките си правя за тренировка преходи 100 - 200 км/ден. Ако идваш към София може да врътнем няколко стотин километра с Нивата и шосейките за да тестваме системата в действие която е една евтина комбинация на Нива + велосипед (шосеен, планински).
                            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                            Коментар


                            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                              Днес успях да вкарам сателитна телевизия на Булсатком (малка антена, конвертор, малък декодер, LCD monitor/TV)
                              Колега, дай малко инфо и снимка на тези компоненти.
                              Как гледаш телевизия - след всяко спиране - позициониране на антената?

                              То иначе няма как де, ама чак пък толкова да ти се гледа телевизия?

                              Коментар


                              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                Върху експедиционния багажник освен тривиалните огромна гума за джипа, джак, лопата, експедиционна палатка, експедиционна касета, заболтени кутии и др. вещи могат да се носят фотоволтаика, а също кану (каяк) в зависимост от предназначението на експедицията. След изморителен преход с велосипед е полезно да имаш изстудени напитки и храна в джипа т.е. докато с часове въртиш педалите фотоволтаиката да осигури необходимото охлаждане в две хладилни чанти. В случая когато се практикува кану (каяк) фотоволтаиката си върши безшумно и ефикасно работи и само слънце да има. Върху този експедиционен багажник заедно с фотоволтаиката спокойно може да се транспорира двуместно кану с дължина 4,20 м което приложение скоро ще покажа. Интересно ми е от края на този месец как нашите off-road джипове се оправят без фотоволтаика по дивите плажове в Гърция като стандарта за двама човека са 2 бр. фотоволтаични панели X 70 W.
                                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X