Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Хахах еъ този другар до Нивата съм го виждал на живо преди две години - даже имам тема пусната със снимки
    Не знаех че още са "в района" - снимах го в Джаспър Нешънъл Парк



    П.П. извинете за офтопика .. гледах снимките на пътешествениците с Нива.

    Коментар


    • #47
      От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
      ...преграда за багажното отделение....
      Ако говориш за преграда намираща се зад предните седалки (реално да я направиш лекотоварна) рискуваш сериозни проблеми с органите на КАТ- като нищо ще се окажеш с "нещо" спряно от движение.

      Коментар


      • #48
        От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Грешка е монтирането на бутилката вън почти без значение каква е джипката-/най-вече се отразява ЗЛЕ на висооборотни форсирани мотори/.
        Защо?
        Лично видяно,голям студ,бутилката вън-/цялата обледена/,сняг доста,наклон също,трябва ти мощност-ДА,обаче НЕ.1-ва бавна-оборотомера стига до 4500об/мин. и мотора умира...-кофти.
        Отначало мислихме,че има проблем по АГУ-то,последва ревизиране,ново филтърче и т.н.-същата работа особено рано сутрин и късно вечер,когато температурите падаха до -15 градуса.
        След няколко дни температуприте се повишиха и проблема изчезна напълно до следващото сериозно застудяване.
        Затова бутилката задължително в купето,парното включено и при необходимост от мощност мотора без проблеми се развърта до над 6000об/мин.
        За някои,които не са го изпитали може всичко написано по-горе да е майтап,но си е наистина гадно да проправяш партина и точно,когато ти трябва мощност в дълбокия сняг мотора да умре.
        П.П.Снимките са правени при сняг от 45+ см. и пробиване на партина.Гуми-Ласа ОК-144,наляне в тях-0.5 атм.!!!
        Студът беше наистина голям,но моята бутилка си е вътре и двигателя на газ развива 7-7500об/мин. без никакви проблеми.
        Една от причините да монтирам бутилката в багажника е тази свързана с температурата в купето и тази на открито през зимата. Химик съм и ми е ясно влиянието на околната температурата върху физичното състояние на течния пропан-бутан в бутилката и в изпарителя при работещ двигател. Карам в планината през зимата при ниска температура сутрин (нямам обледеняване на бутилката в купето) и често в дълбоки коловози с камъни и опита посочи къде трябва да монтирам малката газова бутилка.
        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

        Коментар


        • #49
          От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          +1

          Коментар


          • #50
            От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
            Ако говориш за преграда намираща се зад предните седалки (реално да я направиш лекотоварна) рискуваш сериозни проблеми с органите на КАТ- като нищо ще се окажеш с "нещо" спряно от движение.
            Това е интересна забележка. Като съм махнал задната седалка и сложа ластична мрежа върху багажа без преграда ще имам ли проблеми с КАТ?
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • #51
              От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Миналата година -20,не съм забелязал проблем с бутилката отвън,вървеше като луда.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #52
                От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                Това е интересна забележка. Като съм махнал задната седалка и сложа ластична мрежа върху багажа без преграда ще имам ли проблеми с КАТ?
                Логиката е- НЕ. Ама логиката и реалността са отделни неща- за демонтирани седалки на Еспейс (дето се махат с 3 движения и такава им е идеята) ме спряха от движение.

                Коментар


                • #53
                  От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  Търсих хай джак 48" на Самуил в София, но не можах да намеря. Тези Hi-Lift HL 485, 122 см на Грабер, Пловдив дано качеството им да отговаря на цената. Мястото на този крик е зад предните седалки.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                    Търсих хай джак 48" на Самуил в София, но не можах да намеря. Тези Hi-Lift HL 485, 122 см на Грабер, Пловдив дано качеството им да отговаря на цената. Мястото на този крик е зад предните седалки.
                    Мястото на този крик по принцип въобще не е в купето или в краен случай,ако е в купето трябва да е много надеждно хванат.
                    Нататък няма да продължавам за да не викам дявола,дето има една приказка-/мисля,че се сети за какви обстоятелства говоря/.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      Зад предните седалки има 4 болта от захващането на задните седалки и там може надеждно да се фиксират крика с тегло 12,77 кг който ще е ниско до пода. Лопатата, кирката и чука и те са в багажника, но съм нямал проблеми.
                      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        Аз така закрепих основата на джека . А останалата част е в багажника заскобена за задната седалка
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #57
                          От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          Миналата година -20,не съм забелязал проблем с бутилката отвън,вървеше като луда.
                          Прблемът започва при коловози и директен допир на магистралата и бутилката със снега,при мен директно угасна на узана 2012г,докато чакахме ротора да почисти до прима-с,добре,че имаше бензин,снега беше над метър.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Мнение на Янко Желязков
                            Грешка е монтирането на бутилката вън почти без значение каква е джипката-/най-вече се отразява ЗЛЕ на висооборотни форсирани мотори/.
                            Защо?
                            Лично видяно,голям студ,бутилката вън-/цялата обледена/,сняг доста,наклон също,трябва ти мощност-ДА,обаче НЕ.1-ва бавна-оборотомера стига до 4500об/мин. и мотора умира...-кофти.
                            Отначало мислихме,че има проблем по АГУ-то,последва ревизиране,ново филтърче и т.н.-същата работа особено рано сутрин и късно вечер,когато температурите падаха до -15 градуса.
                            След няколко дни температуприте се повишиха и проблема изчезна напълно до следващото сериозно застудяване.
                            Затова бутилката задължително в купето,парното включено и при необходимост от мощност мотора без проблеми се развърта до над 6000об/мин.
                            За някои,които не са го изпитали може всичко написано по-горе да е майтап,но си е наистина гадно да проправяш партина и точно,когато ти трябва мощност в дълбокия сняг мотора да умре.
                            П.П.Снимките са правени при сняг от 45+ см. и пробиване на партина.Гуми-Ласа ОК-144,наляне в тях-0.5 атм.!!!
                            Студът беше наистина голям,но моята бутилка си е вътре и двигателя на газ развива 7-7500об/мин. без никакви проблеми.



                            "Една от причините да монтирам бутилката в багажника е тази свързана с температурата в купето и тази на открито през зимата. Химик съм и ми е ясно влиянието на околната температурата върху физичното състояние на течния пропан-бутан в бутилката и в изпарителя при работещ двигател. Карам в планината през зимата при ниска температура сутрин (нямам обледеняване на бутилката в купето) и често в дълбоки коловози с камъни и опита посочи къде трябва да монтирам малката газова бутилка."

                            Подобни проблеми се решават елементарно с добавяне на отоплител непосредствено преди изпарената газ да постъпи в цилиндрите - това решава и проблема с изстиването й при по-високи скорости. Така, че да се губи ценното пространство с дребни бутилчета, дето не стигат от едната до другата газ-станция, не виждам смисъл - можеш да помислиш и по този въпрос колега....

                            Коментар


                            • #59
                              От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Тц,когато се преохлади бутилката,газта просто не ще да излезе-няма необходимото налягане. Нагревател в или около бутилката би решил проблема,но не е безопасно.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • #60
                                От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                Първоначално публикуван от locksmith Преглед на мнение
                                Мнение на Янко Желязков
                                Грешка е монтирането на бутилката вън почти без значение каква е джипката-/най-вече се отразява ЗЛЕ на висооборотни форсирани мотори/.
                                Защо?
                                Лично видяно,голям студ,бутилката вън-/цялата обледена/,сняг доста,наклон също,трябва ти мощност-ДА,обаче НЕ.1-ва бавна-оборотомера стига до 4500об/мин. и мотора умира...-кофти.
                                Отначало мислихме,че има проблем по АГУ-то,последва ревизиране,ново филтърче и т.н.-същата работа особено рано сутрин и късно вечер,когато температурите падаха до -15 градуса.
                                След няколко дни температуприте се повишиха и проблема изчезна напълно до следващото сериозно застудяване.
                                Затова бутилката задължително в купето,парното включено и при необходимост от мощност мотора без проблеми се развърта до над 6000об/мин.
                                За някои,които не са го изпитали може всичко написано по-горе да е майтап,но си е наистина гадно да проправяш партина и точно,когато ти трябва мощност в дълбокия сняг мотора да умре.
                                П.П.Снимките са правени при сняг от 45+ см. и пробиване на партина.Гуми-Ласа ОК-144,наляне в тях-0.5 атм.!!!
                                Студът беше наистина голям,но моята бутилка си е вътре и двигателя на газ развива 7-7500об/мин. без никакви проблеми.



                                "Една от причините да монтирам бутилката в багажника е тази свързана с температурата в купето и тази на открито през зимата. Химик съм и ми е ясно влиянието на околната температурата върху физичното състояние на течния пропан-бутан в бутилката и в изпарителя при работещ двигател. Карам в планината през зимата при ниска температура сутрин (нямам обледеняване на бутилката в купето) и често в дълбоки коловози с камъни и опита посочи къде трябва да монтирам малката газова бутилка."

                                Подобни проблеми се решават елементарно с добавяне на отоплител непосредствено преди изпарената газ да постъпи в цилиндрите - това решава и проблема с изстиването й при по-високи скорости. Така, че да се губи ценното пространство с дребни бутилчета, дето не стигат от едната до другата газ-станция, не виждам смисъл - можеш да помислиш и по този въпрос колега....
                                Проблемът в големия студ и външнопоставената бутилка е още на изхода на самия съд-/наляганено е ниско и не стига да захрани мотора напълно/.
                                Там дето даваш идея да грееш резултат няма да има-/иска си греене,топлина на самата бутилка!/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X