Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Гумите за гората на Нивата дойдоха: Lassa OK + вътрешни полски на стандартни 16" стоманени джанти. За снега в гората съм с ВЛИ - 5, руски вътрешни, стандартни стоманени джанти + 4 бр. вериги. На асфалта съм още с ВЛИ-10, вътрешни гуми на 16" стоманени джанти. Взех 5 бр. стоманени витарови джанти и на тях ще сложа качествени безкамерни летни гуми за дълги преходи. Ще тествам с Lassa и ако опират в ръба на предния калник (смених амортисьорите, но не и пружините) ще правя лифт.
    Прикачени файлове
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Каква е цената с ДДс на тези гуми и от къде ги поръча, признават ли ДДс, през фирмата ако ги купя ?? Че скоро ми предстои покупка на гуми, че старите вече са готови
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        Lassa ОК 144 е 144 лв.(с ДДС)/гума + 5 лв./бройка за доставка на посочен адрес. Вътрешните полски са 15,90 лв. (с ДДС)/бр. и доставката им е безплатна понеже са мушнати във външните. Фирмата за гумите е в Севлиево и има сайт в Интернет.
        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

        Коментар


        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          Аххх колко Зимни спомени имам с Ласа ОК-144......-чудесна гума за НИВА,особено когато се кара с понижено на налягане в кал/сняг...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Поръчах си по Интернет нови стоманени джанти за гумите Lassa ОК 144. Днес пристигнаха и бях изненадан, че са по-леки от оригиналните руски, отвора за вентила е с по-малък диаметър, за безкамерни гуми са и имат отлично покритие със сребърен лак. На джантата е щамповано metro wheels mOO 5JX16 H2 ET 58 05 13. Въпроса ми е тези олекотени джанти за безкамерни гуми стават ли за тежките Lassa OK 144 с вътрешна полска гума и то за каране в планината или да ги използвам с летните си гуми само за асфалт?
            Прикачени файлове
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Колега, това с вътрешните е позабравено от повече от 25 години! От къде ти дойде тази муха?

              п.с. То и дзверо от аватара ми мина на безвътрешни,от като получи Вида-спорт. Ама кога ли беше това....?

              Коментар


              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                Въпроса ми е за посочената нова стоманена джанта дали няма да се деформира по-лесно отколкото оргиналната стоманена джанта. Нивата в планината я карам с вътрешни гуми. Мога значително да понижа налягането на гумите и да мина през трудни участъци и след това без проблем да ги напомпя с компресора, но трябва да са с вътрешни, че с меки безкамерни гуми има опасност от отлепяне. Това за асфалта не важи и там лека джанта с лека безкамерна гума е ОК за Нивата.
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                  Мога значително да понижа налягането на гумите и да мина през трудни участъци и след това без проблем да ги напомпя с компресора, но трябва да са с вътрешни, че с меки безкамерни гуми има опасност от отлепяне.
                  При понижено налягане с вътрешни гуми нямаш никакво предимство, гумата пак може да се отлепи от джантата и като бонус ще скъса винтила...
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                    Въпроса ми е за посочената нова стоманена джанта дали няма да се деформира по-лесно отколкото оргиналната стоманена джанта. Нивата в планината я карам с вътрешни гуми. Мога значително да понижа налягането на гумите и да мина през трудни участъци и след това без проблем да ги напомпя с компресора, но трябва да са с вътрешни, че с меки безкамерни гуми има опасност от отлепяне. Това за асфалта не важи и там лека джанта с лека безкамерна гума е ОК за Нивата.
                    Личното ми мнение е, че по-леките джанти няма как да са по-здрави от по-тежките. Ако ти се занимава монтирай Ласите върху старите джанти, като преди това им поосвежиш боята с някой спрей, че да не се обидят новите гуми
                    Новите джанти са за безкамерни гуми, та можеш да ги запазиш за по-ново поколение гуми от ВЛИто

                    Сега да те питам - какви джанти от Витара купи, че от известно време доста се ровя за мен. Идва пролет и искам да си взема хубави джанти с летни гуми. Предпочитам 16ки, но и на хубави 15ки съм навит

                    Коментар


                    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      Оригиналните руски стоманени джанти ги познаваме, но тези новите са американски стоманени джанти за Лада Нива на фирмата metro wheels. Има те ли опит с джантите на тази фирма? За мен са твърде лъскави за off-road и ще ги използвам с летни гуми 16" за преходи по асфалт.
                      Купих 5 бр. 15" стоманени джанти втора ръка за Витара които ставали за Нива. Джантите са тежки, но още не съм избрал качествени гуми за асфалт. Предпочетох да имам в бокса и 15" стоманени джанти поради богатия избор от гуми за постигане на различни цели с Нивита.
                      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                      Коментар


                      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        Днес успях да вкарам сателитна телевизия на Булсатком (малка антена, конвертор, малък декодер, LCD monitor/TV) в Нивата захранвани от 12 V dc линията. Чинията е AstraSat, но конвертора го смених с друг за да вдигна нивото на сигнала. С малко опит настройката на антената лесно става на монитора като се следи силата на сигнала и появата на db. Радиотелефоните UNIDEN - 2 бр., GSM-те - 2 бр., LEDs осветление, ААА, АА батерии, ел. помпа за душ и др. си искат захранване от втори акумулатор (до 110 Ah, 12 V dc) и то да е силов, а не стартерен.
                        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                        Коментар


                        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                          .
                          Купих 5 бр. 15" стоманени джанти втора ръка за Витара които ставали за Нива. Джантите са тежки, но още не съм избрал качествени гуми за асфалт. Предпочетох да имам в бокса и 15" стоманени джанти поради богатия избор от гуми за постигане на различни цели с Нивита.
                          Доколкото прочетох за джантите от Витара - стават от повечето Витари, но от последните модели - не. Колегата Морския караше неговата Нива с 16ки, Витарови. Сега се оглеждам за такива. Притесненията ми са, че са за много широки гуми - 225. На мен и 205 ми идват малко въз, а по-малки едва ли се намират и може и да дойдат теснички. Гледам, че се карат често едни 15ки с кръглите дупки. На тях добре стоят 195 и явно не създават проблеми

                          Коментар


                          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                            Днес успях да вкарам сателитна телевизия на Булсатком (малка антена, конвертор, малък декодер, LCD monitor/TV) в Нивата захранвани от
                            12 V dc линията. Чинията е AstraSat, но конвертора го смених с друг за да вдигна нивото на сигнала. С малко опит настройката на антената лесно става на монитора като се следи силата на сигнала и появата на db. Радиотелефоните UNIDEN - 2 бр., GSM-те - 2 бр., LEDs осветление, ААА, АА батерии, ел. помпа за душ и др. си искат захранване от втори акумулатор (до 110 Ah, 12 V dc) и то да е силов, а не стартерен.
                            Ти си голям фен! Моите поздрвления.

                            Къде ще сложиш допълнителния акумулатор и как ще го зарждаш?Ако е паралелно на втория да не дойде множко на алтернатора?

                            Коментар


                            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Фен съм на ВАЗ и сега се движа на хиляди километри с Лада 2107 която използвам всеки ден. Нивата е предизвикателство за мен след като я тествах при всякъкви условия и я наблюдавах как работи при - 35 оС в Казахстан. Части слагам само нови и ги има навсякъде, а и са взаимно заменяеми на моделите ВАЗ. Днес ги поръчваш по Интернет и утре са на адреса ти или отиваш в магазина и ги купуваш. Подръжката е елементарна. Когато имаш стотици хиляди километри с ВАЗ нещата стават рутинни.

                              Допълнителния акумулатор ще бъде в купето (изхвърлих задната седалка и джипката е за двама). Зареждането на втория акумулатор е от запалката, от фотоволтаиката върху експедиционния багажник и там където има възможност от 220 V, 50 Hz ac. Алтернатора предвиждам да го натоваря максимум с 5 - 6 А допълнително с варианти хладилна чанта (4-5 А) и зарядно (1А) или само мощно зарядно за втория акумулатор. Зареждането на втория акумулатор зависи при какви обороти работи двигателя и колко време. Добро вчечатление имам от акумулаторите на австийската фирма Banner. Идеята ми е тяговия акумулатор да го използвам и за електродвигателя на кану за двама. От една страна трябва да се произвежда ток, а от друга да се акумулира,а спре ли джипа става страшно с използването на тока само от стартерния акумулатор.
                              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                              Коментар


                              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                И моята съдба са руските возила. Семейният Москвич от 1984г. още е в движение. Дори и руски мотоциклет карах доскоро - Тула. Не мога да си представя да ходя по морги да си купувам части. Свикнал съм да ми са по джоба нови във всеки един момент.
                                За акумулатора - моят оригинален акумулатор гони 6г и вече пада от нищо. Мисля да си сложа някакъв по-голям, ако може да се събере. Музикалната мощност на аудио системата ми е около 500 вата РМС. Като остане неработеща колата с усилен звук за около 20тина минути и вече няма никой. Сложил съм и допълнително осветление на вратите, жабкат, полицата и багажника, което макар и диодно пак си "папа" ток.
                                Не знам дали няма да може да се пригоди за твоите условия по-мощен алтернатор. Така ще успява да зарежда и двата акумулатора + допълнителните консуматори. Хубаво е ако можеш да използваш електроуреди на 12в, за да не се налагат инвертори. С тях се хаби излишно количество ток. Когато се налага, използвам DC/DC конвертори na 12в. Те са с високо КПД, не греят и са стабилни. Е, понякога шумят, ама пълно щастие няма!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X