Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Жалко за положеният труд и хвърлените на вятъра пари...

    Коментар


    • #77
      От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Ей, Юнак си ти ! След като 15 години се борих с 2 Ниви, накрая купих ЛР Диско 2. Ама още ги заглеждам ... "прва любав заборава нема" .
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #78
        От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Ей, Юнак си ти ! След като 15 години се борих с 2 Ниви, накрая купих ЛР Диско 2. Ама още ги заглеждам ... "прва любав заборава нема" .
        trapper: Аз съм все на ВАЗ и експериментирам, експериментирам... и то в движение без да се заглеждам в другите марки за да няма раздвоение.
        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

        Коментар


        • #79
          От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
          Жалко за положеният труд и хвърлените на вятъра пари...
          Положения труд е добра практика за оff-road подготовка на Лада Нива и е ценен за всеки един джип, но това ще се покаже извън пътя. Цената на две силови брони, две силови рейки за захващане на ванти, експедиционен багажник, преграда зад задни седалки; грунд, боядисване със сребърен феролит и монтаж = на цената на 1 бр. нова руска гума за Лада Нива... Оборудването за вадене/теглене на Лада Нива е по-скъпо, но става за всеки джип в сайта.
          Последно редактирано от mstoev; 14-02-14, 13:47.
          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

          Коментар


          • #80
            От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
            Положения труд ....Цената....
            Труда и парите са си твои- имаш право да ги изразходваш по свое усмотрение.

            Различни са ни критериите като гледам. Ти явно правиш нещата на принципа "Все пак е по-добре от нищо"...

            Тея брони са чиста смешка- и 30мм. да е дебел тоя П-образен профил е все тая когато просто подменяш една тенекия с друга такава... Сега няма да смачкаш бронята като удариш нещо- ще смажеш онея смешни и вероятно почнали да гният тръби на които е закачена "силовата" броня... Съвсем отделно- що не прибра броните навътре, какъв е смисъла да ти стърчат толкова навън и да намаляват ъгъла ?
            Тея халки "за теглене" как са монтирани на бронята- струват ми се сложени по най-тъпата схема... По спомен мястото за теглене трябва да има нещо общо с шасито- тук определено не е така.
            Багажника освен грозен е направен и от излишно тежки железа- ти смяташ да качиш там 300 кила багаж ли ? Не че глупавите планки ще издържат де...

            Коментар


            • #81
              От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
              Труда и парите са си твои- имаш право да ги изразходваш по свое усмотрение.

              Различни са ни критериите като гледам. Ти явно правиш нещата на принципа "Все пак е по-добре от нищо"...

              Тея брони са чиста смешка- и 30мм. да е дебел тоя П-образен профил е все тая когато просто подменяш една тенекия с друга такава... Сега няма да смачкаш бронята като удариш нещо- ще смажеш онея смешни и вероятно почнали да гният тръби на които е закачена "силовата" броня... Съвсем отделно- що не прибра броните навътре, какъв е смисъла да ти стърчат толкова навън и да намаляват ъгъла ?
              Тея халки "за теглене" как са монтирани на бронята- струват ми се сложени по най-тъпата схема... По спомен мястото за теглене трябва да има нещо общо с шасито- тук определено не е така.
              Багажника освен грозен е направен и от излишно тежки железа- ти смяташ да качиш там 300 кила багаж ли ? Не че глупавите планки ще издържат де...
              Впрочем броните които колегата е сътворил с нищо не превъзхождат щатните-даже напротив!
              За тръбите не си прав щото те са захванати директно на предните рогове доста стабилно!
              За багажника те подкрепям-няма нищо общо с промишлената естетика и съпромата!Дори планките да издържат,самата лайстна на която лежат опорите е такъв ташак че.....Впрочем по книга на тоя таван му дават 50 кила товар!
              Има готови по -елегантни конструкции!
              Впрочем Нивката е голям компромис за ескпедитивна машина-на нея другаде и е силата.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #82
                От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                Къде и е силата на Нива-та, че не се сещам ? В разхода, в удобството, в надежноста ? Единственият плюс е, че частите са евтини- за сметка на това ремонтираш често та пак не е от полза...

                Коментар


                • #83
                  От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  Аз един път минах 200км за ден с Нива преди 7-8г и още се чудя как го направих.
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #84
                    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    Дали става Лада Нива за експедиции??? Да, става, но зависи от възрастта и опита на шофьора. Колкото по-млад - толкова по-млад. То и Вартбург 1000 става - когато бяхме гаджета, жена ми кара 1000 км с него (Сф-Резово-Сф) с прекъсване от 1 час... С Нива няколко пъти съм карал от София до Шкорпиловци през Натура зоните край Сливен (около 500 км на ден), но последния път щях да пукна от жега и я смених с Диско-2. Иначе, за гората е екстра ... щото е прежалена по назначение . Аз мисля, че всякакви "подобрения" са безсмислени, само харчене на пари ... може би само обработка против ръжда и нови предни седалки на старо .
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      Ще откажете човека да споделя вече, щом е решил с Нива значи си е въпрос на лично предпочитание и кеф, така и иначе това което не е подходящо за Нивата ще го научи по трудния начин, успех с начинанието колега и не спирай да споделяш моля

                      Коментар


                      • #86
                        От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        Лятото на хижа Гоце Делчев ( Добринище) Видях едни германци с 3 ниви, доста добре подготвени, имаше и доста други много по-сериозни машини. Щом хората са се домъкнали от немско и са оцелели, значи горе доло става, ако е по-нова нива, ще е малко по-комфортно. На мен най далечния преход с нивата е Добринище - Карлово, не беше много приятно, но зор за аман става

                        Коментар


                        • #87
                          От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          мдаааа, разглезиха ни гадовете империалистически................

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:n126r2_1_.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5564132
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #88
                            От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            мдаааа, разглезиха ни гадовете империалистически................

                            [ATTACH=CONFIG]683181[/ATTACH]
                            То и Трабанти с каравани на хижа Вихрен съм засичал, ама преди около 40г!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Теглеха ги и с други малки коли http://www.youtube.com/watch?v=fJJkjT7VB8k кога успешно, кога по малко успешно
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #90
                                От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                Повече няма да те разубеждавам да тръгваш с Нива по избраните от теб маршрути, но имай предвид, че дори и в България вече можеш да имаш проблеми със самоделни и неодобрени детайли по конструкцията. Тук все още можеш да минеш, стига да няма инцидент и да е замесен застрахователя ти по ГО. В чужбина могат да те разсипят за такова нещо, а пази боже да участваш в ПТП и да се окаже, че колата ти е нередовна в това отношение. В Германия съм почти сигурен, че има наказателна отговорност за такова нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X