Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Пробега ми с бутилчето по магистрала е 220-230 км с пълен инжекцион за 1.7i. При смесен преход асфалт (бързи) - планина (бавни) за един weekend до 130 км бутилчето ми стига. Карам по билото на Верила където ни е ловното поле и често виждам колони от off-road джипове. С нашите джипове се движим по единично всеки weekend и то от 5:30 - 6:00 ч. сутринта от Сoфия независимо от метеорологичните условия. Има ли сняг както миналата зима слагаме веригите и подготвена мощна бензинова TOYOTA LADCRUISER (и тя е с газ) пробива, следва подготвен Мерцедес G300, подготвен JEEP и след тях другите по-малки джипове. Сега освен кал друго няма и всеки сам се оправя в планината.
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • #62
      От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      Тц,когато се преохлади бутилката,газта просто не ще да излезе-няма необходимото налягане. Нагревател в или около бутилката би решил проблема,но не е безопасно.
      За варене на ракия използвам Shell бутилка, вентил за високо налягане и мощна горелка. Бутилката се обледенява и то само от бързо изпарената газ, пламъка затихва независимо, че има газ в бутилката. Поставям я обледенената бутилка в съд с гореща (вряла) вода и всичката газ излиза. Този експеримент ми показа при какви условия трябва да бъде газовата бутилка за да си нямам проблем при екстремални ситуации зависещи от околната температура. При пълния инжекцион Нивата пали на бензин, когато се достигне необходимата температура на двигателя се подава газ, но в купето се стопля и газта е при подходяща температура (комфортна в купето) да достигне до изпарителя.
      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

      Коментар


      • #63
        От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        Интересно как пък не съм имал никакъв проблем с бутилка под купето? Нито с паленето директно на газ при -17 ... че и -19 преди 2-3 години, нито с влаченето "по-корем" по няколко километра през снега, с оборотомера постоянно около червената зона.
        Да, ако в бутилката се планцикат 2-3 (или 5-6, според обема) литра газ, усеща се. Само че трябва много сериозно да сте объркали сметките, за да се озовете посред зима с празна бутилка в снега. Което не е проблем на газовата
        ... не, че и тая простотия не съм я правил...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #64
          От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          На мен на старата ми 1.6 нива и 60литра бутилка, пропадна багажника барбар с ламарината, бронята, теглича и бутилката в комплект

          Коментар


          • #65
            От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Това с бутилката за газта дали вътре, дали вън стана като темата за яйцето и кокошката...
            Моята външно монтирана газова бутилка досега не ми е създавала никакви проблеми, НО аз все пак нямам опита на Янко Желязков извън пътя. В едно съм сигурен обаче, при екстремни ситуации всякакви нагаждани системи към автомобила са потенциално първите, които дефектират. Та, ако има толкова зор - хайде на бензин и нещата се оправят. Все пак екстремни ситуации се случват сравнително рядко, а багажникът се ползва ежедневно и е хубаво да е свободен.
            П.С. Ей така - за спорта, ще ви призная, че при минус 20, на Москвича ми замръзна газта в движение. Бутилката беше в багажника, а медната тръба до изпарителя - отвън...

            Коментар


            • #66
              От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Всеки сам решава какво и къде да си слага.
              Аз споделям какво ми се е случвало лично в реална обстановка и време.
              И го правя за добро...

              Коментар


              • #67
                От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                Т... при минус 20, на Москвича ми замръзна газта в движение....
                При -25 на Москвича ми е замръзвал карбуратора в движение. Нямаше газова.

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Всеки сам решава какво и къде да си слага.
                Аз споделям какво ми се е случвало лично в реална обстановка и време.
                И го правя за добро...
                Аз също не повтарям махленски клюки. По моя статистика, брал съм в пъти повече ядове с дизели през зимата, отколкото с LPG. И не защото дизелите са калпави. Но всеки си решава за себе си.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #68
                  От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  Пиша от Afyonkarahisar, Турция над 400 км в Азия от Истанбул. Пътувам с два автобуса (София - Истанбул - Афион) за да опозная Турция и в близко бъдеще да карам с Нивата тук. Пътищата и инфраструктурата е отлична. Навсякъде има бензин (1л/4,80 - 5,00 т.л.), газ (3,10 т.л.) при курс 1 евро = 3 т.л. В момента е изгодно дори гуми Lassa да се купуват от тук отколкото в България. Снимат колите на входа на Турция и се препуска по магистралата, но никъде не видях от къде купуват електронна винетка, а на пропускателните пунктове на магистралата всичко се снима и регистрира. Колегите тук в Афион така и не можаха да ми обяснят как мога да разреша този проблем с електронната винетка. Колега от Румъния ми каза, че в Турция е ОК да се пътува в сравнение с Румъния и наистина само на две места от 1 000 км видях пътна полиция. В Румъния около Нова година са прибрали 10 000 книжки и много глоби и то за незначителни нарушения като настъпване на непрекъсната линия.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    От Турция отново съм в София и ми е ясно каква е хавата на 1 000 км от тук. Преградата зад задните седалки я реших просто - вертикално разположени две походни легла и за укрепване на багажа - ластици, колани и ластична мрежа. Прегледах лебедките и закрепванията им неподвижно и подвижно. Тази която върши работа за Нива е 6000 lb и си тежи отпред. Нивата с тази тежест (лебедка, плоча със силова броня) без силни предни пружини ще забива предницата в коловозите. Реших да мина само с вадене с High Jack 48 " който се побира не разглобен зад задните седалки. Той тежи точно 13,30 кг. Две силови брони, колан(верига) с две куки за захващане в отворите на стоманените джанти на Нивата за вдигане с джака и две пътеки са достатъчни да се оправям с закъсванията. Трябваше ми време да открия джака за да го поръчам по Интернет. FARM JACK 48" дойде в София от Бургас на следващия ден след поръчката ми - бърза доставка от grteambg от склада на VROMOS. Сега е ред на допълнително офроуд оборудване, на двете силови брони, защита на картера с 2,5-3 мм ламарина и многофункционален експедиционен багажник, но нисък. Експедициите на далеч са дълги преходи (до Грузия и обратно) и е ясно какво се носи на багажника. Експедиции които са на близки разстояния (Гърция) с продължителен престой са по скоро къмпинг и е важна енергийната автономност на джипа (двигателя не работи и енергия само от акумулатора). В този случай на багажника ще монтирам 140 Wp фотоволтаика. Единия фотоволтаичен модул (P = 70 W) ще ми е необходим за хладилната чанта с пелтие елемент, а той си иска 4-5 А ток. Другия фотоволтаичен модул ще зарежда втори, но тягов акумулатор. На покрива на Нивата без проблем може да се побере 200 Wp PV и то ламинат което си е един малък фотоволтаичен генератор. В моя случай основния проблем е защитата на алуминиевата конструкция на фотоволтаичните модули от насрещния вятър при високи скорости,а също и от високите храсти когато се вра в гората. Вярвам този експедиционен багажник да ми разреши проблема, че опростена конструкция само с две рейки върху покрива не става и го обсъждах в темата ЛАДА НИВА СОЛАР.
                    Прикачени файлове
                    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      Разбирам, че си на "ти" с зелената енергия Фотоволтаиците, за които говориш как ще зареждат тяговия акумулатор, имат ли си някакво управление? Питам, защото мисля да сложа тягов акумулатор за аварийно захранване вкъщи, който да се захранва от фотоволтаик, та всяка информация е добре дошла.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        ladamosc: Новите направления в автомобилите са приложна фотоволтаика и интегрирана фотоволтаика. Тяговия акумулатор може да се зарежда по време на движение на Нивата, а когато е спряла и от фотоволтаиката монтирана на експедиционния багажник. Има соларни зарядни по 5А, 10А, а акумулатор се зареждат с максимален ток 1/10 от неговия капацитет. Тези акумулатори са с дебели оловни плочи потопени в сярна киселина с гел и затова са тежки. Киселината не се разлива и съответно са без обслужване което е важно за поставяне им в купето на джипа. Може да се монтира и на мястото на резервната гума на Нивата. Използват се за захранване на ел. моторите на лодките. Мен ме интересува с таблета си да правя мониторинг на енергийните потоци в Нивата чрез сензори. Звънни ми на 0887 180 966 да се видим в София и да обсъдим твоя проблем за да не разводняваме темата.
                        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                        Коментар


                        • #72
                          От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          Силовите брони, експедиционния багажник и преградата зад задните седалки са готови. Броните от П - образен профил са хванати към планките със силови болтове 10-ки. Представям снимки.
                          Прикачени файлове
                          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                          Коментар


                          • #73
                            От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Броните са здрави ама захватите ще устискат ли да се вдига с джака? Ако са по къси би било по здраво ...
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #74
                              От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Пробий гредата в която са пъхнати трабите и сложи по една дълга планка от двете страни и стегни с болтове, даже най-добре смени тия смешни тръби и сложи дебелостенна.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                Ще тествам броните с джака на различни места и ще докладвам. Тези две халки на броните съм ги сложил за дърпане с 2 куки с късо стоманено въже през блок (макара), 2 бр. шегели и въже. Имам доста силова работа и под Нивата. Джипката се прави и се комплектува в движение. Днес и поставих една хладилна чанта, че времето стана топло в югозапада.
                                Последно редактирано от mstoev; 13-02-14, 16:44.
                                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X