Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционна Лада Нива 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Колега, дай малко инфо и снимка на тези компоненти.
    Как гледаш телевизия - след всяко спиране - позициониране на антената?

    То иначе няма как де, ама чак пък толкова да ти се гледа телевизия?
    Експедицията може да бъде до определена точка и там да стоиш седмица - две и тогава осезателно се чувства нуждата от информация. Малката антена е на Astara Sat, смених оригиналния конвертор с такъв с по-мощен сигнал, декодера е малкия на Булсатком на 12 V dc, LCD monitor/TV 12 V dc. Тръбата за стойка на антената с бърз монтаж/демонтаж монтирах върху експедиционния багажник в единия ъгъл да не пречи на фотоволтаиката ,захранването е 12 V dc от втори акумулатор в джипа, а позиционирането на антената към сателита си иска тренинг който добре го владее всеки тираджия със сателитна антена.
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

      Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
      Малката антена е на Astara Sat, смених оригиналния конвертор с такъв с по-мощен сигнал, декодера е малкия на Булсатком
      Ето тези неща ме интересуват.
      Не съм тираджия със сателитна антена!

      Коментар


      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

        Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
        Все си мисля, че автора ще го яде и с тая стойка за колелата. Така поставени велосипедите закриват номера и светлините- в БГ най-много да му струва 20 кинта за почерпка (и то ако някой изобщо се заяде) ама из чужбината може да струва скъпо...
        В чужбина хората си правят 3ти номер (на австрииците са червени) и ги закачват за стойката на колелото.
        В Испания съм виждал български ТИР-ове с 3ти номер (български) на влекача закачен за ремъркето.
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

          Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
          Ами аз така си карам ....
          Ти изобщо четеш ли какво се пише, а Приятно шофиране в този вид из Гърция, Сърбия и Румъния- или глоби, или подкупи ще плащаш...

          Така или иначе багажникът е недостъпен когато велосипедите са закачени- сложи си стойка на задната врата и ще стоят достатъчно високо за да не пречат на нищо.

          Коментар


          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

            Наистина в Австрия и Германия масово ползват стойки за велосипеди закрепени на теглича, когато закриват номера са снабдени с дублираща табела...
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

              Не случайно и на кемперите стойките за велосипеди са високо- за да не пречат на светлините. Съвсем умишлено има и версия на някои коли с вградена стойка за колела- струват ми се леееко по-различни, вероятно са спазени някои закони и наредби... Само предполагам за наредбите де- може гадният шваба да ги направил така само за да са по-красиви и да залъже клиента...



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Opel_Corsa_FlexFix_768x432_co135_t02_007.jpg
Прегледи:1
Размер:159.5 КБ
ID:5587148
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Opel_Corsa_FlexFix_768x432_co135_t02_008.jpg
Прегледи:1
Размер:170.6 КБ
ID:5587149

              Коментар


              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                Бърз демонтаж на фотоволтаиката и заболтване на експедиционна касета 2 туби Х 20 л бензин + 28" Lassa фиксирана с ремъци.
                E, аз мислех, че панелите са твърдомонтирани на багажника, затова зададох такъв въпрос.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                  Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                  Ти изобщо четеш ли какво се пише, а Приятно шофиране в този вид из Гърция, Сърбия и Румъния- или глоби, или подкупи ще плащаш...

                  Така или иначе багажникът е недостъпен когато велосипедите са закачени- сложи си стойка на задната врата и ще стоят достатъчно високо за да не пречат на нищо.
                  Според мен шосейните велосипеди които ползвам са достатъчно "прозрачни" и се виждат светлините и регистрационния номер. Захващането на Thule към ябълката на теглича е сигурно и съм го проверил. Съгласен съм, че с поставяне на допълнителен трети номер ще се спазят изискванията. Стойка на задната врата не ми се монтира,а също и върху експедиционния багажник по обясними причини. На магистрала Тракия освен изпаднали автомобили от автовлак съм виждал и излетял велосипед от покрива на автомобил и паднал върху предното стъкло на автомобила след него.
                  Прикачени файлове
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    E, аз мислех, че панелите са твърдомонтирани на багажника, затова зададох такъв въпрос.
                    Направих рамка от винкел за двата модула която се заболтва към експедиционния багажник с 4 бр. болтове. Кабелите от панелите поставих в два броя силиконови маркучи и излизат от предния десен ъгъл на експедиционния багажника като се фиксират със свински опашки към него. Отворите на кутиите на панелите от където излизат кабелите запълних със силикон за по-добра хидроизолация. Силиконовите маркучи пуснах по водосточния улей и от там влизат под предния капак над акумулатора. Направих отвор към жабката и ги вкарах вътре където с 4 болта ги свързах към нова 12 V dc вътрешна инсталация. Този монтаж е лесен и за бърз демонтаж като консуматив се явяват "свински опашки".
                    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                    Коментар


                    • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Ето тези неща ме интересуват.
                      Не съм тираджия със сателитна антена!
                      Колега, миналото лято бях на к-г Делфин край Ахтопол с джипката и до мен се настани комшия който бързо инсталира и настрои малка сателитната антена с 12 V dc декодер на Булсатком. Видя, че съм любопитен и ме покани на ракия "Сливенска перла" понеже е родом от Сливен. Та на чашка ми разказа за своето битие да кара ТИР Италия - Австрия - Швейцария - Германия далеч от България и технологията с мобилната сателитна телевизия.
                      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                      Коментар


                      • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                        Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                        Според мен шосейните велосипеди които ползвам са достатъчно "прозрачни" и се виждат светлините и регистрационния номер....
                        Добре де- що ме караш да се заяждам и да вадя големия черпак Ти какво мислиш е без значение- има си закони, правилници и наредби. С това колело веднага гърмиш по чл.12 от ППЗДвП, гарантирано има и точки за видимост на задния номер и светлините- търси си ги сам. Жокер- отнасяш глоба ако номера ти е зацапан от прах, кал и т.н., познай дали 2 бегача отзад няма да ти донесат някой фиш. Това по принцип де- в БГ срещу 20лв. нямаш грижи, забавно ще ти е в чужбина... Гадните византийци пишат глоба за това, че теглича ти стърчи от бронята (това като не теглиш ремарке разбира се) и ще те уважат подобаващо, с едни 3-400€ за тея велосипеди.
                        Интересно ми е и кое е "обяснима причина" да не искаш стойка на задната врата- за багажника е ясно, че ти трябва мястото ама не схващам логиката за задната врата...

                        Коментар


                        • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                          Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                          Добре де- що ме караш да се заяждам и да вадя големия черпак Ти какво мислиш е без значение- има си закони, правилници и наредби. С това колело веднага гърмиш по чл.12 от ППЗДвП, гарантирано има и точки за видимост на задния номер и светлините- търси си ги сам. Жокер- отнасяш глоба ако номера ти е зацапан от прах, кал и т.н., познай дали 2 бегача отзад няма да ти донесат някой фиш. Това по принцип де- в БГ срещу 20лв. нямаш грижи, забавно ще ти е в чужбина... Гадните византийци пишат глоба за това, че теглича ти стърчи от бронята (това като не теглиш ремарке разбира се) и ще те уважат подобаващо, с едни 3-400€ за тея велосипеди.
                          Интересно ми е и кое е "обяснима причина" да не искаш стойка на задната врата- за багажника е ясно, че ти трябва мястото ама не схващам логиката за задната врата...

                          Обичам теоретици с големи черпаци! Ето ти нещо от реалния живот, обаче: Карам си моите два велосипеда на същия THULE багажнк и на Черната котка на АМ Тракия ме спира едн кука и с кеф ми пише акт по гореспоменатите от теб причини, понеже не му се мазня и не му давам пари. Сигурно има основание, то това си е страшно нарушение, което засрташава с унищожение цялото мобилно човечество. Аз пък пиша, че не съм съгласен с акта и после го обжалвам. Не пропуснах да спомена в обжалването, че именно този полицай неколкократно ме е спирал и търсил "под вола теле", приложих и каталог на THULE.
                          Като резултат - в КАТ ми върнаха талона без наказателно постановление, а въпросният полицай, който обичаше да спира руски возила и да се прави на много строг и понктуален за някой лев, повече не го видях на Черната котка.
                          Това е положението за БГ, за Гърция мога само да гадая.
                          Поздрави

                          Коментар


                          • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                            Колега поздравления за ентусиазма... А от реалния живот - карал съм след приятел, който бе накачулил 2 колелета на стойка на задния капак (комби)... Закриваха стоповете и номера по същия начин. В доста случаи не се виждат светлините (тъй-като сме в БГ, за номера въобще не говорихме)...
                            Нощем отзад се виждаше едно примигване в зависимост коя светлинка е закрита от гумите и конструкцията на колелетата...
                            Карахме заедно около 500км. МЪКА... Тъй-като колегата продължаваше пътя с колелетата, отидохме и му купихме за 10-15лв две светлини за ремарке и му ги навързахме... Иначе нищо се не види...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                              Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                              Обичам теоретици с големи черпаци! Ето ти нещо от реалния живот, обаче: ....
                              .... за Гърция мога само да гадая.
                              Поздрави
                              Е как по-ясно да го кажа от написаното- в БГ можеш всичко. Тук закони реално няма- събарял съм абсолютно основателен акт...
                              А Гърция е на 2 туби бензин- отиди да пробваш... Ама се готви да останеш без книжка, без номера на колата и с бясна глоба вероятно подминаваща стойността на руското ти возило...

                              Коментар


                              • От: Експедиционна Лада Нива 4X4

                                Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                                Е как по-ясно да го кажа от написаното- в БГ можеш всичко. Тук закони реално няма- събарял съм абсолютно основателен акт...
                                А Гърция е на 2 туби бензин- отиди да пробваш... Ама се готви да останеш без книжка, без номера на колата и с бясна глоба вероятно подминаваща стойността на руското ти возило...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X