Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Франко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Витара.

    А така! Няма само да ме стресираш с пироефекти я
    Високите обороти може да са от разчовъркани настройки на винтовете на клапата, просто щото е студена или да не връща вакуумната клапа, оная, дето се управлява от второто изгоряло клапанче. Или всичко накуп Но това не е страшно.
    Генератора гледай да го оправиш, че свърших с резервните
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Витара.

      Благодарение на помощта оказана от Тефчо витарата мърка като доволно коте. И на газ и на бензин. Има още малко дреболии за оправяне, ама те не са проблем, важното е, че главната цел е постигната-вече работи на бензин.

      Благодаря ти Стефане!
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Витара.

        Днес с Цецо(gen4) ходихме из гората да пробвам лебедката дали е в изправност. Ще ми трябва за Албена, че може де от типа "лебедка връз лебедка"... Оказа се, че само щракат реленцата на управлението, а лебедката не помръдва.
        Под дъжда правих опити за оправяне на проблема, но не стана, и след като се прибрах се заех по-сериозно. Оказа се клеясало реле, след по-сериозно очукване в ръба на менгемето релето проработи. Сложих го обратно, "суха" проба-бачка, ще върши работа още известно време.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Витара.

          Я сподели какво окачване си намислил да правиш
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Витара.

            Ей, нетърпеливко...

            Плана е следния:
            Уазовия мост се държи към рамата посредством носачи от дискавъри. За целта се правят подходящи планки, със съответните отвори, и се заваряват към моста. Към рамата също ще се заварят подходящи уши. Стойките на които се държи купето ще се изрежат, защото ще пречат на хода на носачите. Първо ще поразчекна моста де, да видя, може и да не се наложи да реша стойките.
            От старите носачи ще изрежа леглата на пружините, и ще се заварят към моста. Ще се прави панхард(но все си мисля дали оригинален от нива няма да дойде точно като дължина), хебела който излиза от секторната кутия ще се отреже, и ще се завари частта с конусния отвор от УАЗов хебел. Това за да може да се ползват уазови накрайници, че витарските ми се струват по-кекави.

            Кардана още не съм го измислил как ще се куплира към раздатката, но това ми е малък проблем, ще го решавам в движение.
            Амортисьорите също не са ми дерт. Ще подбера някакви с подходяща дължина, и ще се заварят някакви уши за захващането им. Горния край мисля да е някъде където се хващат оригиналните витарски амортисьори.
            Оригиналните спирачки на УАЗа се махат, и се слагат витаровите. Това поне е отработено от УАЗкаджиите.

            Това е в общи линии.
            Имам още ден-два по-спешна работа, после разчиствам (О, ужас)гаража, и почвам. Моста и носачите са налице, имам и УАЗ-ов кардан. пружините си ги имам. Рязане на железа и заваряване ги мога, остава да се направи.

            За тукашното състезание се надявам да съм готов, и да участвам.

            Търси се добро и не много изгнило купе за витара. За малко пари.
            Ако някой знае някъде евтинко-да свирка. Иначе има, ама с пари. А с пари и баба знае...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Витара.

              Хубаво просто и лесно за изпълнение това ако не търсиш големи ходове понеже с този тип носач няма да имаш ходове,но пък няма да правиш други щанги.За да направиш предния кардан ти трябва заден от витара уазовото каре се реже и се набива във витарския кардан точно става само уазово каре се престъргва малко.Друго хубаво си решил да ползваш конуса от уаза, но не слагай уазкови накрайници стават точно от мерцедес 124 и на конуса и на резбата струват 19лв.Такива накранйци можеш да сложиш и на напречната щанга.Успех ако има въпроси питай А й няма да ти пречат тия кутиики понеже щангата ще дойде под шасито
              Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
              Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Витара.

                Благодаря за съветите, със сигурност ще са ми от полза.

                Я кажи защо трябва да ползвам шарнирни накрайници за панхарда? Аз си мисля, че обикновени гумено-метални втулки са по-подходящи.

                Резбата на мерцедесовите накрайници същата ли е като на УАЗовите?

                Абе още колко въпроси ще изникнат, ама това с течение на работата. Ако не мога да го измисля с малкото си акъл-ще питам.

                Естествено ще има и снимки, само веднъж да започна.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Витара.

                  Накрайниците са от МB 100 сори за объркването тях за кормилната щанга и надлъжната тази между двете колела не панхарда незнам как и се вика на нея затова написах така.За панхарда е хубаво попринцип на твърда връзка за да не мърда моста в никакъв случай с гумен тампон,понеже го изпитахме онзи ден и бързо го отстранихме.Ако сложиш гумен тампон като въртиш волана ляв десен мърда шасито заедно с гумите а това хич не е добре тъи като при скорост от 40-50 км се появява "шими" мисля че знаеш какво означава
                  Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Витара.

                    Да бе, сега се сетих, че има и друга кормилна щанга.
                    А панхарда ще го мисля като му дойде времето. Но все пак без гума в местата на лагеруване няма да се размине.
                    Ама ще го мисля де, има време дотогава.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Витара.

                      Веднага те светвам маслена втулка от вектра Б се успива айде успех като дойдът всички части на операционната тогава ще се мисли
                      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Витара.

                        Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                        Веднага те светвам маслена втулка от вектра Б се успива айде успех като дойдът всички части на операционната тогава ще се мисли
                        Тия втулки няма да изкарат много на тоя тормоз...
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Витара.

                          Предложение колега понеже аз не се сещам за друго
                          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Витара.

                            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                            маслена втулка
                            Квой туй бе?
                            Аз, че съм изостанал и старомоден е ясно, ама хич пък да не съм го чувал?..

                            Ице, за какъв тормоз говориш бе...
                            Аз съм толкова внимателен и жаля техниката......
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Витара.

                              Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                              Предложение колега понеже аз не се сещам за друго
                              Полиуретанови втулки , джойнтове , унибал ..

                              Тове е моята
                              Прикачени файлове
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Витара.

                                Какво виждаме на снимката от едната страна унибал а от другата полиуретан втулка ли.Тия унибали китайски ли са и колко пари са
                                Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                                Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X