Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    на товарната ми "уазка фургонка" ги монтирах всичките мокри в кобрите и за сега 3-та година няма проблени. А наистина се товари сериозно.
    малко оспамихме..

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      някои знае ли някакви размери на пружини задни от самара ? благодаря
      понякога се налага да слизаме и с лифта :)

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        За задни на Витарата ли ти трябват?
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          не за предни но за проба на уазов мост...
          понякога се налага да слизаме и с лифта :)

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Няма ли да дойдат много меки за предни?Аз си намерих някакви от скрапа,които са като диаметър и дебелина на тела като Витаровите задни,но са около 39 см дълги и ми заспаха на Витарата,с малко изменение де.Иначе отзад с вартбурговите пружини беше с 6 см по-висока от предницата.
            Витарата е кабрио с твърд таван.
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              За предни при УАЗ-ов мост са се утепали. Както и за задни де.

              Моят опит(описал съм го в темата за моята витара, ама пак...):

              Със сложени оригиналните предни витарски-джипката започва да подскача като каруца по дупките и бабуните. След като сложих едни стари и рязани вартбургови-всичко си дойде на мястото.
              Обяснението: Когато пружината е сложена на носач на независимо окачване, тя работи през някакво рамо. И е подложена на по-голямо свиване отколкото пружините сложени на цял мост. Те поемат товара задружно, а на независимото окачване-всяка е подложена на чанч. Проблем се оказа височината,ч е пружините са между рамата и моста, и витарата вирна предницата като ракета... Рязах една витка(пружините вече бяха рязани веднъж), и предницата легна малко, ма пак е високо. Не искам да режа повече мамка му-ще започне да опира витка във витка...
              Решението ми го каза Таргата, ама аз нали съм дебелоглав-не слушам, а карам каквото съм си наумил...
              А решението е-пружините да не са под рамата, а да се базират извън нея. Малко е гадно с преправянето, ама става истинско. Като на истински джип... Тогава няма да се налага да се режат, ще си имат на разположение целия ход на който са способни, и витарата ще е с нормалната си височина.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Ами да ,леглата на пружините трябва да са отстрани на рамата,а не както повечето правят- под нея.
                Когато са отдолу,за да дойдат на нивото на задницата трябва да са прекалено къси.Друг е въпроса дали има място и колко е удобно захващането.Изобщо монтажа на уазов мост си иска много мислене,четене и майсторлък.
                Общоприетото мнение е ,че Витара с уазов мост става само за траялка,и то ако е направена както трябва.Ама как тогава има други машини заводски с цели мостове ,които стават и за по скоростен офроуд?
                Аз предлагам да съберем проектите на Витари с уазов мост в една тема и да видим кой какви плюсове и минуси има ,за да се стигне до истината!А и на мен ми предстои скоро същото упражнение,но имам още малко работа по другата Витара.
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Тони, знам, че си човек на място-поне ти сложи пружините извън рамата, и покажи как си го направил. Обещавам после да те копирам.
                  И ще те хваля като циганка до края на живота си...

                  Бе то и аз мога да го направя, ама пустото мислене-много е трудно
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    А бе то и аз съм един конструктор,на думи е лесно да се каже...Искаш да кажеш ,че никой ли не го е направил?
                    Я си признайте с уазковите мостове!
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      Аз предлагам да съберем проектите на Витари с уазов мост в една тема и да видим кой какви плюсове и минуси има ,за да се стигне до истината!А и на мен ми предстои скоро същото упражнение,но имам още малко работа по другата Витара.
                      Направете такава тема да хубаво ще е за тези които тепърва им преддстои да слагат цял преден мост
                      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Трудността е там че когато пружината е извън рамата-на моста идва върху двете фланчета които съединяват ръкава с другата част, не знам как и е точно името. И няма как да се завари долната чаша за пружината. Всъщност има де, ама вече фланците стават неразглобяеми. Има вариант да се захванат с болтове, ама трябва да се помисли повечко.
                        А както казах-мисленето е трудно...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Вместо да мислиш,да беше свалил вече гнилоча от рамата и да беше го направил!Нали знаеш,че мисленето бави действието!

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            По моята рама няма гнилоч!
                            Вследствие на терените по лото карам вече може и да има някъде остъргано до метал, и вследствие ръждясало, ама до гнилоч е доста далече.
                            По моста също няма, ако това имаше предвид.

                            А за правенето-ако ме ухапе някой щъркел-може и да го направя, ама засега ще си карам така, витарата се държи прекрасно и с това окачване.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              По моята рама няма гнилоч!
                              Вследствие на терените по лото карам вече може и да има някъде остъргано до метал, и вследствие ръждясало, ама до гнилоч е доста далече.
                              По моста също няма, ако това имаше предвид.

                              А за правенето-ако ме ухапе някой щъркел-може и да го направя, ама засега ще си карам така, витарата се държи прекрасно и с това окачване.
                              Под гнилоч,имах в предвит купето...

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P250212_14.52.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5350602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P250212_14.52_[01].jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5350603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P250212_14.52_[02].jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5350601

                                Днес си реших 2 проблема с един ремонт )
                                Направих кормилото с твърда връзка и сега си имам свирка ,а луфта на волана се намали с 90%
                                Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X