Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от kamarashev25 Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]422435[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]422436[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]422434[/ATTACH]

    Днес си реших 2 проблема с един ремонт )
    Направих кормилото с твърда връзка и сега си имам свирка ,а луфта на волана се намали с 90%
    Луфт по-малко, но вибрациите във волана по-вече. Какъв е този бандаж на двуцевката ? Да не е някаква "космическа" технология ?
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Това е пернишки катализатор.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        понеже двуцевката беше много лошо напукана по цялата дължина и при заваряването премахнахме оригиналната изолация затова е с алуминиево фолио
        Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Имам въпрос към тези които са се ровили повечко из автомобилните дебри.

          Малко предистория-бях намислил като лудия Емо да слагам омегов двигател и кутия, и раздатка от ГАЗ69, но в последния момент(днес) се оказа,че омегата вчера са я продали... Отначало малко се ядосах на непостоянството на продавача, но после се сетих за една друга идея, и се оказа, че може злото да е за добро.
          Конкретно-вместо бензин-дизел. Доста по-добре е според мен за сериозен офф, а и няма да се занимавам с допълнителни резервоари.
          Въпросът е-кажете добър, старомоден дизел(по възможност с редова помпа) доказал се като малко проблемен, с добра мощност(нещо от рода на 100+коня), да е от кола със задно предаване за да мога да ползвам и кутията му.
          Не мисля, че ще има голям проблем с куплирането с ГАЗковата раздатка-тя е мислена за по-нискооборотен двигател, и може би ще стане работата.

          Всяко мнение ще е от полза.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Имам въпрос към тези които са се ровили повечко из автомобилните дебри.

            Малко предистория-бях намислил като лудия Емо да слагам омегов двигател и кутия, и раздатка от ГАЗ69, но в последния момент(днес) се оказа,че омегата вчера са я продали... Отначало малко се ядосах на непостоянството на продавача, но после се сетих за една друга идея, и се оказа, че може злото да е за добро.
            Конкретно-вместо бензин-дизел. Доста по-добре е според мен за сериозен офф, а и няма да се занимавам с допълнителни резервоари.
            Въпросът е-кажете добър, старомоден дизел(по възможност с редова помпа) доказал се като малко проблемен, с добра мощност(нещо от рода на 100+коня), да е от кола със задно предаване за да мога да ползвам и кутията му.
            Не мисля, че ще има голям проблем с куплирането с ГАЗковата раздатка-тя е мислена за по-нискооборотен двигател, и може би ще стане работата.

            Всяко мнение ще е от полза.
            ами на УАЗ и ГАЗ 69 най-често слагат мотори от Мерцедес и Ифа мултикар но той е много тромав един приятел щеше да слага на ГАЗ 69 мотор от IVECO Daily ,но не знам до къде стигна,а също така Омегата има и дизелов мотор на БМВ мисля
            Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от kamarashev25 Преглед на мнение
              също така Омегата има и дизелов мотор на БМВ мисля
              Точно това мислех и аз да му предложа на Колето,защото ще намери евтино от Омега......Има 2.3Д .....2.3ТД и 2.5 ТДС! БМВ моторите са тежки шестаци Коле.....А като цяло дизела е тежък,което ме отказа мен!Като ги куплираш с предния мост....ГАЗ-ковата раздатка и си стават сериозни килограми!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                1,9 ТУРБО ДИЗЕЛ ОТ АУДИ . Стар,здрав,непретенциозен,лек.Режеш камбаната на кутията и я насаждаш на витаровата, тъкмо няма да режеш тунел итн. Доколкото знам има подобен вариант във Варна направен за ралирейд.

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Може и от Сиера 1,8тд,тя поне е със задно,но вариянта на Стефан е най-удачен!Има много части по моргите и подлежи на допълнително товарене на мощност.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Opel няма дизел който да е подходящ, 4 цилиндровите са проблемни и ненадеждни, 6-така не влиза. А килограмите им са х 1.5 Аз също много искам безпроблемен дизел и за мен това са 1.9 AFN
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Пояснявам, че не искам да ползвам витаровата раздатка заради слабара верига в нея. Преди като чупех карета-нямаше проблем с нея, но с цели мост вече втора верига разтеглям за две състезания и две разходки...
                      Та ще се ползва двигател с неговата си кутия и съединител, и раздатка от ГАЗ.

                      За 1,9TDI на VAG съм чувал само добри неща, ще видим...

                      Васко, какво е AFN?
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Коле,да ти кажа че моята Омега е готова от един месец.Само дето не е при мен.
                        Оказа се ,че боклуци са запушили радиатора и затова е загрявала,сменихме го и сега е самолет /Ф 16/
                        ...е и няма преден мост де!
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Антоне, ние хубаво си говорихме по телефона, ама я пак кажи с кой радиатор си, омегов или витаров?
                          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                          Mercedes w212 E350 4matic
                          Ducati Monster 600
                          O888795575

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Колега Кольо AFN е код на мотора.
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Днес почти ме убедиха, че 1,8 турбодизел от Форд Сиера ще върши добра работа. Да, ама нито в мобиле, нито в карс има такъв. Ако някой знае евтин и здрав двигател, в комплект с кутията-да свирка.
                              Разбира се приемат се и други предложения, работим с каквото излезе на лентата
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Коле,от кое мобиле четеш бе братче,в моето има 13 сиери дизел.
                                http://vbox7.com/play:398e8b82

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X