Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Някакво Г за зимата?

    Върнах се на блокажите...
    Какъв зор трябва да е видяла тая помпа, та да се строши така?!? Удар отгоре-надолу!?!

    Някой знае ли колко върви една нова такава или втора употреба?

    Самия блокаж го пробвах с отвертка - работи си. Ама не иде зимата да залягам с отвертката... :-)

    Абе джипката много "клекнала"... Плаче си за пружини. Като сравних с на колегата drukman от картинките, моята с десетина сантима по-надолу... А днес и на комшията залегах под джипа - преброих 7 навивки на пружините, при мен са толкова, като са извадени, като ги натисне купето, стават 4 навивки...
    По какво мога да разпозная усилените от обикновените?
    Прикачени файлове
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • До: Някакво Г за зимата?

      Колега какви амортисьори сложи? Прецени добре дали има смисъл от усилени пружини. Моята и с нормалните друса яко.

      Коментар


      • До: Някакво Г за зимата?

        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
        залегах под джипа - преброих 7 навивки на пружините, при мен са толкова, като са извадени, като ги натисне купето, стават 4 навивки...
        По какво мога да разпозная усилените от обикновените?
        Брой докато витките станат 11
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • До: Някакво Г за зимата?

          Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
          Върнах се на блокажите...
          Какъв зор трябва да е видяла тая помпа, та да се строши така?!? Удар отгоре-надолу!?!

          Някой знае ли колко върви една нова такава или втора употреба?

          Самия блокаж го пробвах с отвертка - работи си. Ама не иде зимата да залягам с отвертката... :-)

          Абе джипката много "клекнала"... Плаче си за пружини. Като сравних с на колегата drukman от картинките, моята с десетина сантима по-надолу... А днес и на комшията залегах под джипа - преброих 7 навивки на пружините, при мен са толкова, като са извадени, като ги натисне купето, стават 4 навивки...
          По какво мога да разпозная усилените от обикновените?
          Имам такива.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=70984

          Коментар


          • До: Някакво Г за зимата?

            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
            По какво мога да разпозная усилените от обикновените?
            Усилените са от по-дебела тел. Конкретно при Suplex разликата между усилени и нормални е голяма- все едно са за различни джипове и няма как да се объркаш. Разлика в твърдостта на возията няма съществена, но в твоя случай друго ме притеснява- казваш, че си с амове за 463, а при лифта от усилените пружини, амортисьорите вероятно ще окъсеят и трябва да ги удължаваш. Аз заради усилени пружини на стария ми джип минах на амове Делфи, които са с 5см. по-дълги от стандартните.

            Коментар


            • До: Някакво Г за зимата?

              Днеска купих 4 усилени пружини Suplex. Това за по-късите амове почва да ме притеснява, ако вземе така да стане... Как се удължават? На МЗ-ката си бях удължил преди години. Върху външната резба навивам втулка която на другия край е като оригиналната резба. И тук ли така се прави?
              Взех и 4 гуми GT Radial Adventuro по 200 лв от "Голди", пък ще видим на снега какво ще става. Той каза, че няма много да ги бива зимата...
              Утре ако дойде и помпичката за блокажа от колегата, и, току виж съм събрал всичко.
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • До: Някакво Г за зимата?

                Я дай номерата на усилените пружини. Щото аз съм май единствения изгорел с такива, пропътуваха половината свят, и накрая - дърво.
                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                Коментар


                • До: Някакво Г за зимата?

                  Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                  Днеска купих 4 усилени пружини Suplex. ...
                  Ако си ги взел от Аутодинамик и на задните материала е различно дебел в средата и в крайщата на пружината тия стават със стандартните амове.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • До: Някакво Г за зимата?

                    Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                    .....Щото аз съм май единствения изгорел с такива, пропътуваха половината свят, и накрая - дърво.
                    Сподели и с нас де.....или чакаш да станете повече..изгорелите..

                    Това са мойте, стари и нови.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от drukman; 15-10-09, 08:06.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • До: Някакво Г за зимата?

                      Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
                      Усилените са от по-дебела тел. Конкретно при Suplex разликата между усилени и нормални е голяма- все едно са за различни джипове и няма как да се объркаш. Разлика в твърдостта на возията няма съществена, но в твоя случай друго ме притеснява- казваш, че си с амове за 463, а при лифта от усилените пружини, амортисьорите вероятно ще окъсеят и трябва да ги удължаваш. Аз заради усилени пружини на стария ми джип минах на амове Делфи, които са с 5см. по-дълги от стандартните.
                      Колегата е прав.По принцип и аз съм с "Делфи" амове ,по -дълги и с поръчани, индивидуално изработени пружини ,за което вече съм писал.Разликата се вижда с просто око от снимките.
                      Прикачени файлове
                      B+

                      Коментар


                      • До: Някакво Г за зимата?

                        Задните са 19094 - 7 навивки, диаметъра на телта по средата а пружината е 18.5мм, а в самите краища, където свършва, е 13мм.

                        Предните са 19256 - 9-10 навивки, диаметъра на телта през цялата дължина е 14мм.

                        От Аутодинамик са.

                        Изглеждат точно като на Вальо на снимките.
                        Само че не знам какво разбираш под "стандартни амове". Аз съм сигурен, че отпред новите са ми с 5см по-къси от старите. Пак ше става интересно...

                        Някой да му се намира читав десен фар? Че моя е изгнил... :-~(
                        Последно редактирано от The Bear; 15-10-09, 08:23.
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • До: Някакво Г за зимата?

                          Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                          ....Аз съм сигурен, че отпред новите са ми с 5см по-къси от старите....(
                          Защо?
                          Ако пружините са същите ще отидеш на мойта височина. Гледай амортисьора да е по средата на работния ход. Ако не е, става весело.

                          Защо 9-10 навивки. Трябва 10-11. Виж снимките.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • До: Някакво Г за зимата?

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Защо?
                            Ако пружините са същите ще отидеш на мойта височина. Гледай амортисьора да е по средата на работния ход. Ако не е, става весело.

                            Защо 9-10 навивки. Трябва 10-11. Виж снимките.
                            Имах предвид, че амовете отпред са ми по-къси с 5см, от тези които демонтирах.
                            Де факто съм сложил за 463, щото за 460 бяха с по още 100лв отгоре .

                            Е, добре. Моите предните са точно 10.5 - 10.7 :-) навивки. Те сега ги преброих точно. :-)

                            Абе същите са като твоите.
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • До: Някакво Г за зимата?

                              Задните пружини ги смених и се повдигна туловището :-). Задните амортисьори ги мерих - имат 220мм ход, като при празна джипка ми остават само още 75мм на едното колело и 50мм на другото до пълното разтягане на амортисьора. Доста малко... Не знам обаче защо е тази разлика от 15мм?!? Може едната да не се е наместила още или нещо планките горе на амовете да са малко различни...

                              Предните пружини обаче изглежда не могат да се сменят толкова лесно, като задните. Успях да извадя едната, като само разкачих амортисьора отдолу. Обаче слагането е немислимо. Почнах да разглобявам тая лапа дето държи моста от едната страна. Утре ще довършвам.


                              И на предните амове хода им е 220мм.
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • До: Някакво Г за зимата?

                                Тука съм писал как ги смених аз без да разглобявам нищо. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EB%E0%ED%F7%E5
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X