Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Някакво Г за зимата?

    Вальо, можеш ли да кажеш височината на новата и старата пружина, в свободно състояние и монтирана на джипа, стъпил на равно?
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Някакво Г за зимата?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Сподели и с нас де.....или чакаш да станете повече..изгорелите..
      Ми стАна неква грешка: заръчах усилени Суплекс от БГ, 20 мин. след като кацна самолета Гто беше вече в бокса; отзад се надигна както си трябва - с около 3-4 см (не помня точно че беше преди 2.5 г.); ама отпред..... негатив..... не само не се дигна ами и се смъкна с около 0.5 - 1 см. - всички мерки спрямо предишните уморени пружини. КъФ беше случая така и не разбрах, дали грешни пружини, дали нещо друго. От Аутодинамик и много доверен човек ги купи в София, ама...Та така, само че съм далече, нито мога да ги върна, нито да ги сменя..... Хайде оттам един телефон на старшината.... в поделението, точно докарали неколко от А-тан., та на едно шише ракия + неколко бележки, та ето ти Димитре едни предни тройно червени, а земи и тоя шнорхел, а честито сега... Отзад едни с 2" лифт от ТЛК80, слагай-мери-сваляй-режи-слагай пак-мери пак... и така докато го докарах както искам. После пак - земай мерки, мисли, изчислявай, я едно телефонче на Doetch Tech, а сега едни амортисьорчета отпред 12" ход, отзад 10".... такива ми ти работи.
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • До: Някакво Г за зимата?

        Мойте старите бяха съвсем добре за нормална Гега. Не бяха счупени или смачкани. И аз взех от там и предни и задни пружини. И отпред и отзад се повдигна с 4 см. Колат ми остана равна. Предните амове бяха сменени с Монро газови и аз смених и задните с такива. Так задницата се повдигна с 1 - 1.5 см. и ми хареса. Аз не искам повече, за да няма проблеми с карданите.
        Вчера свалих първия комплект износени гуми. Вярно, че бяха световно неизвестен регенерат ам сега са за рядка мъгла. Толкова е карана колата и не е мръднала на височина. ....за сега.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • До: Някакво Г за зимата?

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Вальо, можеш ли да кажеш височината на новата и старата пружина, в свободно състояние и монтирана на джипа, стъпил на равно?
          Новата пружина, свободна беше 54 см. Старата не съм мерил, но мога да премеря ако ти е важно. На колата ще опитам да меря утре, ама ще е трудно, че са дълбоки стойките (ще е горе-долу). Ще ти премеря и диаметъра. Задните бяха 43см.


          Кажи какво си намислил.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • До: Някакво Г за зимата?

            Опаа, малко дълго се е получило... писмото...

            На 10-ия ден, откакто купих Пуха, се намъкнах в гората по пътеките; да видя що е това 4х4, и какво може "Пух"...:
            Днес успях да работя по джипа през деня. Като резултат, към 18:00ч вече бях сменил и предните пружини, гумите, и блокажите вече работеха. Предните амортисьори ги удължих със 76мм (технологията не позволи да ги увелича с 50мм, колкото бяха старите), ама така стана още по-добре.

            При първото стълкновение с камънаците (по "червения път" от с. Згориград нагоре, посока към Трудовашката чешма) видях за какво става дума и реших, че не си заслужава да троша автомобила по тия бездорожия... Машината излезе навсякъде и то без употреба на блокажи... Апетита обаче дойде с яденето... С преминаването на Трудовашката чешма, всеки преодолян пасаж ме насочваше към следващия, и си ги подкарах все едно съм с моторетката... Оказах се на познати ключови места, преминаването на които (с мотоциклет) много зависи от това дали и колко е валяло и с колко нова гума си. За пръв път се наложи да използвам блокажите, за да изкача стръмнините. Цялото действие се развиваше по тъмно и на места в мъгла. Но терена познавах отлично и знаех какво ме очаква. Ето защо слад като се появи и снежна покривка от 5-8см Пуха окончателно ме ошашави! Е няма такава машина, то просто нямам и нямах думи да опиша тоя не Пух, ами Вълк в пухска кожа... Драпа, подскача, катери, гази, мели......... И.... ИЗЛИЗА НАВСЯКЪДЕ!!!
            Накрая даже взех да пробвам немислими за мен до този момент наклони със снежна покривка и с корица лед отгоре. Пуха им разказа играта... Направо ми напълни душата... НЕма такава машина!
            Последното препятствие си поиграх малко повече на него - пробвах различни варианти - без блокажи, само със заден... Оказа се, че успявах да го кача само и единствено с ДВА блокажа на втора бавна и газ до дупка, като на самия връх вече аха мощността да отиде по дяволите, но с последни сили Пуха възлизаше... На първа бавна не става там...
            Надолу се и спуснах по някои от екстремите благополучно.
            Направо нЕнормална машина е т`ва, ей! То по хасфалта по-лошо върви, отколкото по бездорожието ...

            Не знам к`во стана със стрелката на нафтата, ама имам чувството че не изгори почти нищо, за това каране дето направих...
            И нищо не се счупи...
            А тия гуми... Просто уникални. Представях си как докато ровех по екстремите, хвърчат чимове гума и 800-те лева отиват по дяволите, но не... Гумите са си като нови и нищо им няма, поне доколкото видях на светлината на челника. Катерят си по сняг, и отдолу трева без никакви проблеми... И всичко това се случи при 2.3 атмосфери на 4-те гуми...
            Наснимах и снимки, ама ми е бавен нета тук, утре ще ги кача.

            Drukman, благодаря за насоката с "коланчетата" за пружините - много ценно! Живот и здраве като се видим, ще почерпя - събрало ти се е.

            Имам и 2 въпроса:
            1) Светят ли бутоните за вентилатор, аварийни, фарове, парно и т.н. по таблото по принцип, че при мен е тъмница и си помагам с челника?
            2) Блокажите трябва много да си играеш с тях докато включат преди препятствието. Иначе, ако само ги дръпна и тръгна, чак като пребуксува някое колело, тогава светват лампите и сработват, и то не винаги след първото пребуксуване. Някой път премигне 1-2 пъти и чак после светне. Като ги дръпна и лекичко карам напред-назад пак доста трябва да се полашкам докато рекат да включат. Това нормално ли е? Някакъв пиниз има ли?

            Поздрави на всички!
            Последно редактирано от The Bear; 17-10-09, 00:13.
            Без блокажи си за никъде. :D
            Без лебедка, хептен...

            0887 731062 - Цецо

            Коментар


            • До: Някакво Г за зимата?

              За блокажите е нормално. Те са прави зъби един с/у друг. Никога не се уцелва веднага. Най добре да дръпнеш задния и да мръднеш напред или назад с навит малко волан. Така става най-лесно. Предния ползвай само при крайна нужда и смо право напред. Включва най лесно на лек завой и веднага изправчш. Така ще имаш блокажи по-дълго време.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • До: Някакво Г за зимата?

                Ето по-добрите попадения. Няма само снимки в бокса да пускам, я!
                Прикачени файлове
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • До: Някакво Г за зимата?

                  Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                  Нарича се "шими" на името на един танц, или по нашему death wobble. Има доста причини за което, ето някои от най често срещаните:
                  -разбити втулки на предната напречна щанга (тази между моста и шасито);
                  -изпуснал кормилен стабилизатор
                  -разбити лагери на предните главини
                  -силно разбалансирани, неправилно износени гуми, криви джанти
                  - и други. Прегледай си предницата. На старото ми Г беше от разбити втулки на предната щанга - смених ги и се успа.
                  В моя случай се оказа шлицевото съединение между кутията и волана. Има доста луфт. Нагодих си ново валче. Ползвам старата тръба с вътрешните шлици. Стана.
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • До: Някакво Г за зимата?

                    Браво.Добри постижения.Все едно гледам моя пух.Същия цвят и същите джанти (само че моя е дълга база)Наистина невероятна проходимост и здравина.Добре че си имам иначе доста бих ти завиждал за придобивката

                    Коментар


                    • До: Някакво Г за зимата?

                      Най-после се сдобих с фланци и болтове. А иначе ръчкам по ламаринаците... Напоследък нямам никакво време за Жипа, ама вдругден мисля да го изкарвам пак от бокса .
                      Прикачени файлове
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • До: Някакво Г за зимата?

                        Колко тежи един фланец с неговите болтове?
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • До: Някакво Г за зимата?

                          Знаех си, че някой ще попита, та претеглих един преди да го "ковна" --> 5240 грама без болтовете.
                          Има възможност за още олекотяване, ама нямаше за кога, а и вече са поД[]цинковани.
                          Ето и няколко снимки отпреди 5 минути. Това вече е с фланците на всички колелета. Всичко пасна без грешка и е супер стабилно, яко и руско - щом на мен ми хареса... Всеки болт се навива на около 10-12 навивки, а доколкото си спомням в училище са ни учили че дали са 6 или 16 все едно, важното е да са поне 6 (или 8, че нещо ми бяга вече инфото...)! Ама не и 3, както бяха...
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от The Bear; 30-10-09, 19:44.
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • До: Някакво Г за зимата?

                            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                            Най-после се сдобих с фланци и болтове. А иначе ръчкам по ламаринаците... Напоследък нямам никакво време за Жипа, ама вдругден мисля да го изкарвам пак от бокса .
                            Идеално става . Хубавото доколкото виждам от снимките е състоянието на шасито , изглежда като ново . Визията след монтажа на фланците ми харесва много . С интерес следя темата за промените по машината.Със здраве да го каляш , дълго да му се радваш .
                            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                            Коментар


                            • До: Някакво Г за зимата?

                              Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                              Идеално става . Хубавото доколкото виждам от снимките е състоянието на шасито , изглежда като ново . Визията след монтажа на фланците ми харесва много . С интерес следя темата за промените по машината.Със здраве да го каляш , дълго да му се радваш .
                              Ехх, нищо не е като ново... След 30 години... Все пак неприятна изненада по шасито имаше само по тая напречна тръба, точно на мястото където са заварени планките, за които се захващат горните краища на задните амортисьори. Абе образува се кухина, която като се напълни с кал, там си седи с години, аз така си го обяснявам, че само и точно там, в един участък от 4-5 квадратни сантиметра от тръбата, същата беше станала на вестник. Набих вътре по цялата дължина друга тръба, та я поднових.
                              А и самите планки явно са били късани нещо и са ремонтирани, само че самото ремонтиране (заварките) нещо много странни (на оксижен ли са правени, не знам)... и по принцип на всички места, където е заварявано, пак е изгнило...
                              В тая връзка, един професор (Лолов) по заваряване на металите, преди години ни каза: "Най-лошото нещо, което можете да направите на един метал, е да го заварите..."

                              Благодаря за пожеланията! Радвам се, че това което пускам тук, представлява интерес, или ако не представлява, то поне е забавно и любопитно. Защото иначе излиза, че сам си приказвам...

                              Одеве свалих и резервоара, да не вземе да гръмне, че ще правя задните калници утре - точих, точих, едвам го източих - над 35л... Брех, тоя Пух нищо не гори, бре! Или пък нивомера нещо... Та, забелязах, че отдолу на надлъжните правоъгълни тръби на шасито, точно където се допират до горната част на резервоара пак се е събирала кал и влага, и като резултат е корозирала долната част на тръбите - ще трябва да ги шкурна.
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • До: Някакво Г за зимата?

                                Човек....твоята тема започна невинно...кола за зимата...и тая кола ти се превърна в леко хоби.
                                Явно си скрит сектант....и като гледам колко време отделяш на хобито...ше стигнеш невиждани неща.

                                П.С. Лично аз се кефа как работиш. Успех!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X