Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Някакво Г за зимата?

    Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
    ....Форума не ме пуска в систематизираната информация..... Каква е тая система не знам...
    Във Форума има много ограничения за нови потребители. Виж това http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8364
    Има смисъл, вярвай ми.
    Ще се опитам да ти проверя ВИНа и ще пиша.
    Целия ВИН го пише на шасито. Провери го. Това е повод да разгледаш добре шасито за ръжда.
    Виж дали са на място тампонита в пружините отзад.
    Премери растоянието от центъра на джантата до ръба на калника. Така ще имаш представа колко е клекнал.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      До: Някакво Г за зимата?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Във Форума има много ограничения за нови потребители. Виж това http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8364
      Има смисъл, вярвай ми.
      Ще се опитам да ти проверя ВИНа и ще пиша.
      Целия ВИН го пише на шасито. Провери го. Това е повод да разгледаш добре шасито за ръжда.
      Виж дали са на място тампонита в пружините отзад.
      Премери растоянието от центъра на джантата до ръба на калника. Така ще имаш представа колко е клекнал.
      Прочетох правилата. При положение, че съм се регистрирал преди повече от 2 години, мисля, че целта ми не е да си "публикувам обявата"... Имам десетина мнения, може да се види какво съм писал. Някой може ли да даде едно рамо да ми "посинее" името?

      Къде точно на шасито го пише? Шасито се завирах да го поогледам, ама има калчица та не е много ясно (не е измит отдолу), иначе от дифовете и раздатката няма мазни патна, дано да има и масло вътре... Предния диф леко е пооплескана ламарината към болтовете в долната част, ама т`ва май си е нормално. Отзад в багажника където се свързва пода с калниците няма изгнило, а на един друг имаше дупки там. Лошото е, че отвън по всички врати и калници в долната част си е изгнил, макар и да не се забелязва отдалече. Хвърлен е бая кит и е пръскано с тая "релефната" боя. И всички долни панти са бая ръждясали и поизгнили. Не знам при вашите джипки как са тези места и дали си е нормално за тия години на машината?
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • #18
        До: Някакво Г за зимата?

        WDB 4 6 0 3 3 3 1 7 9 0 1 3 7 9
        WDB 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


        1-3 : Серия (модел шаси) (Т.е. 460/461/463).

        4 : Двигател (2 = Бензин, 3 = Дизел)

        5 : Дизайн (0 = Кабриолет, 1 = Не се използва, 2 = Вагон

        6 : База
        0= Къса M102E20 2400
        1= Дълга M102E20 2850
        4= Къса M102E23/OM602 2400
        5= Дълга M102E23/OM602 2850
        6= Не се използва
        7= Къса M103E30/OM603 2400
        8= Дълга M103E30/OM603 2850<


        7-8 : Окомплектовка
        17= ляв волан
        27= Десен волан
        57= Ляв волан CKD,
        67= Десен волан CKD,

        9-14 : Сериен номер: 901379


        Имаш несъответствие на 5та и 6та позиция. Това е за Мерцедес. За Пух не намерих и не знам в системата за писане на ВИН дали има разлика.
        Ето вин декодер за Мерцедес

        http://www.mbclub.ru/mb/vin

        За даването на рамо...като гледам докато си купиш нова Гега и .... няма да има нужда.
        Пиши колко ти искат за тоя Пух. В Кърнаре, чух имало ръждиви по 4000лв. Тука има един десен за 6000лв. Повечето са изгнили в долния край на вратите и бомбетата отзад.

        Във враца търсъ Рисия (RYSIA69). Той може да помогне. Има и доста други.
        Последно редактирано от drukman; 24-09-09, 23:45.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #19
          До: Някакво Г за зимата?

          Благодаря ти за изчерпателната информация!

          Точно тоя декодер ми дава това: VIN WDB46033317901379 не найден

          Не знам ти как го въвеждаш, ама при мен не става.

          Може би имаш предвид с. Койнаре (Врачанско). Аз чух, че там има разглобени и чаркове, а не цели, ама не знам със сигурност. Трябва да взема да ида.

          Става въпрос ето за това: http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...572&f1=details

          По принцип не е проблем да ида до Европата да си докарам, ама като гледам под 3500-3800 евро/лири няма... Така че се чудя има ли смисъл... Пък и това е джип - дали е каран тук, или там, май вече не е от решаващо значение.
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #20
            До: Някакво Г за зимата?

            Тоя вин декодер е за Мерцедес. В твоя вин има две грешки. Няма как да ти даде резултат. Виж провери го пак. Номера е от дясната страна, зад предната гума на наклонената част на шасито.
            Това от мобилето е дълга база. За сериозен терен не става. Ако няма да возиш много хора гледай някое късо. Селото е Кърнаре. Моя грешка. От Европата по-добре Германия. По-ефтини са и леви.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #21
              До: Някакво Г за зимата?

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Тоя вин декодер е за Мерцедес. В твоя вин има две грешки. Няма как да ти даде резултат. Виж провери го пак. Номера е от дясната страна, зад предната гума на наклонената част на шасито.
              Това от мобилето е дълга база. За сериозен терен не става. Ако няма да возиш много хора гледай някое късо. Селото е Кърнаре. Моя грешка. От Европата по-добре Германия. По-ефтини са и леви.
              Това Кърнаре, онова ли е, дето е от другата страна на Троян?
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #22
                До: Някакво Г за зимата?

                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                Това Кърнаре, онова ли е, дето е от другата страна на Троян?
                Да.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #23
                  До: Някакво Г за зимата?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Да.

                  Според теб заслужава ли си да се ходи да се гледат тези в Кърнаре?

                  Кой трябва да търся там, нещо телефон, или не знаеш?
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • #24
                    До: Някакво Г за зимата?

                    Информацията ми е от трета ръка. Знам, че има едно търкаляно и още едно някакво. Това е всичко. Аз лично не познавам хората но там има 10-тина разглобени Г-та. Продават ги на части. Иначе за Г има почти всики парчета от каросерията направени от полиестерна смола.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #25
                      До: Някакво Г за зимата?

                      Това обяснява защо един от калниците на комшията (че и той има Г) ми се струваше, че е пластмасов... Явно като изгният супер, се слагат такива.

                      Някой обърнал ли е внимание, като палне петак дизел и отвори капачката за наливане на масло, какво става? От този дето го палих излиза леко пара някак, при положение че е 25 грауса навън. Иначе ми се стори добър мотора отзад въобще не пуши, мирише на хубаво.
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • #26
                        До: Някакво Г за зимата?

                        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                        .... мирише на хубаво.
                        Да не е още с немска нафта. Българската винаги мирише гадно. Тоя мотор ако не е пипан е трудно убиваем ама слабичак. От друга страна това е 20 годишна кола. Не е ясни на колко стотин хил км е. Предвиди си 2-3хилки за мотор и готово.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          До: Някакво Г за зимата?

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          ...
                          Това от мобилето е дълга база. За сериозен терен не става. Ако няма да возиш много хора гледай някое късо. ...

                          Не го въвеждай човека в заблуда.
                          Аз и Десо да не сме че даже и се състезаваме с дълги Геги.
                          (Аз в минало време).

                          Сега сериозно, дългата база на Г-модел е изключително подходяща за офроуд. Комфорт на возене, не изморява, доста по стабилна е от късата по странични наклони,няма проблем с "кантара" и има място за много багаж, носи по голям лифт, следващата ми бегачка ще е на база на военен двуврат Пух дълга база-кабрио с шлифер или ще е готов Боулер.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #28
                            До: Някакво Г за зимата?

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            дългата база на Г-модел е изключително подходяща за офроуд. .
                            Е, след тия приказки сега поне няма да се притеснявам да се хвърля и на дълга. То повече дълга ми трябва, че зимата (ако се сдобия дотогава с нещо, де) се налага да се товарим всяка сутрин 4-5 човека, па преди бяха и повече, ама сега нали е криза... Пък и за работа може да се ползва и да се товари, а на нас т`ва ни е хобито --> товари - разтоварвай...
                            Дългата може и да има предимства, ама и късата си има, все пак е по-къса, най-очебийното е, че ще обърнеш по-лесно на по-малко място, отколкото с дългата. Примерно зимата на някой тесен (а те всички стават такива) път отстрани с планини от сняг от снегорините. Не знам дали на дългата шасито е по-уякчено, щото като е по-дълго се получават по-големи моменти, отколкото при късата, съответно би следвало да може да се изкриви нещо по-лесно.

                            За двигателя, не вярвам да е с немската нафта, щото е "нов внос", ама от лани.

                            Абе, по дългата ще има повече работа по ръжделниците... Още 2 врати и прочие...
                            Последно редактирано от The Bear; 26-09-09, 20:27. Причина: иконите ми не излизат където трябва...
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • #29
                              До: Някакво Г за зимата?

                              За едни 45 см разлика в дължината става въпрос.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • #30
                                До: Някакво Г за зимата?

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение

                                Не го въвеждай човека в заблуда.
                                Аз и Десо да не сме че даже и се състезаваме с дълги Геги....
                                Моя грешка.
                                Все не мога да вкарам "рали-рейд" в понятието "офроуд".
                                Все си мисля за гадно насечен пресечен терен. А аз миналата седмица два пъти се окантарих.....баш през средата.

                                ПП The Bear, нали ти казах за посиняването. А честито.
                                Последно редактирано от drukman; 26-09-09, 23:45.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X