Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Някакво Г за зимата?

    Днес се отбих, та залегах е под това: http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...145&f1=details

    WDB46033217009881 - колега drukman, пак по 5-а и 6-та позиция излиза, че имам несъответствие... Ама тоя ВИН го преписах вече от рамата зад дясната гума.

    Джипката я гледах само отвън и отдолу залегах (че го нямаше шефа с ключовете), та ето какво видях:
    - била е нормален червен цвят, преди да стане такава;
    - пантите на вратите не са набъбнали от ръжда под боята, както беше на предното G;
    - като цяло купето е в приличен вид (никъде не ми пропадна пръста, правено е, пръскано е, няма явни големи ръжди да се стичат...);
    - съвсем наскоро са правени калниците отвътре зад предните гуми и е пръскано с боя и мазано с битум, такъв за коли;
    - като че има сменени 1-2 щанги с накрайниците за управлението;
    - от сферите няма излязла грес, ама някак не е и баш сухо, ама не е и мазно...;
    - шасито изглежда не е изгнило никъде, няма и удари и остъргвания [като се опитах да му възпроизведа оффроуд историята ;-)]; също така и двата диференциала отдолу почти не са поплескани, почти...;
    - като са наврях отзад да видя тия тампони над пружините, видях и в двете пружини горе детайл (втулка, може би тампон) около ф60-70мм външно и отвор в средата около ф20мм; това ли са тампоните, така ли изглеждат?;
    - не знам на кое викате "амове", ама на единия заден амортисьор е изгнила и е откъсната планката, дето го държи отгоре за шасито; остатъка от планката си се вее с амортисьора в свободното пространство; другия и той изглежда всеки момент ще се откъсне, ма седи там още; като се разклати джипката обаче, имаш чувството че няма нито 1 амортисьор вързан - лашка се като матрьошка и то бутайки го с минимална сила;
    - дифове и раздатка не са омаслени, малко е омаслен картера, ама малко и то около пробката, и малко повече скоростната кутия;
    - отвътре не знам какъв зор е видяла ръчката на блокажа едната ма нещо е по различна от другата, няма я пластмасовата шапка ли к`во ли, то и на снимката се вижда; не е кой знае колко зле салона, малко има отпрано до третата врата виси...; на дъното на средата на багажника дече някой е палил огън - вижда се ламарината отдолу заръждясала;
    - като че ли са кърпени ламарините между задните калници и пода на багажника;
    - забравих да премеря разстоянието от калника до центъра на задната гума, ма тия пружини така или иначе ще трябва да се сменяват;
    - колата е със софийска регистрация, явно е била и на някой чичко полицай, че номера е леко лесен за запомняне, а на предното стъкло има стикер на МВР;

    Блокажите, шефа ми каза по телефона, че не ги е пробвал дали работят, иначе каза че джипката се върви и е в движение. Била на негов приятел и я бил оставил да я продава.
    Явно ще се ходи пак да видим двигателя как тропа, и дали върви тва чудо.

    Та, някой ако знае нещо повече за тая бричка, да сподели.

    Снощи пък аха бях палнал за Германия е за тази бройка - http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1

    даже на немеца писах писмо, и накрая (към 02:45ч като гледам.... 350GD, малееее т`ва бил "онзи" двигател... Ама то май цената си заслужава дори и без двигател да е. Изглежда доста добре.
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • #47
      До: Някакво Г за зимата?

      VINWDB46033217009881Model300 GDChassis46033217009881Engine617931 10 002164Transmission711202 10 005616Order6 0 597 01644Delivery date26.11.80DealerSteyr Puch (597) Paint3002Unknown codeOptionsA70differential lock, front axle (с 197
      A71differential lock, rear axle (с 197
      C33rear springs harder (с 197
      C70two-part rear bumper (с 197
      E51bicycle rack, alustyle (double) (с 197
      short-range interference suppression
      E54antenna
      mb-telephone (built-in d1) with telephone card (с 197
      F66glove compartment, lockable (с 197
      G75speedometer adapter
      H20heat-absorbing glass all round (с 197
      J33clock
      L12halogen headlamps
      L66additional interior lamp, above rear end door (с 197
      M74radiator guard, engine undershield
      Q58tow-off coupling, front (с 197
      R85spare wheel carrier on the outside of the rear panel door (с 197
      S30driver's seat headrest (с 197
      S32co-driver's seat headrest (с 197
      S64seat bench safety belts (с 197
      V18interior trim in black (с 197
      V22interior trim, upgraded version
      V34grab handle and instrument panel padded (с 197
      V47tray with hot-air guide
      W41rear panel door, one-wing, with window (с 197
      Y10first aid box (с 197
      Y44warning triangle (с 197
      Y49box with spare bulbs (с 197


      http://old.mbclub.ru/mb/vin/?lng=eng

      80 година,300 дизел..................ок си е кода.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        До: Някакво Г за зимата?

        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
        ..даже на немеца писах писмо, и накрая (към 02:45ч като гледам.... 350GD, малееее т`ва бил "онзи" двигател... Ама то май цената си заслужава дори и без двигател да е. Изглежда доста добре.
        Колега това 350 може да е попадение. Тичай за Германия. Ако не е мачкана и търкаляна, тая кола е без пари. 350 ГД 94год е САМО 463. Няма такава цена. Мотора ще го преживееш. Ако се скапе ще го смениш. По добре е 100пъти от 80год. Все пак са 14 год разлика. Ако беше къс аз вече да съм запалил към Немачко.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #49
          До: Някакво Г за зимата?

          Аз да не се обаждам много,че сьм лош пророк ма евтино 350 няма да е много добро 350.Да е 300,че да му се чудиш що е евтино,350 на смешни пари..................
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            До: Някакво Г за зимата?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Аз да не се обаждам много,че сьм лош пророк ма евтино 350 няма да е много добро 350.Да е 300,че да му се чудиш що е евтино,350 на смешни пари..................
            Стига бе! Това и без мотор е ефтино. 350 = 463. Само дифовете и раздатката струват повече. Това ако беше късо да съм фанал пътя, а той за междуселски аФтобус ще го ползва. Перфектно е. Междинен диф в тая ситуация е голяма екстра. Мотор.....3500лв. със скоростите барабар.
            То да няма нещо кенц по ходовата част, че там е весело и частите са едни еФтинки в БалканСтар.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #51
              До: Някакво Г за зимата?

              АААА аз не казвам,че е кофти далавера,а просто да не разчита,че джипа идва с мотор.350 модела за без пари нали се сещаш,че шанса да пали нормално,да тропа,да пуши и да харчи масло е много по-голям от това да мьрка като Мерцедес дизел.
              Мисьлта ми е,че това може да става като кола,но не и с мотора вьтре ако да не сьм го виждал.
              Щото сьм виждал как се мятат като шарани на сухо на тия мотори и после МА НАЛИ Е ДИЗЕЛ МЕРЦЕДЕС..............да ама не еле ако трябва да го докарвам от Германия на ход примерно.
              Ако има едно ударено 300 дизел да го сьчетае с това 350 и ще стане,но поне аз ако трябва да го купувам това го взимам с мисьлта,че мотор няма.

              Може и да не сьм прав ма и това ме сьмнява.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                До: Някакво Г за зимата?

                Като гледам отговор на мейла няма, така че сигурно човека е изпуснал някоя единица в началото...
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #53
                  До: Някакво Г за зимата?

                  "ЛАшкам се като вОда У брЕгове..." Сега пък бензини взех да заглеждам (като има само немощни дизели), то така и така няма да ми е т`ва основната кола, та да е икономична май няма голямо значение...

                  Гега - автоматик, в частност 280GE къса база, добра идея ли е? Поне двигателя е мощен - 150 коня. Тия двигатели бива ли ги? Ще минава ли 20л/100км градско, нормално каране?

                  При положение, че е с десен волан е по-добре че е автоматик, че не се разсейваш.
                  За оффроуд, пускаш си на първа или втора и си е все едно с ръчни? Един от недостатъците е примерно с кола (че съм имал автоматик), като забуксуваш и те бутат, не можеш баш да лАшкаш както трябва (да играеш със съединителя). Нещо друго?

                  Имам и един въпрос друг: http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...678&f1=details
                  Този двигател явно е присаждан 300TD, добре ли е, колко коня е?
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • #54
                    До: Някакво Г за зимата?

                    Старите м110 или 280 ГЕ са с карбуратор ако не се льжа,Пиербург.Чувал сьм /да се отбележи / че трудно се намира такьв при проблем.По-новата модификация е Бош инжекция.Като сметнеш,че наследника му под 20 на 100 трудно слиза и сам прецени карбуратора колко ще харчи.


                    Дизела на снимката е железен,няма проблеми с него,но му внимаваш с турбото,че как пише 130 000 километра му прибави поне още 300 000 за правилна сметка.Лесен за ремонт,як,прост,вгражда се в много модели на фирмата с евтини части.


                    Аз ако сьм на теб няма да заглеждам бензини,джипа според мен трябва да е дизел.Лично мнение




                    Лека поправка или допьлнение:

                    Проверих колко му дават ЗАВОДСКО да харчи на М110

                    13,1/17,7/21,5 л това е 90,120 и градско.За правилна сметка прибаваш поне едни 15% горница.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      До: Някакво Г за зимата?

                      121 или 125 коня, зависи от годината, това е така наречения ОМ617А, за който споменах преди. Аз лично не го понасям ама познавам хора които за лоша дума за тоз мАтор направо нож вадат . На мене ми е муден, Карал съм го на дълга база автоматик, мотор перфектен от ремонт, сичко на 6 ама на мене не ми уйдисва. Както и да е......
                      280ГЕ автомат не е лош, имах и такъв.... гори като змей, в гората 40/100 ги нема за нищо, инак върви като танк, нема кво да го спре, е то зависи и на задволанното колко точно не му пука. Автомата да не те плаши, лашка си се както си иска. С него точно съм бил на места дето малко други са били (не се фукам, всичко е документирано из форума, само да ви се търси).

                      Оня от мобиле.де имейл нема да ти прати. Фащай балдъзата дето говори малко немски и на телефона.... Аз като си търсех за мене що имейли се изписаха....
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #56
                        До: Някакво Г за зимата?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Старите м110 или 280 ГЕ са с карбуратор ако не се льжа,Пиербург
                        280ГЕ е само инжекцион, 156 коня до 1984, 150 след това.
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #57
                          До: Някакво Г за зимата?

                          Оффф, малеееей, 40/100, т`ва верно змей бе, или змей го е карал :-)))...
                          Бе то няма телефон, ама това е сбъркана обява според мен (май я забравих вече), а и да не е, ще дойде толкова апетитна, че докато ида и ще са останали само следите на Г-то в калта :-).

                          Интересно, на тоя двигател ОМ617А, не може ли просто да се добави и един охладител за въздуха, да стане "intercooler"? И трябва ли да се пипа после и нещо по дебити, компютри, има ли, няма ли, не знам...

                          "че как пише 130 000 километра му прибави поне още 300 000 " - за мотора да, ма може купето да е на 130 000 :-) + айде още 100 000 :-)
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #58
                            До: Някакво Г за зимата?

                            Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                            280ГЕ е само инжекцион, 156 коня до 1984, 150 след това.

                            Моя грешка,пьк намешах колите
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              До: Някакво Г за зимата?

                              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение

                              Интересно, на тоя двигател ОМ617А, не може ли просто да се добави и един охладител за въздуха, да стане "intercooler"? И трябва ли да се пипа после и нещо по дебити, компютри, има ли, няма ли, не знам...
                              Глей сега, това е стария мерцедесов петак от времето на студената война. няма дебитомер, компютри, електроники. Чугунен блок, чугунена глава, маслени пръскалки за охлаждане на буталата... кво да си говориме, направен да кара милиони километри.... ама тогава хората не бързаха за никъде така че мощността и скоростта не бяха сред главните изисквания...
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар


                              • #60
                                До: Някакво Г за зимата?

                                Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                                това е така наречения ОМ617А, за който споменах преди.
                                Да, тогава спомена че на от OM617, много лесно се слагал OM617A. Ама целия мотор ли лесно се слага, или може да се добави турбото само. Ако е възможно да се добави турбо, сигурно и генерация ще трябва, нещо друго трябва ли да се пипа?

                                http://www.benzworld.org/forums/g-cl...17-om617a.html - ей тук има и други с моите въпроси, ще трябва да се чете.

                                Защо в mobile.de на 300TD W124 излизат повечето със 109, 113 коня?
                                Последно редактирано от The Bear; 04-10-09, 20:19.
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X