Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Някакво Г за зимата?

    Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
    Имай впредвид, че задната врата не е оригинална за `81г. и 4ст. кутия- трябва да е с 2 задни врати. За тия пари определено си заслужава, все пак има джанти и купето не е зле.
    И тази важи.
    Вратите(а) отзад не са в изключителната стандарна екипировка.

    Да не объркваме човека, а?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #77
      До: Някакво Г за зимата?

      Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение

      Колега, предложи ти нещо конкретно тогава, като обява. Аз не намерих. Искам да хвърля първоначално възможно най-малко пари за ръжделника, после полека-лека ще си го оправя. Не искам да хвърлям много пари за малко по-добър ръжделник и да стоя със скръстени ръце и да му се радвам...
      А, не ме разбирай погрешно. Щом ти харесва - купувай, със здраве, честито и да живей....
      Аз просто съм разглезен - всичко трябва да е на шест, дори и повече пари да дам, ама после да не наливам...... е поне докато се започне с гуми, джанти, лифтове и тн. Ма това е друга бира...

      А инак с обява не мога да ти помогна - много скъп ще ти се върже транспорта.

      И пак - честито.
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #78
        До: Някакво Г за зимата?

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        И тази важи.
        Вратите(а) отзад не са в изключителната стандарна екипировка.
        Де да знам- нещо и задната чистачка с механизма я е хванала липсата, а и поставката за задния номер е от квадратните (като при всяка "двувратка") с някакво самоделно осветление? Обратното (т.е. "двуврата" след 1982) се наблюдава често, ама това не съм го срещал. Пък и не е важно в интерес на истината.

        Коментар


        • #79
          До: Някакво Г за зимата?

          Не бойте се! Машината е много добра!
          Отивам да сменя някои масла докат е жежка :-)
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #80
            До: Някакво Г за зимата?

            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
            Не бойте се! Машината е много добра!
            Отивам да сменя някои масла докат е жежка :-)
            Или, както вече казах: ЧЕСТИТОООО
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #81
              До: Някакво Г за зимата?

              Благодаря, благодаря!
              Маслата ги смених. Не стига че навсякъде имаше колкото трябва, ами и чисти бяха...

              Насам вдигах до 128км/ч по неговия километраж, или точно 80 мили че има две скали; по равно. Пуши толкова, колкото от това че гори нафта. Оказа се че собственика е човек на място. Надава ми всички документи откакто той я е купил от старец със скъсана риза в Швейцария, както той каза. Стареца е дърпал ремарке с по две бали от тия цилиндричните, с жипката. 2004г е правен основен ремонт в Германия на двигателя - ето защо и на мен ми изглеждаше прекалено лъскав. В България е карана почти само зимата на лов. От януари насам пък въобще не е карана. Отивам пак в канала. :-)
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #82
                До: Някакво Г за зимата?

                Нормално ли е като включа и двата моста да въртят и навия докрай волана (независимо в коя посока) и почти без газ да давам, пък и леко да давам (колкото за да се движа), Пуха да не върви плавно, а да "прехапва"? Задните гуми приплъзват от време на време, цялата машина се мъчи нещо, като че диференциалите не могат да си свършат работата докрай? Отделно при включен и преден мост претракват каретата като се навие докрай. Когато е само на задно, не се мъчи и си върви плавно и си прави мазни завои, с докрай навит волан.

                Още един проблем има: Като карам с 80-90 и като мина през някоя неравност волана изпада в някакъв резонанс и започва да трака ту наляво, ту надясно, с голяма честота. Оправя се като подам газ, или от само себе си като отма газ. Хващах пръта, имам чувството че нещо в кутията се е разхлопало. Някакви идеи?
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #83
                  До: Някакво Г за зимата?

                  Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                  Нормално ли е като включа и двата моста да въртят и навия докрай волана (независимо в коя посока) и почти без газ да давам, пък и леко да давам (колкото за да се движа), Пуха да не върви плавно, а да "прехапва"? Задните гуми приплъзват от време на време, цялата машина се мъчи нещо, като че диференциалите не могат да си свършат работата докрай? Отделно при включен и преден мост претракват каретата като се навие докрай. Когато е само на задно, не се мъчи и си върви плавно и си прави мазни завои, с докрай навит волан.

                  Още един проблем има: Като карам с 80-90 и като мина през някоя неравност волана изпада в някакъв резонанс и започва да трака ту наляво, ту надясно, с голяма честота. Оправя се като подам газ, или от само себе си като отма газ. Хващах пръта, имам чувството че нещо в кутията се е разхлопало. Някакви идеи?
                  Прехапването е нормално,но тракането на каретата не е нормално.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Някакво Г за зимата?

                    Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                    Нормално ли е като включа и двата моста да въртят и навия докрай волана ...
                    Това не го прави НИКОГА.
                    Тази кола НЯМА междинен диф. Включването на предното на сух асвалт убива трансмисията.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #85
                      До: Някакво Г за зимата?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Това не го прави НИКОГА.
                      Тази кола НЯМА междинен диф. Включването на предното на сух асвалт убива трансмисията.
                      Хмм, и аз така предположих. Няма да се повтори, ама нали пробвам кое как работи...
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • #86
                        До: Някакво Г за зимата?

                        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение

                        Още един проблем има: Като карам с 80-90 и като мина през някоя неравност волана изпада в някакъв резонанс и започва да трака ту наляво, ту надясно, с голяма честота. Оправя се като подам газ, или от само себе си като отма газ. Хващах пръта, имам чувството че нещо в кутията се е разхлопало. Някакви идеи?
                        Нарича се "шими" на името на един танц, или по нашему death wobble. Има доста причини за което, ето някои от най често срещаните:
                        -разбити втулки на предната напречна щанга (тази между моста и шасито);
                        -изпуснал кормилен стабилизатор
                        -разбити лагери на предните главини
                        -силно разбалансирани, неправилно износени гуми, криви джанти
                        - и други. Прегледай си предницата. На старото ми Г беше от разбити втулки на предната щанга - смених ги и се успа.
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #87
                          До: Някакво Г за зимата?

                          Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                          Нарича се "шими" на името на един танц, или по нашему death wobble. Има доста причини за което, ето някои от най често срещаните:
                          -разбити втулки на предната напречна щанга (тази между моста и шасито);
                          -изпуснал кормилен стабилизатор
                          -разбити лагери на предните главини
                          -силно разбалансирани, неправилно износени гуми, криви джанти
                          - и други. Прегледай си предницата. На старото ми Г беше от разбити втулки на предната щанга - смених ги и се успа.
                          Предполагам че е от второто тире, ама то не ми говори нищо засега... Предницата е многоо добра, май повечето щанги са сменени а шарнирите са стегнати и не хлопан, маншончетата са си гумени и пресни - сменявани са. Самите колела може би съвсееем леко побийват, ама има друга по-силна причина, която усилва всичко. Като хванах кормилния прът отпред през капака дето има карета по него (под казанчетата за спир. течност се пада), самите карета нямат луфт, или имат но незначителен, ОБАЧЕ надолу в кутията дето се забива пръта в нея има много голям луфт и оттам мисля изва това, ама какво е баш не знам.
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #88
                            До: Някакво Г за зимата?

                            На Ладите ги регулирахме тия кутий ама тука ....трябва да се чете.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #89
                              До: Някакво Г за зимата?

                              Разпитвах за пружини и амортисьори в Ауто Плюс. Оригинални:

                              BOGE 32-К57-0 маслен заден - 193лв
                              BOGE 32-F87-0 маслен преден - 291лв
                              KILEN - пружина задна - 132лв Предни и задни еднакви ли са по принцип?

                              Ако се сложат тези амортисьори, при евентуална последваща промяна на пружините с по-големи (неоригинални), ще може ли да се ползват?

                              Аз май съм резервиран към слагането на по-големи гуми от тези, които е предписал завода. Преди години имахме един Баркас - като му лепнахме отпред едни "еребати" гуми и мина 50км и рече прасссс... Скоростната кутия замина така, че парче се откърти от корпуса и гледаш вътре колелата...
                              Та, в тая връзка, като слагате по-големи гуми, може би затова се получават често счупвания по блокажи, скорости, това онова... Не знам, така мисля аз. В случая, ако не слагам по-големи гуми, може би няма да се наложи да търся и други пружини, освен ако тия не са много уморени.
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • #90
                                До: Някакво Г за зимата?

                                Май само аз си пиша в тая тема...

                                Имам проблем с обезвъздушването на блокажите.
                                1. В казанчето течност има.
                                2. По тръбата до първите две помпички (дето лостовете от купето ги включват) течност има.
                                3. При откачени тръбички (отиващи към преден и заден мост) от помпичките, и "помпане" с ръчките отгоре не излиза масло... Като надуеш с уста казанчето с течността и в това време се помпа понякога изхвърля струя както трябва, но това става веднъж, най-много два пъти и после пак няма никой... Помпаш си, казанчето си е пълно, тръбичките са откачени, и нищо не тече, най-много да прикапе...
                                Циндърчетата и двете са разглобени и почистени (щото задното беше заяло и не можеше да се дръпне лостчето). При надуване със сгъстен въздух през казанчето - въздух със същата добра сила излиза през цилиндърчетата. Обаче масло не ще...

                                Помощ!
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X