Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Някакво Г за зимата?

    Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
    Имало и по-зле от моя Жип... --> http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2
    Гледах снимките и не вярвах на очите си.
    Това не е скрап, а скръб!
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • До: Някакво Г за зимата?

      Немците си ги тачат (и не само те) дори и по-старите екземпляри си държат за някои неоправдано висока цена (за мен оправдана)

      Коментар


      • До: Някакво Г за зимата?

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Знаеш ли, с такива фланци може да сложиш лети джанти от МЛ-16" или Ауди или каквото ти хареса. Моите са ит ауди А6 и едната джанта тежи 6,5кг и е най-здравото нещо което съм карал по горите и камънаците. Борбета са кашкавал. МЛ-ските също са много здрави но са малко по тежки. Много разлика се усеща когато минеш на толкова олекотен вариант.А колко струват...по 60-90 лв за бройка.
        Колата сякаш се движи с благодарности.
        Пламене,снимай ги тези джанти от Audi 6, които тежат 6.5кг.Не ,че не вярвам.А ML-ските джанти , знам ,че са изключително здрави ,мои приятели карат G с такива джанти,но са 5J16
        На Audi 6 такива като прикачената снимка ли са?
        ДРугата снимка е с ML-ски джанти.
        Прикачени файлове
        B+

        Коментар


        • До: Някакво Г за зимата?

          Ето. даже и с манекен.



          Но фаворит са ми онези МЛ-ските. Не съм чувал от тях да има обаче 5J.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • До: Някакво Г за зимата?

            Скоро не съм пускал снимки... Вече има и няколко по-приятни за възприятие .

            Яви се малък проблем с резервоара ... Не пуска уж, имаше 35-40л, ама отгоре има корозирали пасажи по които се виждат на места дупчици по 1мм в диаметър... Аз уж да не гръмне го свалих, ама реших да го изчистя и да го пръсна, така и така съм го свалил, ама то какво се оказа?!?

            Едно време на жигулата една дупчица такава зелепих с тия течните метали като дъвка дето размесваш двата компонента... Нещо друго по-подходящо да има? За третиране на по-голяма площ??? Нещо като кит да е... Въобще някакви идеи? Отнякъде нов, или стар, но здрав?

            Търся и емблемка за волана, ма да не е звездата, а тая зелената дето пише "PUCH".
            Прикачени файлове
            Без блокажи си за никъде. :D
            Без лебедка, хептен...

            0887 731062 - Цецо

            Коментар


            • До: Някакво Г за зимата?

              Дай си резервоара да ти го калайдисат.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • До: Някакво Г за зимата?

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Дай си резервоара да ти го калайдисат.
                Малко повече информация може ли? На кой (какви майстори да диря?) да го дам? Последно съм виждал да калайдисват котела на село преди 20ина години...
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • До: Някакво Г за зимата?

                  Цар си на заварките. Супер става.
                  С какъв грунд мажеш? Имаш ли му доверие?
                  Знае ли някой с какъв грунд е маназано оргинално е завода под боята и бодито, аз чистих ръжди и грундирах миналата година и сега всичко пак е избило в ръжда и трябва отново да го обработвам.
                  Добре би било да знаем и как се казва пестата подобна на пластелин с която се запължат фуги и други дупки по купето.

                  Коментар


                  • До: Някакво Г за зимата?

                    Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                    Малко повече информация може ли? На кой (какви майстори да диря?) да го дам? Последно съм виждал да калайдисват котела на село преди 20ина години...
                    Калайдисването става лесно ако махнеш ръждата. Има специална паста на Ротенбергер за запояване с калай на медни тръби. Мажеш, нагряваш с газовата горелка и добавяш малко припой. Калайдисва се само. Ако не махнеш цялата ръжда, нищо не става.
                    Аз бях на твоя хал и взех пластмасов. Не ми харесва и съм решил да правя от ламарина ама пусто време все не стига. Ако си го скроиш сам, може да го прибереш малко и отдолу да сложиш по-дебела ламарина или рифел подпрян на по две ребра на шасито. Така спестяваш предпазната плоча и си сигурен, че 10-15год. няма да мръдне.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • До: Някакво Г за зимата?

                      Първоначално публикуван от ldimitrov Преглед на мнение
                      Цар си на заварките. Супер става.
                      С какъв грунд мажеш? Имаш ли му доверие?
                      Знае ли някой с какъв грунд е маназано оргинално е завода под боята и бодито, аз чистих ръжди и грундирах миналата година и сега всичко пак е избило в ръжда и трябва отново да го обработвам.
                      Добре би било да знаем и как се казва пестата подобна на пластелин с която се запължат фуги и други дупки по купето.
                      На нищо нямам доверие, колега. Мажа, с каквото ми хрумне на момента. Купих един бързосъхнещ грунд на BODY, че с него често мажем това-онова, че съхне бързо, ама той сив, в моя случай червен по-добре седи. Намерих някаква отворена кутия на Оргахим, май "декоратор" беше грунда, доста добър ми се видя, та с него изкарах един път, ама кутията свърши, та снощи пък с "Благо" повторих. Ама нещо студ хвана, та още не е изсъхнало както трябва. Мисля отгоре да го мина и с червена боя, гледам и такава кутия имам някаква преполовена ... Абе то за отвътре май не е толкова страшно, чак такава влага няма да допусна каквато беше... А главната причина за изгнилото отпред в краката са фабричните постелки гумените; тези дето са с пълнеж дунапрен, запечатан към гумата с нещо като фолио. Ще ги снимам. Та така се бяха наквасили тези постелки... от 20 дни съм ги извадил, и като натиснеш още прокапва вода. Или ще изстържа дунапрена ако може, или въобще няма да ги слагам.

                      А за отдолу, върху грунда, а и върху всичкото старо покритие където каквото е, ще мажа, ще пръскам, ще цапотя с "боди", "тупан" или както там още му се казва...

                      По шасито и окачването ще мазна с ръждопреобразувател и после с грунд, боя, където има нужда, и докъдето стигна, без да разглобявам нищо.

                      И това ще бъде на тоя етап. Ще видим зимата какво ще стане, ще служи ли тоя джип, има ли хляб в него, или ще се троши. Може да изкара 2-3-4 години мисля в това състояние на купето, после ще се сваля вече купето и ще се прави грамотно нещо, че сега си е кърпене на вестник... Тогава вече ще се ревизира и шаси и....То и отвън изглежда добре, ама кой знае колко кит има по него. Ама, това си е много работа вече, а мен сега ми се карааааа (като на некарал никога джип!)... Абе, не знам. То, безкрайно не може да се удължи живота дори на Пух... Де факто, като се замисля, два за вариантите:
                      - да се прави изцяло всичко, да се разглобява, и да се вкарат много пари и време да се възстанови; общо взето мноого повече време ще го правиш, отколкото караш;
                      - да се поприкърпва от време на време, където е крайно наложително, докато накрая не стигне състоянието на този от обявата в по горните постове, и край.
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • До: Някакво Г за зимата?

                        Тъкмо щях да почвам от далеко... от майсторите "бай мангал" и моите дружки от "Ъндър бридж тунинг" (които печелят призовете с олдтаймери от Варна) и ти ме засили с изпълнение тип "домашен майстор".
                        Прав си, точно така е най-бързо и евтино. Сега има Ротенберг и аналозите му, преди се правеше с нишадър.

                        п.п.
                        Амониевият хлорид или нишадър (амониев хлорид — NH4Cl) е, в чистата си форма, бяла разтворима във вода кристална сол с парлив вкус.
                        В природата веществото се намира във вулканични райони, където се образува на вулканични скали близо до отвори, от които излиза дим. Кристалите се образуват направо от газово състояние и са с кратък живот, защото лесно се разтварят във вода.
                        Амониевият хлорид се синтезира лесно и често се получава като страничен продукт от други производства.Използва се за почисване на медни предмети преди калайдисване.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • До: Някакво Г за зимата?

                          Колега The Bear, малко късно виждам темата, но да ти кажа, че тая гега преди 1,5 години и търсеха 11200лв. И действително двигателят й е рециклиран в Германия.
                          А до всички, които са в час- като сменяваш двигателя с по-голям, примерно 300 тд 177коня как се решава проблемът със спирачките, или още по-конкретно не трябва ли да се сложат дискове и отзад и трудно ли е за изпълнение? А АБС? Предварително се извинявам, ако има писано във форума (досегашният ми опит посказва, че има), но не можах да намеря!

                          Коментар


                          • До: Някакво Г за зимата?

                            Най слабото място за ръжда са отзад вертикалните фуги на задните ъгли. Миналата година ги шкурих мазах с преобразовател, грунд и боя и в момента са избили балончета и са пак за боя.
                            Пробвал ли е някой да ги калайдиса? След калая боядисва ли се отгоре

                            Коментар


                            • До: Някакво Г за зимата?

                              Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                              Колега The Bear, малко късно виждам темата, но да ти кажа, че тая гега преди 1,5 години и търсеха 11200лв. И действително двигателят й е рециклиран в Германия.
                              А до всички, които са в час- като сменяваш двигателя с по-голям, примерно 300 тд 177коня как се решава проблемът със спирачките, или още по-конкретно не трябва ли да се сложат дискове и отзад и трудно ли е за изпълнение? А АБС? Предварително се извинявам, ако има писано във форума (досегашният ми опит посказва, че има), но не можах да намеря!
                              За 3,2 (240кс) със спирачките проблем не е имало. Барабаните трябва да се обслужват много редовно.
                              За да се монтират задни спирачни дискове и апарати (г-500) се използват специални преходни конзоли за апаратите и съвместими с 16" джанта.
                              Опционално могат да се слагат разработки със по 6 цилиндърчета отпред и 4 отзад. Но ще трябва джанта минимум 18".
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • До: Някакво Г за зимата?

                                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                                На нищо нямам доверие, колега. Мажа, с каквото ми хрумне на момента. Купих един бързосъхнещ грунд на BODY, че с него често мажем това-онова, че съхне бързо, ама той сив, в моя случай червен по-добре седи. Намерих някаква отворена кутия на Оргахим, май "декоратор" беше грунда, доста добър ми се видя, та с него изкарах един път, ама кутията свърши, та снощи пък с "Благо" повторих. Ама нещо студ хвана, та още не е изсъхнало както трябва. Мисля отгоре да го мина и с червена боя, гледам и такава кутия имам някаква преполовена ... Абе то за отвътре май не е толкова страшно, чак такава влага няма да допусна каквато беше... А главната причина за изгнилото отпред в краката са фабричните постелки гумените; тези дето са с пълнеж дунапрен, запечатан към гумата с нещо като фолио. Ще ги снимам. Та така се бяха наквасили тези постелки... от 20 дни съм ги извадил, и като натиснеш още прокапва вода. Или ще изстържа дунапрена ако може, или въобще няма да ги слагам.

                                А за отдолу, върху грунда, а и върху всичкото старо покритие където каквото е, ще мажа, ще пръскам, ще цапотя с "боди", "тупан" или както там още му се казва...

                                По шасито и окачването ще мазна с ръждопреобразувател и после с грунд, боя, където има нужда, и докъдето стигна, без да разглобявам нищо.

                                И това ще бъде на тоя етап. Ще видим зимата какво ще стане, ще служи ли тоя джип, има ли хляб в него, или ще се троши. Може да изкара 2-3-4 години мисля в това състояние на купето, после ще се сваля вече купето и ще се прави грамотно нещо, че сега си е кърпене на вестник... Тогава вече ще се ревизира и шаси и....То и отвън изглежда добре, ама кой знае колко кит има по него. Ама, това си е много работа вече, а мен сега ми се карааааа (като на некарал никога джип!)... Абе, не знам. То, безкрайно не може да се удължи живота дори на Пух... Де факто, като се замисля, два за вариантите:
                                - да се прави изцяло всичко, да се разглобява, и да се вкарат много пари и време да се възстанови; общо взето мноого повече време ще го правиш, отколкото караш;
                                - да се поприкърпва от време на време, където е крайно наложително, докато накрая не стигне състоянието на този от обявата в по горните постове, и край.
                                Колега мераклиско направено. А за ръждопреобразователия ти препоръчвам да го пръснеш с бояджиски пистолет покрива мого добре.
                                Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X