Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Някакво Г за зимата?

    Тия дни понацапах с боя и боди, където можах, пък ще видим колко ще издържи...
    Вече не помня кога за последно се возих с тоя "гелендеваген" ...
    Останала ми е като основна задача резервоара, че сега го местя с едно шише нафта отзад.
    Прикачени файлове
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • Кабели, светлини и електрика...

      От опита ми с моя Пух ще споделя малко информация. Ако имате проблем със светлините, отпред, отзад, няма дълъг един фар, стопове ту има, ту няма, габарит един заден няма, и др. такива, има няколко неща, които трябва да се прегледат:

      1) Уверете се, че някой не е изпоразменил кабелите, в задните стопове например - при мен бяха объркани;
      2) Ако имате букса до теглича (за ремарке) е много вероятно самите връзки и съединенията в самите букси да са разядени до такава степен, че приличат на натрошено сирене; при мен бяха така, изрязах всичко и съединих по нашенски усуквайки жица за жица, увивам със скоч, и част от елхата светна;
      3) Шлауха, в който са всичките кабели за задните стопове, като го проследите отива отпред до казанчето за течност на блокажите. Там има два куплунга които са щипнати към калника; като разедините куплунга вътре има прах и др. неща; тупате го малко, духате тук-там -> още някои светлини се появяват - при мен бяха стоповете;
      4) Бушончетата, дори да изглеждат здрави и нови не винаги правят добър контакт с пластинките - трябва да се свали бушончето и да се понатегнат (изкривят) пластинките -> при мен така се появи предна дълга светлина на единия фар, и габарити като цяло + осветление на таблото - ту ги имаше, ту не.

      А се бях настроил за сериозни дейности по електриката... Оказаха се прости решенията.

      Надявам се да съм бил полезен.

      Резервоара му свалих цялата боя, има един препарат на "Леко", хем е евтин (5лв), хем върши работа се оказа. Намазва се, ако се изчака малко повече (около час) още по добре става, боята се набръчква и най-лесно с пароструйка се маха всичко (аз минах с 2-3 намазвания). Позачистих около дупчиците с напластена шкурка с флексчето и замазах с течна стомана Бизон. Купих и калай и мислех и да калайдисвам, ама тук само на едно място намерих оня ден паста Ротенберг, ама беше свършила , а аз не мога да чакам... Бях намислил да заварявам ламарини около резервоара, да му следвам формаат и демек да стане с двойни стени, ама нещо одеве се отказах, и реших да го боядисам, пък ще видим, ако не изкара много и протече нещо, ще го свалям и ще правя нов, ама мисля че поне 3-4 години ще издържи така, както е сега.
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • До: Някакво Г за зимата?

        малко късно ама да кажа как се справям с ръждите,купувам от магазините за авт. бои ръждопреубразовател на ВЮРТ ,на цвят и консистенция е като прясно мляко ,нанася се с малка четка или с тубичка с пръскалка от тия дето се почистват прозорци,ползвам го от години и съм си правил много експерименти. предпазва много по добре от три ката грунд или боди.
        ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

        Коментар


        • До: Някакво Г за зимата?

          Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
          малко късно ама да кажа как се справям с ръждите,купувам от магазините за авт. бои ръждопреубразовател на ВЮРТ ,на цвят и консистенция е като прясно мляко ,нанася се с малка четка или с тубичка с пръскалка от тия дето се почистват прозорци,ползвам го от години и съм си правил много експерименти. предпазва много по добре от три ката грунд или боди.
          Моля сподели по-подробно. Не трябва ли след нанасяне да се измие обилно с вода и тогава да се маже грунда? Нещо май съм го пропуснал тоя урок.
          След употреба на тоя преобразувател не тръгва ли ръждата още по-бързо?
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • До: Някакво Г за зимата?

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Това е ужасно! Диск за вдигане на тежести в джантата. Знаеш ли колко тежи фланеца на H&R ? Под 500гр с болтовете. Замисли се...
            За да сме по точни 525 гр. и цена 580лв.

            Коментар


            • Стрелката на температурата...

              Изкарах Пуха на пътя най-после. Сега ще регулирам малко фаровете и отпрашвам за Бегличка могила.

              Стрелката на температурата играе като работи на празен ход мотора. Като се даде газ и се вдигнат оборотите се заковава. Като пуснеш газта пак започва да играе...

              Някакъв лек?

              Вальо (Drukman), оказа се че тая тръбичка на резервоара, дето пише "S" до нея, смуче от него. Пак благодаря за съдействието и акъла!
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • До: Някакво Г за зимата?

                Ей, изровихте я тая Бегличка могила Онзи ден бях там. Яко view.
                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                Коментар


                • До: Някакво Г за зимата?

                  Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                  Ей, изровихте я тая Бегличка могила Онзи ден бях там. Яко view.
                  Аааа, аз не съм стигнал още дотам. "Онази" нощ бях до пропастта (над влека като караш на изток, към Дефилето).
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • Теч през челното стъкло???

                    Здравейте!

                    Имам неприятен теч от уплътнението на предното (челно) стъкло. Долу, вляво от километража. Тече (сълзи, де!) между уплътнението и ламарината (само на това място от цялото стъкло!), после минава през кабелите, та в краката ми... Не мога да разбера точно откъде влиза. Питам, ако случайно има някаква отработена процедура, да не откривам топлата вода...?
                    Намислил съм да повдигна уплътнението отвън, да попочистя колкото мога, и да шприцна силикон по цялата му дължина...
                    Без блокажи си за никъде. :D
                    Без лебедка, хептен...

                    0887 731062 - Цецо

                    Коментар


                    • До: Някакво Г за зимата?

                      Не е ли по-добре да свалиш стъклото и да разгледаш по-подробно. После мажеш и слагаш. Ако гумата не се е втвърдила, трябва да стане.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • До: Някакво Г за зимата?

                        Челното стъкло на модела е консуматив. Честата му смяна е добре да бъде отработена. Уплътнението знаеш ли какви пари е?
                        Намажи го със силикон и после като ти го свалят, го хвърляш.
                        Сменил съм над 10 стъкла.
                        Не страшно, просто някой да си знае работата.
                        Ако се демонтира и се корегира рамката и после да се постави, май ще стане най добре.
                        Нещо е криво по рамката или уплътнението е много зле.
                        Ако е зле, виж защо.
                        Може да е набито с мръсотия, да е леко скъсано, да е втвърдено...
                        Ако не става за нищо, мацай като за последно.
                        Абе стана си едно есе.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • До: Някакво Г за зимата?

                          Абе, лепнало си е добре, и е еластично уплътнението. Точно там, дето тече отвън има мърсотийка и тиня малко... Нещо не ми се влиза в тоя филм със свалянето (че тъкмо зимата чука вече на вратата, аз нали уж затова го взех тоя Пух ), после да не взема да пиша "Откъде да си намеря стъкло? А уплътнение?" :-) .

                          Не схванах, уплътнението евтино ли е, или е скъпо?
                          И защо са консуматив стъклата? Клоняците ли ги чупят, или какво? Ти като юркаш със 130 през полето, може би затова да ти се случва често да ги сменяш...

                          Благодаря за експресните насоки!
                          Поздрави от Враца!
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • До: Някакво Г за зимата?

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Не е ли по-добре да свалиш стъклото и да разгледаш по-подробно. После мажеш и слагаш. Ако гумата не се е втвърдила, трябва да стане.
                            Чакай, че сега се сетих...

                            Ако взема да сваля стъклото, кой знае какво ще видя па там... Току намеря някакъв разпадащ се ламаринен ръб, и да повлека пак електрожените...
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • До: Някакво Г за зимата?

                              Ха, уплътнението е скъпо.
                              Стъклото е право без заоблености. Чупи се лесно от всякакви насрещни дървеня.
                              Не съм забелязал скоростта да го троши.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • До: Някакво Г за зимата?

                                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                                ... Току намеря някакъв разпадащ се ламаринен ръб, и да повлека пак електрожените...
                                Това ми беше идеята. Ако има гнило, не став само със силикон. Иди при стъкларите и виж дали са светнати как се сваля тоя джам. Слагането е по-лесно.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X