Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Някакво Г за зимата?

    Имах в предвид че лесно се сменя единия мотор с другия, вадиш - слагаш.
    Турбинирането му не е лесно, а крайния резултат - спорен.
    Все пак разликата м/у 617 и 617А не е само в компресора.

    124 300ТД е 113 кс, защото това е ОМ603 без турбо.
    излиза ти на ТД защото мерцедес си кръщава/ше комби моделите с "Т", ако искаш де е турбо трябва да търсиш примерно 124 300Д турбо, а не 300ТД
    Последно редактирано от митко; 04-10-09, 20:28.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #62
      До: Някакво Г за зимата?

      Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
      Да, тогава спомена че на от OM617, много лесно се слагал OM617A. Ама целия мотор ли лесно се слага, или може да се добави турбото само. Ако е възможно да се добави турбо, сигурно и генерация ще трябва, нещо друго трябва ли да се пипа?

      http://www.benzworld.org/forums/g-cl...17-om617a.html - ей тук има и други с моите въпроси, ще трябва да се чете.

      Защо в mobile.de на 300TD W124 излизат повечето със 109, 113 коня?
      Колега,на ОМ617А е друг и коляновия вал,частите за него са мн. скъпи а и ги няма,това е мн.рядко срещан мотор тук.

      Коментар


      • #63
        До: Някакво Г за зимата?

        Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
        Колега,на ОМ617А е друг и коляновия вал,частите за него са мн. скъпи а и ги няма,това е мн.рядко срещан мотор тук.

        или

        Лесен за ремонт,як,прост,вгражда се в много модели на фирмата с евтини части.

        А сега де! На кое да вярвам повече?!
        Без блокажи си за никъде. :D
        Без лебедка, хептен...

        0887 731062 - Цецо

        Коментар


        • #64
          До: Някакво Г за зимата?

          Чекай сега да ти светнем крушката : и двете са верни, само че за различни континенти. 607А (тоя с турбото) е разработен и монтиран на 123 и 126 купе, предназначени за износ и продажба в Северна Америка.Затова тука (СА) с лопата да ги ринеш. Аналогичните модели за Европа са били оборудвани с 607, затова и намирането на части и агрегати за 607А в Европа е трудно и скъпо.
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #65
            До: Някакво Г за зимата?

            Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
            Чекай сега да ти светнем крушката : и двете са верни, само че за различни континенти. 607А (тоя с турбото) е разработен и монтиран на 123 и 126 купе, предназначени за износ и продажба в Северна Америка.Затова тука (СА) с лопата да ги ринеш. Аналогичните модели за Европа са били оборудвани с 607, затова и намирането на части и агрегати за 607А в Европа е трудно и скъпо.
            Абе нали за 617(А) говорим, предполагам си направил серийна печатна грешка...
            Иначе, съм забелязал че се включвате с колегата отвъд океана. Вземете се в ръце тогава и наринете по два чувала от 617А, като идвате насам. :-)

            Последно, да разбирам че за 300 турбо дизел, петцилиндров, (617А), тук в България (Европа) не се намират лесно части?
            Без блокажи си за никъде. :D
            Без лебедка, хептен...

            0887 731062 - Цецо

            Коментар


            • #66
              До: Някакво Г за зимата?

              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
              Абе нали за 617(А) говорим, предполагам си направил серийна печатна грешка...
              Иначе, съм забелязал че се включвате с колегата отвъд океана. Вземете се в ръце тогава и наринете по два чувала от 617А, като идвате насам. :-)

              Последно, да разбирам че за 300 турбо дизел, петцилиндров, (617А), тук в България (Европа) не се намират лесно части?

              ДА,но и не ти дреме еле ако пазаруваш по нета.Това се троши ведньж на петилетка ако го караш редовно.Части има колкото искаш тук,коли и мотори втора рька точно с лопата да ги ринеш.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                До: Някакво Г за зимата?

                Колеги, май спазарих Жипката:
                http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...145&f1=details
                Утре отивам да си я довозя.
                Чудя се дали да не мина напрЕко през Миланово...
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #68
                  До: Някакво Г за зимата?

                  Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                  Утре отивам да си я довозя.
                  Чудя се дали да не мина напрЕко през Миланово...
                  Тая е пребоядисвана. Гледай за ръжда по шасито на ушите за амортисьорите. Провери дали е наличен номера на шасито. Зад предна дясна гума..... и....Да ти е честито.

                  ПП Преди да си купиш гуми е по-добре да не се правиш на мъж, че много кално напоследък.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #69
                    До: Някакво Г за зимата?

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Тая е пребоядисвана. Гледай за ръжда по шасито на ушите за амортисьорите. Провери дали е наличен номера на шасито. Зад предна дясна гума..... и....Да ти е честито.

                    ПП Преди да си купиш гуми е по-добре да не се правиш на мъж, че много кално напоследък.
                    Е, то май тези които не са пребоядисвани тече ръжда по тях. Поне аз не съм виждал някое без ръжда с оригинална боя. Завирах се отвсякъде днес отдолу, както казах и преди, изгнила е и е откъсната едната задна планка дето държи амортисьора от горната страна, не знам как е изгнила само тя. Другата си е на място, не съм обърнал внимание обаче колко е изгнила и тя. Предните не са мрънднали да гният или ръждясват. Иначе цялото шаси изглежда много добре, като ново е, особено двете надлъжни греди. По пода тук таме има дупчици, кърпена е по предните калници, и под двете кечета за краката отпред вода и ръжда, ама няма големи дупки все още. Двигателя ми се струва че е на 6. Ще видим после. Има проблем със задния блокаж, не може да се издърпа лостчето, отдолу се завирах, предполагам нещо помпичката е заяла, дето е под лостчето. Иначе машинките по мостовете ги има. Предния, като че даже работи - ровихме по една бабуна... Бързи, бавни, всичко включва, никоя предавка не изключва, спирачки има не носи наникъде, даже ръчна. Четири скрости. Бипка :-). Управлението е добре. Само нещо каре прехлопва като се навие докрай... май на едната страна го имаше само. Тампоните по пружините си седят. Номера на шасите е наличен. Не знам двигателя къде е да взема да го сверя и него по документите утре.


                    "...Да ти е честито."

                    Все още не съм дал 98% от сумата, ама благодаря!
                    Без блокажи си за никъде. :D
                    Без лебедка, хептен...

                    0887 731062 - Цецо

                    Коментар


                    • #70
                      До: Някакво Г за зимата?

                      Планките дето държат амортисьорите мисля ги има като отделен детайл. Цилиндъра на блокажа едва ли е блокирал. По-вероятни самото лостче, ама не е болка за умиране. Прави се лесно. То цялата стойка се сваля за 10 минути барабар с помпите и лостовете и става удобно за работа.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #71
                        До: Някакво Г за зимата?

                        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение

                        Все още не съм дал 98% от сумата, ама благодаря!
                        Така както го описваш аз не бих ги дал въобще. До тука видях около 1-2К само за да заприлича на нещо в движение, и пак ще си е с умрелия мотор.
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #72
                          До: Някакво Г за зимата?

                          Абе, умрел, не умрел, тръгнал съм - ще го взимам. По-хубав няма за тия пари - 5800лв. В Германия същите ръжделници са за 2500-3000 Евро... Докарване, разходи, и пак ремонт - къде отивам?
                          Бензин - много гори, а за моите нужди имам чувството че тоя двигател ще ми е достатъчен... Ми то това се предлага в най-добрия случай - 300GD. Като помисля, че за повече пари предлагат 240GD, все си е нещо.

                          Колега, предложи ти нещо конкретно тогава, като обява. Аз не намерих. Искам да хвърля първоначално възможно най-малко пари за ръжделника, после полека-лека ще си го оправя. Не искам да хвърлям много пари за малко по-добър ръжделник и да стоя със скръстени ръце и да му се радвам...
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #73
                            До: Някакво Г за зимата?

                            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                            Е, то май тези които не са пребоядисвани тече ръжда по тях. Поне аз не съм виждал някое без ръжда с оригинална боя. Завирах се отвсякъде днес отдолу, както казах и преди, изгнила е и е откъсната едната задна планка дето държи амортисьора от горната страна, не знам как е изгнила само тя. Другата си е на място, не съм обърнал внимание обаче колко е изгнила и тя. Предните не са мрънднали да гният или ръждясват. Иначе цялото шаси изглежда много добре, като ново е, особено двете надлъжни греди. По пода тук таме има дупчици, кърпена е по предните калници, и под двете кечета за краката отпред вода и ръжда, ама няма големи дупки все още. Двигателя ми се струва че е на 6. Ще видим после. Има проблем със задния блокаж, не може да се издърпа лостчето, отдолу се завирах, предполагам нещо помпичката е заяла, дето е под лостчето. Иначе машинките по мостовете ги има. Предния, като че даже работи - ровихме по една бабуна... Бързи, бавни, всичко включва, никоя предавка не изключва, спирачки има не носи наникъде, даже ръчна. Четири скрости. Бипка :-). Управлението е добре. Само нещо каре прехлопва като се навие докрай... май на едната страна го имаше само. Тампоните по пружините си седят. Номера на шасите е наличен. Не знам двигателя къде е да взема да го сверя и него по документите утре.
                            Та, гниенето е процес, при който простото става сложното(чат-пат смърди...). С тунинга на джипа е същото. Опростяваме конструкцията и агрегатите и увеличаваме здравината.
                            Че има бибибка е най важно.
                            По-добре е да не знаеш къде е двигателя. Той и без това няма да ти трябва.
                            Е реши се, за мен не е най-верния избор, но да ти е честит, да си си го Счупиш със здраве.
                            За блокажа не знам в какво е проблема, но имай в предвид, че това е една шашма със шлиц в моста, една (тип спирачна) помпа и лост за задействане. Супер елементарно. Като го разглобиш един път и после като го сглобиш и ще разбереш кое, какво е.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #74
                              До: Някакво Г за зимата?

                              Имай впредвид, че задната врата не е оригинална за `81г. и 4ст. кутия- трябва да е с 2 задни врати. За тия пари определено си заслужава, все пак има джанти и купето не е зле.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Някакво Г за зимата?

                                Да, на блокажите гледах схемите, имам горе-долу идея как е направено.

                                Е, не знам. Аз ще го вземам, щото 3-4ч съм го оглеждал, и ми се вижда че ще търкаля. Вярно, че някак на снимките не изглежда хубав и надежден, даже и на живо така си изглежда, сигурно е от цвета на боята нещо :-) [има стечове даже :-)].

                                Абе стига с тоя мотор бе, т`ва са си осемдесет и осем кончета едно до друго :-))), белким дръпнат тая тенекия, пък ако е толкова слаб, ще си туря друг, или ше пусна на първа бавна и ще ида да му помагам отзад.
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X