Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Този вакуум е за управление на клапите на климатика. Явно не си с автоматичен контрол на климатика. Ако нямаш проблеми с климатика, не го барай този клапан. Не се предлага отделно от цялата тръба, което не прече да се смени с някакъв, какъвто намериш.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Този вакуум е за управление на клапите на климатика. Явно не си с автоматичен контрол на климатика. Ако нямаш проблеми с климатика, не го барай този клапан. Не се предлага отделно от цялата тръба, което не прече да се смени с някакъв, какъвто намериш.
      Нямам проблеми с климатика никакви. Какво значи "автоматичен контрол" и какво ако го нямаш?
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Най-вероятно означава, че със завъртането на врътката за разпределение и насочване на въздуха в салона ръчно отваряш и затваряш вакума към определени клапи за въздух в арматурното табло. По този начин, чрез вакум задаваш кои клапи в какво състояние да са и от там в каква посока да духа в салона. Цялата система се управлява с вакум, но единия случай това става чрез ръчно завъртане на превключвател за посоките.
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Имаше едно времеме коли с парно.

          После се появиха коли с климатик. Едното копче е за силата на вентилатора. Другото за топло/студено. Без градуси. Само от топло към студено. Третото за положение - накаде да духа. И едно копче със снежинка. За пускане на компресора. И едно копче за клапата за рециркулация.

          После - климатроник. Автомат. Нагласяш на 23 грдуса и това е. То си духа от горе/от долу, променя силата на вентилатора, само си сменя температурата. Автоматично .Двузонов. Четеризонов. Автономен климатик отзад. С два компресора. Няма край.

          Та ако имаш да зададеш температура на точни градуси и бутон AUTO, това е "автоматичен контрол". Ако не, имаш обикновен климатик. Ниво на оборудване. По ефтина комплектация.

          При нея обаче управлението е с вакуум, а не с електрика. Като на климатроника. И това вакуумно управление се изпълнява чрез тези тръби и резервоари.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            Имаше едно времеме коли с парно.

            После се появиха коли с климатик. Едното копче е за силата на вентилатора. Другото за топло/студено. Без градуси. Само от топло към студено. Третото за положение - накаде да духа. И едно копче със снежинка. За пускане на компресора. И едно копче за клапата за рециркулация.

            После - климатроник. Автомат. Нагласяш на 23 грдуса и това е. То си духа от горе/от долу, променя силата на вентилатора, само си сменя температурата. Автоматично .Двузонов. Четеризонов. Автономен климатик отзад. С два компресора. Няма край.

            Та ако имаш да зададеш температура на точни градуси и бутон AUTO, това е "автоматичен контрол". Ако не, имаш обикновен климатик. Ниво на оборудване. По ефтина комплектация.

            При нея обаче управлението е с вакуум, а не с електрика. Като на климатроника. И това вакуумно управление се изпълнява чрез тези тръби и резервоари.
            Абе и аз си мисля, че това е автоматичен контрол, ама незнаех че има и без. Имам си и AUTO и градусите мога да нагласям.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
            0877стоидевет215–Радослав

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Има някаква неяснота по въпроса. Поне за мен. По горе писах, че вакуумното управление се използва само за климатик с ръчно управление. Като този.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:777.jpeg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5258744

              Също писах, че вакуумно управление при климатроника Натиснете снимката за да я уголемите

Име:778.jpeg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5258745 не се ползва. Защото всички клапи там се вътртят с ел. мотори.

              И явно найстина е така. Обаче при бензиновите Гранд Черокита с климатроник все още има резервоар за вакуум, тръба до колектора и клапанче. И на тетката която иначе води до врътките за управление при модела с прост климатик, е затапена с тапа. Та въпроса е за какво се използва този вакуум.

              Radosl81, вземи направи една проба. Изкарай маркуча от колектора. После сложи една тапа на колектора, да не дърпа въздух. Влез в купето и разръчкай климатроника и каквото друго се сетиш. Ако нещо не работи, ще разбереш, че вакуума е бил за него.
              Или пък ако някой знае, да обясни.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                Та въпроса е за какво се използва този вакуум.
                За управлението на автопилота.
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Да, прав си, така е.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                    За управлението на автопилота.
                    Да, имах проблеми с него преди. Струва ми се, че напразно смених Тhrottle Sensor-а...ама няма нищо, здраве да е. Важното е, че сега всичко е наред. Ще взема да сменя и това клапанче скоро, за по сигурно.

                    П.П. Никой ли неможе да ми каже, някакъв приблизителен размер на о-пръстенчето за което стана дума по-горе?
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                    0877стоидевет215–Радослав

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Мисля че е около 10мм в диаметър, но не съм сигурен Ако сам си сменяш антифриза когато развиеш пробката отиди с нея в някой сервиз или магазин.
                      Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                      Желязото се кове докато ...се закове...

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Е освен да взема и аз да се похваля, моя грозник "Дъдли" вече е с ново каре на задния кардан и без теч от секторната кутия - сложих друга секторна втора употреба, но за сега не тече. Появи се обаче едно гадно задържане като въртя волана, и не знам как точно да го оправя, задържането идва от едното каре което е на оста на волана, точно до купето, сега стърже в купето. Идеи?
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          Е освен да взема и аз да се похваля, моя грозник "Дъдли" вече е с ново каре на задния кардан и без теч от секторната кутия - сложих друга секторна втора употреба, но за сега не тече. Появи се обаче едно гадно задържане като въртя волана, и не знам как точно да го оправя, задържането идва от едното каре което е на оста на волана, точно до купето, сега стърже в купето. Идеи?
                          Оправяй го веднага , че ще изправиш някой завой и не ми се мисли.
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            то ясно че трябва да се оправи, въпроса е как, дайте някакви идеи...
                            за да не спамя в тази тема ще пиша в някоя от моите.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Смених маслото на двигателя. Сложих MOTUL 8100 Eco-nergy 5W-30
                              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                              Walter Rohrl
                              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Нищо страшно... за сега.
                                Изсипа се гърнето и опря на рамата - голямо тракане беше!
                                Ама като се врях отдолу да го гледам и да прикача изпадали кабеляци видях, че семеринга на задния диф нещо пуска... Не съм го оправил още и се притеснявам. Някой може ли да ме ориентира къде да погледна за проблема? Благодаря предварително.

                                Нещо не успях да прикача мнението на Radosl81... Та - публикацията ми е по повод едно яко затъване в нивята.
                                Последно редактирано от AAF; 22-03-11, 16:00. Причина: Допълнение
                                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X