Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Misfire на 1-ви цилиндър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

    Ако джипа беше при мен,досега да съм ти отказал ремонта и натоварил частите в багажника.Дядо не знае какво да прави ли или ти му нямаш доверие и събираш мнения от хора ,много от които са виждали разглобен двигател само на снимка.Довери му се.Ако го подаряваш в това състояние телефона ми е в подписа.
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

    Коментар


    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

      Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
      Ако джипа беше при мен,досега да съм ти отказал ремонта и натоварил частите в багажника.Дядо не знае какво да прави ли или ти му нямаш доверие и събираш мнения от хора ,много от които са виждали разглобен двигател само на снимка.Довери му се.Ако го подаряваш в това състояние телефона ми е в подписа.
      А, баш-и аз не бих ремонтирал кола на такъв клиентНа мястото на дедо(нищо, че е по-млад от мен) го сглобявам, както е и го връщам по-живо, по-здраво на клиента
      П.С. Искам да кажа, че нямам впечатление от Дядо-не съм ремонтирал нищо при него, а човека, който перфектно ми ремонтира основно двигател(Бай Найден) не е м/у живите вече-Бог да го прости!
      Знам още един доказан майстор-Иван от гара Яна, но той се занимава само с дизели.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

        @penywise Приличаш на курназ- момче а се държиш като момиченце!
        Ако не ти харесват условията при някой майстор- потърси друг,трети,четвърти. Ако и втория а после и третият ти кажат едно и също ,значи може да е вярно. Ако никой не дава гаранция- значи има защо. За съжаление понякога се случва така със старите автомобили. Тея които ще ти дадат гаранция вероятно ще ти вземат много повече- пазарна икономика.
        Ако са ти къси парите- побутнете го на една страна докато закърпиш бюджета, или не намериш други читави глави евтино.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

          Ако джипа беше при мен,досега да съм ти отказал ремонта и натоварил частите в багажника.
          Виждам, че те мързи да четеш и си видял само отделни думи от няколко поредни пости. Някой път ще ти разясня цялата картинка. Очаквам да ме посъветваш да прегледам дистрибуторната капачка и кабелите, но и това беше писано по-рано в темата. Може просто да си изпил две ракии и да си станал виртуално смел, но като цяло наистина си изпуснал замисъла в последните няколко страници.

          Дядо не знае какво да прави ли или ти му нямаш доверие
          Нямам забележки към Дядо Владо.

          нямам впечатление от Дядо-не съм ремонтирал нищо при него
          Благодаря за всички последвали съвети.

          А, баш-и аз не бих ремонтирал кола на такъв клиентНа мястото на дедо(нищо, че е по-млад от мен) го сглобявам, както е и го връщам по-живо, по-здраво на клиента
          На мястото на Дядо пък щях да си пия ракийката сега и да се смея на постовете в темата

          още един доказан майстор-Иван от гара Яна, но той се занимава само с дизели.
          Аз познавам един доказан майстор, Кочето, ма той прави само дюнери.

          @penywise Приличаш на курназ- момче а се държиш като момиченце!
          Курназ - смел, безстрашен, отворен, смелчага. Страхотна турска дума!

          Ако не ти харесват условията при някой майстор- потърси друг,трети,четвърти. Ако и втория а после и третият ти кажат едно и също ,значи може да е вярно
          А, ако единия казва 100% различно от другия, какво ще ме посъветваш?

          Ако са ти къси парите- побутнете го на една страна докато закърпиш бюджета, или не намериш други читави глави евтино.
          Преди 2 страници ме питаха "с какво глави на старо ще са по-добри от моите". Не съм сигурен дали си запознат по работата необходима за стигане до главите. Като цена.

          Едит: Джипа не е при Дядо Владо и не го прави той. На ваше място не бих писал, на негово място, какво бихте направи на мое място, от вашето място, след като не е ясно дори още на кое място е джипа и без да е прочетено всичко по темата.

          Коментар


          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

            Доколкото разбрах дилемата е в шлайфиста - той раздува за металокерамични легла на клапаните, щото чугунените това-онова. Традиционно в БГ, когато някой тръгне да те убеждава, че дадена по-скъпа услуга е за предпочитане, щото другата е бедняшка, кърпи-мажи-временна работа, пък ти избереш по-евтината - има определен риск предлагащия услугите да си остави ръцете и да свърши работата некачествено защото има по-малък стимул и "защото те е предупредил, нали ?" Тук трябва да се намеси дядо Владо, който вероятно е посочил шлайфиста. Ако на мен като клиент с такъв проблем дядо Владо ми каже, че шлайфистът е добър и знае какво приказва и какво прави - ще се ръководя само от джоба си.
            Сравнението е тъпо, но е действителна случка - идва един фаянсаджия и ми вика "Ако сложиш БГ-плочки, има много дефектни от тях, знае ли човек, ще се развали глазурата и след 5-6 години може да хванат една плесен под глазурата, да не могат да се чистят и ще трябва пак да правиш баня. А ако сложиш хубави италиански - ще карат 50 години. Е, ама трябва да са истински италиански, щото много турски и индонезийски ментета се продават за италиански, т.е. гаранция не мога да ти дам" Ами сложих български, 15 години не хванаха мухъл.

            P.S. Сега видях, че колата не е при дядо Владо.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

              Да съм ти давал съвети за свещи, кабели, дистрибуторни капачки и прочие, а...?
              И да-пил съм две ракии, но не разбирам защо да ми трябва смелост, еле пък виртуална...?
              Нещо ми се струва, че си затваряш вратите, ама ти си знаеш.
              Айде-наздраве и успех с ремонта.Може и Кочето да ти го направи-все ми е тая!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                Има една много хубава наша си приказка: - "тарикат мъж не писка", така, че спирай с тия насоки в темата и се съсредоточи върху подробностите от техническо естество - до тук мисля, че ти се дадоха много ценни съвети и то от кръг хора, на които почваш да поставяш невъзможни условия.
                Иначе ти съчуствам за проявената наивност при закупуването на такава машина, но трябваше да вземеш и други мнения, освен дежурните "звука на V8 какъв бил", "как се набирал" и др. подобни.
                Много здраве, другото се оправя!

                Коментар


                • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                  Нали се разбрахме, че и в раздел "подарявам" да я пусна, пак няма да има желаещи.
                  нали се записах за там. Първи съм даже както е

                  Коментар


                  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                    има определен риск предлагащия услугите да си остави ръцете и да свърши работата некачествено защото има по-малък стимул и "защото те е предупредил, нали ?"
                    Именно. Само, че аз като нищо не разбиращ не бих могъл да взема подобно решение и после да ми се каже - ние те питахме, ти си избра. Майстора индиректно ме е питал и друг въпрос - "Човека ще го кара ли или ще го продава". Тази реплика предполага последващото качество на изработка явно. И за това отговора ми беше, че щом има разлика ОК, "ще го карам". От там тръгна "идеята" за "гаранцията", а именно, че са ми предложени два варианта. Как аз да си гарантирам сам на себе си, че дори и "избирайки" (ти си избираш!) скъпия вариант, някой няма да си свърши работата некачествено и после стигнем до "предупредихме те, ти си избра", след като открито ми е казано, че работата може и тако, и вако? Тоя майстор, ако чете темата в момента що да не вземе да си каже точно това, което ти написа колега? "Я на тоя келеш/курназ ей са да му направим мизериите!".

                    Не знам дори защо има разлика "за продажба" и "за каране". Звучи като дали искам по евтин начин да се закрепи положението, колкото да се отърва от колата. Дори и за продажба, от морална гледна точка няма да спестя "х лв" с ясното съзнание, че буквално ще прееба следващия собственик. Може би това е неприсъщо за много хора, но всичко им се пише на сметката, както се казваше в ония филм...

                    Странно ми стана, че 2 дни всичко беше наред с главите, няма забележки, чудесни са, страхотни, измити, нямат пукнатини, не са криви, абе бонбон. Само леглото на 1-ви цилиндър, както си беше и първоначалната диагноза, там изненади нямаше, ясна картинка.. И хайде да ги правим!... Цъфнаха 10 належащи от 16 клапана.
                    Последно редактирано от penywise; 27-04-14, 21:01.

                    Коментар


                    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Иначе ти съчуствам за проявената наивност при закупуването на такава машина, но трябваше да вземеш и други мнения, освен дежурните "звука на V8 какъв бил", "как се набирал" и др. подобни.
                      Преди покупката джипа мина през Дядо Владо (и Димата / раздатка), Еди Рангелов и още едни майстори в 3-ти сервиз. НИКОЙ не ми е казвал "зле е" или "приготви се за 2к ремонт". Имаше леко теоретична диагноза за "леко нагорял клапан заради газта, нищо спешно, може да се кара, бъди спокоен и т.н. Каквото е последвало в 2-те седмици, в които го карах е "от Бога", както казва Дядо Владо, но джипа беше прегледан от всички възможни места + диагностики + мерене компресия + пълен външен оглед.

                      Взех всички възможни мнения, а дежурните "звука V8" и "набира се" дори ги нямаше в сметката. По темата, за тези 2-те - Дядо Владо каза - "Джипа е мощен и трябва да се кара внимателно и с уважение. Преди да решиш да слагаш права тръба на генерацията заради различен звук, първо го покарай така, да свикнете един с друг, после, ако решиш, 60 лв е права тръба отдолу.". Това беше единственото по темата.

                      Коментар


                      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                        Не са 10 легла,8 изпускателни са,защото само изпускателните са температурно натоварени и изгарят.Ма главите са ви дебели и не слушате когато ви се говори.И проблема идва от карането на алтрнативни горива,а не от километрите.

                        Коментар


                        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                          Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                          Именно. Само, че аз като нищо не разбиращ не бих могъл да взема подобно решение и после да ми се каже - ние те питахме, ти си избра. Майстора индиректно ме е питал и друг въпрос - "Човека ще го кара ли или ще го продава". Тази реплика предполага последващото качество на изработка явно. И за това отговора ми беше, че щом има разлика ОК, "ще го карам". От там тръгна "идеята" за "гаранцията", а именно, че са ми предложени два варианта. Как аз да си гарантирам сам на себе си, че дори и "избирайки" (ти си избираш!) скъпия вариант, някой няма да си свърши работата некачествено и после стигнем до "предупредихме те, ти си избра", след като открито ми е казано, че работата може и тако, и вако? Тоя майстор, ако чете темата в момента що да не вземе да си каже точно това, което ти написа колега? "Я на тоя келеш/курназ ей са да не му направим мизериите!".

                          Не знам дори защо има разлика "за продажба" и "за каране". Звучи като дали искам по евтин начин да се закрепи положението, колкото да се отърва от колата. Дори и за продажба, от морална гледан точка няма да спестя "х лв" с ясното съзнание, че буквално ще прееба следващия собственик. Може би това е неприсъщо за много хора, но всичко им се пише на сметката, както се казваше в ония филм...

                          Странно ми стана, че 2 дни всичко беше наред с главите, няма забележки, чудесни са, страхотни, измити, нямат пукнатини, не са криви, абе бонбон. Само леглото на 1-ви цилиндър, както си беше и първоначалната диагноза, там изненади нямаше, ясна картинка.. И хайде да ги правим!... Цъфнаха 10 належащи от 16 клапана.
                          Айде пак рев-ами не са ли ти казали,че е вероятно и лагерите на коляновия вал и на биелите да са "пътник", както и буталните болтове да са се поразхлопали, разпр. валове да са с поизносени гърбици, хонинга на цилиндрите да го няма и да имат ръб вече, и т.н. и т.н. и още, и още.............Също така си мисля, че не само легла на клапани ще са за смяна, ами и доста клапани...
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                            Виждам, че те мързи да четеш и си видял само отделни думи от няколко поредни пости. Някой път ще ти разясня цялата картинка. Очаквам да ме посъветваш да прегледам дистрибуторната капачка и кабелите, но и това беше писано по-рано в темата. Може просто да си изпил две ракии и да си станал виртуално смел, но като цяло наистина си изпуснал замисъла в последните няколко страници.
                            Не съм мързелив.Не искам да ми разясняваш ,с клиенти като теб се срещам много често от 20 години .Ракия не пия!На боб,леща,кафе и карти не гледам.

                            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                            Grand 3.1TD
                            0898 620 306 Стоян

                            Коментар


                            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                              Първоначално публикуван от vasilev Преглед на мнение
                              Не са 10 легла,8 изпускателни са,защото само изпускателните са температурно натоварени и изгарят.Ма главите са ви дебели и не слушате когато ви се говори.И проблема идва от карането на алтрнативни горива,а не от километрите.
                              Точно казано !
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Най- вероятно,несъзнателно ......
                                ....идваш, говорим си, не помагаме в конкретната тема така.

                                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                                .... а не разбрах резултата?
                                Писах го, но завънни, ела ще разказвам оново.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Както вече ти казах, ако имаш съмнения в диагнозата и предписаното лечение, вземи и второ мнение!
                                Диагнозата е поставена (с помоща и на тази тема), а след началото на лечението само и единствено лекуващият лекар може да иска второ мнение, иначе опело.

                                Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                                .Дядо не знае какво да прави ли ....
                                Знае,но от 3-ти март ми висят тук две коли с тегави диагнози и с две ръце до края на "гергьовските" празници не мога да го поема.

                                Първоначално публикуван от vasilev Преглед на мнение
                                И проблема идва от карането на алтрнативни горива,а не от километрите.
                                ....тогава комплект с газовата ще вървят и глави за модела на който тя ще се слага?
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X