Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Misfire на 1-ви цилиндър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

    Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176324


    Има диагноза и вече е писано за това в темата. Трябваше отдавна да е заключена. В момента се чакат клапани от Америка. Към тях:
    - шлайфане на глави
    - нови легла,
    - плъзагачите и планката обтегач на ангренажа (5 броя части са общо)
    - 2 щуцера
    - гумички на клапаните
    - гарнитури на изпускателни клапани
    - гарнитури на всмукателни клапани
    - гарнитура на ангренажа
    - гарнитури главите
    - гарнитури на капака на клапаните

    Отделно се чакат части и ще последва смяна на:
    - тампони на предна стабилизираща щанга
    - шарнири (2 комплекта)
    - тампони преден диференциал
    - горни носачи на преден мост
    - предни и задни накладки
    - семеринг пиньон преден диференциал
    - семеринг пиньон заден диференциал
    - тампони на двигателя
    - тампони на скоростната кутия
    - ремонтен комплект А-рамо (лястовица)
    - долни носачи задни
    - заден ляв амортесьор (Rough Country 4")
    Нищо лично ноооо няколко страници назад има поставени няколко диагнози ... ,,търся да купя две глави", ...,,ще поръчвам клапани ... " ,,не знам какво става май ще подарявам джипа" .... Все едни такива странни .. И няма да е лошо да напишеш крайният резултат от всички тези манипулации като ги направите.Изчезва ли проблема ,остава ли ...

    В този ред на мисли да хвърля и аз моите 5 стотинки по темата ,макар и с друга марка джипове:
    Имам две Дискавърита 3,9 V8 и двете с абсолютно същия проблем като твоя.Едното го огледаха едни майсторчета и отсякоха че главите са за шлайфане,потънали легла на клапани ,имало комшулък между два от цилиндрите и т.н.
    Така получих главна роля във филм за който не съм си купувал билет ....Понеже не ме слуша много главата ,реших че няма да е лошо да го погледнат още 2-3 ,,майстори" за да съм сигурен за диагнозата .. Карах го при разни капацитети в региона ,един от друг по начетени на тема Land Rover и навсякъде различни диагнози.Сменях делко,капачки,палец,кабели,комутатор,компютър (имам си резервни,доказано работещи) и нищо .Няма оправия.Тъкмо се бях настроил за вадене на глави ,шлайф и смяна на клапани (бях в двора на сервиза да го оставям за ремонт)и ми звъни колегата че на един от бусовете ни се прецакала алармата в едно близко село и не може да запали та да ида да го дръпна.Паля,отивам ,закачам буса и го дърпам към града когато изведнъж се чува един здрав гърмеж и Диското започна да реве все едно няма гърнета.Спирам,слизам и ко да видя - от едната страна на двигателя се скъсало гърнето точно след фланеца на колектора.Закарах го до най близкия сервиз за ауспуси за който се сетих,човека свали,завари и постави обратно гърнета,запалих и тръгнах.И ето ти изненада ... 3,9 V8 не върви .. направо лети .Спирам ,гася ,почесвам се тъпо и се чудя какво става. Ето ти и какво става - целият ми проблем с missfire се оказа в това че съм имал пробив в изпускателната система преди ламбда сондата и съответно тя не работи коректно (нещо което прословутата диагностика неможа да го хване).след заварките по гърнето изчезна така приятно гъделичкащия сетивата звук на V8 но и изчезна проблема с неработещия цилиндър.Оттогава до сега около 3000 км. и никакви признаци на проява на проблема.Закачан е на диагностика 2 пъти след това и всичко си му е наред.
    Същата процедура последва и при горското Диско и резултатът е същия .
    П.П:Не го написах по рано (макар да следя темата от самото начало)по простата причина че не се чувствам достатъчно компетентен да давам ,,майсторски" съвети на други хора за ремонт.
    Последно редактирано от edin_lyd; 10-05-14, 19:20.
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

      За момента темата се затваря. Ако авторът по-нататък има желание да сподели развитието на случая - знае как да се обади да я отворя.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X