Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Misfire на 1-ви цилиндър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Разбира се, че е така , Корейците отдавна превъзхождат в качеството доста "велики" марки, лежащи на лаври от преди десетки години...не ли па Крайслер...
    Точно така-не случайно Хюндай е за втора поредна година No.1 по надеждност!И то не в наше село само
    А, за Крайслер няма какво да говорим...
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      В интерес на истината, слагането на газова уредба също е "побългаряване". Оригинално колата си е правена да върви на бензин.
      Освен това, при ремонти вариант на "побългаряването" е смяната с оригинални части, ама тя още повече няма да ти хареса като цена ...
      Мисля, че го изяснихме това. 8000-10,000 км каране на газ просто няма как да са фактор в уравнението

      Освен това, при ремонти вариант на "побългаряването" е смяната с оригинални части, ама тя още повече няма да ти хареса като цена ...
      По български цени - едва ли. Иначе сметката направена горе е публично достъпна информация. Не си я изсмуквам от пръстите.

      Коментар


      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

        Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
        Знам, че която и да е от 2те опции ше ми излезе на 1/5-та от цената. В цивилизования свят.
        Ангренажен комплект тук - 1400 лв, в "цивилизования свят" е $200 (около 280 лв).
        Горен комплект гарнитури - 650 лв тук, в "цивилизования свят" е $110 (около 154 лв).
        Цял, чисто нов, т.е. рециклиран в заводски условия двигател на 0 км е около $2200 в "цивилизования свят".

        Тук има задължителен, законен Европейски Стандарт за превъртане на километраж преди продажба ISO 96250, в "цивилизования свят" е Федерално престъпление, водещо до затвор.
        Тук минималната работа заплата е $2914 на година. В "цивилизования свят" е $22,000 на година.

        Как изобщо ти хрумна да сравняваш "тук" с "там", без дори да си отворил нов tab в browser-а си и да си направил елементарно проучване?


        Когато джипа е готов лично те каня за едно кръгче и експертно мнение, според теб какво е общото състояние на джипа, след като го погледнеш отвътре, отвън, отдолу и го покараш.


        Просто съм "си написал домашното". Чета, уча и смятам преди да пиша.


        Специалиста е читав. Нямам никакви съмнения в способностите му, както и знанията му. И както той самия каза, това е рутинен, нормален ремонт, нищо не-нормално, нищо сложно за изпълнение и, цитирам, "Ако нещо не е направено като хората, контрата е у мен, защото после аз ще трябва да го отварям и оправям". Все пак е елементарен ремонт и такива се правят постоянно. Не съм първия, не съм последния.


        Дам... за беден, беден съм. Вината за това си изцяло моя, не е на държавата, не е "заради обстоятелствата около мен". Но, бих те черпил няколко бедни бири, ако желаеш да поклюкаме за 'жипки при Дядо Владо някой ден No hard feelings, брат!
        Чудесно-какви са ти притесненията, претенциите и недоуменията тогава...?
        Успех с ремонта!

        П.С. Правил съм основен ремонт на МВ-123Д през далечната 1996год., който ми излезе 2500лв. тогавашни пари, което си беше сериозна сума, но разгеле нямаше много-много подобни форуми, та нямаше къде да питам, разпитвам и негодувам!
        Слава Богу всичко беше "6", но само аз си знам колко и какви притеснения съм имал...
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

          Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
          Мисля, че го изяснихме това. 8000-10,000 км каране на газ просто няма как да са фактор в уравнението .
          Горе те питах,но нямаше отговор........ защо продължаваш да твърдиш, че са минати само толкова км. на газ, след като газовата е слагана в Италия? мислиш че някой италиянец е дал 3000Е и веднага е продал джипа, без да го кара?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

            Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
            ... По български цени - едва ли. Иначе сметката направена горе е публично достъпна информация. Не си я изсмуквам от пръстите.
            Сметката ти горе е правена малко без кръчмаря. Защото си взел кола от Америка, ама ти се намираш в Европа, така че няма какво да гледаш цените отвъд океана. Без каквото и да било оскъпяване от посредници (търговци) тези цени в най-честия случай ще станат повече от двойни, докато частите стигнат до тебе. Освен това, имай предвид, че много от частите, предлагани в Рокауто и подобни сайтове, не са нови, а рециклирани. И да имат някаква гаранция, разходите да ги върнеш обратно отвъд океана в случай на рекламация са си твои ...

            Купуването на кола на старо си е въпрос на късмет и като изтеглиш късата клечка е кофти, ама няма да се плашиш!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Горе те питах,но нямаше отговор........ защо продължаваш да твърдиш, че са минати само толкова км. на газ, след като газовата е слагана в Италия? мислиш че някой италиянец е дал 3000Е и веднага е продал джипа, без да го кара?
              LandiRenzo:
              "Газов инжекцион за 5-6-8 цилиндров двигател - от 1 500лв. до 3 100лв."

              От максимално възможната цена 3100 лв до 3000 Евро не знам какво може да е правил тоя. Проверих, няма позлатени части по инсталацията, за друго не се сещам. Може да го е носил на рамо, пеша, двупосочно. Но като цяло и със самолетни билети излиза по-евтино.

              Иначе джипа го взех с чисто нови гуми, ама сега като се замислям, кой е луд да даде пари за чисто нови гуми и да го продаде без да го кара. Баси, повечето оферти в Мобиле са "чисто нови гуми", тия хора са луди! Имаше и един колега във форума, продаваше 2.7 дизел с рециклирани дюзи "ония ден" + 1 допълнителна дюза бонус. Нещо ме съмнява да го е направил и да го продава "веднага"?

              Сега като се замисля той си дойде напълно обслужен от Quaddra Service, а и с ремонт на раздатка, 4" лифт и ремонт на климатроник, пак преди продажбата.

              Кой и защо продава нещо може да крие куп причини зад себе си. Какво искаш да ми кажеш, че, ако се пусна джипа за продажба след ремонта, значи нещо не е наред с всички тия сменени части и т.н.? Не може ли просто да имам спешна нужда от пари за (не дай си Боже) операция? Впрочем, в Петък стана ясно, че имам нужда от спешно лечение, пак ли ще ме заклеймиш, ако реша да продавам наред, каквото имам налично?

              Коментар


              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Сметката ти горе е правена малко без кръчмаря. Защото си взел кола от Америка, ама ти се намираш в Европа, така че няма какво да гледаш цените отвъд океана. Без каквото и да било оскъпяване от посредници (търговци) тези цени в най-честия случай ще станат повече от двойни, докато частите стигнат до тебе. Освен това, имай предвид, че много от частите, предлагани в Рокауто и подобни сайтове, не са нови, а рециклирани. И да имат някаква гаранция, разходите да ги върнеш обратно отвъд океана в случай на рекламация са си твои ...

                Купуването на кола на старо си е въпрос на късмет и като изтеглиш късата клечка е кофти, ама няма да се плашиш!
                В този ред на мисли пропуснах да попитам колко би струвал труда за ремонт, или за смяна на двигателя с нов в цивилизования свят, където частите са по-евтини...?и накрая сметката няма ли да е по висока...?

                Инак е кофти да те притиска бюджета, а и не дай си Боже да те притиснат разходи за лечение-няма спор!Аз затова продадох жипката(която не ми създаваше ядове) и са карам...чак ме е срам да кажа...
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  В този ред на мисли пропуснах да попитам колко би струвал труда за ремонт ...
                  Съвсем ориентировъчно от Jeepforum

                  Yea, I thought about pulling the heads and replacing the head gaskets myself but the 4.7 V8 is so far back in the engine compartment and there is so much other stuff in the way I gave up on the do it yourself idea. Just changing the #8 plug is a reach. I've pulled the head on push rod straight 6's like the good old 4.0 myself but the single overhead cam 4.7 also discouraged me since I've never done one. Then I checked to see how much local shops wanted to do the work - $1,700.00 to $2,000.00!
                  Това - оферти за смяна на гарнитури на главите, които е получил някой, някъде в Щатите.

                  Oh it was really expensive, hopefully the first and last big repair I can't do myself (at least for awhile). Ended up at ~ $2100. They checked the heads, cleaned and pressure tested them (maybe some other stuff? I dunno). They also changed the oil on it. Of course labor was about half or more. Both sides were done as well.
                  Това пък - ремонт на главите след диагноза Misfire cylinder #7. За тези пари обаче са дали и гаранция 12 месеца или 12,000 мили.

                  По принцип обаче подобни сравнения са много безсмислени. Тук нещата струват, колкото струват тук и толкова! Без значение дали ни харесва или не.

                  П.П. Между другото, за горните цитати не е ясно дали включват и частите или е само труд. По-скоро може би е първото, но като цяло, само за смяна гарнитури на V8 сумата я въртят около 2000 гущерчета.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-04-14, 17:33.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                    Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                    LandiRenzo:
                    "Газов инжекцион за 5-6-8 цилиндров двигател - от 1 500лв. до 3 100лв."

                    От максимално възможната цена 3100 лв до 3000 Евро не знам какво може да е правил тоя. Проверих, няма позлатени части по инсталацията, за друго не се сещам. Може да го е носил на рамо, пеша, двупосочно. Но като цяло и със самолетни билети излиза по-евтино.

                    Иначе джипа го взех с чисто нови гуми, ама сега като се замислям, кой е луд да даде пари за чисто нови гуми и да го продаде без да го кара. Баси, повечето оферти в Мобиле са "чисто нови гуми", тия хора са луди! Имаше и един колега във форума, продаваше 2.7 дизел с рециклирани дюзи "ония ден" + 1 допълнителна дюза бонус. Нещо ме съмнява да го е направил и да го продава "веднага"?

                    Сега като се замисля той си дойде напълно обслужен от Quaddra Service, а и с ремонт на раздатка, 4" лифт и ремонт на климатроник, пак преди продажбата.

                    Кой и защо продава нещо може да крие куп причини зад себе си. Какво искаш да ми кажеш, че, ако се пусна джипа за продажба след ремонта, значи нещо не е наред с всички тия сменени части и т.н.? Не може ли просто да имам спешна нужда от пари за (не дай си Боже) операция? Впрочем, в Петък стана ясно, че имам нужда от спешно лечение, пак ли ще ме заклеймиш, ако реша да продавам наред, каквото имам налично?
                    Нищо не намеквам!!! в обявата изрично пишеше: Газов Инжекцион Landi Renzo, монтиран в Италия

                    а, по горе в темата, че старият собственик е минал 6 хил.км. в БГ на газ /със светещ чек!!!/........... признавам си, че малко наизуст написах цената 3000Е на газовата в Италия, но не вярвам и че е 1500лв. там............. но щом продължаваш да мислиш, че в Италия не е карана на газ, добре - твое право си е.
                    Успех!
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                      $50-$60 на час взимат за работа в Америка, факт. Услугите са скъпи там, толкова ще дадеш и за една прическа.
                      1 резервоар гориво на Гранд Чероки излиза $63-$73 за 78 литра, а тук струва 196 лв. Нека накратко кажем, че литър бензин "там" е колкото литър газ "тук".

                      Знам, че както самия ти каза, с доставката до тук нещата дори излизат двойно, но $200 по 2... пак е почти 3 пъти по-малко от 1400 лв

                      Както и да е, само си чешем езиците (пръстите). Няма смисъл

                      а, по горе в темата, че старият собственик е минал 6 хил.км. в БГ на газ /със светещ чек!!!/...........
                      Значи, ако е написано нещо "лошо", то е 100% вярно. Но, ако е написано нещо "хубаво", значи не е вярно.

                      Коментар


                      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                        Уффф-са ще правиш ли ремонт на двигателя, ще я продаваш ли, ще се оплакваш ли, или ще си чешем езиците-ко праим са...?
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                          Спомням си един случай, при колегата "Дядо Владо" с един Хамър, който май губеше мазане, така и не разбрах какво стана с него щото се изписаха доста страници, а не разбрах резултата?

                          Коментар


                          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                            Ми тя е разглобена от 1 седмица бате и е 100% сигурно, че трябва да се ремонтира преди да се сглоби. Не, няма да я продавам. Нали се разбрахме, че и в раздел "подарявам" да я пусна, пак няма да има желаещи.

                            Пък и преди да се оправи, нали събирам мнения - чугунени клапани ли да се правят, метало-керамика ли, титаниеви ли, пиезо-кристални ли, ше се калайдисват ли, няма ли. А-у, сещаш се.

                            Коментар


                            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                              Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                              Ми тя е разглобена от 1 седмица бате и е 100% сигурно, че трябва да се ремонтира преди да се сглоби. ...
                              Както вече ти казах, ако имаш съмнения в диагнозата и предписаното лечение, вземи и второ мнение!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                                Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                                Ми тя е разглобена от 1 седмица бате и е 100% сигурно, че трябва да се ремонтира преди да се сглоби. Не, няма да я продавам. Нали се разбрахме, че и в раздел "подарявам" да я пусна, пак няма да има желаещи.

                                Пък и преди да се оправи, нали събирам мнения - чугунени клапани ли да се правят, метало-керамика ли, титаниеви ли, пиезо-кристални ли, ше се калайдисват ли, няма ли. А-у, сещаш се.
                                Maleee! Големи терзания за едни легла! Каква е разликата ценово за различните легла? При труда разлика не би трябвало да има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X