Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Misfire на 1-ви цилиндър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

    Първоначално публикуван от Samuil Преглед на мнение
    А сега го остави колегата "в калта", като започна да дава същата грешка и на други цилиндри, а и да ги изключва чат-пат?
    Може би поради скоропостижно главо/ гарнитуро -разрушаване...
    Последно редактирано от sonda; 17-04-14, 21:51.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

      Първоначално публикуван от Samuil Преглед на мнение
      Добре бе, аз в цялата работа едно нещо не мога да разбера:
      .....корумпирания шаман на племето "Чероки" (деб'мааму) 2000лв. по "онази" технологична карта.
      Малката и трудно доловима неплътност се е увеличавала с времето и е станала "доловима"
      Главите вън, ремонт и напред.....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

        Само да спомена, че "в момента върви на газ" означва, че заради разкачения акумулатор и изтрити грешки от компа, още не е имал време да ги натрупа наново. Дядо сам се убеди, че се стига момента след няколко пали-гаси цикъла, в който газта тотално отрича да се пусне. Минава на режим "олеле" и само пищи, без да иска дори да опита смяна.

        Междувременно, цилиндъра си е с постоянен проблем от около 6000км (Август-Септември миналата година?) + още към 1000 км асфалтово каране от мен (справка, беше полиран и още не съм го мушкал в кал или офроуд!), т.е. не съм го зорил.

        На мен най-много ми се иска този проблем да се беше появил още преди покупката, но... Лошото е, че 2 седмици съм на Таксе', а джипа, да, "мога да карам, докато чакам частите и ремонта", но докато не изпищи и почне да притриса пак. А не става на 2 дни да карам за чистене на грешки...

        Коментар


        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

          Да разбирам ли,че бензиновото ЕКУ гаси 1-ния цилиндър,вследствие на което газовата не ще да се включи,щото не получава импулс от всички цилиндри?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Да разбирам ли,че бензиновото ЕКУ гаси 1-ния цилиндър,вследствие на което газовата не ще да се включи,щото не получава импулс от всички цилиндри?
            Чак така технически не бих могъл да го обясня, но май е нещо такова. Газаджия, който взе 30 лв за диагностика каза да ходя да си оправя работата на бензин на мотора, иначе няма с какво да ми помогне той.

            Коментар


            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

              Каква е уредбата?
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Каква е уредбата?
                LandiRenzo.
                1. Водих я на газов майстор на края на Ботевградско, при Христо Танев. Освен диагностиката и т.н., просто се качи вътре, запали двигателя и хвана волана, след което каза, момче, имаш проблем с някой цилиндър, тоя двигател не работи като хората. После си сложи ръката отзад на успуха, който като, че "всмукваше" навътре и работеше неравномерно. Както Дядо описа "пър, пър... ... пър, пър".

                Общо взето ми каза да я карам на майстори, които разбират от ремонти на двигатели и, че няма какво повече да направи за мен + да мръдна джипа, защото имал работа. Не беше крайно любезен, но пък ме прие без час и докато имаше работа по А8-ца.

                2. Ходих при едни майстори, които за съжаление казаха, че нямат оригинален софтуер и не можаха да прочетат грешките. Изписа, че има, но без да покаже кодове. Но определено трябвало да се диагностицира и оправя в съответствие с грешките, които излязат.

                3. От там - към Еди, за диагностика (както ми заръчаха)... Еди любезно ми обясни, че положението е "пълен комплект гарнитури и шлайфане на глави", даде ми цена за ремонта и малко до-уточнение тук, без да прозвучи като реклама, но заради лошите новини ме тупна по рамото и каза, бягай момче.

                4. И аз от там при Дядо Владо, за трето (четвърто) мнение, надявайки се "да мина тънко и да не отивам на отваряне на двигател". При Еди изключихме вариант "компютър", след професионален съвет и едно телефонно обаждане, в което ни обясниха въобще да не пращаме компа за ремонт, понеже е железен. От там Дядо почна по каналния ред за ВСИЧКИ възможни причини, външни, не-изискващи отваряне на двигателя. Междувременно пуснах темата за повече мнения и идеи за тестване (така и така джипа е на трупчета).

                След солидна депресия по темата "бате, за нов джип си направо" стигнахме на изходната позиция, от която си тръгнах от при Еди. Не е чудесен вариант, но не е и края на света. По-скоро се надявам и моля "това да е", наистина. Защото иначе верно си еб@ло майката и "бате,..."

                Коментар


                • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                  Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                  Лошото е, че 2 седмици съм на Таксе', а джипа, да, "мога да карам, докато чакам частите и ремонта", но докато не изпищи и почне да притриса пак. А не става на 2 дни да карам за чистене на грешки...
                  Това не го помисляй...недей да караш , за да не измяука съвсем..., а и няма да ти е по-евтино от такси де, особено ако го юркаш на бензинец
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                    Добре де, Дядо вика да карам, ти викаш да не помислям!
                    ... Мислех да го прибирам днес, сега ме накара да се зачудя

                    Коментар


                    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                      Аз не бих, ти решаваш !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                        Моя скромен съвет е,да не я караш,защото прекъсващия цилиндър си заминава и тогава наистина ще отидеш на основен ремонт,пък гледам трудно вадиш пари от джоба.Поаздрави!!!

                        Коментар


                        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                          Ако цилиндъра си замине, отивам на двигател 2ра ръка. Иначе, да, ще се събират пари. Ситуацията трябваше да е "качваш се и караш", докато събирам пари за бъдещи евентуални ядове. Но ме свари неподготвен на 2рата седмица още :-(

                          Едит: Ми май няма да се кара така като чета мненията :-( По-добре да не се рискува, че с по-тежък вариант отивам на много месеци без кола.
                          Последно редактирано от penywise; 18-04-14, 13:47.

                          Коментар


                          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                            Глей ся...имам за ЛандиРенцо софтуер и кабеляк.И за още 30-тина модела газеляци...Имам и АутоКом,ма мисля че за Гранд преди 2000-та най-вероятно нема...не знам,ама Дедо знае къде съм-не е много далече.Ако колицата все още се движи ,да земете да дойдете с него у Понеделник да 'апнеме едни палачинки, че ше има и да видиме к'во-що...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                              Лошото е, че съм далече от Дядо, а с всички препоръки да не карам джипа... Да си призная, страх ме е. От една страна е каран 6к км така, от друга се е влошил във времето и ме човърка отвътре да не стигам ситуация "ами не трябваше да караш". Преди да се оправи двигателя няма и смисъл от повече диагностка, а проблема, както се установи е механичен, съответно бензинов, т.е. да му гледаме газовия инж., няма смисъл за сега.

                              За палачинки съм навит обаче! Само да оправим Свинчо, че съм рЕзко не-мобилен сега.

                              ПП. На работа съм Понеделник тъй или иначе :-) ...

                              ПП2. Дядо днес ме определи като спокоен и кротък шофьор. Прозвуча като комплимент, та едно виртуално мерси по случая, готино прозвуча ;-)

                              Коментар


                              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                                Мислех ,че темата е временно затворена,а то пак се беседва...
                                -Ако е правен тест за херметичност на цилиндрите,щяхте да знаете на100% има ли "връзка" към охладителната система и ако да, колко сериозно е прогарянето. ( с "елементарна" математика се изчислява площа на пробива)
                                -Карането с прегоряла гарнитура (както ВИ предупреждават) си е ваша отговорност и за Ваша сметка.
                                Има опция да прокопае канал в главата или блока според случая. Това ще усложни и оскъпи ремонта.
                                -Избора и парите са си Ваши!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X