Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Misfire на 1-ви цилиндър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Misfire на 1-ви цилиндър

    Бе, толкоз ли е сташно да се свалят две кратуни?
    После няма как да се не види, сега поне микрометри, шублери и вся осталная сволоч - бол.
    Последно редактирано от Пенчо; 16-04-14, 18:39.

    Коментар


    • #77
      От: Misfire на 1-ви цилиндър

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      - В началото бяха споменали за манометрични показания от 9.5-10 .Ако не са правени други замервания (бяхме предложили тест за херметичност на цилиндрите) и първоначалните са верни ,100% няма да се оправи само с ревизиране на главите (никога пропуските в клапаните не са с близки стойности).
      Затова преди отваряне-тест и записване на кой цилиндър, кой клапан пропуска и колко е пропуска към картера за всеки цилиндър.
      Най- вероятно ще иска смяна на сегменти и "възтановителен " хонинг.
      Значи..мисълта ми е, че ако се поеме по пътя на ремонт, логично е да се върви последователно. Не казвам да се реши твърдо, че ще се разглобяват само глави, а сваляйки главите да се има готовност и за пълна аутопсия при необходимост ! Знам, че при клапанен проблем би била по-голяма разликата в компресията, но все ми се иска да е "прегорял" някой клапан от газчицата или да е "потънал" ...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #78
        От: Misfire на 1-ви цилиндър

        Това не е "основен ремонт" по смисъла на понятието,но се извършва най- необходимото за удължаване със 100-150 000 км. агонията . Цената на частите е друг филм-производител,доставчик,търговец...,а труда според "мястото" от 10..20..30..и т.н. лева почасово. На "село" за 4 цилиндров (+ 30% за 8 цилиндров) двигател при очертаващата се интервенция е между 250 и 400 лв. общо. Това за "някакъв" общ ориентир.

        Коментар


        • #79
          От: Misfire на 1-ви цилиндър

          Сегменти не може ли да се елиминират като проблем ако се капне малко масло през отвора за свещта и тогава да се измери компресията? Ако няма промяна, значи е клапан и/или гарнитура. Поне това е моята логика за елиминиране на нещата едно по едно.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #80
            От: Misfire на 1-ви цилиндър

            Абе петков, какви сегменти, какъв хонинг? Не го плаши човека!

            Пени, щом е сигурно, че има механичен проблем в 1 цилиндър, най лесно и евтино е да се свали едната глава и да се огледат клапани, легла , бутала и т.н. И после да решиш какво да правиш.
            Според мен няма смисъл самоцелно да се шлайфат главите, ако не са криви.
            Може да има само нагар по стеблото на изпускателния клапан и да се движи трудно, и да се оправи само с почистване.
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #81
              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Сегменти не може ли да се елиминират като проблем ако се капне малко масло през отвора за свещта и тогава да се измери компресията? Ако няма промяна, значи е клапан и/или гарнитура. Поне това е моята логика за елиминиране на нещата едно по едно.
              -Целта на диагностиката е да се знае преди да се отвори къде и какъв е проблема(диагностиката е 80% от проблема,другото е лекуване),а чрез диагностиката се изяснява и състоянието на хонинга( с бороскопа),конусноста на цилиндъра (с уреда за цилиндрови пропуски- едностъпален редуцил вентил).Този който прави диагностика, не може да не знае как и с какво.
              Номера с маслото е за "домашен майсторлък".

              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
              Абе петков, какви сегменти, какъв хонинг? Не го плаши човека!

              Пени, щом е сигурно, че има механичен проблем в 1 цилиндър, най лесно и евтино е да се свали едната глава и да се огледат клапани, легла , бутала и т.н. И после да решиш какво да правиш.
              Според мен няма смисъл самоцелно да се шлайфат главите, ако не са криви.
              Може да има само нагар по стеблото на изпускателния клапан и да се движи трудно, и да се оправи само с почистване.

              -Как си обяснявате 9.5-10 ат. манометрично налягане (ако не е грешка в манометъра или меренето)???-
              Трудно движение на клапан,съм срещал при задиране във водача , при изкривяване на клапана и частен случаи задиране на повдигач (чашката),но от клапанен нагар...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-04-14, 20:02.

              Коментар


              • #82
                От: Misfire на 1-ви цилиндър

                Накратко, трябва да се отвори и да се види какво реално е положението? Макар, че самото отваряне ще предположи смяна на разни неща по презумция, а отделно ще трябва да има и лечение, според проблема.

                Коментар


                • #83
                  От: Misfire на 1-ви цилиндър

                  Тук не е място да си ги мерим, а да помогнем на човека.
                  Номера с маслото е доста показателен, в повечето от случайте.
                  Това, че ти не си срещал нагар по клапан означава, че не си се сблъсквал с достатъчно проблемни мотори.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Misfire на 1-ви цилиндър

                    Не бързай с отварянето - още веднъж компресия (тая 9-10 е много ниска и мен ме съмнява да не е грешка, която да подвежда, а ако пък не е грешка си за основен ремонт), после пак пневмо-теста и със сигурност да се види от къде издиша. Каза се по горе за диагностиката и защо е важно да има предварително насока. Защото ако има компресия и цилиндъра не издиша се връщаме пак на електрониката и датчиците, или примерно на колелата - броячи на КВ и РВ (както каза Онуфри). Тоест, може да се разсглоби ДВГ, да се сглоби и пак същия х ..

                    Коментар


                    • #85
                      От: Misfire на 1-ви цилиндър

                      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      Тук не е място да си ги мерим, а да помогнем на човека.
                      Номера с маслото е доста показателен, в повечето от случайте.
                      Това, че ти не си срещал нагар по клапан означава, че не си се сблъсквал с достатъчно проблемни мотори.
                      -Да идеята е да сме от полза със стойностни предложения и мнения. ( Ако ме познавахте,нямаше да бързате с умозаключенията. )

                      Коментар


                      • #86
                        От: Misfire на 1-ви цилиндър

                        Обърках се тотално вече.

                        Един казва отваряне на двигателя, друг казва да не се отваря още.
                        Един казва шлайфаш глави, сменяш гарнитури и си готов, друг казва и целия двигател да пренаредиш, все тая.
                        Един казва споко, лек ремонт, не е страшно, друг казва основен ремонт, положението е много зле.
                        Един казва 250-400 лв работа общо, от други места ми казват 600-700 лв работа общо (за едно и също нещо).
                        Пълен комплект гарнитури на едно място ми казват 500 лв, на второ 650 лв (ама не е пълен и трябва 2-3 седмици да се изчака за доставка), RockAuto казват $110-$120 (?).
                        Един казва прави тоя двигател, няма страшно, друг казва купувай друг двигател, трети казва, че само се избягва неизбежното и се удължава агонията.

                        Настрана лошия късмет с всички тия проблеми, но до момента съм потресен от разликата в цените, за всичко. Вярно, пазарна икономика е, но 200% до 400% надценка или по-точно разлика в цените, е необяснима.

                        НЕ казвам нищо лошо за никого, особено майсторите! Те имат най-малко вина, защото не са те хората, които ги определят цените на частите. А кой, как оценява труда си е въпрос на личен избор и може само да се уважава, това не е въпрос на коментиране. Освен това, майстор, който си свърши работата качествено ще си спечели клиент за голям период от време. Този джип ще има и други ядове във времето, обслужвания и т.н. Да не говорим, че "този джип" във времето ще се смени с "друг джип", но майстора ще си остане същия.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Misfire на 1-ви цилиндър

                          Колега,
                          Мога да ти дам само един съвет а именно да се придържаш само към един план.Промяната на плана и целите в движение не води до нищо добро.Имам в предвид до колкото разбирам машината е при Дядо Владо - той е отличен майстор с отлично реноме.Търсете причината с него.
                          Колкото до частите - прав си.
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #88
                            От: Misfire на 1-ви цилиндър

                            Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                            Обърках се тотално вечe...
                            Компресията е важна, защото ще покаже износването на групата бутало-цилиндър. Колко е износването също е важно защото по назад се каза: - "електрониката хваща 2% разлика между цилиндрите ...". И да не е 2%, 10 да е, ти говориш за разлика над 15%! Ако е така какво правим като ремонтираме главите!? Нищо объркващо няма, темата не е пишещите да казват какво точно да се ремонтира, а да се дават съвети. Сега като се върнах назад ми се виждат още по смислени, а някои направо безценни. Владо може да чете, даже и между редовете - остави го да си свърши работата.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Misfire на 1-ви цилиндър

                              Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                              Обърках се тотално вече.

                              Един казва отваряне на двигателя, друг казва да не се отваря още.
                              Един казва шлайфаш глави, сменяш гарнитури и си готов, друг казва и целия двигател да пренаредиш, все тая.
                              Един казва споко, лек ремонт, не е страшно, друг казва основен ремонт, положението е много зле.
                              Един казва 250-400 лв работа общо, от други места ми казват 600-700 лв работа общо (за едно и също нещо).
                              Пълен комплект гарнитури на едно място ми казват 500 лв, на второ 650 лв (ама не е пълен и трябва 2-3 седмици да се изчака за доставка), RockAuto казват $110-$120 (?).
                              Един казва прави тоя двигател, няма страшно, друг казва купувай друг двигател, трети казва, че само се избягва неизбежното и се удължава агонията.

                              Настрана лошия късмет с всички тия проблеми, но до момента съм потресен от разликата в цените, за всичко. Вярно, пазарна икономика е, но 200% до 400% надценка или по-точно разлика в цените, е необяснима.

                              ...
                              Нема да се пУашиш! И аз така на времето, покрай първата си джипка, се принудих да се запозная по-подробно с устройството на автомобила, от което дотогава имах доста смътна представа.
                              Разликите в цените на частите са нормални. Рокауто е Интернет магазин, който работи в Щатите и е нормално там цените да са по-ниски. Докато дойдат до тук частите, дори без посредник, цената може да набъбне повече от двойно. На първо място поради транспортните разходи, които често пъти са по-високи отколкото цената на продукта, а също и поради начисляваните тук мито, ДДС и разни такси покрай освобождаването от митница.

                              Нашите търговци тук в някои случаи на практика не се отличават кой знае колко от крайни клиенти, защото пазарът е малък и те работят с малки обеми, което не позволява да ползват по-съществени отстъпки. Казаното по-горе за транспорт, данъци и такси важи и за тях, а отгоре те трябва да сложат и своите разходи, че и някаква печалба да заложат. Е, в някои случаи прекаляват (направо се оливат!) с надбавките, ама в днешно време, с развитието на Интернет търговията, това все по-често е за тяхна сметка ...

                              За части Рокауто обикновено е добър вариант, особено ако има с кого да се комбинираш, за да се разхвърлят малко транспортните разходи и разходите по освобождаването.

                              Що се отнася до ремонта, който очевидно ти предстои, в момента си се сблъскал с основния проблем в такива случаи - поставянето на точна диагноза. Хора, които могат кадърно да въртят гайки, има доста. Виж, тези, които могат да поставят правилна диагноза, са много кът. А бе, същото като при докторите. Търси 2-3 мнения, пък после се прекръсти и се помоли на онзи горе да имаш късмет ...

                              Това, с отварянето на двигателя е, общо взето, неприятна работа. Защото твърде често покрай проблема, който гониш, се показват и други, за които си бил в блажено неведение и те поставят пред дилема.
                              Единият вариант е да закърпиш набързо по тънката лайсна и после тихомълком да гледаш да се отървеш от проблемната кола. Другият е да поемеш дъх и да направиш по-сериозен ремонт.
                              Ако ще задържаш колата по-продължително време, определено ще е по-добре да направиш ремонта като хората. Това никак няма да е евтино удоволствие, но да оправиш както трябва вече свален двигател определено ще излезе по-малко, отколкото сега да закърпиш положението и след някой месец да се окажеш отново на изходна позиция.

                              Ако някой те е съветвал направо да купуваш друг двигател, нещо сметката не ми излиза. Друг двигател от морга си е чисто тото, защото нямаш никаква гаранция, че и той няма да има проблеми, та дори и по-лоши. В чужбина се предлагат "нови" мотори с гаранция, които в същност са рециклирани в по-фабрични условия. Цената обаче вероятно няма да ти хареса, а, като сложиш и всички разходи по доставката им до тук, вероятно ще излезе повече от парите, за които си взел джипа ...

                              Как ще процедираш си е твое решение, защото ти ще плащаш сметката. Добре дошъл на наклонената плоскост и дупе да ти е яко!
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-04-14, 08:45.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Misfire на 1-ви цилиндър

                                Само не разбрах,компресията на всички цилиндри ли е толкова,или само на този?
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X