Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Misfire на 1-ви цилиндър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Misfire на 1-ви цилиндър

    Компресия е мерен общо при 3 различни майстора, включително преди покупката и никой не каза нищо друго, освен "нещата са в норма, няма какво да те притеснява". Сега изведнъж на същите стойности се оказва, че хич не са в норми. Някой май ме е пуснал по пързалката или така ми се струва?

    ПП не помня точните стойности, последно Дядо ги мери с цел диагностика.

    Коментар


    • #92
      От: Misfire на 1-ви цилиндър

      Как е мерена компресията преди да купиш автомобила? Сега как е мерена? На топъл или студен двигател?
      Само питам!
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #93
        От: Misfire на 1-ви цилиндър

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        Как е мерена компресията преди да купиш автомобила? Сега как е мерена? На топъл или студен двигател?
        Само питам!
        Хубав въпрос-и, аз съм любопитен на топъл, или на студен въпрос е мерена компресията?
        Ако е на топъл резултатите аз не ги признавам!
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-04-14, 13:28.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #94
          От: Misfire на 1-ви цилиндър

          Това имах предвид и аз! Вероятно преди да го купи е мерен на топъл, а сега на студен. Та затова се и чуди какво става!
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #95
            От: Misfire на 1-ви цилиндър

            Дядо Владо е мерил компресия на студен при всички положения. И както той каза, компресия има, но не държи налягане и то само на първи. Повечето лоши варианти описани до колкото разбрах биха отговаряли по-скоро на двигател с 1+ милиона км. Според Дядо Владо, а отделно и Еди, комплект гарнитури и шлайфане на глави е това, което ще оправи проблема. Освен, ако отдолу не цъфне нещо скрито, което така или иначе не може да се види без отваряне.

            Коментар


            • #96
              От: Misfire на 1-ви цилиндър

              Посоката е правилна. Първо майсторът на който се доверяваш да е Личност с Достоинство (в случая това е неоспорим факт).Второ ,човека с достоинство може и приема и "чужди" мнения, след като ги "филтрира" (защото може да има грешни или случайни-"гагаджии").
              Съгласуването на всички етапи , диагностиката,снабдяването на частите и ремонта укрепва доверието.

              Коментар


              • #97
                От: Misfire на 1-ви цилиндър

                проверихте ли за пробив в дистрибуторната капачка и кондензатора/

                Коментар


                • #98
                  От: Misfire на 1-ви цилиндър

                  Съгласен съм! Без уважение и открито отношение през целия процес, няма смисъл просто. Майсторите, въвлечени в целия проблем се държат перфектно до този момент и само мога да съм им благодарен. Особено предвид факта, че в момента съм изнервено "Пени", а не нормално ;-)
                  .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Misfire на 1-ви цилиндър

                    Първоначално публикуван от LoneRider Преглед на мнение
                    проверихте ли за пробив в дистрибуторната капачка и кондензатора/
                    Някъде там в прострнството и времето си се отдалечил от "джипките".
                    В духа на езика на бъдещото "българско преобладаващо" население: нанай си бате капачка, 8 лули-бобини и све.....

                    Днес се чудих как да кръстя колата (това си е мой навик за да си ги познавам). Започнах от Пенис (Peny's). Сма'ил (Самуил).......та стигнах до "Свинчо" ( ама как е освиних в текущата костинбродска кал).....оставам си "Свинчо".
                    Свинчо има желание леко да надува охладителната си система, забелязах го, леко но сигурно. Освен това "мисФайер" си е там, текущо не пречи на газовата да работи, разписах му за полети докато се съберат пари и части за махане и на дваете глави, оглед, ремонт и т.н. От всички съвети, тестове и личен опит аз съм за това, а кой какво и как ще предприеме..........
                    Последно редактирано от дядо владо; 17-04-14, 21:00. Причина: ракия + граматика
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Свинчо има желание леко да надува охладителната си система, забелязах го, леко но сигурно...
                      Е,т'ва ако го беше лееекинко споменал по-нагоре...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                        Малко спам понеже имам същят проблем на едното си Диско 1 V8.
                        Как се проверява за пробив във дистрибуторната капачка и кондензатора???
                        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                        0898 51 31 46

                        Коментар


                        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                          Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                          Малко спам понеже имам същят проблем на едното си Диско 1 V8.
                          Как се проверява за пробив във дистрибуторната капачка и кондензатора???
                          По "американски" - сменаят се с нови (други, доказано работещи). Теоретично може и на тъмно да се види дали от някъде на "свети" искра, ама това е много теоретично.......
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                            Добре бе, аз в цялата работа едно нещо не мога да разбера: Защо при мен, за 6000 км каране си даваше грешчицата на първи, но нямаше никакъв друг проблем - работеше си и на газ, и на бензин, при това перфектно. Е, придрусаше ауспуха, ама само това /и то спец можеше да го усети/. А сега го остави колегата "в калта", като започна да дава същата грешка и на други цилиндри, а и да ги изключва чат-пат?
                            "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

                            2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

                            Коментар


                            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              По "американски" - сменаят се с нови (други, доказано работещи). Теоретично може и на тъмно да се види дали от някъде на "свети" искра, ама това е много теоретично.......
                              Това със светенето ми помогна за кабелите (диското светеше като дискотека )
                              Благодаря за съвета
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                Свинчо има желание леко да надува охладителната си система, забелязах го, леко но сигурно.
                                Ан те така..., значи се стига до гореописаното от мен главолекуване и гарнитуроподменяне Нека Пени си отдъхне...малкия Рогат е...стърг, стърг и пак в джаза..
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X