Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Най добрия вариант да се спасиш от студа е дизелова печка. Монтираш я с дистанционно и модул от аларма. Ставаш сутринта натискаш копчето и като излезеш колата е загряла. удоволствието не е толкова скъпо. Моят теракан е така и съм много доволен

    Коментар


    • От: Terracan

      Въпрос към колегите с автоматична трансмисия. Теракана е 2.9, 150 кс, автомат. Имате ли монтиран такъв охладител допълнително под основния, който е комбиниран за двигателя и автомата? Двата охладителя са свързани последователно. Този протече от щуцера, а никъде не го намирам да се предлага като резервна част. Извинявам се за лошата снимка!
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Ивайло Александров; 19-11-18, 07:00. Причина: Допълнение.
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
        Въпрос към колегите с автоматична трансмисия. Теракана е 2.9, 150 кс, автомат. Имате ли монтиран такъв охладител допълнително под основния, който е комбиниран за двигателя и автомата? Двата охладителя са свързани последователно. Този протече от щуцера, а никъде не го намирам да се предлага като резервна част. Извинявам се за лошата снимка!
        Как са свързани, аз имам охладител ,но той е само за АСК. Не е свързан с радиатора на двигателят, знам го защото съм свалял радиатор и нямат никаква физическа връзка.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Terracan

          Последователно бяха свързани. Този от снимката го байпасирах. Остана само оригиналния. Благодаря за идеята за разделянето.
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • От: Terracan

            Имам въпрос към собствениците на теракан със монтиран заводски теглич. Имате ли съприкосновение между крайното гърне и гредата на теглича? Аз имам и е много дразнещо, понякога си е удър , понякога само поскърцване(при палене и гасене най-вече). Предполагам е породено от умекнал гумен тампон. Аз обаче в нета намерих само един тампон(в бг магазин) и той беше с две дупки. Моят обаче е с 3- 2 горе и една долу.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-615a2c37905272d742da34cb83cea5af3eb229d369fce089e94f5ecc66301ad4_4001a6c8.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5802554Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-3d7e5a503cba9017510a70dd48f9b9b170f0ef9e4887d54a4aaa2a9f5c0a305e_d79748b3.jpg
Прегледи:1
Размер:149.1 КБ
ID:5802555
            Изглежда доста уморен материала, а самият тампон прилича доста на този:
            http://www.dbk-dimitrov.com/%D1%82%D...meo-155-lg-086
            Лошото е ,че никъде няма размери или отстояние между захвата, нито Ф-и на захвата. Предполагам ,че трябва да търся нещо масивно и измежду тези подобни тампони излиза ето този, който е за хюндай Н1 и митсубиши паджеро 2. ;
            http://www.dbk-dimitrov.com/%D1%82%D...subishi-lg-105
            Те не са никак скъпи, и дори бих си поръчал и двата. Какво според вас е по-удачно?
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Terracan

              При мен няма допир с гредата на теглича никъде. Има разстояние отвсякъде. Не усещам шумове и удари. При теб самото гърне ли се опира някъде?
              Прикачени файлове
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • От: Terracan

                Ооо, нямам такова разстояние вобще 2-3 мм. максимум. Викнах единия тампон,който е по-плътен от Димитров и ще видя как ще се отрази. Явно и напред тампоните не са цвете, щом задният е издъхнал толкова.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: Terracan

                  Може да не е само от този тампон. Опитах се да разклатя гърнето за да видя дали е омекнал и моя тампон, но се оказа, че въобще не мърда настрани. Ако при теб мърда, значи имаш още нещо разбито. Поогледай хубаво. Аз не успях добре, че тук вали дъжд и вкарах колата мокра в гаража. Много капе под колата. Като имам възможност ще погледна по-добре.
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Мърда се доста трудно, но се мърда. Утре идва другия и веднага го налазвам.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Огледайте и извивките на самата тръба, щом дава такова отклонение от 1-2см. Някъде нещо е разместено или изкривено.
                      Също куката на която се закача тампона може да се позакриви, така че да се напасне понапасне.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Аз нямам канал, ползвам една естакада и като се вирне задницата се навирам отдолу и така:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:естакада1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5802594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:естакада2.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5802595
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Смених тампона с този : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-6ecad8340a944bd770697e8d75a402ef35844bb4c1480043f3370e49f61cf2de_ce502912.jpg
Прегледи:1
Размер:143.1 КБ
ID:5802614
                          Поръчах го от Димитров, всичко си съвпада, много кораво парче е , и пак гърнето опира в дясната греда на теглича.Сега поне не хлопа като паля, гася и минавам през дупки. Явно ще ходя да проверят и другите тампони(предполагам,че са поне още 2).
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Вместо да мислиш тампони, освен ако няма очеизвадно скъсан такъв, помисли къде какво е огънато неправилно и дали теглича ти е оригинален.

                            Особено ако аусписите ти не са оригиналните съм виждал огромни по всякакви стандарти отклонения.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Най-кардиналното решение е да се направят необходимия брой цепки с флекс на тръбата на гърнето и след постигане на необходимото ситуиране под колата, да се заварят плътно. Преди години почти всяко второ гърне се лекуваше така. Проверката и смяната на тампоните е половинчата работа. Много скоро напрежението от "настройките" ще избие в мястото, където е концентрирано. По закона на Мърфи, обикновено се случва в неподходящо място и по неподходящо време. Всички висящи работи само се крепят в необходимото положение в пространството от тампоните. Не се позиционират там насила чрез тях.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Вместо да мислиш тампони, освен ако няма очеизвадно скъсан такъв, помисли къде какво е огънато неправилно и дали теглича ти е оригинален.

                                Особено ако аусписите ти не са оригиналните съм виждал огромни по всякакви стандарти отклонения.
                                И теглича и гърнето са оригиналните. Ще погледна дали няма скъсан тампон, ако ли не ще донагласяме гърнето.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X