Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Има го повече в Кия Соренто този мотор. Водят го Сигма и поне при Хюндай/Кия не е с директно впръскване. Те ползват GDI при 3.3 , който е друго семейство - Ламбда.


    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Terracan

      Да явно не се среща в България. Интересувам се защото за сега съм решил следващият ми автомобил да е пълноразмерен джип/SUV и Теракана е много привлекателен. Не съм почитател на дизела и мисля, че бензиновия вариант е по-подходящ за мен. А особено след като попрочетох тази тема и няколко други за този модел, определено да си купя кола с ясното знание, че ще трябва да се налеят още едни около 4000лв за едва ли не задължителен ремонт заради конструктивни недомислици на системите на дизеловия мотор, просто не е вариант.
      Не мисля, че няма да има интерес към бензинов Теракан, предвид това, че купето е познато на нашия пазар, а също и двигателя, както стана ясно, вграждан в достъпната тук Кия Соренто. Т.е. части ще има, може би с малки изключения, но с доставка едва ли ще е невъзможно да се набавят.
      Да, четох за сигма мотора, но имаше съвпадения и предвид взаимовръзките на Хюндай с Митсубиши ми се стори удачно да попитам.
      Да разбирам ли, че 3.3 мотора, който се вгражда в Грандьор и по-новите Санта Фе, а също и в Соренто е с директно впръскване и както и при Митсубиши не подлежи на газифициране?
      Предварително се извиниявам ако съм увлякал темата в офтопик. Със сигурност в последствие ще ми изникнат и още въпроси.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
        Бензиновият 3.5л мотор има ли нещо общо с GDI дигателя на Паджеро, който също е 3.5л и 202к.с.?
        Мотора вграждан в теракана е от предишното поколение паджеро. Не е с директно впръскване и не е като да не е срещан по нашите ширини. Има го в КИА Соренто, среща се и в мицубиши паджеро спорт. Но теракани с този мотор наистина не се срещат в БГ, може да си внесеш ако намериш по европата.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Terracan

          Здравейте. Има ли плафон в жабката и ако има къде стой, защото нямам. Мерси.

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от Ulavi Преглед на мнение
            Здравейте. Има ли плафон в жабката и ако има къде стой, защото нямам. Мерси.
            Няма.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Terracan

              Някой колега ползва ли допълнително подгряване на малкия кръг? Дизелова печка или електрически нагревател? Ако може да споделите мнение и снимки.

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                Да разбирам ли, че 3.3 мотора, който се вгражда в Грандьор и по-новите Санта Фе, а също и в Соренто е с директно впръскване и както и при Митсубиши не подлежи на газифициране?
                Предварително се извиниявам ако съм увлякал темата в офтопик. Със сигурност в последствие ще ми изникнат и още въпроси.
                На Грандьора, респективно Сонатата 3.3 мотора е различен от този 3.5, не е с директно впръскване и се газифицира без проблем.
                Range Rover Classic '94 300Tdi

                Коментар


                • От: Terracan

                  Т.Е.:
                  3.3 - директно впръскване - не подлежи на газифициране - вгражда се в Грандьор, Соната, Санта Фе, Соренто и може и други.
                  3.5 - стандартен инжекцион - подлежи на газифициране - вгражда се в Теракан, Соренто и може и други.
                  3.5 бензин на Хюндай е различен от 3.5 мотора на Митсубиши, като и двата са по 200к.с.
                  Правилно ли съм разбрал?

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                    Някой колега ползва ли допълнително подгряване на малкия кръг? Дизелова печка или електрически нагревател? Ако може да споделите мнение и снимки.
                    Да и аз искам да разбера повече за подгряването. Сега като паднаха температурите с тая кожа е ад. Звънях да питам в webasto ама там цените започват от 3 000 лв нагоре.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
                      Да и аз искам да разбера повече за подгряването. Сега като паднаха температурите с тая кожа е ад. Звънях да питам в webasto ама там цените започват от 3 000 лв нагоре.
                      Доста бавно загрява тоя казан. Особено ако сутрин си предимно в задръстване. Направо може да си умреш от студ при минус 10 градуса например

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
                        Да и аз искам да разбера повече за подгряването. Сега като паднаха температурите с тая кожа е ад. Звънях да питам в webasto ама там цените започват от 3 000 лв нагоре.
                        Кожени седалки без ел.подгряване е гламавост. Учуден съм от такава комплектация. По-скоро бих търсил вариант за поставане на електрическо отопление. Все ще се намери нещо, подходящо по размер.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Печките втора ръка с някаква гаранция са под 500лв по спомени. Имам такава на дърта Витара (91ви набор) и зимно време нямам никакви проблеми със студа .

                          Печката се ползва вече 4 или 5 години. Имала е един проблем с контролера който беше решен за смешни пари от човека от когото я взех. Ама не пазя телефон и контакти вече ...

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            А какво правим лятото като се напече кожата? Не е работа.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              А какво правим лятото като се напече кожата? Не е работа.
                              Слагаш си сенника на таблото и гледаш климатика да е в изправност

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Печките втора ръка с някаква гаранция са под 500лв по спомени. Имам такава на дърта Витара (91ви набор) и зимно време нямам никакви проблеми със студа .

                                Печката се ползва вече 4 или 5 години. Имала е един проблем с контролера който беше решен за смешни пари от човека от когото я взех. Ама не пазя телефон и контакти вече ...
                                Бяха ми давали телефон на колега от София, който ги монтира и сервизира. Обаче го изгубих.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X