Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Съгласен съм с Джоу, и аз така съм възстановявал бързи връзки!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
      Съгласен съм с Джоу, и аз така съм възстановявал бързи връзки!
      Пазя си ги. Ще опитам със смяна на О пръстените и ще видим.
      Иначе от вчера съм с чисто нов рециклиран стартер. Дадох моя и доплатихме 220лв. Разликата е огромна

      QUOTE=Джоу (x3mrjoe);3401224]Ремонта на бързите връзки е като на всички подобни бързи връзки - сменява се О-пръстена в тях и стават чисто нови за следващите 10г.[/QUOTE]

      Много ми беше писнало да ходя от един сервиз в друг.... И грам не помислих рационално в интерес на истината.

      Коментар


      • От: Terracan

        Здр. Как се държат 2.9 моторите след ремап? Като разход и вървеж?

        Коментар


        • От: Terracan

          Аз ремапнах на 27.12.18 Много съм доволен от вървежа. Разхода не съм го засичал, но предполагам няма да има сериозна разлика. А и аз още не съм свикнал да го карам нормално а само давам газ. Моят е 2.9 163 коня и даде 138 коня на колела, след ремапа даде 155 коня на колела(това защото съм автомат). В първият момент бях разочарован от цифрите, но мапера(няма да му казвам името да не правя реклама) ми каза,че като цяло има доста голям процент загуби зареди тежките железа, гуми и автомата разбира се,защото няма локъп на трета а той се мери на трета с изключен оувърдрайв.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:графика.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5806228
          После попаднах на един сайт, където има калкулатор за загубите и като цялоцифрите си дойдоха на мястото :
          https://www.mk5cortinaestate.co.uk/calculator4.php
          Мапера обясни,че не може да играе особено много с цифрите,защото няма контрол над налягането(което е потресаващо ниско за комънрейл - 0.6 бар) и ако добави още гориво ще пиши доста и ще вдигне много ЕГТ. Аз обаче имам един механичен бууст контролер и като се постопли ще си поиграя с налягането малко и пак ще ида да ме замери.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • Terracan

            Колеги нещата май вървят към дюзи!!! При работа на място дига оборотите, и при настъпване светва чека. Също така изгорелите газове миришат странно, може би люто.
            Мерих обратната нафта и за две минути работа на място на загрял мотор даде на 1-ви цилиндър 15 мл, на 2-ри 20мл, на 3-ти и 4-ти по 10 мл. При диагностика вади тези грешки

            Дайте насоки как да процедирам от тук на татък! Препоръчайте сервиз за евентуално рециклиране на дюзите!
            Последно редактирано от BRUKLLIN; 16-01-19, 19:22.
            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
            Няма да е все така!
            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

            Коментар


            • От: Terracan

              Моите ги рециклирах в София дизел център преди години и до сега нямам проблеми. Цената беше по спомен около 250лв. на дюза , като включваше-сваляне,ремонт,стенд,монтиране.Даваха и гаранция.

              Коментар


              • От: Terracan

                Интересното е ,че става въпрос за версията със 163кс. Няма да е зле да смениш и горивният филтър и да видиш има ли стружки втре, защото ако няма явно е зареди наближаване края на ресурса на дюзите или зареди некачествена нафта.
                ПП ако има стружки доволно е ясно ,че трябва промивка на системата.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • Terracan

                  Говорих с няколко сервиза, основно в София и дадоха различни цени! Колега Дарт какво включва ремонта на дюзата-смяна само на клапана или и на разпръсквача? Някои има ли впечатления от Супер дизел на Околовръсното?
                  Горивният филтър е нов, не видях стружки нито в него нито при меренето на обратната нафта!
                  Мисля, че и двата мотора са с еднакви дюзи, поне така ги дават по сайтовете. В Ибеи има комплект нови дюзи Делфи за 1000 $ които пише че са мотор J3 на Теракан 2001-2006!
                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                    Говорих с няколко сервиза, основно в София и дадоха различни цени! Колега Дарт какво включва ремонта на дюзата-смяна само на клапана или и на разпръсквача? Някои има ли впечатления от Супер дизел на Околовръсното?
                    Горивният филтър е нов, не видях стружки нито в него нито при меренето на обратната нафта!
                    Мисля, че и двата мотора са с еднакви дюзи, поне така ги дават по сайтовете. В Ибеи има комплект нови дюзи Делфи за 1000 $ които пише че са мотор J3 на Теракан 2001-2006!
                    В темата за теракана, който не пали се беше намесил колега със сервиз. При него записаха в еку-то новите кодове, предполагам може и самият ремонт да направи.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      При мен сменяха и двете.Дюзите , доколкото зная са различни.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Колко е предния просвет на Теракана в сток със сток гуми?

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          В това време не ми се излиза да меря, но ето една ориентировъчна картинка.
                          Прикачени файлове
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колкото лека кола от типа на Субару Форестър или Аутбек. Нисък е.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              По просвет е равен на Паджеро и няма нищо общо със просвета на Субару !
                              Последно редактирано от Иво82; 26-01-19, 12:00.
                              Uaz 469 2.4 D MB
                              KTM 600 ROTAX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                              Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Дюзите на 150 к.с са Делфи а при 163к.с са Бош !
                                Теракан има един голям проблем с горивната система без значение от нейната марка ! Резервоара е поставен така , че над него се образува голяма кухина в която се пълни мизерия и кал .Там е горивната сонда а тръбичките са метални ! Много често прогниват и в системата проникват песачинки , който отиват по направление в горивната помпа и в дюзите ! Ако не го откриете на време (това не винаги е лесно ) можете да си правите дюзи докато ви писне ! Под задната седалка има ревизионен капак и е хубаво всеки да си го отвори и да си почисти добре сондата за да не обикаля всички сервизи под ред !
                                Uaz 469 2.4 D MB
                                KTM 600 ROTAX
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X