Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
    Аз затова искам някой колега да ми премери височината на предните калници, за да проверя при мен колко е вдигнат отпред.
    79 отпред 82 отзад - всичко сток.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      79 отпред 82 отзад - всичко сток.
      Супер. Значи утре ще сваля 4см отпред и минавам в стоков режим докато не реша какво ще правя Че така и полезния ход на амортисьора е намален. С 5см по-разпънат седи от нормалното. Ако ще го вдигам май ще трябва да помисля и за тази част на окачването. Така не ми харесва

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте колеги!
        От вчера малко случайно на юнашко доверие вече съм собственик на Теракан - 2.9, 150 кс, автомат. Естествено веднага забелязах някои нередности. Не свети лампата на чека, и показанието на нивото на горивото не е реално. Не съм сигурен дали въобще работи. Извадих таблото и се оказа, че липсват две крушки - на чека и още една, която не съм сигурен за какво е. За чека ми е ясно. Вероятно дюзи и помпа. Молбата ми е за малко информация за каква сигнализация е другата крушка, която липсва, и евентуално дали има някакво решение за нивопоказателя на горивото!
        Благодаря!
        Прикачени файлове
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • От: Terracan

          Здравей колега и честито!
          Не зная какво става с този форум , но не мога да кача снимка. Ето линк да си свалиш полезно нещо -https://hyundaiclub.bg/forum-uploads...a2.52.93.5.rar

          Коментар


          • От: Terracan

            Благодаря за поздравленията и за полезната информация!
            Предстои пълно обслужване и отстраняване на неизправностите, но като светне чека първо ще проверя дюзите. Разбрах, че там няма крушка за моя модел. Между другото се ровя вече и в руските форуми. Оказва се, че показанието за горивото се явява чест проблем, и на този етап още не съм открил някой да се е справил с проблема. Но тепърва започвам да разучавам. Благодаря още веднъж!
            Последно редактирано от Ивайло Александров; 30-06-18, 19:14. Причина: Правопис!
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
              Супер. Значи утре ще сваля 4см отпред и минавам в стоков режим докато не реша какво ще правя Че така и полезния ход на амортисьора е намален. С 5см по-разпънат седи от нормалното. Ако ще го вдигам май ще трябва да помисля и за тази част на окачването. Така не ми харесва
              Само да вметна. Днес охлабих торсионите. Резултата е 80,7см отпред и 82см отзад. Возията е много по-добра и като цяло така ми харесва много повее.

              Коментар


              • От: Terracan

                Колега Александров , причините за проблема с показанията на нивомера може да са елементарни и лесно отстраними -/някой гъзорък е бърникал там/ -погледни дали не е изместен самия нивомер/има белези/,изгнили кабели,мръсотия.Щом разбираш руски -http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,7968.0.html

                Коментар


                • От: Terracan

                  Благодаря за насоките, но проблема си е в таблото според мен. При свалено табло показанието е на първата чертичка /снимката в горния ми пост/.

                  ПП: Демонтирах пластмасовия екран на таблото да го почистя. Стрелката на датчика за горивото се движи много трудно на ръка. Така ли трябва да бъде? Нулирах го. Сглобих таблото и го монтирах за проба. При контакт стрелката леко се вдигна нагоре, но след изключване не се върна на нулата. Долях 8 литра гориво. Включих контактния ключ и стрелката на нивомера се вдигна до първата чертичка. Датчикът отчита реално някакво повишение на нивото. Изключих от контакт и стрелката отново си остана там където беше последно. Дори и да е за ремонт или смяна датчика за нивото в резервоара, не трябва ли при изключен контакт стрелката на таблото да се връща на нулата?

                  Другото, което направих е, че свалих крушката за сигнализация за отворена задна врата и я монтирах на мястото на чека. Чека при контакт светна и след малко угасна. При запален двигател не свети. Вдигнах повече обороти на място да видя дали ще светне /знам, че само на ход присветва ако са дюзи/, но се получи друг фал. Стрелката на оборотомера заби в крайно положение и повече не се върна.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Ивайло Александров; 01-07-18, 13:49. Причина: Допълнение
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    На модела преди фейслифта стрелката за горивото не се връща на нула при липса на “контакт”, стои си там и пада постепенно с намаляне на горивото
                    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                    Няма да е все така!
                    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Благодаря, тази особеност не я знаех. Това означава, че развалих настройките с прибързаните си действия. Сега при пълна нула по показания ще имам 8 литра резерва.

                      ПП: Колеги, останах с впечатлението, че това е обща тема за проблеми и похвали. Ако не пиша където трябва, моля да ме извините. Още не съм се ориентирал в този подфорум.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                        На модела преди фейслифта стрелката за горивото не се връща на нула при липса на “контакт”, стои си там и пада постепенно с намаляне на горивото
                        Така е и на други корейски автомобили.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Така е и на други корейски автомобили.
                          +1
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Възможно е! Аз не бях попадал на подобна иженерна мисъл, та затова ми направи впечатление на един познат на Теракана. На моя 2005 г. не е така!
                            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                            Няма да е все така!
                            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              "Сега при пълна нула по показания ще имам 8 литра резерва. "
                              Не е точно така -когато стрелката е под последното бяло деление ,започва да свети лампата за резерва -около 5-8 литра. Предполагам ,че ако всичко друго ти е на ред/и не си успял да счупиш нещо/ , нещата ще се нормализират сами в процеса на експлоатация.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                                Само да вметна. Днес охлабих торсионите. Резултата е 80,7см отпред и 82см отзад. Возията е много по-добра и като цяло така ми харесва много повее.
                                Тези цифри, които ти дадох са от миналата година преди да сменя амортесьорите. Сега ги смених с оргинални такива и е мръднал малко нагоре, предницата ми със сигурност не е вече 79 - поне 2 см се повдигна, та стойностите се доближават до твоите.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X