Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Ако пиниза е в това нафтата да се охлажда все си мисля че не е особен проблем! Просто обратното гориво отива директно в резервоара и готово. Принципно нали все се казва, че колоте в БГ са на половин милион км, е как изкараха половин милион пък при нас са абонат всяка година за дюзи? Това не е питане просто разсъждение което често повтарям. За дюзите нямам особени притеснения. Правил съм ги много пъти на много коли. Ама да ра разбирам че те са драмата на 150-ките друго няма?

    Искам да го карам на черен път и ми се струва че дигането отпред е задължително. Вие имате ли много случай да е опрял, или легнал по-корем?

    Коментар


    • От: Terracan

      Здравей колега , тук има изписани неща , които изобщо не са верни. Съвета ми е да прочетеш малко в руските или англоезичните форуми. Там ще намериш всичко , което те интересува ,включително клипове и богат снимков материал. Има хора , които не са се качвали на такова нещо и коментират на принципа /чул съм,комшията каза ит.н./Не искам да засягам никой -не съм механик, завършил съм друго образование , което няма общо с автомобилите. Дразнят ме обаче неща , които не са верни , а се твърдят с апломб. Теракана не е марсохода и е точно толкова здрав , колкото го поддържаш. Може да се повдига , сваля и каквото още решиш. Всяка интервенция има цена -печелиш едно , губиш друго.Няма автомобил ,пък бил и той високо проходим , който да не закъса при определени условия. Качи се , покарай и решавай сам - слушаш ли само мнения няма да купиш нищо. Пак казвам -не искам да обидя никой -говоря като прост юзър -учен съм обаче да вярвам само на факти.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        За гумите не знам как стоят нещата и колко големи могат да се набутат. Повдиган Теракан по нашенските пътища не съм виждал. Конструкцията е доста обща с Паджеро, та най-вероятно ще може да се повдигне доста.

        Нямам Теракан, но ето какво снимах наскоро пред блока. Изглеждаше много добре. По спомен мисля, че бяха точно 31" гумите.

        Коментар


        • Terracan

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          Аз се занимавам с ремонт на автомобили, но не знам някога ще мога ли да кажа ”знам всичко”! Дори поддържам Теракан със 150коня двигател. На него правих дюзи с помпа заедно. От тогава колата върви, даже се наблюдава снижаване на разхода. Каква е толкова драмата ако взема 150 и му оправя дюзите и помпата? От не малкото опит с коли ще взема пазен екземпляр! Все пак колата не е само мотор. Другата сметка дето не излиза много, много е маховик и съединител на 163коня. Та конкретно след ремонт на дюзи с помпа, има ли друга драма със 150 коньовия?
          Щом не те притеснява ремонта на горивната с-ма, качи се покарай, и ако ти пасне вземай Теракан!
          Окачването е ремонтопригодно, оригиналните части са евтини, детска болест е масления охладите и неговите О-пръстени. Ремонтния комплект от ИНД е около 15-20 лв.
          Относно демпферният маховик на фейслифта мисля, че без проблем може да се замени с обикновен от предният модел!
          Скоростните кутии и автомата и ръчките при технически грамотна употреба са доста здрави!
          Предницата се вдига с натягане на торсиона, но не може да се повдигне драстично, някой беше споменал за подложки под шарнирите се вдигала още малко!
          Задницата с нови пружини или подложки и по-дълги амортисьори се получава прилично повдигане, но пък така повдигната ня магистрала ще е кофти!
          Общо взето Теракана си е джип отвсякъде и не разбирам защо така е заклеймяван като не надежден!!!
          Последно редактирано от BRUKLLIN; 27-01-19, 18:40.
          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • От: Terracan

            Това на снимката изглежда много добре. С висока скорост е ясно, че няма да може да се кара, ама колкото-толкова. Пълно щастие няма.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Terracan

              Ще питам коментирани неща, но не ги намирам конкретно! При ТОД раздатка + автоматик имаме режим 4lo и позиция на автоматика "L". Това което конкретно искам да знам е при бавни от раздатката блокира ли между мостово 100%, или остава в режим при нужда? Това L автомата предполагам е 1-ва скорост или?

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Ще питам коментирани неща, но не ги намирам конкретно! При ТОД раздатка + автоматик имаме режим 4lo и позиция на автоматика "L". Това което конкретно искам да знам е при бавни от раздатката блокира ли между мостово 100%, или остава в режим при нужда? Това L автомата предполагам е 1-ва скорост или?
                Като си на 4L задължително блокира раздатката и въртящият момент се разпределя 50/50
                И L е първа скорост.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Други няма. Даже и на версията със 185к.с, която не се монтира на Теракан, пак са Делфи.
                  Те на този мотор на Карнивала дюзите са същите като на фейслифтовият теракан. Трето поколение се водеше комън рейла. Само управлението на турбото и самото турбо са други(ВНТ е турбото и се оправлява от ЕКУ-то).
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Мерси! Има ли причина да ме притеснява ТОД раздатката като по-слаба спрямо парт тайма? Мисля да подигам джипа в някакъв момент и да го карам с 31-32" гуми, но нищо екстремно не се търси от него. Просто да не го чупя при разходки.

                    Относно мотора никой ли не е слагал външен буст контрол за да му извади малко силица? С тия ролкови повдигачи трябва да може да изкара прилична мощност. Аз дори бих си поиграл с друго турбо, ако има средства.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      По-умна е TOD, и за целта ползва повече датчици. Като някой датчик се спомине, и може да не включи моста, поне на бързи. Поне на теория.
                      Добавят им едни джаджи, с които може да си включваш/изключваш предния мост принудително, отделно има и функция да си включваш бавните без да е включен предния мост.
                      Даже някой продаваше такава джаджа във Форума наскоро.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Колега от форума продава такъв контролер, става и за киа соренто(точно с такава е колегата). С него може да избереш позицията 4L, auto, 2H, H4 и най-инересната 2L.
                        Готино е за маневриране с тежка каравана или ремърке. Иначе за датчиците, ами има си датчици за АБС и за задния мост и така сравнява кой мост с каква скорост се движи. Сравнително надеждна раздатка и ако си закупиш този контролер ще удължиш живота и неминуемо. Предполага се ,че ще я караш парт тайм и само зимата в кофти време ще си на ауто.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          Предполага се ,че ще я караш парт тайм и само зимата в кофти време ще си на ауто.
                          Е точно това е идеята! До преди да го прочета горното беше дилема, вече смятам ТОД за предимство. То като се замисля за да имам парт тайм е необходимо само да дръпна захранването на муфата Бавни на заден мост може да са хубаво нещо, ама зависи от цената разбира се.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                            Бавни на заден мост може да са хубаво нещо, ама зависи от цената разбира се.
                            Ето да не търсиш обявата https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=229647
                            Не е кой знае какво като за тая цена, но "акъла" вероятно е основната част от цената.

                            Не знам дали има голяма полза да го изключваш TOD, то чаркаляците по предното задвижване ще си се въртят от предните колела. Ако има нещо като хъбове отпред, или някъде разединителна муфа, тогава е друго.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              При парт тайм раздатката има дисканектор управляван с вакум на дясната полуоска, ТОД не съм виждал още.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колегите , които се интересуват от ТОД -могат да погледнат тук : http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,5941.0.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X